EPF
wszystko związane z czyszczeniem i konserwacją e-papierosów.
By Tralalala
#176589
CO myślicie o umyciu tym atomizera ? ( pytam poważnie ) : )
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#176592
A jakie zalety miałby mieć płyn Listerine, aby w ogóle rozważać jego użycie do tego celu?
By magicflava
#176597
Z płynu bakteriobójczego do jamy ustnej chcesz zrobic liquid do palenia. Poczytaj pomyśl później napisz posta z pomysłem.
Awatar użytkownika
By Midian
#176612
Listerine zmniejsza ilość odkładającego się kamienia nazębnego, pomaga zapobiegać powstawaniu przebarwień, zęby są czystsze i bielsze....... brzmi zachęcająco :mrgreen: :lol:
Awatar użytkownika
By miskowski
#176632
A po cholerę w ogóle myć atomizer? Patrz wątek: "Test długodystansowy..." :)
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#176653
Misiek, ale jak ktoś się uprze, że chce czyścić atomizer, to nie przekonasz. ;) Ja czyściłem na początku, potem z rzadka, a teraz tylko czasem testowo, raczej w celu posiadania danych do tekstów, które sobie piszę.
Awatar użytkownika
By cube99
#176822
Używam płynu listerine ale do płukania jamy ustnej.
Do kąpieli atomizera?Hmm nie sądzę żeby to był dobry pomysł ,nawet z prostego faktu, że płyn zawiera Sodium Fluoride (niby w małym stężeniu jak pasta do zębów) ale warto poczytać do czego był stosowany fluorek sodu. Jakby ktoś chciał - można tu poczytać np http://www.bioter.pl/prasa/fluor.htm
Stary Chemik zapewne wie :)
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#176835
cube - Listerine do mycia atomizera odradzam, bo sensu nie widzę. Co zaś do fluorku sodu - mój prywatny komentarz - linkowany artykuł znajduje się na stronie, którą określam jako szamańską.
Bzdury, które tam wypisują są szokujące - choćby to, co piszą o wodzie "strukturyzowanej" i o tym, że powinniśmy pić wodę pozbawioną wszelkich minerałów. Przedstawiciele nauk ścisłych mogą tam wpaść, żeby się pośmiać.

Wracając do fluorków - jakiś czas temu (daaawno) współpracowałem przy badaniach dotyczących zawartości fluorków w wodzie w okolicach Konina. W owych czasach była tam działająca huta aluminium. Jednym z produktów ubocznych przy otrzymywaniu Al jest fluorowodór. W okolicach Konina w niektórych studniach zawartość F przekraczała normy TYSIĄCKROTNIE.
Oczywiście w takich miejscach bez sensu jest używanie past z fluorem. Jednak w innych miejscach jest to jak najbardziej OK. Nie dajmy się zwariować ekoterrorystom.
Awatar użytkownika
By cube99
#176849
StaryChemik pisze:cube - Listerine do mycia atomizera odradzam, bo sensu nie widzę. Co zaś do fluorku sodu - mój prywatny komentarz - linkowany artykuł znajduje się na stronie, którą określam jako szamańską.
Bzdury, które tam wypisują są szokujące - choćby to, co piszą o wodzie "strukturyzowanej" i o tym, że powinniśmy pić wodę pozbawioną wszelkich minerałów. Przedstawiciele nauk ścisłych mogą tam wpaść, żeby się pośmiać.

Wracając do fluorków - jakiś czas temu (daaawno) współpracowałem przy badaniach dotyczących zawartości fluorków w wodzie w okolicach Konina. W owych czasach była tam działająca huta aluminium. Jednym z produktów ubocznych przy otrzymywaniu Al jest fluorowodór. W okolicach Konina w niektórych studniach zawartość F przekraczała normy TYSIĄCKROTNIE.
Oczywiście w takich miejscach bez sensu jest używanie past z fluorem. Jednak w innych miejscach jest to jak najbardziej OK. Nie dajmy się zwariować ekoterrorystom.


No ja również odradzam mycie atomizerów tego typu płynami.
Co do fluorku to podałem przykładową stronę, może i masz rację że nie trzeba siać paniki i nie dać się zwariować...jednakże jeśli ktoś przedawkuje to skutki mogą być opłakane..tak jak i skutki przedawkowania nikotyną z czego wiele osób nie zdaje sobie sprawy i traktuje e-p i nikotynę jako zabawkę...Ci co się podtruli to chyba wiedzą że trzeba uważać :)
Co do opisanego przez Ciebie przypadku...czy były jakieś nie miłe przypadki od przekroczenia zawartości w studniach?Wogóle ktoś to kontroluje?
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#176866
cube99 pisze:Co do fluorku to podałem przykładową stronę, może i masz rację że nie trzeba siać paniki i nie dać się zwariować...jednakże jeśli ktoś przedawkuje to skutki mogą być opłakane..tak jak i skutki przedawkowania nikotyną z czego wiele osób nie zdaje sobie sprawy i traktuje e-p i nikotynę jako zabawkę...Ci co się podtruli to chyba wiedzą że trzeba uważać :)

Tak, tyle że fluorki się doskonale wypłukują z organizmu i nie ulegają kumulacji (w tym są podobne do nikotyny).

Co do opisanego przez Ciebie przypadku...czy były jakieś nie miłe przypadki od przekroczenia zawartości w studniach?Wogóle ktoś to kontroluje?

To w ogóle było ciekawe - badania zamówiła m.in. sama huta. Interesowała się wszystkim do chwili, gdy przedstawiliśmy wyniki. Zostały zamknięte w sejfie i utajnione.
Ludzie tam mieszkający wyglądali fatalnie. Umierali młodo. Nic się o tym wtedy nie mówiło. A teraz ciekawostka historyczna - gdy moja śp. Mama zdecydowała się jako wicedyrektor konińskiego sanepidu w pewnym momencie wydać decyzję o zamknięciu wydziału elektrolizy (ze względu na przekraczanie wszystkich dopuszczalnych norm), sprawa oparła się o KC PZPR. Oni odblokowali tę decyzję, moja Mama wylądowała na innym, znacznie gorszym stanowisku.
A potem nadeszły lepsze czasy - powoli ograniczono produkcję, niedawno elektrolizę zamknięto. Teraz w hucie jest tylko walcownia.
A jeśli chodzi o zawartość fluoru - teraz jest w normie. Woda jest regularnie badana, wyniki zawsze są do obejrzenia w lokalnych sanepidach.
Awatar użytkownika
By cube99
#176892
StaryChemik pisze:
cube99 pisze:Co do fluorku to podałem przykładową stronę, może i masz rację że nie trzeba siać paniki i nie dać się zwariować...jednakże jeśli ktoś przedawkuje to skutki mogą być opłakane..tak jak i skutki przedawkowania nikotyną z czego wiele osób nie zdaje sobie sprawy i traktuje e-p i nikotynę jako zabawkę...Ci co się podtruli to chyba wiedzą że trzeba uważać :)

Tak, tyle że fluorki się doskonale wypłukują z organizmu i nie ulegają kumulacji (w tym są podobne do nikotyny).

Co do opisanego przez Ciebie przypadku...czy były jakieś nie miłe przypadki od przekroczenia zawartości w studniach?Wogóle ktoś to kontroluje?

To w ogóle było ciekawe - badania zamówiła m.in. sama huta. Interesowała się wszystkim do chwili, gdy przedstawiliśmy wyniki. Zostały zamknięte w sejfie i utajnione.
Ludzie tam mieszkający wyglądali fatalnie. Umierali młodo. Nic się o tym wtedy nie mówiło. A teraz ciekawostka historyczna - gdy moja śp. Mama zdecydowała się jako wicedyrektor konińskiego sanepidu w pewnym momencie wydać decyzję o zamknięciu wydziału elektrolizy (ze względu na przekraczanie wszystkich dopuszczalnych norm), sprawa oparła się o KC PZPR. Oni odblokowali tę decyzję, moja Mama wylądowała na innym, znacznie gorszym stanowisku.
A potem nadeszły lepsze czasy - powoli ograniczono produkcję, niedawno elektrolizę zamknięto. Teraz w hucie jest tylko walcownia.
A jeśli chodzi o zawartość fluoru - teraz jest w normie. Woda jest regularnie badana, wyniki zawsze są do obejrzenia w lokalnych sanepidach.


O kurcze,no ale czego się można było dawniej spodziewać,jak coś nie szło po myśli przywódcy,rządu to utajnić,zamknąć,uciszyć.Przykro że Twoja śp Mama musiała być zdegradowana za coś co było słuszne.. :(
Zapewne tak jak mówisz,że w dzisiejszych czasach są te regularne badania,wyniki można obejrzeć ,choć w innych dziedzinach jest przekłamanie nawet na wyższą skale albo dobrze utajnione ,likwidowane albo pięknie zamydlone nam oczy..typu Codex Alimentarius i przejęcie kontroli nad tym co jemy, jakie suplementy i witaminy zażywamy i jak nas odciąć od tego co dobre i naturalne a faszerować toksyny....ach aż strach pomyśleć co będzie za parę lat (biochipy?pełna kontrola nad każdym?) Także trzeba brać wiele rzeczy z dystansem - ale nie koniecznie wysuwać teorie spiskowe.
Oby nie :) pozdrawiam
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.