EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By Arapaho
#1752679
Witam szanowne grono,

Jakiś czas temu radziłem się Was odnośnie zakupu pierwszego RTA i zgodnie z Waszą sugestią zakupiłem Billowa V2. Faktycznie, bezproblemowy parownik, jestem z niego mega zadowolony. Setupów na nim wielu nie zrobiłem, bo z reguły ograniczałem się jedynie do czyszczenia grzałki i i zakładania nowego transportu, ale kilka grzałek mam już za sobą.

Przyszedł jednak czas, by dokupić coś nowego do mojego zestawu, tym bardziej, że Billow V2 i Evic VTC mini, to mój jedyny zestaw i nie mam nic na czarną godzinę. A w życiu, jak to w życiu, w końcu trafi się wypadek przy pracy na jakimś wyjeździe i będę miał problem ;-). Już kilka baniaczków zbiłem i teraz nie ruszam się na wyjazdy bez zapasowych, gorzej, jak padnie zasilanie.

Jako, że temat parowników jest rozwojowy, ciągle wchodzi coś nowego, a ja nie należę do tych codziennie czytających forum, nie nadążam za tematem. Z zasilaniem jest chyba prościej, bo już jestem zdecydowany na Wismeca Reuleaux RX2/3.

I tak chciałbym, abyście polecili mi coś równie bezproblemowego jak Billow V2. Tzn. parownik nie wymagający specjalnych zdolności w układaniu waty, wybaczającego błędy, z równym lub większym airflowem, ale o zdecydowanie większej/łatwiejszej bazie, abym przy swoim kiepskim wzroku i trzęsących się łapach z łatwością budował setupy, nie doświadczając zbyt częstych bobrów i przecieków :wink:

Liczę na Wasze sugestie i pomoc.

Pozdrawiam,
Arapaho
By FlashGordon
#1752682
Z zasilań jeśli Wismec to na DNA, nie bierz tego badziewia z elektroniką dżojteka. Ja jestem zadowolony z działania IPVek, mają kilka mankamentów, ale w tym przedziale cenowym, to zdecydowani liderzy.

Merlina sobie poszukaj. Od kiedy go kupiłem, nawet mój mistrz smaku - Bellus jest używany sporadycznie. Non stop jadę na Merlinie i jest bajecznie.
By dwagiel
#1752711
Od niezbyt długiego czasu mam Aromamizer RDTA. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczył oddawaniem smaku i prostotą montażu grzałek. Dla mnie bomba. Trochę czasem irytuje gumowy pierścień do regulacji AH. Z tego co czytałem to nie wszyscy go używają. Ja jednak go noszę, gdyż przy czterech AH odsłoniętych przeciąg dla mnie za duży. Według mnie parownik godny uwagi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1752712
FlashGordon pisze:
Merlina sobie poszukaj. Od kiedy go kupiłem, nawet mój mistrz smaku...

To tylko pozazdrościć że to Twój mistrz smaku, bo dla mnie to zwykły przeciętniak. Ja używam do smaku Goblina mini v3, a Merlin zasnął w pudełku :lol:
By FlashGordon
#1752737
Gabriel pisze:
FlashGordon pisze:
Merlina sobie poszukaj. Od kiedy go kupiłem, nawet mój mistrz smaku...

To tylko pozazdrościć że to Twój mistrz smaku, bo dla mnie to zwykły przeciętniak. Ja używam do smaku Goblina mini v3, a Merlin zasnął w pudełku :lol:


Trzeba zrobić dobry setup.
Najlepsze wrażenia smakowe masz przy lekkim nadtransporcie, nawiewie pod grzałkę i odpowiednio długiemu kominowi w stosunku do wielkości bazy.
Wepchnąłem claptona 0,32x0,2, umieściłem grzałki wysoko, by jak najbardziej zbliżyć się do nawiewu pod grzałkę, nośnik ułożony tak, by LQ swobodnie nawilżał grzałkę (intensywne bąbelkowanie ze wszystkich stron), reszta to konstrukcja, a Bellus ma super małą komorę, bardzo wysoki komin + spiralne rowki. Nie dość, że smak jest intensywny, to niemal każda nuta jest wyczuwalna.
Goblina nie używałem, więc nie wiem.
By FlashGordon
#1752741
A o Merlina chodziło.
Wrzucę fotkę później, jak nie zapomnę ;)
Awatar użytkownika
By miblah
#1752817
Przychylam się do @Krasnal45 - Billow v2.5 jest rewelacyjny. Doskonale wykonany, nie cieknący, łatwy w montażu. Nadaje się najlepiej na małe buildy - średnica 3mm, przy zwykłym 28GA to maks, co da się tam zmieścić. Jeżeli chcesz więcej miejsca, to warto rozważyć OBS Engine lub jego wersję mini - również łatwy w obsłudze i bez przecieków - jakościowo gorzej od EHPRO, ale znośnie.
Awatar użytkownika
By Arapaho
#1753213
Dziękuję za sugestie i Wasze opinie.

Co do zasilania, wiem, że DNA jest lepszy, ale i sporo droższy. Jednak czytając obcojęzyczne fora, odnoszę wrażenie, że ta "lepszość" polega przede wszystkim na pełnej konfiguralności DNA, sam RX mimo braku tej możliwości podobno nie jest zły. A ja z kolei nie jestem aż tak zaawansowanym vaperem, żebym te funkcje w pełni wykorzystywał.

A co do czajnika. Faktycznie Billow 2.5 wygląda ciekawie (ostatnio jak się interesowałem, kolejną wersją była v3, ale podobno niezbyt udana). Merlin też ciekawy, ale trzeba byłoby go kupować w Chinach, a to mi się za bardzo nie uśmiecha. Dotyczy to również OBS Engine. No nic, pomyślę jeszcze, czy nie kupić na miejscu Billowa i czegoś jeszcze nie dokupić w Chinach.

Pozdrawiam,
Arapaho
By FlashGordon
#1753226
Arapaho pisze:Dziękuję za sugestie i Wasze opinie.

Co do zasilania, wiem, że DNA jest lepszy, ale i sporo droższy. Jednak czytając obcojęzyczne fora, odnoszę wrażenie, że ta "lepszość" polega przede wszystkim na pełnej konfiguralności DNA, sam RX mimo braku tej możliwości podobno nie jest zły. A ja z kolei nie jestem aż tak zaawansowanym vaperem, żebym te funkcje w pełni wykorzystywał.

A co do czajnika. Faktycznie Billow 2.5 wygląda ciekawie (ostatnio jak się interesowałem, kolejną wersją była v3, ale podobno niezbyt udana). Merlin też ciekawy, ale trzeba byłoby go kupować w Chinach, a to mi się za bardzo nie uśmiecha. Dotyczy to również OBS Engine. No nic, pomyślę jeszcze, czy nie kupić na miejscu Billowa i czegoś jeszcze nie dokupić w Chinach.

Pozdrawiam,
Arapaho


Lepszość polega na tym, że o ile sam Wismec jest mechanicznie ok, to elektronika dżojteka w nim wykrzaczy się przy pierwszej okazji.
Wystarczy posiedzieć na forum, nie skłamię jak z napiszę, że co najmniej kilka razy na tydzień, ktoś pisze o problemach z wieśkiem bez DNA.
Awatar użytkownika
By miblah
#1753323
Arapaho pisze:... ale trzeba byłoby go kupować w Chinach, a to mi się za bardzo nie uśmiecha. Dotyczy to również OBS Engine.


25mm Engine i billow 2.5 są do kupienia w "najlepszym sklepie" ;-) nie ma engine mini, który też jest równie dobry.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.