EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Kenzie
#1723340
Witam!

Od dnia wczorajszego mam problem z moim boxem. Na wyświetlaczu po wciśnięciu przycisku zasilania wyskakuje komunikat "ohms to low"..Problem w tym, że wyskakuje on nawet gdy nie mam podkręconego atomizera!
Zaczęło się wczoraj od komunikatu "Temperature Protected", w między czasie pojawiały się również komunikaty o tym, że pin jest za krótki i akus rozładowany.
Wymieniałem akusy, suszyłem go, wkręcałem i wykręcałem pin od atomizera i nic, nadal to samo. W środku na oko nie ma nic niepokojącego, macie jakieś pomysły? :(




EDIT: I jeszcze jedno, multimetr pokazuje mi połączenie pomiędzy pinem dodatnim a gwintem konektora..Czy to może być przyczyna moich problemów?
Awatar użytkownika
By degename
#1724731
Tak, to na pewno przyczyna Twoich problemów, zwarcie między pinem dodatnim a masą w boxie. Trzeba dojść dlaczego, jeśli masz gwarancję to na gwarancję, jeśli masz zdolności manualne a mod jest rozbieralny to możesz się wykazać a jak nie masz dwóch powyższych to jedyny ratunek w jakimś dobrym sklepie z e-p pod warunkiem że mają serwis na miejscu, zdarza się że mają całkiem fajne wyposażenie na miejscu i takie rzeczy naprawiają od razu. Na początek można przedmuchać gniazdo kompresorem lub wyczyścić pędzelkiem.
By Kenzie
#1724938
Spróbuję jeszcze czyszczenia pędzelkiem.
Jeśli nie, wymiana całego konektora powinna rozwiązać problem?
Awatar użytkownika
By degename
#1725358
Jeśli problem jest w konektorze to tak.

Mój Box na ten przykład nie wykrywa automatycznie zmiany grzałki więc za każdą zmianą grzałki muszę wcisnąć przycisk fire po wykręceniu grzałki/atomizera, potem muszę potwierdzić że atomizer został zmieniony, jeśli nie kliknę fire bez grzałki to box nie wie że ma nową.

Niestety są to sprzętu trochę awaryjne dlatego większość boxów ma 3 miesięczną gwarancję.
By Kenzie
#1726313
Nie pomogło, pozostaje rozlutowanie konektora. :/
By Kenzie
#1743450
Trochę odkop. Ale przyczyna znaleziona i naprawiona.
Walnięty kondenstaor odpowiedzialny prawdopodobnie za TC.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.