EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
By berto
#1724471
Mam problem z łamanymi drzwiami, od jakiegoś czasu zaczęły hałasować. Przez 3 lata od momentu zamontowania nie miałem z nimi żadnych problemów, działały płynnie i bezgłośnie. Facet który je robił i montował nie odbiera telefonów, nie mogę się w żaden sposób z nim skontaktować. Nie wiem też jakiej marki są części. Przypuszczam że drzwi się obniżyły ale nie mam pojęcia jak je wyregulować o ile się da. Może ktoś z forum zna się w temacie i na podstawie zamieszczonego filmu mógłby mi coś poradzić? Na razie nie chcę zatrudniać żadnego fachowca bo być może da się to samemu naprawić. Z góry dzięki za pomoc. :beer:

Gdyby były potrzebne jeszcze jakieś inne ujęcia to służę.

By gourmet
#1724519
Przycierają od spodu? Są ślady na dolnej listwie? Jeżeli nie to nie ma mowy o obniżeniu. Sprawdź 'układ jezdny" - prowadnice, kółka - mógł zebrać się kurz albo inne śmiecie, może kółko pękło. Wymontuj i zobacz. Najczęściej do demontażu należy odkręcić dolną prowadnicę.
By berto
#1724535
Drzwi opierają się wyłącznie na górnej prowadnicy. Na dole jest tylko listwa ale nic się nie obciera, jest wyraźny luz. Problem polega na tym że drzwi są tak zmontowane że nie da się w łatwy sposób dostać do prowadnic czy układu jezdnego. Niestety nie byłem obecny przy montażu i boję się że jak je rozłożę to później nie będę umiał ich odpowiednio wyregulować. Wolę nie ruszać skoro się na tym nie znam. Dzisiaj spryskałem wszystkie elementy ruchome WD40 i jest jakby ciut lepiej. Uciążliwe dźwięki ustąpiły ale nadal są spore luzy w układzie jezdnym. Bez wymiany kółek chyba nic się nie da zrobić. :(
Awatar użytkownika
By bulit73
#1724536
WD jest dobry do przeczyszczenia, lecz nie służy do smarowania. Teraz dobrze by było abyś psiknął czymś co nasmaruje te elementy. Można do tego użyć np. silikonu w sprayu.
Pewnie i tak czeka Cię demontaż w celu wymiany zużytych elementów.
By gourmet
#1724546
Kółek jezdnych nie wymienisz bez wymontowania dolnej prowadnicy. Ona musi być na wkręty, co najwyżej są zaślepki na łbach. Muszą być widoczne w różnych ustawieniach drzwi - wszystkie max w lewo lub max w prawo. No chyba że ktoś zmontował całą szafę przed wepchnięciem we wnękę - wówczas tylko generalny remont :lol:
By berto
#1724551
Co rozumiesz przez pojęcie dolnej prowadnicy? Prowadnica jest jedna na górze i to jest 1 element. Jest przykręcona do znajdującej się nad nią listwy. Nie będę tego rozkręcał bo i tak nie mam układu jezdnego na wymianę.
By gourmet
#1724552
Kółek jezdnych nie wymienisz bez wymontowania dolnej prowadnicy. Ona musi być na wkręty, co najwyżej są zaślepki na łbach. Muszą być widoczne w różnych ustawieniach drzwi - wszystkie max w lewo lub max w prawo. No chyba że ktoś zmontował całą szafę przed wepchnięciem we wnękę - wówczas tylko generalny remont :lol:
By gourmet
#1724553
co jest na dole? Coś musi być, jakkolwiek to nazwać - listwa, prowadnica, szyna
By berto
#1724557
@ pawel_aa

I to było moje pierwsze podejrzenie bo kółka w pewnych okolicznościach (powolny ruch) czasem się zacinają i nie kręcą tylko jadą po szynie.
Awatar użytkownika
By Deletor
#1724570
No to pewnie masz odpowiedź. W każdym bądź razie, najlepiej abyś zdjął drzwi, wziął do ręki układ jezdny i zobaczył w jakim jest stanie. Regulacja powinna być banalna. Ja mam drzwi pojedyńcze na prowadnicy, również tylko po górnej listwie, na dole nie mam nic. Do regulacji mam 2 śruby ma górze którymi reguluje pion drzwi i wysokość, to tyle z regulacji. Masz pewnie jeszcze odboje na końcach prowadnicy to ustawiasz sobie według uznania.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By CarloSmoke
#1724623
pawel_aa pisze:
CarloSmoke pisze:
pawel_aa pisze:No tak, regulacja pokruszonych kulek powinna pomóc :palm2

Pojedz do niego i mu zrób jak taki mądry jesteś.

A ty co, adwokat Deletora?

Nie adwokat. Tylko każdy podaje pomysły, nie zupełnie trafne ale nie trzeba głupich słów używać.
By berto
#1724635
Deletor pisze:...W każdym bądź razie, najlepiej abyś zdjął drzwi, wziął do ręki układ jezdny i zobaczył w jakim jest stanie. Regulacja powinna być banalna...


Masz rację, zaraz rozbiorę drzwi na części pierwsze, wymienię układ jezdny, wyreguluję i po problemie. Bułka z masłem. Nie wiem po co ten wątek założyłem przecież takie rzeczy to każdy głupi zrobi...
By gourmet
#1724701
Mea culpa, wprowadziłem w błąd - napisane jak byk drzwi łamane, ja daję rady na drzwi przesuwane. Sorry za zamieszanie.
Awatar użytkownika
By Deletor
#1724714
Ehh... Nie mówię że ktoś ma mieć w półce zapasowe układu jezdne. Jeśli idziemy w to że układ jezdny jest już wyrobiony to zostaje tylko zdejmowanie drzwi. Układ jezdny w drzwiach łamanych i przesuwnych jest podobny. Jeśli jakieś łożyska są już trafione to chyba logiczne że ich nie wyreguluje tylko musi wymienić.
Nie napisałem że cała operacja ma być banalna, ale jeśli jakiś Franek to potrafi zrobić to w czym Ty masz być gorszy.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
By berto
#1724742
Co tam układ jezdny. Od razu całe drzwi wymieniłem, mam kilka szt. w piwnicy. Bułka z serem...

Myślę że to wyczerpuje temat.
By berto
#1724836
CarloSmoke pisze:Jak taki z ciebie cwaniak to po co zakładasz temat i się pytasz? Sam sobie zacznij radzić.


Twoje rady były szczególnie cenne, poproszę o więcej. :palm2 :kulam

CarloSmoke pisze:Pojedz do niego i mu zrób jak taki mądry jesteś.

CarloSmoke pisze:Nie adwokat. Tylko każdy podaje pomysły, nie zupełnie trafne ale nie trzeba głupich słów używać.
Awatar użytkownika
By CarloSmoke
#1725187
berto pisze:
CarloSmoke pisze:Jak taki z ciebie cwaniak to po co zakładasz temat i się pytasz? Sam sobie zacznij radzić.


Twoje rady były szczególnie cenne, poproszę o więcej. :palm2 :kulam

CarloSmoke pisze:Pojedz do niego i mu zrób jak taki mądry jesteś.

CarloSmoke pisze:Nie adwokat. Tylko każdy podaje pomysły, nie zupełnie trafne ale nie trzeba głupich słów używać.

Twój poziom jest za niski żebym ci coś miał radzić. Jak robić dzieci też będziesz zakładać temat na forum?
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.