EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By luq92
#1712920
Witajcie. Zakupiłem bazę 12mg oraz glicerynę Inawery plus aromat Capella. Zmieszałem w proporcji 2,5ml bazy, 7ml gliceryny i 1ml aromatu, tak aby liquid miał około . Mieszanka stała jakieś 30h i była co jakiś czas mieszana. Zalałem na próbę i prawie się udusiłem. Kupiłem grzałkę Tritona 0,5 ale nic to nie dało. Czy ta baza może mieć takie właściwości i nic z tym nie zrobię?

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By lelek6
#1712922
Jedna z możliwych przyczyn: 7 ml gliceryny + ta zawarta w bazie daje ponad 70% zawartości w liquidzie. Transport może nie wyrabiać i po prostu bobrzy.
By luq92
#1712925
Robiłem też próbkę z zawartością 60% i było to samo. Bobra nie czułem. Był smak aromatu wyczywalny i zero spalenizny tylko straszne gryzienie w gardziel jakbym wykurzył ze trzy analogi pod rząd.

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By lelek6
#1712926
Widać Twoje gardło usłyszało o ustawie. Koniec e-palenia dla Ciebie ;)

Pozdrawiam
By luq92
#1712928
Może faktycznie, bo zawsze mnie gryzło gdy chmurzyłem z cudzych efajek czy nawet dawałem swojego epapieroska gdy coś mi w liquidzie nie odpowiadało to inni buchali bez problemu. Być może jeszcze gardło po analogach nie doszło do siebie.

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By e_sat
#1712929
Co to znaczy na końcu zdania? : [...] Zmieszałem w proporcji 2,5ml bazy, 7ml gliceryny i 1ml aromatu, tak aby liquid miał około [...]
Awatar użytkownika
By lelek6
#1712932
Zgadywałem, że "około 10 ml" ;) :D

Pozdrawiam
By luq92
#1712933
Chyba przypadkiem skasowałem :-D Chodziło o to żeby miał moc około 3mg lub ciut mniej.

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By malina
#1713110
Najczęściej to wina za krótkiego leżakowania. Niektóre aromaty tak mają, że gryzą w gardło gdy mieszanka nie odstoi odpowiednio długo. By mieć pewność i wyeliminować czy to wina aromatu, zrób taką samą mieszankę bez jego dodatku i zobacz czy podobnie cię gryzie w gardło.
By luq92
#1716868
Zrobiłem test i urobiłem sobie około 40ml liquidu w proporcjach 68/32 i dolałem 10 kropel aromatu. Mieszanka odstała około tygodnia i niby jest lepiej. Sprawdziłem sobie czystą mieszankę bez aromatu i nie czułem, że wapuję, więc chyba to wina aromatu.
By lukwro
#1717718
Mam ten sam problem, tylko skala jest trochę większa. Mogę wapować tylko liquidy marki Liqueen High Voltage - Joy Berries i Cold Berries i to nie ze względów smakowych (chociaż nie są złe) ale z powodu drapania w gardło podczas używania innych markowych liquidów czy samogonów. Testowałem różne proporcje PG/VG - 0 efektu ;/
By luq92
#1717719
Zalałem sobie baniaczek samogonem po dolaniu wcześniej jakichś 10ml bez aromatu i jest znacznie lepiej. Przy mocnym zaciągnięciu drapnie, ale przy normalnym chmurzeniu jest całkiem ok.

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka
By luq92
#1723423
Po przerwie powracam :D Mianowicie kupiłem gotową bazę VPG 50/50 i na samej bazie mogę spokojnie wapować, ale do 20ml dodałem 6 kropel aromatu Capella i znów zieje ogniem. Chyba ten aromat jednak jest nie dla mnie.
By luq92
#1723428
Teraz mam inną bazę zakupioną w lokalnym sklepiku. Wyszło jeszcze taniej niż Inawera. Co ciekawe właśnie sama baza nie kopie tylko te kilka kropel aromatu.
By Vapujący Białystok
#1723433
Ja tak ma przy infekcji gardła. Zazwyczaj jesienią i wiosna gdy jakaś lekka choroba mnie dopada. Nie zawsze musi się to wiązać z temperatura i innymi objawami somatycznymi.
Awatar użytkownika
By Deletor
#1723520
@luq92 spróbuj jeszcze w inną stronę.
W pracy mam kumpla który próbuje się przełamać do EIN. Nie ważne czy dam mu LQ 12mg, 3mg czy 0. I tak go dusi, w końcu zszedłem z mocą. Grzałka 1.5ohma na 16W tak ja mam ustawione, zmieniłem na 8W. Przez to grzałka wolniej się nagrzewa, mniejsza chmura i kolega jest wstanie zrobić kilka buchów pod rząd. Co prawda chmury prawie nie ma, ale jemu to odpowiada spróbuj może i Tobie to podejdzie.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
By luq92
#1723525
To jeszcze inaczej :D Do tej pory chmurzyłem LQ od Pink Fury, przeważnie winogronko, bo nawiasem mówiąc wg. mnie jest genialne. Wtedy mogłem wapować nawet na 50W i faktycznie coś tam przydusiło, ale tragedii nie było. Wapując tak jak teraz na jakichś 20-25W nawet nie czułem, że cokolwiek wciągam i była bajka. Dopiero może przy dziesiątym buchu z rzędu (tak w ramach testu :D) musiałem kaszlnąć. Fakt, jestem zaziębiony i teraz nawet Pink Fury potrafi drapnąć, ale wcześniej na samogonie dawało po gardzieli ze znikomą ilością aromatu. Mam próbkę, która leżakuje już z miesiąc i strasznie mi się to chmurzy.
Awatar użytkownika
By domekrap
#1723532
Pytanie? czy wapujesz na powietrzu czy w pomieszczeniu. Na powietrzu liquid gęstnije i drapanie w gardle jest naturalne. W pomieszczeniu drapanie w gardle znika.
By luq92
#1723534
Teraz żeś mi dał zagwozdkę. Wydaje mi się, że faktycznie ciut mniej mnie drapie w domu, ale na firmowych LQ nie czuję różnicy. Kupiłem też bazę 50/50 zamiast poprzednich 70/30 coby LQ był rzadszy, ale różnicy zbytnio nie czuję.
By FlashGordon
#1723542
Za dużo kombinacji.
Generalnie sprawa rozchodzi się o setup i parametry wapowania.

Takim przykładem u mnie Vanilla Whipped Cream z Capelli. Często na nim sprawdzam rodzaj setupu.
Ten LQ na idealnym setupie i nastawach jest subtelny, aksamitny, kremowy. Jak coś skopię, czuć słodką pulpę, która gryzie w gardło. Nie jest tak, że na niskich mocach będzie lepiej, a na wyższych gorzej. Często i na niskich gryzie.

Przyczyny należy szukać w setupie i nastawach wapowania, moc/moc+ograniczenie temp. i/lub TCR.
Rodzaj bazy ma drugorzędne znaczenie. Robiłem 50/50 czy 70/30 VG/PG i nie miało to znaczenia.
By luq92
#1723555
Próbowałem wapować ten samogon z Capelli w zakresie 10-50W i im więcej tym gorzej, co nie znaczy, że na niskich nie gryzł. Kupiłem inny aromacik i zobaczymy. Skusiłem się też na LQ Dillon jogurtowy (nazwy nie pamiętam) i mogę spokojnie wapować w każdym zakresie mocy.

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Deletor
#1723557
@luq92 powiedz jeszcze dokładnie krok po kroku robisz samogonu czego i ile dodajesz.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
By luq92
#1723561
Baza 50/50 lub 70/30, 6 kropel aromatu Capella żelkowego na 20ml LQ.

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Deletor
#1723578
I to wszystko? Nie dodajesz wódki, wody, jakiś dodatków do aromatów, glikolu?
6 kropel na 20ml to tak jak byś nic nie dodał...

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
By luq92
#1723583
No mam gotową już zmieszaną bazę pół na pół. Chyba ze o czymś jeszcze nie wiem i pominąłem. Dawałem do poprzednich samogonów odrobinkę spirytusu dla rozrzedzenia ale różnic zero. Na razie chodzi mi o to, że nawet te 6 kropel daje po gardzieli, bo wapując samą bazę jest ok.

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By bulit73
#1723588
Możesz podać pełną nazwę tego aromatu z Capelli?
Ponowię pytanie. Ile czasu dajesz odstać umieszanemu liquidowi?
Awatar użytkownika
By Deletor
#1723590
Ile czasu przegryza się taka mieszanka u Ciebie, próbowałeś na innych aromatach?

Z tego co piszesz robisz wszystkie dobrze. Spróbuj zakupić aromaty od MaiArt z wapujemy.pl (na stronie są same Arty nie objęte zakazem). Możesz kupić próbki po 2ml jak to nie pomoże to się poddaję.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
By luq92
#1723601
Capella Jelly Candy. Ob3cnie testowo dawałem odstać jakieś trzy dni, ale jak pisałem wcześniej mam też próbkę miesięczną i coś mam jeszcze co stało ze dwa tygodnie. Dzisiaj dopiero kupiłem jakiś tańszy aromat w lokalnym sklepiku i teraz się wszystko przegryza.

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By bulit73
#1723642
luq92 pisze:Capella Jelly Candy


Sugerowane stężenie tego aromatu 3-8%. Jeżeli rozrobisz liquid daj mu odstać 7-14dni. W ciągu dnia możesz ze 2-3 razy wstrząsnąć butelkę, by wymieszać składniki.
By luq92
#1723645
Mam mieszankę, która stała z miesiąc. Zrobiłem jakieś 40ml i dodałem coś poniżej 1ml aromatu, więc mniej więcej stężenie się zgadza.

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By bulit73
#1723647
A jakiej firmy używasz bazę?
Awatar użytkownika
By Deletor
#1723653
@bulit73 właśnie o to chodzi że kolega nie przecina z aromatem, ba nawet w drugą stronę daje śladowe ilości.
Z opisu by wychodziło że za dużo nikotyny albo glikolu, ale ten sam skład w firmowych LQ i problemu nie ma. Jeszcze tylko bazę było by zmienić...

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
By luq92
#1723656
Goła baza to Inawera o mocy 12mg rozrabiam z gliceryną w proporcji 70/30 , gotowa już 50/50 producenta way2web. Nic innego nie mieli u mnie na miejscu, więc na próbę wziąłem, ale to samo. Czekam aż nowy aromat się przegryzie. Może jutro z rana zaleję na próbę.

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By bulit73
#1723667
Deletor pisze:@bulit73 właśnie o to chodzi że kolega nie przecina z aromatem, ba nawet w drugą stronę daje śladowe ilości.
Z opisu by wychodziło że za dużo nikotyny albo glikolu, ale ten sam skład w firmowych LQ i problemu nie ma. Jeszcze tylko bazę było by zmienić...

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Stężenie aromatu podałem mu na przyszłość :D
A konkretnie jaka to baza Inawery?
Awatar użytkownika
By bulit73
#1723684
Ja już sam nie wiem. Za dużo czynników wyklucza się wzajemnie.
Można by przyczyny szukać w złym setupie? Jednak napisałeś, że jak wapujesz samą bazę jest o.k.
Może przyczyną jest aromat którego używasz? Niestety dawałeś jego śladowe ilości.
Może przyczyną jest baza? Wapujesz samą i jest o.k.

Może faktycznie jest tak jak na samym początku napisał @lelek6 :D
By luq92
#1723686
Jutro się okaże mniej więcej na czym stoję. Zaleję sobie baniaczek przed pracą i zobaczymy. To co zostanie niech jeszcze się przegryzie. Tym czasem zakochałem się w LQ Dillona, więc porażka z własnym LQ mniej boli :-D

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By bulit73
#1723688
luq92 pisze:Jutro się okaże mniej więcej na czym stoję. Zaleję sobie baniaczek przed pracą i zobaczymy. To co zostanie niech jeszcze się przegryzie. Tym czasem zakochałem się w LQ Dillona, więc porażka z własnym LQ mniej boli :-D

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka


Temu co umieszałeś daj czas. Niech się dobrze przegryzie.
Porażka z własnym LQ dopiero Cię zaboli, w kieszeni :mrgreen:
By luq92
#1723691
No i dlatego staram się walczyć dalej chociaż czasem mam ochotę to rzucić w cholerę :-D

Wysłane z mojego Lenovo K50-t5 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By bulit73
#1723697
Spokojnie :D
Na forum są o wiele bardziej doświadczeni waperzy ode mnie. Pewnie ktoś z nich coś doradzi.
By luq92
#1723759
Śpieszę się z raportem. Zalałem wczorajszy samogon ciasteczkowy i jest bajeczka. Jakieś 15 buchów na 30W i zero drapania, kaszlu czy czegokolwiek innego. 6 kropelek na 10ml LQ i czuć dosyć wyraźnie smak. Także winowajcą był aromat Capelli.
Awatar użytkownika
By degename
#1724540
Uwielbiam LQ od PinkFurry i mogę wciągać wszystko prócz Dragona (smoczy owoc - Liczi) bo drapie mnie w gardło. Nawet Biedronek mi posmakował, szkoda że mam 2x30ml dragona ale jakoś je przeboleje. Także wydaje mi się że nie każdemu mogą podchodzić pewne składniki używane do produkcji aromatów i gotowych płynów do naszych e-fajek.
By FlashGordon
#1724545
luq92 pisze:Śpieszę się z raportem. Zalałem wczorajszy samogon ciasteczkowy i jest bajeczka. Jakieś 15 buchów na 30W i zero drapania, kaszlu czy czegokolwiek innego. 6 kropelek na 10ml LQ i czuć dosyć wyraźnie smak. Także winowajcą był aromat Capelli.


Aromat i po części setup.
Jak pisałem wyżej.
Vanilla Whipped Cream Capella 10%, baza 70/30 VG/PG,

Wapuję na setupach o rezystancji rzędu 0,2-0,25 40-60J, 200-230*C
W zależności od tego jakiej jakości setup uzyskam ten aromat smakuje albo jak słodka pulpa gryząca w gardło, albo subtelnie/intensywnie waniliowo-kremowo. Uwielbiam go, ale nie zawsze uda mi się dociąć nośnik tak by nawet na tej samej spirali smaczyło to dobrze. W każdym razie jak mi się uda od razu cisnę 20ml butlę, bo to jedna z nielicznych wanilii, która solo nie smakuje jak kupa i za każdą chmurką czujemy jakbyśmy pochłaniali smaczną chudą piankę waniliową.
Awatar użytkownika
By Deletor
#1724573
Gdyby był by to bóbr to na samej bazie ten problem również powinen wystąpić jak i na fabrycznym LQ.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
By EwKam
#1792818
Tak jak w tytule, liquid własnej roboty gryzie w gardło używam bazy 50/50 3mg do tego 6% aromatu. Zapewne sam sobie teraz odpowiem, w środę zrobiłem liquid a w czwartek próbowałem jak wyszedł, tak jak pisałem gryzie w gardło. Zapewnne powinnien dłużej leżakować pytanie czy zbyt krótki okres leżaklwania może być jedynym powodem?
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.