EPF
W TV, prasie, internecie o elektronicznych papierosach.
Awatar użytkownika
By Rolnik
#1706884
Dzis natknolem sie na filmik od Philgood (Liquidhimmel) i az mnie zamurowalo co szykuje sie w USA, calkowity koniec EP ?08.08.2018 :shock:



pzdr
rolnik
Ostatnio zmieniony 25 sie 2016, 20:50 przez Rolnik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By ogrodnik
#1706894
Rolnik pisze:Dzis natknolem sie na filmik od Phil Good (Liquidhimmel) i az mnie zamurowalo co szykuje sie w USA, calkowity koniec EP ?08.08.2018 :shock:



pzdr
rolnik


Tego typu posunięcia to norma.... EIN działa :) to Wam mówi stary "analogowiec" od 7 lat wolny od smrodu, akcyzy i kiepskiej jakości rządów.
Awatar użytkownika
By e-Jacek
#1706904
Ta pazerność lobby tytoniowego wyjdzie im kiedyś bokiem na pohybel *CZAJNICZEK* *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1706932
Jeszcze nie koniec. Znawcy tematu mówią, że jeszcze 2-3 lata będzie w miarę normalnie. Niestety tendencja spadkowa.
W USA nawet wata, drut czy plastikowy drip zostały sklasyfikowane jako produkt tytoniowy, podobnie liquidy "zerówki" są wyrobami tytoniowymi.
Cieszmy się zatem, że mamy raczej lajtowe obostrzenia tu w Polsce czy Europie ogólnie. Niestety USA, to taki dziwny kraj, który jest orędownikiem wszelkiej wolności, ale jednocześnie Amerykanie, to chyba najbardziej inwigilowany i kontrolowany naród świata. Teraz za (dosłownie) publiczne stwierdzenie, że EIN jest mniej szkodliwy od papierosa można tam trafić za kratki... Sprzedawca w sklepie nie ma prawa wyjaśnić czy pomóc klientowi zrobić setup czy nawet napełnić baniak liquidem. Jest to traktowane jako przestępstwo zagrożone więzieniem.
Brzmi jak "sen wariata"? Owszem, ale to fakty.
Cieszy jedno. EIN musi być faktycznie tysiące razy mniej szkodliwy od analoga skoro tak się tam za to ostro wzięli. USA stoi na koncernach tytoniowych i farmaceutycznych, a one nie akceptują przybywania zdrowych obywateli. Odsetek chorej populacji korzystającej z "lekarstw" musi być zachowany i mieć tendencję wzrostową. Każdy użytkownik EIN, to potencjalnie jedna osoba niezagrożona nowotworem czy innym syfem płynącym z "dobrodziejstwa tytoniu".
Mam wrażenie, że teorie spiskowe o kontroli populacji, to nie do końca brednie wyssane z palca. Jak można myśleć inaczej, gdy widzi się takie gestapowskie metody wymierzone w obywateli? Najpierw Europa teraz USA. Szybko poszło i przypadkowo w podobnym czasie. "Zbieg okoliczności".


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By mrBlitz
#1707559
Coraz bardziej wierzę, że władze większości państw starają się wprowadzić coś na zasadzie, iż im coś lepsze tym trudniejszy musi być do niego dostęp. Do demokracji powoli też wrota się zamykają ;-)
Awatar użytkownika
By jaba
#1707607
Wytłumaczenie jest bardzo proste. Koncerny tytoniowe przynoszące krociowe dochody z podatku akcyzy budżetowi państwa. Zaczęły dostawać po przysłowiowej piź.zie. Nie mogąc znieść spadku sprzedaży swojego ścierwa lobbowały partie z których wywodzi się senacki motłoch rządzący. Motłoch został kupiony więc zaczęto szukać haków na branżę. Haki znaleziono więc wprowadza się plan wy.bania branży w kosmodrom bajkonur. Cała filozofia. Przykro patrzeć jak w białych rękawiczkach likwiduję się zdrowszą alternatywę ale światem rządzi twardy piniądz a potentaci nie lubią być ruc.ani, oni chcą ru....!

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Hunka
#1707612
Emocje emocjami ale byłoby miło gdyby poziom wypowiedzi nie spadał poniżej poziomu przewidzianego regulaminem.
Awatar użytkownika
By jupiajo
#1707626
FDA próbuje na postawie Tobacco Control Act objąć swoim "patronatem" cała branżę e-p wraz ze sprzętem, a nawet liquidami bez nikotyny. To oznacza o wiele żmudniejsze i kosztowniejsze składanie aplikacji dla nowych produktów niż w Europie. I to bez żadnej gwarancji powodzenia. Tylko, ze kongres nadał agencji uprawnienia gdy e-papierosy dopiero wchodziły na rynek i interpretacja agencji tego, jakie ona sama ma uprawnienia dot. ep jest dosyć subiektywna.
Najważniejsze, że jankesi maja możliwość sądzenia się z urzędasami z FDA i to się właśnie dzieje.
By shoow
#1707854
Oczywiste jest, że jak spadają dochody państwa z tytułu podatków, to szukają dziury w całym i w USA jak na całym świecie się dzieje heh
By Husar Vapes
#1707864
Z pierwszej ręki mogę powiedzieć jak sprawa wygląda faktycznie w stanach. Na razie nic się nie zmieniło. Po pierwsze prawdopodobny koszt wprowadzenia systemu certyfikacji produktu to koszt około 700 000 000 USD. W praktyce nikt nie chce na to dać pieniędzy. Faktycznie koszt certyfikacji dla osoby, chętnej do wprowadzenia na rynek produktu to może być nawet 1 000 000 USD. Jest to stawka maksymalna i nie daje ona gwarancji certyfikacji. Jeden błąd w formularzu i można swój okrągły milion spłukać w kiblu.

Dochodzą do tego coraz to nowsze wyroki sądowe. W niektórych stanach nowe prawo zostało uznane za niekonstytucyjne. Kolejna sprawa to śledztwo FBI jakoby nowe regulacje były obarczone lobbyingiem oraz bezpośrednio łapówkami na najwyższych szczeblach FDA. Niestety FBI nie wykazuje się ostatnio kompetencją, ale zawsze - coś się dzieje.

Z drugiej strony prawo weszło 8 sierpnia 2016. Od tego momentu mogą być sprzedawane jednie produkty, które przed tą datą znajdowały się na rynku. Pomimo, że dużo tam się dzieje to pewnie wyjdzie jak zwykle. Jedyna nadzieja w tym, że coraz więcej środowisk naukowych opowiada się przeciwko nowym regulacjom.

Jeszcze tylko ciekawostka na koniec. Firmy tytoniowe nie muszą żadnych aplikacji wypełniać, aby wprowadzić nowy produkt :P Mam nadzieję, że zamkną na dobre tych, którzy dostali w łapę. Tak jak prezes, który jakimś dziwnym trafem jest związany z produktami jak gumy nikotynowe i innymi absolutnie nieskutecznymi wyrobami. Oczywiście produkty z którymi jest związany regulacje nie obejmą ;)
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1707867
W Polsce jak zwykle wszystko przejdzie bez echa. Ludzie typu Pinkas i Jurczyński będą zacierać lepkie rączki wiedząc, że nikt im nic nie zrobi, bo jak zwykle są "ważniejsze sprawy". Poza tym w Polsce lobbing...? Panie jaki lobbing? To nie lobbing, to wyższa racja.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By mrBlitz
#1707869
Kasa, kasa i jeszcze raz kasa.
Niby czym innym mogliby się kierować?
Oczywiście pytanie retoryczne, bo odpowiedź jest tylko jedna ;-)
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.