EPF
Aromaty do tworzenia własnych kompozycji smaków liquidów stosowanych w e-papierosach.
Awatar użytkownika
By dodge_viper
#1659923
Witam wszystkich serdecznie.

Mam pytanie odnośnie aromatów orzechowych.
Po pierwsze, który aromat orzechowy smakował by ala Nutella?
Niestety zaopatrzyłem się w Hazelnut Praline od TPA i to jest dla mnie bardzo ciężka sprawa. Smak nie jest najgorszy, lecz posmak takiej taniej, starej czekolady<dawkowanie 7%>... Co sądzicie o Creamy Hazelnut? Lub Nutella?
Pamiętam liquid Orzeszków Laskowych z P1, był bardzo przyjemny, czy wie ktoś z jakiego aromatu mógł bym upędzić coś podobnego? Może zwyczajnie Hazelnut z TPA?

Mimo że to inny klimat orzechowy, to co sądzicie o Banana nut bread od TPA? Pan ekspedient w sklepie mówił że smakuje jak słone orzeszki z puszki, z dosłownym słonawym posmakiem. Na tą chwile postanowiłem się wstrzymać i zasięgnąć jakiejś opinii. Jest też w ofercie Flawor West, czy ktoś ma porównanie?

Aby nie zakładać kolejnego tematu może jest ktoś komu przypadł do gustu Fruit Circles od TPA? Czytałem przychylne opinie O fruit Cicres with Milk, lecz nie wiem czy to był jako taki mix czy całkiem osobny aromat.



Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By inferno121
#1659978
Jeśli chodzi o Flawor Westa to ponoć używają pochodnych cukru w aromatach, który może się karmelizować czy jakoś tak, ja osobiście daruje sobie aromaty od FW.

Jeśli chodzi o Banana nut bread od TPA to nie są słone orzeszki z puszki, a raczej wyżej wspomniany chlebek bananowy, bardzo mi przypadł do gustu ten aromat, smakuje jak połączenie banana z nutką orzeszków i jakimiś przyprawami, lekko słodkawy. Fajnie smakuje w połączeniu aromatu masła orzechowego i czekolady (ja dodałem boston cream pie v2 od capelli). Jakoś nie dopatrzyłem się słonego smaku w tym aromacie. Natomiast masło orzechowe od tpa smakuje nieco jak chrupki arachidowe, albo orzeszki, też fajny aromat.
Awatar użytkownika
By Amfi
#1659986
Niedawno zakupiłem TPA Hazelnut jak dla mnie nie do ujechania. Testowane stężenia od 3% do 7% (wyżej nie do zniesienia) baza Optimum 3 mg. Dopiero po zmieszaniu około 10 kropli Marcepanu z Flavour Art jakoś poprawiło sprawę. Leżakowało to około 20 dni. Generalnie orzech laskowy z TPA smakuje daleko od orzecha. Nawet zmieniałem watę codzienne w bazie RBA (Subtank) a orzeszków laskowych jak nie było tak nie ma. Niedługo planuje zakup woto serpent może on wyciągnie coś więcej.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By dodge_viper
#1660140
Zakupione Banana nut bread, hazelnut TPA oraz creamy hazelnut od FW... Po próbuję solo jak i w przepisach i podziele się spostrzeżeniami. Szkoda ze nie było Nut Butter od Tpa, ale nadrobie to ;p
Awatar użytkownika
By razvizion
#1660145
dodge_viper pisze:Zakupione Banana nut bread, hazelnut TPA oraz creamy hazelnut od FW... Po próbuję solo jak i w przepisach i podziele się spostrzeżeniami. Szkoda ze nie było Nut Butter od Tpa, ale nadrobie to ;p


Nie creamy ale zwykły hazelnut z FW, to będzie to czego szukasz.


Sent from mobile.
Awatar użytkownika
By dodge_viper
#1660148
A zastanawiałem się między hazelnut TPA a FW i wziąłem TPA.. No to spróbuję, jeśli nie podejdzie to pozostanie mi jeszcze hazelnut od FW. A Ty jakie masz doświadczenie z hazelnut od FW?
Awatar użytkownika
By razvizion
#1660157
dodge_viper pisze:A zastanawiałem się między hazelnut TPA a FW i wziąłem TPA.. No to spróbuję, jeśli nie podejdzie to pozostanie mi jeszcze hazelnut od FW. A Ty jakie masz doświadczenie z hazelnut od FW?


Mam doświadczenie jeszcze z tym od FA, który jest najbliższy smakowi orzechów laskowych, bardzo mocny aromat, dla mnie w singlu nie do zniesienia, podobnie jak ten od TPA. Hazelnut od FW ma kremowy posmak, jest zdecydowanie łagodniejszy niż ten z TPA, tylko ja go zamawiałem z UK bo u nas był tylko w wersji Creamy Hazelnut (zakładam że będzie zbyt kremowy).


Sent from mobile.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.