EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By LogerM
#1534042
Na dniach rusza nowy projekt związany z walką o ostateczny kształt nieszczęsnej ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Potrzebne do pomocy będą osoby dobrze ogarnięte w mediach społecznościowych (FB, G+, Twitter). Zgłoszenia proszę kierować tutaj, wraz z krótką notką.
Awatar użytkownika
By Gaju
#1534057
Dobrze by było znać jakieś konkrety, jak ma wyglądać ta pomoc w socialmedia. Tak czy inaczej zgłaszam się, raczej tylko na FB, bo konta gdzie indziej nie mam, czasu za to aż zanadto.
By Kejoz
#1534199
Co do doboru mediów społecznościowych, zalecam odpuścić G+, szkoda czasu. Lepiej postawić na FB, T, względnie nasz krajowy wykop na którym wielu dziennikarzy szuka ciekawostek.

Mogę pomóc w zarządzaniu kontami w mediach społecznościowych, tworzeniu treści, jednak grafik ze mnie kiepski, lepiej radzę sobie ze słowem. Jeżeli rozważacie integrację braci wapującej poprzez media społecznościowe, bez grafika będzie ciężko.
Awatar użytkownika
By puzii76
#1534212
Ja oczywiście się dopisuję do pomocy na FB, nie wiem jeszcze jak z czasem, póki co nie mam za dużo, ale postaram się pomóc na ile będę mógł... W grafikach jakiś też mogę pomóc..

W.
Awatar użytkownika
By minimaluser
#1534229
Ja mogę pogadać z kumplem grafikiem czy byłby w stanie pomóc, myślę, że się zgodzi. Z FB w miarę możliwości i wolnego czasu (a mało go ostatnio) też coś mogę pokombinować. Także jak coś, to rzuć szczegóły na PW.
Awatar użytkownika
By krisIs
#1534272
Służę pomocą, jednak nieco szersza informacja o co chodzi też nie zaszkodzi.

Mam i znam Photoshopa (inne cuda z pakietu CC też trochę), ogarniam FB i Twitter :)
Awatar użytkownika
By kamroszczak
#1534474
Akcja w Social Mediach jakiego by nie miała kształtu - przy dobrej organizacji może być wręcz genialnym pomysłem.
Przy dobrej promocji na FB, "zaczepnych" hashtagach na twitterze możemy uzyskać naprawdę spory rozgłos i zainteresować nie tylko media, ale również światek polityczny, który lubi się ostatnio odnosić do takich akcji.

Nie wiem co LogerM wymyśliłeś, ale same hasło "projekt w Social Mediach" już obudził we mnie odrobinę optymizmu, bo taka akcja jak dla mnie ma szansę coś zmienić.
Może gdybyśmy uzyskali spory rozgłoś to w końcu ktoś "z góry" zapytałby nas jak my odnosimy się do DT.

Szkoda, że z czasem średnio na jeża stoję bo swego czasu bawiłem się trzytysięcznym fanpagem - jednak przez trudny Social Mediowy rynek projekt po roku gdzieś upadł.
Bądź co bądź trzymam kciuki i w razie deficytu ludzi będę mógł również pomóc.
Awatar użytkownika
By mordek
#1534593
Peter007 pisze:FB i TT posiadam, więc jeśli się nadam to wchodzę w to.

U mnie podobnie. Konta po portalach FB/TT/G+ są, ale wykorzystywane odświętnie. Jeśli tylko to wystarczy to również się dopisuję.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1535118
Jak się zapewne domyślacie prośba miała związek z petycją. Na tą chwile zbieranie głosów idzie znacznie lepiej niż podejrzewaliśmy, wprowadzając moderację komentarzy zakładaliśmy 100-200 wpisów na dobę, obecnie po przejrzeniu i zaakceptowaniu ponad 1200 w mniej niż 4 godziny pomysł nie wydaje mi się już tak super jak początkowo... :? Biorąc pod uwagę że akcja samoczynnie nabrała rozpędu z ewentualnymi (oficjalnymi) ruchami się wstrzymujemy. Oczywiście nadal zachęcamy do rozpowszechniania petycji na własną rękę gdzie tylko się da.
Awatar użytkownika
By bezi2
#1535143
Udostnione na FB, jutro powklejam w wszystkie polskie grupy związane z wapowaniem do których należę.
Awatar użytkownika
By Kamal
#1535151
Przypięte posty na grupach, odświeżanie postów, stworzenie wydarzenia, w Lublinie zamówiliśmy 100 wlep na start z logiem i linkiem, można by też wstawić QR.
By wooten
#1539959
Szukałem czegokolwiek na FB o petycji i nic nie znalazłem. W końcu założyłem stronę. Istnieje od kilku minut, więc jest bieda jak na razie.
Do kolegi LogeraM już pisałem, ale najwyraźniej to już za późna pora, więc nic od niego nie mam ni pochwały ni nagany za tą samowolkę ;) Do osób, które deklarowały się powyżej mam pytanie, czy mogą jakoś pomóc. Nie wiem jak się to rozwinie, ale sam nie dam rady tej strony prowadzić - zbyt mało ogarnięty w kwestii samej legislacji jestem. Nie przebrnąłem przez ustawę, przeczytałem interpretacje co mądrzejszych forumowiczów.
Potrzeba więc kogoś, kto może merytorycznie i bez wdawania się w jałowe spory odpowiadać na zapytania ludzi, potrzebna jest treść (bez pozwolenia autora nie będę kopiował z forum) i zdjęcia - obrazki często lepiej przedstawiają sprawę niż tekst. Aha: i tzw. "zdjęcie w tle" - najlepiej jakaś własna grafika czy coś, nie chcę kłopotów z prawami autorskimi...
Wiem, że pora późna i nie najlepszy moment, ale tak mnie teraz coś natchnęło wolą walki ;)
Proszę zainteresowanych pomocą, zwłaszcza tych dobrze obeznanych z tematem, których trudno będzie zagiąć o kontakt na PW. Jeszcze posiedzę tak do 00:30.

EDIT:
Jutro będę mógł ogarniać stroną dalej dopiero wieczorem, koło 19.00 (napięty grafik), więc jeśli ktoś chętny do pomocy to proszę się zgłaszać.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1540022
Nie zdążyłem odpisać na PW więc odpiszę tutaj. Przed powoływaniem dedykowanego FP powstrzymywała nas niewielka liczba osób które dostatecznie dobrze znają zarówno ustawę jak i dyrektywę, aby udzielać odpowiedzi na co trudniejsze pytania. Jednakże skoro FP ruszył nie ma sensu go zatrzymywać, prosiłbym tylko aby osoby które podejmą się prowadzenia FP akcji dokładnie odrobiły zadanie domowe zarówno jeśli mówimy o ustawie jak i o dyrektywie. Pamiętając, że to co pisaliśmy na forum wielokrotnie tyczyło się różnych projektów obu tych aktów. Nie muszę chyba wyjaśniać jak ważnym jest aby nie wprowadzać pytających w błąd. W razie problemów z udzieleniem odpowiedzi lepiej dopytać na forum niż palnąć głupotę.

ps. to co publikujemy, a jest związane z przyszłością EIN zawsze można w akcjach powiązanych kopiować bez przeszkód.
By wooten
#1540028
Oczywiście zdaję sobie sprawę z odpowiedzialnosci, która wiąże się z prowadzeniem takiego fanpage'a. Dlatego najlepiej by było gdyby był prowadzony przez kilka osób. Jest to technicznie jak najbardziej wykonalne. Kwestia tego, kto to będzie. Ja nie jestem absolutnym ekspertem i obawiam się że mimo tych wszystkich treści nt. DT i ustawy które wchłonąłem, mogę gdzieś się machnąć. Na pewno proszę kolegę LogerM o wspólną administrację. Gdyby pojawił się bląd, pozwoli to na szybką poprawkę. Dodatkowe 3-4 osoby (kiedy strona wystartuje na dobre) w roli redaktorów byłyby niezmiernie cenne.
Dziękuję za błogosławieństwo :) i proszę bez krępacji na fb się kontaktować bym mógł dodać administratora :) Ale to już później. Tymczasem dobranoc :)
By wooten
#1541362
@szpurek13
Super :) na pewno potrzeba stronie promocji. Więc udostępnianie i linkowanie to dobrzakazów. Wczoraj spamowałem sklepy internetowe i stacjonarne na fb, ale wszystkich nie dałem rady ;) Są jeszcze grupy, blogi itd.
Jeśli chodzi o treść to myślałem, że krótki tekst podsumowujący to, co zmieni się na gorsze po 20 maja by się w tej chwili najbardziej przydał. No i ciągle nie ma tła. Probowałem kilku rzeczy ale niestety nic wartego uwagi nie udało mi się wymyślić/stworzyć.
Zacząłem właśnie tworzenie serii grafik ilustrujących co bardziej wkurzających nas nowych zakazów. Pierwszą wypuszczę już niedługo.

@goodwaper.pl
:) Dzięki
By wooten
#1541369
Ok :) będziemy w kontakcie :)

EDIT:

Mam małą prośbę do sprzedawców: potrzebuję do serii grafik zdjęcia kilku butelek liquidów i baz różnych marek o pojemności przekraczającej magiczne 10 ml (wszystko na jednym zdjęciu). Nie mogę nic sensownego w googlach znaleźć, co by się ładnie komponowało i nie wyróżniało jednego producenta. Już pisałem, że grafik ze mnie kiepski - korzystam z narzędzi dla niedzielnych tfu-rców. Nawet nie pytajcie jakimi metodami powstała ta pierwsza :oops:
Z góry dzięki :beer:
Awatar użytkownika
By LogerM
#1541633
Odnośnie pierwszej grafiki. Na temat atomizerów wypowiadaliśmy się tutaj już kilkukrotnie, pierwszy raz przy okazji pojawienia się tekstu dyrektywy. Zapis ten skopiowany bezpośrednio do ustawy mówi:

płyn zawierający nikotynę jest wprowadzany do obrotu wyłącznie w specjalnie przeznaczonych do tego pojemnikach zapasowych, których pojemność nie przekracza 10 ml, a w przypadku papierosów elektronicznych jednorazowego użytku lub kartridżach jednorazowych pojemność kartridży jednorazowych lub zbiorniczków nie przekracza 2 ml;


Tak jak już pisałem wcześniej nie uważam, że zapis ten wprowadza zakaz dla atomizerów o pojemności powyżej 2ml. Również w wersji angielskiej brzmienie przepisu jest dla mnie dość jednoznaczne. Nie pamiętam już dokładnie na którym etapie pojawiła się interpretacja mówiąca o zakazie dla atomizerów o pojemności powyżej 2ml, SCh zapewne mógł by tutaj nieco rozświetlić sprawę bo jedno z jego opracowań tą interpretacje zawierało. Na pewno było to jeszcze na etapie konstruowania dyrektywy i wydaje mi się że bazowało na tekście TPD który wtedy wyciekł i opisywał go wówczas jako pierwszy chyba Clive Bates. Możliwe że konstrukcja przepisu uległa wówczas zmianie, możliwe że niekoniecznie zgodnie z intencją wprowadzającego zapis co się w eurograjdole zdarza dość często. Problem z atomizerami i sprzętem ogólnie jest nieco inny i są to wysokie opłaty. Płyny sprzedawane w tysiącach sztuk jakoś jeszcze się wybronią, choć i tutaj te które sprzedają się raczej słabo wypadną z obiegu. Ze sprzętem jest gorzej, dystrybutorzy często uzupełniają swoją ofertę o małe ilości towarów raczej rzadkich sprawdzając jak będą się one sprzedawać. Jeśli towar 'chwyci' to dobrze sprowadza się go więcej, jeśli nie to trudno. Wyprzedaje się go jak najszybciej i tyle. Jeśli za wprowadzenie 100 sztuk atomizera trzeba będzie zapłacić 4000zł to już niewielu dystrybutorów się na to zdecyduje.

Edycja: już pamiętam skąd wziął się ten problem z interpretacją. Na ecigarette-research.com pojawił się wówczas (albo nieco wcześniej - nie pamiętam, nie istotne) inny szkic w którym atomizery zostały ujęte w osobnym zdaniu. Więcej w: tpd-art-18-fakty-i-mity-t59531.html
By wooten
#1541708
Dzięki :oops: Teraz wszystko będę sprawdzał bezpośrednio w projekcie ustawy (mam nadzieję, że przynajmniej link do niego się zgadza). Kurczaki, to 2ml na atomizer tam mi się wyryło w mózgu, że nawet przez sekundę nie wątpiłem w to co piszę... *BOJE SIE*

Post ukryty i będzie edit, a jak nic nie wymyślę to wywalony.

EDIT:
Ciekawa i niepokojąca rzecz wyszła przy okazji. 2,5 tys osób przeczytało ten post z grafiką. A może więcej. I NIKT oprócz Logera nie zwrócił uwagi na tę "nadinterpretację".
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.