EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By yoko
#439630
Witam
Odkąd zaczałem palic e papierosa ciagle mam katar , ciagle cos leci mi z nosa.
Spotkał sie ktos z czyms takim.Moze to zbieg okolicznosci albo jakies uczulenie?
Awatar użytkownika
By Archon1
#439642
Witaj. Tak, spotkałem się z tym, również mam katar, może nie wielki, przeważnie rano, ale codziennie odkąd wapuje. Nie przejmuje się tym zbytnio.
Poza tym nie szukaj tu odpowiedzi na takie pytania, przejdź się do lekarza jeśli to nie przeziębienie i naprawdę codziennie leci z nosa, ja się tak wybieram od 2 lat i dotrzeć nie mogę :mrgreen:
Awatar użytkownika
By pok14
#439643
Przyczyn może być kilka:
1. przeziębienie
2. alergia na jakieś kwitnące roślinki bo to przecież wiosna
3. uczulenie na składnik liquidu np na PG
Najlepiej iść do lekarza i wyjaśnić sobie sprawy przecieków z nosa.
Awatar użytkownika
By saradonin
#439664
@yoko
Miałem podobne objawy - katar, lekkie podrażnienie spojówek nosa, które okazały się reakcja na bazę DNB. Przestałem jej używać, skończyły się problemy. Proponuję sprawdzić liquid innego producenta, jeśli reakcja się powtórzy, a objawy rzeczywiście sa uciążliwe nie pozostaje nic innego jak skonsultować się z lekarzem.
Awatar użytkownika
By Fisherking
#439715
Większość [jeśli nie wszystkie] liquidow ma właściwości hydrofilowe - przepuszczając przez gardło i komory nosowe osuszasz je czyniąc bardziej wrażliwymi a jednocześnie pobudzasz błony do większej produkcji wydzieliny, to moje obserwacje. Zauważyłem też,
ze póki paliłem ep jak analoga - długi sztach prosto w płuco, to nic takiego nie występowało, dopiero z upływem czasu i/lub zmniejszeniem dawki nikotyny zmienił mi się sposób "palenia" nastawiony na maksymalizacje doznań smakowych :)
Większy obieg zaciąganej substancji - typowo fajkowy - gardło/nos kilka razy i może mały sztaszek do płuca na koniec...
Także może to być rekcja twojego organizmu na dym ep - jednak czy normalna i bagatelizowana?
To już poradzić mogę jedno: wizytę u lekarza.
Awatar użytkownika
By gregbard
#440000
wojan pisze:Ja mam odwrotnie, odkąd epalę pozbyłem się porannego kaszlu i wiecznie zatkanego nosa.


Mam podobnie, miałem ciągłe problemy z zatokami, przez okrągły rok, nawet latem. Nie wiem dokładnie kiedy, ale chyba od jesieni ub. roku skończył się wiecznie zatkany nos. W moim przypadku więc zadziałało na plus :wink:
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2012, 13:08 przez gregbard, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Fisherking
#440022
akuratnie kataru [takiego prawdziwego :)] się nabawiłem i i ice mint - pomaga mi oczyszczać zatoczki :)
By yoko
#440766
Sprobuje odstawic mentol bo faktycznie to jedyny olejek ktory pale tak dlugo i zobaczymy.
Awatar użytkownika
By uziq
#441695
ubiegłej zimy palilem jeszcze analogi. tej zimy wogole nie chorowałem. zadnych problemow z zatokami. zero kataru. Jest tylko jeden minus. Gdy pojawia sie wiekszy wysilek fizyczny, np przy interwałach, powyzej tetna 200 na minute, odkaszluje sie strasznie dużo lepkej przezroczystej plazmy, a po treningu przez jakieś 20-30 minut płuca 'piszczą' przy oddychaniu

w przyszlym tygodniu robie kompleksowe badnaia krwi, spirometrie etc, dam znac jak przyjda wyniki, ale jestem dobrej mysli bo wszystko jest w porzadku
By whatevanevermind
#1527327
Temat trochę stary, ale dołączę się do dyskusji ze swoim problemem, ponieważ nie widzę sensu zakładania nowego wątku.

Tak więc ogólnie chmurzę od ponad dwóch lat, przez półtorej roku na zmianę z analogami, ale kilka miesięcy temu ograniczyłam się tylko do e-papierosa, i rzuciłam normalne fajki.
Problem polega na tym, że od kiedy całkowicie rzuciłam zwykłe papierosy, i zaczęłam korzystać z bardziej zaawansowanego urządzenia (rzuciłam analogi jak przesiadłam się ze zwykłego eGo na Suboxa), to zaczęłam mieć katar z krwią. Nie są to duże ilości, zwykle po prostu z rana muszę wydmuchać nos, i razem ze wszystkimi wydzielinami pojawia się tam śladowa ilość krwi. Z początku myślałam, że to chwilowe, ale jednak problem ciągnie się już od kilku miesięcy i zaczyna mnie coraz bardziej niepokoić. Orientuje się ktoś czym to może być spowodowane?
Alergikiem nie jestem, liquidy często zmieniam (i smaki, i marki), nie przekraczam 6 mg nikotyny, gustuję w głównie owocowych smakach, piję bardzo dużo wody, więc raczej nie ma mowy o wysuszeniu śluzówek. Wydaje mi się, że na 99 procent jest to spowodowane drastycznym przejściem na elektrony, ponieważ zaczęło się od kiedy zaprzestałam palenia zwykłych papierosów.

Miał ktoś podobnie? Orientuje się ktoś może czy ma to związek z e-paleniem? A może umieram?
Awatar użytkownika
By erbis
#1527332
Może umierasz. Przyłóż nos do monitora - zaraz Cię zbadam.

Obrazek

Nie przyszło Ci przypadkiem do głowy przez te parę miesięcy żeby iść z tym do lekarza?
Awatar użytkownika
By miron52
#1527440
Proces umierania się rozpoczął. Może to potrwać jeszcze kilkadziesiąt lat, ale możesz przyspieszyć korzystając z darmowych porad w internecie.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.