EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
Awatar użytkownika
By tunajerzy
#1518435
Temat do przedyskutowania. Przy okazji konsultacji społecznych związanych z projektem nowej ustawy Ministerstwa Zdrowia, walczyliśmy z zapisami dotyczącymi EIN. Między innymi używaniem nazwy "elektroniczny papieros", "palenie elektronicznego papierosa"
Może czas już najwyższy, żeby zmienić punkt w profilach użytkowników "Moje ePapierosy:", na coś bardziej poprawnego politycznie :wink:
Trochę to dziwnie wygląda, gdy walczymy z określeniem, które jest przez nas notorycznie używane.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1518448
A widziałeś adres internetowy forum ? :D
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1518451
pol pisze:
jsakic19 pisze:A widziałeś adres internetowy forum ? :D

Też czas zmienić?

Nie mnie to oceniać, już kiedyś była zmiana aliasu. Myślę, że to "trochę" problematyczne dla adminów. No i trzeba by było wykupić nową domene.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1518459
Tylko jaka domena - inhalatory.pl? ;), IMO należy poczekać na nową ustawę. Jeżeli w nowym prawie pozostanie nazewnictwo w formie "elektroniczny papieros" to po co zmieniać nazewnictwo na forum, które i tak używane będzie w akcie prawnym.
Awatar użytkownika
By pol
#1518462
jsakic19 pisze:Tylko jaka domena - inhalatory.pl? ;), IMO należy poczekać na nową ustawę. Jeżeli w nowym prawie pozostanie nazewnictwo w formie "elektroniczny papieros" to po co zmieniać nazewnictwo na forum, które i tak używane będzie w akcie prawnym.

Jeżeli przejdzie ustawa w obecnej wersji to pozostanie instalacja specjalnego oprogramowania do kontaktu z forum.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1518465
Nie koniecznie, w sieci jest kilka for tytoniowych.
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1518469
No fakt więc mamy pat? Czy zmieniać nazwę forum już teraz?
Awatar użytkownika
By kijan77
#1518473
Nie doganiamy zmian które sami chcemy wprowadzić :lol:
Ale to już tak jest, widzimy każdy paproch u sąsiada, a nie sprzątamy własnego podwórka.
Uwaga słuszna i warta wdrożenia. W ustawie proponujemy nazwę jaką faktycznie powinien mieć e-papieros: elektroniczny inhalator nikotyny, ale wygląd w profilu raczej marny. Skrótowo "Moje E.I.N.I."- nikt nie zrozumie. "Wapuję na:", "Dymam:", "Mój sprzęt:" itd. Jakieś inne propozycje?
Osobiście kiedyś tam to pole wypełniłem i do dziś było zapomnianym elementem mojego profilu :) Może po prostu się tego pozbyć?

Domena będzie zmieniana, na to też przyjdzie czas...
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1518475
trawnik.pl już zajęte :(

P.S. Mój sprzęt:
Awatar użytkownika
By Thaniell
#1518480
To dobra nazwa dla forum o hodowcach psów, czy innych gadów :lol:


A tak poważnie, to nazwa "trawnik.pl",mnie by się bardziej kojarzyło z forum o Mary Jane.
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1518481
Ja mam tam wpisany E-sprzęt :D Ale modów mechanicznych też używam, to M-sprzęt :D
Awatar użytkownika
By ArchDelux
#1518495
kijan77 pisze:Skrótowo "Moje E.I.N.I."- nikt nie zrozumie. "Wapuję na:", "Dymam:", "Mój sprzęt:" itd. Jakieś inne propozycje?
Osobiście kiedyś tam to pole wypełniłem i do dziś było zapomnianym elementem mojego profilu :) Może po prostu się tego pozbyć?

Domena będzie zmieniana, na to też przyjdzie czas...


Kto dociekliwy ten zrozumie :)

Jeżeli ktoś chce się tam określać co ma, to wg mnie nawet zwykłe "Użytkuję", "Sprzęt", "Wyposażenie", "EIN" będzie OK. Od "dymania" w tym przypdku bym się wstrzymał :mrgreen: Jednak podpis też daję radę i jest bardziej czytelny, więc jak dla mnie brak tej linii pod awatarem też nie będzie straszny.

Co do zmiany nazwy domenty EPF, może waperosy.pl, wapownia.pl, zielone-foum.pl? :|
Awatar użytkownika
By STRUNA
#1518502
erbis pisze:Na Ricowe "waperosy"?

Obrazek

A mnie się to podoba. *CZAJNICZEK*
Awatar użytkownika
By Kszywho
#1518538
kijan77 pisze:Skrótowo "Moje E.I.N.I."- nikt nie zrozumie. ......Mój sprzęt:" itd. Jakieś inne propozycje?


Ja konsekwentnie będę uparty na "My P.E.N.I.S.:" :mrgreen:
Ale znając życie połowa facetów wpisze "normal", albo "27cm", "30cm" itd :mrgreen:


By fodersok
#1518542
kijan77 pisze:Skrótowo "Moje E.I.N.I."- nikt nie zrozumie. "Wapuję na:", "Dymam:", "Mój sprzęt:" itd. Jakieś inne propozycje?


Moje dziobaki:

Myślę, że spoczko nazwa i nawet słyszałem nie raz.

@down - poprawione :D
Ostatnio zmieniony 19 lis 2015, 15:19 przez fodersok, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1518557
Zrobił się bardzo luźny temat, fajnie :)
Ale nie róbmy jaj z pogrzebu. Sprawa jest jak najbardziej poważna.
Może nie rozbijałbym kopii o podpisy pod awatarem, ale zmiana nazewnictwa jest potrzebna.
Znamy historię e-papierosa, wiemy dlaczego lata temu to urządzenie zostało tak nazwane. Znamy czasy współczesne i współczesny sprzęt.
Przez fatalne nazewnictwo, laicy z naszego byłego przeklętego rządu doszli do wniosku, że palimy, smrodzimy, zabijamy siebie i wszystkich wokół dymem z palonych e-papierosów nawet nie zbliżając się do tematu i nie interesując się zbytnio. Palą? A zabronić i już. Tylko że my już od dawna nie palimy. Oni tego nie wiedzą.
EIN nie bardzo pasuje, ja czasem leję sobie zerówki. I nie jest to już EIN, raczej tylko EI. Waperos - rewelacyjnie brzmi, podoba mi się! Jednak zbytnio kojarzy się z papierosem. Samo określenie "wapowanie" też mi się nie podoba, wolę chmurzenie.
By Krasnal45
#1518639
Sulkov pisze:Tylko gdzie tu ta elektronika w mechanikach? :D

Jak to gdzie? Grzałkę masz w postaci spiralki? Masz. Spiralka to cewka? Cewka. Cewka jest biernym elementem układów elektronicznych? Jest. A więc? :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Sulkov
#1518646
Krasnal45 pisze:
Sulkov pisze:Tylko gdzie tu ta elektronika w mechanikach? :D

Jak to gdzie? Grzałkę masz w postaci spiralki? Masz. Spiralka to cewka? Cewka. Cewka jest biernym elementem układów elektronicznych? Jest. A więc? :mrgreen:

A więc nie jest, bo nie magazynuje energii :monkey:
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1518694
Oczywiście, cewka magazynuje energię po nasyceniu.
@Sulkov weź przekaźnik z auta, zewrzyj mu styki cewki za pomocą bateryjki 9V i trzymaj się za druciki :D
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.