EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By pizdus12
#1511884
Witam. Mam problem z baterią Volish Ego3. Wczoraj wieczorem jeszcze normalnie paliłem, położyłem się spać podłaczyłem ja do ładowania, wstaje rano wkrecam klirek i nie daje wogóle napięcia. Dioda się świeci normalnie. Podnosiłem pin w batce, przeczyściłem pin w batce i w klirku i nic... Wiecie co może być?
Awatar użytkownika
By szpurek13
#1511925
Przepalona grzałka?
Bateria się skończyła?

Multimetr w dłoń i szukaj.
By pizdus12
#1511932
Grzałka nie jest przepalona bo wymieniałem ją w poniedziałek.
Jak się mogła bateria skończyć?
Awatar użytkownika
By lelek6
#1511963
pizdus12 pisze:Grzałka nie jest przepalona bo wymieniałem ją w poniedziałek.

To się nazywa: zaklinanie rzeczywistości :wink:
Sprawdź omomierzem.

Pozdrawiam
By pizdus12
#1511965
Skąd mam sobie ten omomierz ogarnac?

A i ten problem nie jest przez klirka, bo przykrecalem inny i tez nie dawalo napiecia. Wiec problem tkwi w batce...
Awatar użytkownika
By hankrum
#1511993
Ta bateria nie jest najwyższych lotów, jeśli masz ważną jeszcze gwarancję wymień ją ( standardowo te bat. mają 6- miesięczną gwarancję producenta), a jeśli już po terminie to pozostaje koszalin.
Awatar użytkownika
By lelek6
#1512010
pizdus12 pisze:ten problem nie jest przez klirka, bo przykrecalem inny i tez nie dawalo napiecia.

Mogłeś to napisać w pierwszym poście, byłoby łatwiej... :wink:

pizdus12 pisze:Skąd mam sobie ten omomierz ogarnac?

Każdy multimetr ma funkcję pomiaru rezystancji. W Twoim przypadku wystarczy najtańszy z marketu za 10 zł, bo nie potrzebujesz dokładnego pomiaru rezystancji grzałki, a jedynie informacji czy prąd może przez nią płynąć czy nie. Na dobrą sprawę wystarczyłby prosty szeregowy obwód: bateria, LED, Twoja grzałka. Jeśli LED świeci - grzałka sprawna.

Pozdrawiam
By pizdus12
#1512161
Przeczyszczałem pin w klirze i w batce, podnosiłem pin i nic. Problem tkwi w batce, ale co jest przyczyną, że tak sie dzieje?
Awatar użytkownika
By lelek6
#1512188
Taka reminiscencja z czasów kiedy używałem baterii egopodobnych: objawy - dioda baterii świeci, clearomizer nie dostaje prądu były wtedy, kiedy był problem z przewodem "masowym" ogniwa. Wystarczyło rozebrać baterię, wyjąć ogniwo i przewód, który jest przylutowany do jego "ujemnego" końca (sprawdzić czy wogóle jest przylutowany, mógł się urwać) tak ułożyć, aby po wsunięciu ogniwa do metalowej rurki baterii, miał z nią pewny kontakt.
By pizdus12
#1512231
Dobra wszystko jasne,kabelek jakoś się urwał chociaż nie wiem jak
Awatar użytkownika
By lelek6
#1512256
pizdus12 pisze:kabelek jakoś się urwał chociaż nie wiem jak

Tu upadnie, tam się przewróci...
Awatar użytkownika
By miron52
#1512259
Ta bym nie płakał po eGo3 i wykorzystał tą okoliczność do sprawienia sobie porządnego prezentu.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.