EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By behemi
#1509837
Hej ostatnimi czasy mam spore problemy z ładowarkami. Zgubiłem oryginalną ładowarkę od Volisha i wtedy zaczeły się problemy. Zakupiałem ładowarkę w e-smoking world po czym okazało się, że ładowarka ma parametry: output 4.2v 500Ma, podczas gdy moja oryginalna miała 4.2V 420 Ma. Pani w sklepie zapewniała mnie, że ta ładowarka pasuje do mojego modelu (gwint pasuje pytanie czy 500Ma nie zepsuje mi baterii). I tu pojawia się moje pytanie. Czy mogę ładować moje baterie taką ładowarką? Mam identyczną ładowarkę z Trendy też z parametrami output 4.2V 500Ma ale nie używałem jej i postanowiłem zakupić ładowarkę, która okazała się mieć identyczne parametry jak ta z Trendy a nie moja stara z Volisha.
przeczytałem masę tematów na forum i odnalazłem problemy w drugą stronę np. dedykowany output 500ma a ładowanie 420ma czyli z dużego w małe. Bateria moja ma pojemność 1100MaH i też gdzieś przeczytałem że powinem podzielić na 2 i ładować nie silniej niż 1100:2 czyli 550Ma czy w tym prawda jest tego nie wiem. Problemem nie jest 15zł, które mam wydać na ładowarkę ale to, że po zakupie 2 ładowarek w e-smoking world w przeciągu tygodnia gdzie za 1 z nich skasowali mnie 30zł nawet bez nadruku firmy z plastiku który wytrzymał 1 dzień(a jestem typem człowieka który o sprzęt dba) i po ładowaniu okazało się, że kabel się w środku urwał(nie odlutował a po prostu urwał) i ta którą mam właśnie 500Ma za 15zł(z nadrukiem e-smoking world) też nie wiem czy mi baterii nie zepsuje.
Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.