EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By Bellward
#1438511
Witam.

1.Posiadam batke nunchaku v3 i klirek od kangertecha genitank. Przy wapowaniu czuję , że na języku skraplają mi się kropelki lq . To jest normalne ?
2. Normalne jest również to , że liquid zbiera mi się przed ustnikiem ? Co jakiś czas muszę tam czyścić o.o
Awatar użytkownika
By Markovsky
#1438518
Wyszukiwarka>skropliny
Awatar użytkownika
By Aragorn
#1438521
Sprawdź czy wszystko jest szczelnie dokręcone.
Co do skraplania się liquidu to zapewne para wodna ;)
Jak wyczyszczenie i dokręcenie nie pomoże to *SZUKAJ2*
By Bellward
#1438538
Wszystko jest szczelne , zmieniałem grzałke , to samo... Nie wiem jak to wytłumaczyć... Jak wapuje to czuje jak kapią mi malutkie kropelki na gardło..
Awatar użytkownika
By Markovsky
#1438540
A slychac strzaly? Nawet odrobina wody w lq moze powodowac takie niespodzianki, inna temperatura wrzenia. Jaki masz lq?
By Bellward
#1438541
Ty własnie... Ja nie mam żadnych sznurków o.o . Kolega ma nunchaku v3 i podczas wapowania strzela , u mnie tak cicho , nie wiem jak toś określić.
Awatar użytkownika
By Markovsky
#1438542
Masz sznurki

I używaj porządnych lq bez domieszek wody.
By Bellward
#1438543
liqueen albo milsen według Ciebie nie jest porządny ? A , i jak dodam te sznurki to problem minie , tak ?
Awatar użytkownika
By Markovsky
#1438550
Z liqueenem nigdy żadnych problemow nie miałem, także lq masz w porządku.

Zasada jest taka
1.cieknie liquid - dodajemy sznurka
2.bobrzy - odejmujemy sznurka

Musisz się wstrzelic z jego iloscia, zawsze w razie potrzeby można wyjąć pojedyncze włókna pensetą. Można też użyć waty bawelnianej 100%, np. Z wacikow do uszu.
By Bellward
#1438686
Dzięki pięknie mistrzu. Wygląda na to że mam samego sznurka dodać? To jakiś specjalny? Czy coś jeszcze?
A i widziałem na filmiku innym że gościu taką cewke robi z watki , co o tym sądzisz?
Awatar użytkownika
By Markovsky
#1438709
Najlepiej przejdz sie do rossmana po watę bawelnianą 100% bez zadnych dodatków, paczka ok 3zł, ewentualnie bawełniane sciereczki Europrofitti - na nich lepiej mi smaczy.
Pokaż ten filmik, jaką cewkę z watki? Jeśli owinąl grzalke bawełną to jest to zapewne vertical, czyli pionowa grzałka przez której środek przelatuje powietrze - na początku trzymaj się standardowej procedury i ją opanuj, jeszcze będzie czas na eksperymenty ;)
Awatar użytkownika
By Markovsky
#1438804
Sznurki zastąp watą, wata daje lepszy transport i smak i w ogóle jest trendi dżezi i kul bo praktycznie wszyscy na tym jadą. Musisz pocwiczyc dobieranie odpowiedniej ilosci, ma przechodzic przez zwoje z łatwością, ale nie moze byc zadnych odstępów. Oczywiscie przy przepalaniu grzalki musisz ją wyciągnąć bo się spali.

Na drugim filmie kręcony jest vertical, możesz zbudować coś w rodzaju nautilusa bvc.


Polecam Ci kanał RipTrippers, brodacz dla nie jednego był mentorem w kwestii krecenia grzałek.
By Bellward
#1438813
W jakim celu mam przepalać grzałke ? Jak poczuje się spalenizne to się wymienienia , na co przepalać?
Awatar użytkownika
By Markovsky
#1438866
Wata ma krótszą żywotność od sznurka, jak wapujesz ciemne lq to raz dwa sie usyfi, wtedy wyciągasz wate, przepalasz, wkladasz nową i jeśli drut się nie przepali to masz nową grzałkę.

Kup kanthala na forum 50gr/metr, wez do tego atomizera 0,2 0,25 no i kawalek 0,3 na próbę, te dwa pierwsze na bank będą w porządku.
Jakbys mial jeszcze pytania to pisz na PW, trochę prywata się tu robi.
By Bellward
#1438885
Dobra , dzisiaj wieczorem pobawię się z tą watą. Mam nadzieje że to pomoże , a co ile ml lq mam wymieniać watę ? A i dzięki wielkie za poświęcony czas :D
już dałem ci "+" :)
Awatar użytkownika
By Markovsky
#1438899
ja w dolnogrzalkowych clearach co 3-4 dni przepalałem i zmieniałem nośnik, zawsze zakropl przed założeniem komina.
By Bellward
#1439057
Markovsky pisze: zawsze zakropl przed założeniem komina.

w sensie?

-- [scalono] 28 lip 2015, 19:20 --

jaka musi być średnica np cienkiego wiertła , aby nawinąć cewke . I gdzie najlepiej zdobyć taki cienki drucik ? bo ja swojego przez przypadek splaszczyłem c;
I co radzicie, włożyć sznureczki do tej cewki czy wate bawełnianą
Awatar użytkownika
By Markovsky
#1439420
Wiertła na sztuki, śrubokręty precyzyjne, igły do strzykawek/wenflony etc.

Komin to ta cienka rurka, wieczko grzalki.
Awatar użytkownika
By gregbard
#1439422
Bellward pisze:
Markovsky pisze: zawsze zakropl przed założeniem komina.

w sensie?

-- [scalono] 28 lip 2015, 19:20 --

jaka musi być średnica np cienkiego wiertła , aby nawinąć cewke . I gdzie najlepiej zdobyć taki cienki drucik ? bo ja swojego przez przypadek splaszczyłem c;
I co radzicie, włożyć sznureczki do tej cewki czy wate bawełnianą

Jeśli jeden film wstawiony wyżej to mało, pooglądaj więcej, mam wrażenie że tego wyżej ci się nie chciało?
By Bellward
#1439916
dodałem troche waty , nowe druty i batka mi zaczęła wariować na tej grzałce ;d
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.