EPF
Awatar użytkownika
By meshuggah1975
#1435501
cimon pisze:
meshuggah1975 pisze:
suvv pisze:Wracając do tych LiPo...zastanawia mnie kwestia zachowania się ich w przypadku ekspozycji moda na wyższe temperatury...np. środek lata, jedziemy autkiem (klima się zepsuła ;)) żar się leje z nieba, w aucie ze 40 stopni...a my jeszcze chmurkę chcemy ściągnąć na naszym DNA200 z dripperkiem... wybuchowo to widzę ;)

I właśnie dlatego dna200 nigdy nie zagości w moim arsenale, niestety :( Nie mam przekonania do tych akumulatorów, a z tego co wiem tylko takimi ten chip może być zasilany. Na pocieszenie zostaje mi Snow Wolf 200 i Sigelei 150 w/tc. Na dzień dzisiejszy przygotowuję się do kupna Siga ;)


o.O

To czym zasilasz teraz box'a? Bateria sloneczna?

Li-Po sie boisz, a Li-Ion sie nie boisz? Czegos tutaj nie rozumiem. Stary, a jak dzwonisz z komorki lub trzymasz laptopa na kolanach, to tez masz dreszcze niepewnosci?

Boję się Li-Po dokładnie, Li-Ion nie i już. Tak po prostu mam, że nie czuję się komfortowo z tym akumulatorem na pokładzie. W telefonie mi nie przeszkadza, może dlatego że z telefonu korzystam przez chwilę, a przy jeździe na 200 watach to jednak co innego. Poza tym wszyscy wiedzą, że specyfika tych dwóch rodzajów akumulatorów jest zupełnie inna, Li-Ion nie puchną gdy ich czas dobiega końca, a jak jest z Li-Po każdy wie. Wybuchające iSticki np. to nie mit czy bujda tylko fakt, a jakie mają akumulatory wiadomo. Nie chcę tu wykazywac, że te akumulatory są złe, a inne są dobre. Po prostu ja preferuję Li-Ion bo mam taki wybór i tyle ;)
Awatar użytkownika
By cimon
#1435506
Rozumiem (powiedzmy). To odpowiedz mi prosze, czy ''nie bal bys sie'' DNA200, gdyby bylo zasilane Li-Ion lub takim zestawem?

Obrazek

OK to niesprawiedliwe..

Podpowiem Ci. Tak, DNA200 moze byc zasilane bateria Li-Ion. Mozesz tez majtac klapka na magnesach i przekladac 3x18650 np. ze zdjecia.

Mam nadzieje, ze dodalem Ci troche pewnosci siebie. ;)
Awatar użytkownika
By meshuggah1975
#1435517
cimon pisze:Rozumiem (powiedzmy). To odpowiedz mi prosze, czy ''nie bal bys sie'' DNA200, gdyby bylo zasilane Li-Ion lub takim zestawem?

Obrazek

OK to niesprawiedliwe..

Podpowiem Ci. Tak, DNA200 moze byc zasilane bateria Li-Ion. Mozesz tez majtac klapka na magnesach i przekladac 3x18650 np. ze zdjecia.

Mam nadzieje, ze dodalem Ci troche pewnosci siebie. ;)

No i bajka jak dla mnie, choć jeszcze lepiej jakby mogło być zasilane dwoma takimi ;)
By Polan
#1435786
Wy tak serio ? :)

Wszystko co nowe może budzić niepokój.
Poczekamy zobaczymy.
By Vaporek
#1436379
Miliony modeli RC uzywa li-pol, a zwlaszcza tak wymagajace jak samochody RC najwyzszej klasy. I... nic sie nie dzieje. Wystarczy zachowac to co producent podaje w danych technicznych (max prad rozladowania, minimalne napiecie, sposob ladowania)

Li-ion, troche dymily w... Dreamlinerach, ale tez poprawili chlodzenie, lepsze sterowanie, i samoloty te lataja pieknie.

Wystarczy przestrzegac warnkow :)
Awatar użytkownika
By suvv
#1436911
Cimon, wybacz... *TORBA*

Haze już wyraził swoje wątpliwości co do powyższego sprzętu, również od siebie dorzuciłem 2 grosze... nadal upieram się przy swoim - przerost formy nad treścią (a cena też :dupa nie urywa)...
Awatar użytkownika
By cimon
#1436942
VM DNA 200

Obrazek

Cena: $170

Cena, gabaryty.. no Panowie, bo zaraz skoncza nam sie wymowki. o.O

EDIT:

Znalazlem paru klientow ktorzy bawia sie juz tym pudeleczkiem. Napisalem ''szablona'' z zapytaniem o zywotnosc batki i wyslalem w swiat. Zobaczymy czy bedzie info zwrotne..

-- [scalono] 25 lip 2015, 13:17 --

Specjalnie dla ''anty-li-po'wcow''..

Buda na 3x18650!

Obrazek

Odlamkowym laduj!

Obrazek

-- [scalono] 25 lip 2015, 15:16 --

Maly update softu DNA200. Zdjecie mowi samo za siebie. <nice>

Obrazek

ps. Wlasnie takie akcje beda stanowic o roznicy Box'ow na DNA200 vs np. Snow Wolf itp. Nic osobistego.. podsumowuje fakty, choc zdaje sobie sprawe z roznicy w cenie.
Awatar użytkownika
By cimon
#1437964
A tak sie zmienia custom'owe profile (pod setup/parownik - czyli sprzet na biurku).

https://instagram.com/p/5nevDhl_p_/

-- [scalono] 27 lip 2015, 11:50 --

Odpowiedz kolesia (VM DNA200 - 900mAh) na pytanie ''jak z zywotnoscia batki''.

t's ok, only last me half a day

jest ok, wystarcza mi na pol dnia

Strasznie ''wygadany'' przypadek, nie ma co.

Ja caly czas nie wyobrazam sobie nic ponizej 1300mAh! Jesli ktos ma zamiar ''przydzwonic w gary'' od czasu do czasu, to nie mozna z tego powodu biegac co dwie godziny do kontaktu. Nie zapomnijmy, ze w wiekszosci seryjnych Box'ow batki beda ''wbudowane na stale''.

BTW: Bardzo mi sie podoba rozwiazanie Innokina z Innocell Disrupter (wsuwana batka Li-Po).

-- [scalono] 27 lip 2015, 22:55 --

Prawdziwy MONSTER! Pieknie wykonczony MONSTER!

Evolv DNA 200, with temperature control
Built in Lipo pack, 4200 mah .1 - 3.0ohm resistance
Available in Brass, Copper, Alumium, and Damascus Steel, with an assortment of exotic woods!


Obrazek
Awatar użytkownika
By cimon
#1440170
Najmniejszy box DNA200 (1000mAh) - challenge accepted!

1. Body

Obrazek

2. Wymiana stock'owych guzikow

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

3. Gniazdo i DNA200

Obrazek

4. Li-Po 3S 1000mAh 60C

Obrazek

5. Done!

Obrazek

I tak powinna wygladac orginalna Hana!

6. Ten Boxik naprawde jest malusi (taki Sigelei Mini z V8 pod maska).

Obrazek

EDIT:

Z serii ''upiekszamy brzydala'' (byl u lakiernika).

Obrazek
Awatar użytkownika
By cimon
#1442138
ZAPRASZAM NA NOCNE KINO!
Building DNA200 Live na Youtube
Kto sie nie zalapie, bedzie pewnie mogl obejrzec rano zrzut offline.



Jest czat, mozna ''poczatowac przy chmurce''. ;)

EDIT:

Jesli ktos przegapil wczorajszy ''melodramat'', to bedzie dzis szansa zalapac sie na wielki final - czyli upychanie Li-Po w box'a (wczoraj zabraklo niestety ''wykonczena'').
Rob przez wieczor mial sie zastanowic jak ''urwac'' kilka brakujacych milimerow do wsadzenia batki w pudlo (cholernie mala mydelniczka - Hammond 1950A).

Po krotce dodam, ze kolo jest modderem ktory ma juz na koncie sporo box'ow. Ostatnio jednak wkrecil sobie, ze kazde nowe zamowienie bedzie robic LIVE - streamujac je na YouTube (fajny pomysl - zamawiasz i widzisz na zywo jak sie robi twoje pudeleczko). Dzisiaj bedzie sie zatem konczyc zamowienie dla pani Zophie, ktora notabene tez sie ostro udziela na YouTube (Zophie Vapes).

Ciekawa bomba..

Zapraszam wieczorkiem na kanal Rob'a. (1-2am) :(

Rob Rogers: https://www.youtube.com/user/wyldemann76
Zophie Vapes: https://www.youtube.com/channel/UCn3zVZ ... g/featured

UPDATE:

Dzisiaj niestety pozniej - zmiana czasu (Rob zabalowal w robocie). :(
Awatar użytkownika
By piehot
#1443121
Awatar użytkownika
By Sulkov
#1443423
Czary mary to będą po wpisaniu kodu vtbox200 :) 120$

Po prostu sprzedają za tyle, za ile powinni.
Awatar użytkownika
By cimon
#1444549
VaporShark nie wytrzymal cisnienia (wczorajsza/dzisiajsza premiera cenowa wraz z fotkami VT200?) i stwierdzil ze: ''zbyt dlugo by czekac na targi ECC'' - faktycznie, jeszcze caly tydzien.
No nic, w takich okolicznosciach warto chocby zainteresowac paru ''wiernych zolnierzy VaporShark'a''.

Obrazek

Wyglada jakby znajomo.. o.O <co za innowacyjnosc> Prawdopodobnie cena siegnie niebios, a jesli nawet stalo by sie inaczej, to tylko pokaze, jak do tej pory ZDZIERANO na poprzednikach DNA200.

Sorry Panowie, ale po ostatnich ''premierach'', firmy jak Hana MODZ, VaporShark itp. ''sztandarowce'', nawet nie powoli ale z sila wodospadu traca na wyjatkowosci.

Chinskie macki wciagaja je pod wode, a EVOLV wesolo opierdziela kontenery ukladow za pol ceny do Shenzhen, smiejac sie przy tym pod wasem. <zycie>

**************************

Moze to dobry moment, zeby raz jeszcze zestawic ceny ''masowek'' z DNA200 na pokladzie (uzupelnimy o cene VP prawdopodobnie po ECC):

- VaporShark DNA200 - $xxx

- Opus200 - $229-249

- Hana MODZ V200 - $199

- HCigar VT200 - $169

- VapeCige VTBox200 - $160 (Pre-order: 429 sprzedanych do tej pory na GB) <-- ciekawa pozycja + duzia batka :D

EDIT:

Nowa ''atrakcyjna cena'' VT200 na GearBest. Co oni tam wyczyniaja? <facepalm>

Obrazek
Awatar użytkownika
By cimon
#1444682
Vaporek pisze:wow,to najdrozszy mod chyba :)
cena tak spuchla od goroca :)


Cene pewnie jeszcze ustalaja, ale zeby takie BABOLE robic? GB to GB.. trzeba wziasc poprawke. Lada chwila (po dzisiajszych news'ach) beda sie ujawniac kolejne sklepy z Pre-order'ami. Lapac najlepsza cene i ustawiac sie w kolejke. ;)

HCigar z VT200 zmiotl cena konkurencje doszczetnie, a po VT40 raczej mozna byc pewnym czego sie spodziewac (wykonanie).
Awatar użytkownika
By cimon
#1445349
Jesli moge cos zaproponowac, to dajmy sobie na looz (na jakis czas) z nowosciami/cenami i zagwozdkami typu ''po co mi 200W?''. Wrocmy do sedna tematu czyli softu.

DNA200 to przede wszystkim oprogramowanie (wcale nie mozliwosc przywalenia w gary - to raczej uciecie spekulacji, ze EVOLV jest/byl underpowered) i opcja kontroli/update'owania/monitorowania co sie dzieje aktualnie pod maska. Za ten caly cyrk odpowiada chip wraz z dedykowanym oprogramowaniem, czyli EScribe. Warto obejrzec od dechy do dechy!



Wracajac do Mod'ow - to tylko pudla, bebechy sa jednakowe. ;)

poOzdrawiam
Awatar użytkownika
By Mutango
#1445389
cimon pisze:DNA200 to przede wszystkim oprogramowanie (wcale nie mozliwosc przywalenia w gary - to raczej uciecie spekulacji, ze EVOLV jest/byl underpowered) i opcja kontroli/update'owania/monitorowania co sie dzieje aktualnie pod maska. Za ten caly cyrk odpowiada chip wraz z dedykowanym oprogramowaniem, czyli EScribe.

I tutaj akurat masz rację. Niech teraz Evolv zaproponuje DNA w zakresie 50-70, z możliwością zasilania jednym lub dwoma wymiennymi ogniwami 18650, takim samym oprogramowaniem... a zainteresowanie będzie ogromne.
Awatar użytkownika
By cimon
#1445412
Mutango pisze:
cimon pisze:DNA200 to przede wszystkim oprogramowanie (wcale nie mozliwosc przywalenia w gary - to raczej uciecie spekulacji, ze EVOLV jest/byl underpowered) i opcja kontroli/update'owania/monitorowania co sie dzieje aktualnie pod maska. Za ten caly cyrk odpowiada chip wraz z dedykowanym oprogramowaniem, czyli EScribe.

I tutaj akurat masz rację. Niech teraz Evolv zaproponuje DNA w zakresie 50-70, z możliwością zasilania jednym lub dwoma wymiennymi ogniwami 18650, takim samym oprogramowaniem... a zainteresowanie będzie ogromne.


Chyba Cie uszczesliwie, bo najnowszy update (w BETA jeszcze pare dni temu), obsluguje 2 ogniwa, np. 18650. Z wiadomych 7.4V chip automatycznie ogranicza ''zabawe'' do 133W. Reszta pozostaje bez zmian (dzialanie, EScribe itd.).

BTW: SX350j w podobnej konfiguracji daje do ilu.. 160W? (tak czy inaczej mozna to i tak zrobic). Dla LiPo-maniakow, rozumiem ze droga do 2S (dwa ogniwa = 7.4V) stoi otworem. Tak jak np. 2S1P (2 w serial i 1 rownolegle dla ''podbicia'' mAh), choc z ograniczeniem do +100W. :D

Potencjal siedzi tam ogromny - kwestia oprogramowania.

EDIT:

Tak wlasnie ''gdybalismy'':

That said, we know 18650s aren’t going anywhere — we just want to put our R&D effort into custom LiPo packs for PV applications, since million-dollar R&D departments at companies like LG & Samsung have 18650 cells dialed in, pushing out new models like 25R5’s or LG’s excellent new HG2, a 3000mAh cell with a 20-amp continuous discharge rating. These specs would offer the dual-18650 Whiteout DNA unparalleled battery life, outstripping the standard 3S LiPo pack and making the dual-18650 DNA Build Kit even more appealing! However, it’s worth adding that the DNA200 can now use 2S LiPo batteries (7.4V nominal, 8.4V peak) as well, which offer up to 30-40% more capacity than a 3S LiPo of the same size, as they contain only 2 cells instead of 3.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1445586
cimon pisze:Chyba Cie uszczesliwie, bo najnowszy update (w BETA jeszcze pare dni temu), obsluguje 2 ogniwa, np. 18650. Z wiadomych 7.4V chip automatycznie ogranicza ''zabawe'' do 133W. Reszta pozostaje bez zmian (dzialanie, EScribe itd.).

Uszczęśliwisz mnie wersją 60W, 3.7V, EScribe (może być też taka wersja, że jak wykryje na wejściu więcej niż 4.2V to wchodzi w tryb 133W, nie przeszkadza mi to... a jak wykryje więcej niż 8.4V to może wchodzić w tryb 200W, też mi to nie przeszkadza).
Awatar użytkownika
By Goldi
#1445598
cimon pisze:Tak jak np. 2S1P (2 w serial i 1 rownolegle dla ''podbicia'' mAh), choc z ograniczeniem do +100W.

Jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak wyglądają połączenia w takim pakiecie. :wink: 2S1P to po prostu 2 ogniwa połączone szeregowo. Jest to dokładnie to samo co 2S a jedynie nazwa bardziej precyzyjnie określa budowę pakietu.
Awatar użytkownika
By cimon
#1445604
Goldi pisze:
cimon pisze:Tak jak np. 2S1P (2 w serial i 1 rownolegle dla ''podbicia'' mAh), choc z ograniczeniem do +100W.

Jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak wyglądają połączenia w takim pakiecie. :wink: 2S1P to po prostu 2 ogniwa połączone szeregowo. Jest to dokładnie to samo co 2S a jedynie nazwa bardziej precyzyjnie określa budowę pakietu.


Faktycznie. Chciałem stworzyć potwora..

Dzięki za wskazanie babola!
Awatar użytkownika
By Mutango
#1445616
No, a dwa równoległe ogniwa w precyzyjnej nomenklaturze to 1S2P
Na bto.pl do zamawiania pakietów jest konfigurator, i niektórzy nie mogą go przebrnąć, bo w pierwszym kroku trzeba określić ilość ogniw S, a w następnym kroku ilość P. I teraz np jak ktoś chce zamówić dwa ogniwa połączone równolegle, to nie może skumać, dlaczego w pierwszym kroku musi wybrać jedno ogniwo, skoro chce dwa :lol:
By Vaporek
#1445628
2S1P to zwykle 2S .
ale moze byc 2S2P , czyli 7.4V ale tez dwa razy wiecej mAh

Obrazek
Awatar użytkownika
By cimon
#1446113
@Vaporek

Fajne znalezisko. Mozna sobie to lepiej zobrazowac i baboli nie walic. ;)

Kolejny zawodnik na horyzoncie. Ciekawy design..

LAVABOX

Obrazek
Obrazek
Obrazek

The LAVABOX is wrapped in a black rubber grip backing perfect for a comfortable feel and durable finish.

Obrazek

Mike Vapes dostal go w lapy i zapowiedzial juz review (soon).
https://www.youtube.com/channel/UCt3WcC ... ZNcqgixyMw

EDIT:

Wyglada na to, ze to ekipa od Lavatube (v1, v2 itd.) - popularny sprzet jeszcze kilka lat temu.

Warto poklikac: http://www.volcanoecigs.com/
By MakeZZZ
#1446157
Nie mogę się doczekać jak dorwę DNA200 w swoje ręce.
Awatar użytkownika
By Ytier
#1449885
cimon pisze:Moze to dobry moment, zeby raz jeszcze zestawic ceny ''masowek'' z DNA200 na pokladzie (uzupelnimy o cene VP prawdopodobnie po ECC):

- VaporShark DNA200 - $xxx

- Opus200 - $229-249

- Hana MODZ V200 - $199

- HCigar VT200 - $169

- VapeCige VTBox200 - $160 (Pre-order: 429 sprzedanych do tej pory na GB) <-- ciekawa pozycja + duzia batka :D

Cena VaporShark DNA200 w pre-order, to $199,99. W sumie to się można było takiej ceny spodziewać, nie mogli wymyślić nic innego, skoro Hana wyceniona została na 199.
Awatar użytkownika
By cimon
#1451644
Kolejny tutek (krok po kroku) po EScribe.



Czas 10:15min.. zmiana wyswietlanych informacji (m.in. podczas uzytkowania czy ladowania batki). Pozniej jest juz tylko ciekawiej!
Awatar użytkownika
By meshuggah1975
#1453518
Cimon, a nie prościej i taniej kupić coś na chipie YiHi? W moim Sigelei 150 TC ten chip sprawuje się fenomenalnie. Też gotowałem się do kupna dna200, ale po zakupie Siga stwierdzam, że to bez sensu ;)
Awatar użytkownika
By cimon
#1453529
meshuggah1975 pisze:Cimon, a nie prościej i taniej kupić coś na chipie YiHi? W moim Sigelei 150 TC ten chip sprawuje się fenomenalnie. Też gotowałem się do kupna dna200, ale po zakupie Siga stwierdzam, że to bez sensu ;)


YiHi350J faktycznie robi robote (mialem przez weekend SX'a - z tymi Joulami to jakas masakra, ale doznania zabombiste). Wracajac do tematu, nieodlacznym elementem DNA200 jest i bedzie EScribe (czyli gleboka integracja w chip) i to jest ''winning idea''. A 200W? Sami producenci coraz czesciej uderzaja w 2x18650 (133W), ktore juz od jakiegos czasu obsluguje uklad (DNA200).

Powiem tak: DNA200 na teraz jest bardziej kompleksowy niz SX350J, ktory sila rzeczy ma juz ''lekki zarost''.

Co na to YiHi? Od jakiegos czasu krazy w sieci pewne foto:

Obrazek

poOzdrawiam

ps. $117? Szkoda prundu na dyskusje. ;)
By MakeZZZ
#1453532
Tutaj chodzi o soft. Do tego jednak 200 watt w TC brzmi dobrze do rozgrzania przez 0,5 sekundy grzałki. I Yihi robi TC inaczej niż evolv. Jak ktoś to dorwie, będziemy wiedzieć czy warto
Awatar użytkownika
By Dziamdzior
#1453858
Też wytrwale czekam na jakieś sprawdzone info z naszego podwórka. Głównie mnie ciekawi żywotność tych pakietów li-po czy da radę cały dzień ( oczywiście przy normalnym użytkowaniu ) ale mam nadzieje że niedługo nasi modomakerzy rozjaśnią sprawe
By MakeZZZ
#1455904
Martwi mnie, że każda recenzja, którą widziałem pokazuje moda prawie bez baterii. Takie sobie spostrzeżenie :D
Awatar użytkownika
By cimon
#1455912
MakeZZZ pisze:Martwi mnie, że każda recenzja, którą widziałem pokazuje moda prawie bez baterii. Takie sobie spostrzeżenie :D


Znaczy stan naladowania?
By MakeZZZ
#1455916
cimon pisze:
MakeZZZ pisze:Martwi mnie, że każda recenzja, którą widziałem pokazuje moda prawie bez baterii. Takie sobie spostrzeżenie :D


Znaczy stan naladowania?


Tak :D
Awatar użytkownika
By cimon
#1455919
MakeZZZ pisze:
cimon pisze:
MakeZZZ pisze:Martwi mnie, że każda recenzja, którą widziałem pokazuje moda prawie bez baterii. Takie sobie spostrzeżenie :D


Znaczy stan naladowania?


Tak :D


Mam to samo wrazenie. Niewiem.. DNA40 ''smiesznie ogarnia pasek baterii'' i byc moze dlatego zwracamy na to uwage. ;)

Mam nadzieje ze DNA200 nie dostanie zbyt wiele ''bug'ow'' w spadku po DNA40.

EDIT:

Na szczescie programowe Bug'i bedzie mozna teraz latwo Fix'owac.
By MakeZZZ
#1455922
Obyś miał rację :D Kolejny filmik, chyba go jeszcze nie było.

Awatar użytkownika
By Moower
#1455973
Ja tam nadal przymierzam się do zakupu VTboxa200, mimo filmiku VapnFagan'a. Nie zauważyłem nic co nie może być naprawione za 10zł w mniej niż 15 min. Dodatkowo przy cenie 110$ mogliby mi i osobno przysłać części i instrukcję z ikei i nadal bym się cieszył :D
Awatar użytkownika
By cimon
#1456011
Moower pisze:Ja tam nadal przymierzam się do zakupu VTboxa200, mimo filmiku VapnFagan'a. Nie zauważyłem nic co nie może być naprawione za 10zł w mniej niż 15 min. Dodatkowo przy cenie 110$ mogliby mi i osobno przysłać części i instrukcję z ikei i nadal bym się cieszył :D


Odważny i CIEKAWY pomysł, tymbardziej, że po takich opiniach, można sie spodziewać obniżek w niektórych sklepach.

Jeszcze sie okaże, że warto kupić VTbox200 dla samych "klamotów". ;)
Awatar użytkownika
By Moower
#1456029
@Cimon - chodzi o to że niedługo będę właśnie za 110 zielonych zamawiać zbiorczo tego boxa. Poza użyciem słabego kleju (VapeCige twierdzi że do 2 partii użyli już epoksydowego) nie stwierdzam większych problemów. Nawet jak trafi się model z pierwszej partii to wystarczy dokupić czerwony klej epoksydowy za grosze , który wytrzymuje wyższe temp. niż mogą powstać od nagrzanego parownika.
Za tą cenę nie mogę się do niczego przyczepić, chip swoje kosztuje, bateria też, samo pudełko też nie wygląda na słabo wykonane. Jedynym błędem był rodzaj użytego kleju
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.