EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By trzeciakos
#136232
Witam koledzy...i koleżanki.
Proszę Was o pomoc,otóż zamierzam zrobić sobie własny liquid,bo u mnie dostępność jakiś smaczków jest znikoma,jest jeden marlboro i nic poza tym:(co prawda są w sieci jednak bardziej opłaci się zrobić samemu jednak...................
Podejrzewam że jest to bardzo proste ale ciągle myślę jak się zabrać za to,i jaką bazę zakupić?
W http://rm1.pl/index.php jest gotowy roztwór bazowy 110mg 24 mg z gliceryną w cenie 40,00 pln natomiast w http://twojliquid.pl/ jest roztwór bazowy 100g moc 24mg w cenie 30,77 pln i tu mam problem co zakupić ponieważ :
jeżeli zakupię z rm1 bazę z gliceryną to i tak żeby rozcieńczyć do ok 18 mg będę musiał zakupić PG oraz VG aby proporcjonalnie rozcieńczyć bez strat czy tak?
natomiast baza z TL jest "goła" i też mam zakupić PG i VG by ją rozcieńczyć do ok 18mg , to pytam jaki ma cel wystawianie Bazy z gliceryną jak i tak trzeba będzie dodać i PG i VG by ją rozcieńczyć no chyba że komuś pasuje 24mg i tu tylko aromat tak?
Jeszcze jak to jest z tym kalkulatorem :

Chcę uzyskać: Ilość liquidu [ml]: Moc liquidu [mg/ml]:
Mam dostępne Moc liquidu bazowego [mg/ml]: ? Moc liquidu rozcieńczającego [mg/ml]: ? Chcę dodać glicerynę, by liquid wynikowy miał jej [%]: ? Uwzględnij aromat do liquidu [ml]:

Co oznacza pozycja MOC LIQUIDU ROZCIEŃCZAJĄCEGO????

DZIĘKUJE ZA POMOC i ....niech moc liquidów będzie z Wami:)
Awatar użytkownika
By Riccardo
#136241
trzeciakos pisze:Co oznacza pozycja MOC LIQUIDU ROZCIEŃCZAJĄCEGO????

No dokładnie oznacza właśnie moc liquidu rozcieńczającego. Z reguły rozcieńczamy płynem 0 mg, ale przecież można to zrobić równie dobrze płynem z nikotyną.
Awatar użytkownika
By Mech_Warrior
#136430
Prosty przepis na 10ml o mocy 18 czy 17mg (nie liczę aromatu a on trochę osłabia moc).

5ml roztworu bazowego 36mg + 2,5ml pg +2,5ml gliceryny aptecznej +15 kropel aromatu z inawery.

Ja używam bazy i pg z twój liquid.
Awatar użytkownika
By trzeciakos
#136593
Mech_Warrior pisze:Prosty przepis na 10ml o mocy 18 czy 17mg (nie liczę aromatu a on trochę osłabia moc).

5ml roztworu bazowego 36mg + 2,5ml pg +2,5ml gliceryny aptecznej +15 kropel aromatu z inawery.

Ja używam bazy i pg z twój liquid.

I tu Mech Warrior masz dzban browaru bądz cysterne ulubionego liquidu :D :D :D
Krótko i na temat-Dziękuje Bardzo;)
Awatar użytkownika
By krzysztofsf
#136596
A ja wybronilem wlasnie przed wyrzuceniem bardzo fajna butle litrowa z ciemnego szkla i kusi mnie zeby rozrobic sobie potezny zapas bazy o mocy 7 mg :)
Aby otrzymać 700 ml gotowego liquidu potrzebujesz ok. 136.11 ml liquidu bazowego (o mocy 36), 423.89 ml liquidu rozcieńczającego (o mocy 0) oraz 140 ml gliceryny i 35 ml spirytusu.


trzeciakos pisze:
oj a te 700ml nie zepsuje się zanim z skosztujesz do końca:)


Spirytus konserwuje :)
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2010, 00:20 przez krzysztofsf, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By trzeciakos
#136606
Mech_Warrior pisze:Prosty przepis na 10ml o mocy 18 czy 17mg (nie liczę aromatu a on trochę osłabia moc).

5ml roztworu bazowego 36mg + 2,5ml pg +2,5ml gliceryny aptecznej +15 kropel aromatu z inawery.

Ja używam bazy i pg z twój liquid.


Czy dobrze rozumiem,patrząc na ten przepis gdy podniosę roztwór bazowy do 6ml + 2ml pg + 2 ml gliceryny to podniesie mi automatycznie moc tylko że gliceryny czy nie będzie za mało by ładnie dymił???
myślę że może 18 byc za słaba chyba że samoróbka jest mocniejsza niż kupne 18:)
zastanawiam się może by tak w okolicy 20,22 zrobić.

krzysztofsf pisze:A ja wybronilem wlasnie przed wyrzuceniem bardzo fajna butle litrowa z ciemnego szkla i kusi mnie zeby rozrobic sobie potezny zapas bazy o mocy 7 mg :)
Aby otrzymać 700 ml gotowego liquidu potrzebujesz ok. 136.11 ml liquidu bazowego (o mocy 36), 423.89 ml liquidu rozcieńczającego (o mocy 0) oraz 140 ml gliceryny i 35 ml spirytusu.


oj a te 700ml nie zepsuje się zanim z skosztujesz do końca:)
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.