EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
By magda90
#777009
Witam. W przyszłym tygodniu lecę na urlop do Turcji. Zastanawia mnie jak wygląda e-palenie w tym kraju? Na wikipedii wyczytałam, że nie jest zakazane jednak obawiam się e- palenia gdzieś na plaży bądź na ulicy... Nie chce mieć problemu;)

No i co zrobić na lotnisku z moją e-fajką? Lepiej porozkręcać ją czy może mogę ją mieć w całości i zalaną liquidem? Liquid mogę mieć w oryginalnej butelce czy lepiej przelać do czegoś innego?;) jak na tureckim lotnisku patrzą na epapierosy - znają to w ogóle?;p

Z góry dziękuje za odpowiedzi;)
Awatar użytkownika
By kullub
#778369
Mieszkam w Stambule - palić możesz wszędzie, nie ma problemu - czasami tylko Turkom się wydaje, że palę skręty :) Generalnie nie ma problemu - nawet w barach czy restauracjach - tylko musisz wcześniej powiedzieć co za wynalazek masz w dłoni - jak powiesz nie powinno być problemu. Co do przewozu - bateryjki miałem zawsze w całości i nie było problemu - to samo liquidy - miałem ok. 120 ml w plecaku, resztę w bagażu rejestrowanym. Tylko raz celnik się zapytał co za ustrojstwo przewożę - po wyjaśnieniu uśmiech.... Generalnie na granicy mniej więcej zdają sobie sprawę co do e-p, więc nie ma problemu - obecnie mają tu większe problemy niż kontrola e-papierosów. Tylko pamiętaj żeby buteleczki zapakować w woreczki strunowe. Miłego wapowania w Turcji :)
By magda90
#778435
Dzięki za odpowiedz :) nie masz pojęcia jak mnie uspokoiłeś ;) mam nadzieję że w Alanyi nie spotkam żadnych manifestacji i innych zbiorowisk :p
By edwa.gd
#812129
To ja Ci dam znać jak wrócę pod koniec sierpnia, bo wstępnie na poślubną planujemy Turcję. Co prawda trochę przeraża ta kwestia zamieszek, ale obstawiam że będzie jak z Egiptem jak byłem: kurorty są od tego oddzielone. A wycieczka czy będzie udana to zalezy już chyba tylko od tego czego oczekujesz. Ja wiem, że wybór będzie tylko wśród dużych graczy na rynku organizowanych wycieczek bo chcę dolecieć, mieć gdzie spać i przede wszystkim wrócić, a nie martwić się czy biuro splajtuje w trakcie wypadu ;/.
Awatar użytkownika
By mokwas
#1135404
Też mnie interesuje Turcja. Ma może ktoś jakieś info. Nie wiem czy brać e-papierosy czy dać spokój. Jeszcze mnie zaaresztują :)

Wysłane z Tapatalk
By anulka
#1135548
Hey,

Ja w tamtym tygodniu wróciłam i nie miałam żadnego problemu. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku. Jedyne co zrobiłam inaczej, to e-papieros w drodze powrotnej wylądował rozkręcony w bagażu rejestrowanym. Mój eVic na 18650 i klon Kayfuna co najwyżej był obiektem może większego zainteresowania, ale nie spotkałam się z żadnymi negatywnymi komentarzami. Bierz śmiało i udanego wypoczynku życzę.
Awatar użytkownika
By Lukus
#1147655
Byłem w zeszłym roku ze znajomymi w Turcji, dwoje z nich byli świeżo po przerzuceniu się na e-papierosy i nie było żadnych problemów :)
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1147673
Lukus pisze:Byłem w zeszłym roku ze znajomymi w Turcji, dwoje z nich byli świeżo po przerzuceniu się na e-papierosy i nie było żadnych problemów :)


No, ludzie którzy są świerzo po przerzuceniu się na e-papierosy ,raczej nie stwarzają problemów!
Może nie od razu? :wink: :-P
Awatar użytkownika
By aksello
#1150356
znajomy właśnie pojechał do turcji z e-fajurą po 4 dniach pobytu tam nie miał żadnego problemu z wapowaniem wszędzie ale zakosili mu 2 liquidy na odprawie za dużo miał :d
Awatar użytkownika
By lumik_2007
#1153240
Podczas kontroli bezpieczeństwa w bagażu podrecznym możesz mieć płyny do 100ml max 10szt wszystko zapakowane w woreczek strunowy o pojemności 1L

Tapnięte z mojego sgs2 za pomocą tapatalk
Awatar użytkownika
By mokwas
#1154207
Byłem, jakby kogoś interesowało to można spokojnie wapować w Turcji.
Oprócz zainteresowania "co to jest?" żadnych innych reakcji nie było.
Proponuję jedynie wszystkie "graty" ( tj.liquidy, grzałki, baterie etc.) wziąć ze sobą bo tam nic się nie dostanie.
Awatar użytkownika
By olasinho8
#1154315
Podłączę się, czy ktoś z Was transportował już akumulatory typu 18350/18500/18650 drogą lotniczą ? Jakoś mam przed tym opory, należy przecież pamiętać, że akumulator nie jest w 100% stabilny + lecimy na wysokości 11km.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By mokwas
#1154331
5 akusów w 18650 w bagażu rejestrowany wiozłem. Takie same masz przecież np. w laptopie. Bez problemu. Tylko zabezpiecz dobrze przed przypadkowym zwarciem.

Wysłane z Tapatalk
Awatar użytkownika
By rafulec
#1154377
Latam dość często i nigdy nie rozkręcam e-fajek, akumulatory a zawsze mam kilka wnoszę do samolotu w bagażu podręcznym i jeszcze nigdy nie widziałem grymasu na twarzy celnika
Awatar użytkownika
By Tricky
#1154777
ja jak na razie leciałem dwa razy na wakacje, co prawda celnicy obejrzeli dokładnie e-p ale nie robili mi żadnych problemów. Stewardessa prosiła tylko żebym nie wapował na pokładzie więc wytrzymałem te 2h.
Awatar użytkownika
By Mutango
#1154798
olasinho8 pisze:Jakoś mam przed tym opory, należy przecież pamiętać, że akumulator nie jest w 100% stabilny + lecimy na wysokości 11km.

Ogniwami typu li-ion zasilane są dziesiątki różnych urządzeń: laptopy, palmtopy, telefony komórkowe, gps-y, golarki elektryczne, aparaty fotograficzne, kamery itd, itp...
Wyobrażasz sobie świat w którym zabrania się przewożenia tych wszystkich rzeczy?
Awatar użytkownika
By Tricky
#1193623
Mutango pisze:
olasinho8 pisze:Jakoś mam przed tym opory, należy przecież pamiętać, że akumulator nie jest w 100% stabilny + lecimy na wysokości 11km.

Ogniwami typu li-ion zasilane są dziesiątki różnych urządzeń: laptopy, palmtopy, telefony komórkowe, gps-y, golarki elektryczne, aparaty fotograficzne, kamery itd, itp...
Wyobrażasz sobie świat w którym zabrania się przewożenia tych wszystkich rzeczy?


Przypomniało mi się a propos tematu: http://www.youtube.com/watch?v=V482lvMRXUg

Oczywiście niestabilność celowo wywołana :)
Awatar użytkownika
By mareckiii
#1193663
Witaj! Po pobycie w Stambule przez 10 miesięcy mogę śmiało stwierdzić, iż palenie to sport narodowy Turcji. Pali się wszędzie i w dowolnych ilościach. Nie ma więc możliwości zostania ukaranym mandatami itp.
Awatar użytkownika
By Jojo
#1194868
Osobiście dużo podróżuje i uważam, że bez większych problemów da się zabrać na pokład samolotu nasze cudeńka.
Awatar użytkownika
By Szortowy
#1195512
Ja już 6 razy latałem na wakacje samolotami. Na pokład bez problemu wniosłem jedną z moich rurek.
Raz w Egipcie na kontroli bezpieczeństwa musiałem jedynie porozkręcać body, gdyż chcieli zobaczyć czy przypadkiem nie mam w rurce muszelek z rafy koralowej. na ich nieszczęście miałem tam AW IMR'a :P
Na pokładzie lepiej zapytać się stewardesy, czy można. Mnie za każdym razem prosiła, bym vapował dyskretnie, nie robił dużej zadymy :)

W Egipcie i w Turcji ludzie zaczepiali mnie, co ja tam w środku mam, że pali to lepiej jak szisza :P
Awatar użytkownika
By cimon
#1347532
W samolocie jeszcze nigdy nie pozwolili mi palić swojej faji. Choć za 5 min wciskali swoje "gotowce". Śmiech na sali..


Sporo sie tez pozmieniało w przepisach.

Odnośnie bagażu to sprawdzają podręczny (gdzie są przepisy odnośnie płynów, pojemności i pakowania), a w dużym możesz mieć całe e-biurko ze soba.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.