EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
Awatar użytkownika
By Rob_cig
#1189273
K.Farsalinos potrzebuje funduszy na nastepujące badania:
http://vapemestoopid.co.uk/dr-konstanti ... n-or-what/
Główne cele:
Measure temperatures of evaporation under various puffing conditions (different wattage levels and puff duration).
Determining puffing patterns which would result in less thermal load but maintain level of pleasure and vapor production.
Determine the emission of potentially toxic chemicals in relation to the thermal load.
Determine the development of dry-puff conditions, and how the temperature load is altered in dry-puff conditions.
Evaluate all of the above utilizing numerous resistance levels and wicking materials.

Więcej wyjaśnia podany link.
Awatar użytkownika
By Smokey69
#1190410
Niezbyt dokładnie "przebiegłem się" przez tekst, ale wydaje mi się, że prośba o dotacje skierowana jest głównie do e-smoking biznesu, a nie do konsumentów. Co oczywiście nie ogranicza nam konsumentom możliwości pomocy w finansowaniu tych badań. Przyszedł mi do głowy taki pomysł - a gdyby sklepy (być może wspólnie z importerami) wprowadziły akcję pt. "Przekaż X % z rachunku" na cele badań? Ewentualnie wprowadziły coś w rodzaju "napiwku" (np. 1 zł albo 1% zamówienia), które dobrowolnie można "kliknąć" (ok, wiem, że to będzie wymagać zmian w enginie sklepu - ale można np. wprowadzić "produkt" pod nazwą "wsparcie badań", do rozwiązania są jedynie kwestie księgowania). Następnie sklepy mogłyby te środki wpłacić na konto wsparcia dla badań. Oczywiście idealnie byłoby, gdy sklepy/importerzy mogli zadeklarować określoną sumę lub np. podwojenie środków dobrowolnie wpłaconych przez konsumentów.

Generalnie wierzę (już gdzieś o tym pisałem) w ułatwianie ludziom niesienia pomocy :D

Swoją drogą ciekawy apel - czy branża e-smoking poczuwa się do prób walczenia o prawa vaperów także poprzez finansowanie badań, czy raczej czeka spokojnie na agonię tego biznesu, przygotowując się do zamiany wysp w centrach handlowych na stoiska z np. trójwymiarowym makijażem dla dziewczynek Emo ;) ;) ;)
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1190420
Smokey69
Swoją drogą ciekawy apel - czy branża e-smoking poczuwa się do prób walczenia o prawa vaperów także poprzez finansowanie badań, czy raczej czeka spokojnie na agonię tego biznesu, przygotowując się do zamiany wysp w centrach handlowych na stoiska z np. trójwymiarowym makijażem dla dziewczynek Emo


Co chcesz od dziewczynek emo? :wink: :-P

A co do meritum,obawiam się że mogłoby to być klasyfikowane jako zbiórka publiczna.
To zaś jest regulowane bardzo szczegółowymi przepisami.
Awatar użytkownika
By Smokey69
#1190428
TommyBlack, masz zapewne rację (w kwestii zbiórki publicznej, bo do dziewczynek Emo nic nie mam ;) ;) ;) )

Może powinna zostać wykorzystana jakaś fundacja? Albo np. kilka produktów w sklepach w "cenie specjalnej" - następnie po prostu firma-właściciel sklepu robi przelew-dotację. Jak mówią: "jeśli jest chęć, znajdzie się sposób". Zresztą nie wierzę, że wśród 30,000+ userów tego forum nie znajdzie się fachowiec od odpowiedniego zorganizowania takiej akcji w sposób pozwalający zminimalizować biurokrację.
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1190441
Smokey
Cieszę się że są przynajmniej dwie kwestie w których się zgadzamy!
Dziewczynki emo i wiara w możliwości userów tego Forum. :wink:
Ale...jak sam wcześniej zauważyłeś, to inicjatywa,przynajmniej inicjatywa,powinna
należeć do sprzedawców!My, userzy , już kilka razy próbowaliśmy ich hmm..natchnąć... :wink:
Jakoś z marnym skutkiem...i tu chciałbym być niesprawiedliwy! :)


PS
Lubię Cię czytać...
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1191438
Rob_cig pisze:Nie jesteśmy jedyni z podobnymi pomysłami...
http://starychemik.wordpress.com/


Oczywiście że nie! Tyle Robert, że i my i SCh już dawno mieliśmy podobne zdanie na te tematy.
W dalszym ciagu potrzebna jest i inicjatywa i dobra wola producentów i sprzedawców.
Jak na razie to widać tylko próby dominacji na rynku, dość żałosne...
Awatar użytkownika
By TommyBlack
#1238605
zydowsky pisze:Szkoda tylko że media i tak zrobią z wyników swoje.


Tak, i szkoda że Dr Farsalinos musi też walczyć z niektórymi swoimi kolegami.Robi to jednak świetnie i jestem dobrej myśli.Pisałem o tym tu niedawno.
Naprawdę się cieszę że udalo mu się zebrać te fundusze! Wiem że nie zostaną zmarnowane.
A media? Cóż...poczekamy,a w międzyczasie możemy pisać i prosić o materiały źródłowe w przypadku co głupszych publikacji.
Sami możemy próbować zainteresować media naszymi problemami...ja wysłałem linki do niektórych tekstów na naszym Forum
do kilku zaprzyjaźnionych dziennikarzy.
Awatar użytkownika
By UnitrA1979
#1239232
Nie zauważyłem wśród dotujących firm ani jednej pochodzącej z Polski.
Trochę to żenujące, ale najważniejsze, że badania będą wykonane i znów dowiemy się paru interesujących konkretów na temat tego, co wdychamy.
Awatar użytkownika
By Smokey69
#1239474
UnitrA1979 pisze:Nie zauważyłem wśród dotujących firm ani jednej pochodzącej z Polski.
Trochę to żenujące (...)


Już niestety o tym rozprawialiśmy. Jedyna (?) zasobna w środki finansowe firma w RP raczej inwestuje we własne badania. Skądinąd może i słusznie - chyba lepiej powołać się na polskie badania niż stawiać "amerykańskich naukowców" przeciw "japońskim naukowcom". Choć oczywiście przelanie K.Farsalinosowi marży z 20 blistrów zapewne nikomu wielkiej krzywdy by nie uczyniło a jakiś efekt PR by się pojawił.
Awatar użytkownika
By phonik
#1252466
Wywiad PBusardo z doktorem Farsalinosem, mądrze gada:

Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.