EPF
By Zenon Piach
#1083126
Problem dotyczy tego, kiedy przestać.
Dotyczy on wapowania na mechaniku (Nemesis - oryginał i klon) z kajfunem (3.1, lite) i tajfunem. Robię do nich grzałki 1-1,2 oma (microcoile zwykle, z watą) lub 1,8-2 oma (to raczej do elektronika, ale czasem zamiennie). Używam baterii IMR AW i Efest, przeważnie 18350, ale też 18650. Wszystko jest OK, tylko nie wiem, kiedy przestać, żeby nie zajechać akumulatora. W elektroniku to proste, odcina. Ale zwykle też staram się nie schodzić poniżej 3,6V. Tymczasem w mechaniku - wielka niewiadoma. Gdzie jest ten punkt, jak go wyczuć? Wiem, że kick załatwia sprawę, ale do małych akumulatorów nie chcę go stosować, wolę, żeby zailanie było jak najmniejsze.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1083130
Dziwne pytanie. Nie ma dymu koniec jarania, i tyle albo aż tyle. Nim nastąpi ten stan to też wiadomo bo dymu coraz mniej się robi w tym samym czasie.
Ostatnio zmieniony 18 maja 2014, 19:53 przez PucH2, łącznie zmieniany 2 razy.
By m44
#1083150
Na mechaniku i kisie palę póki daje radę ruszyć parownikiem (2,4-2,6V) i jakoś nie zajeździłem aku.
To tak jakby ładować telefon czy inne rzeczy jak mają 50% rozładowania. Tylko po co?
Awatar użytkownika
By PucH2
#1083152
Zenon Piach pisze:Puch, jak się skończy chmura, to akumulator też się może "skończyć" :)

Przeglądałeś ty kiedyś jakąś kartę charakterystyki? Do tego efektu motyla dodałbym że świat się kurczy a wszechświat rozszerza.
Awatar użytkownika
By Skinner
#1083155
Przy 3V to już będziesz zakwasów za uszami dostawał od ciągnięcia celem uzyskania jako takiej chmury ... ;)
By berto
#1083156
Zenon Piach pisze:Berto - pomysł genialny w swojej prostocie :) Dzięki.
Znalazłem cos takiego:
miernik-napiecia-w-liquinatorze-t45460-60.html
zaraz zapytam, jak prace idą. jak niespecjalnie pędem nabędę wskazany przez Ciebie.

Tamten projekt to chyba umarł śmiercią naturalną. Jak nie podoba Ci się miernik Goldiego to możesz kupić na VF.
https://www.vapor-freak.de/zubehoer/Selberwickeln/Tankometer-Slim
Tyle że drożej Cię to wyjdzie a będzie właściwie to samo.
By Zenon Piach
#1083162
Niby to samo, ale można go włozyć do saszetki, razem w atomizerami. Wielkie dzięki!
Awatar użytkownika
By Skinner
#1083169
Zrób to sam, goły miernik plus gwint od kolegi Goldi, liquinator od Kinga jako obudowa i 3 minuty lutowania z przerwą na napełnienie kajtka ...
Awatar użytkownika
By sawas
#1088164
Nie szukaj problemu tam, gdzie go nie ma. Zanim dojdziesz do poziomu rozładowania niebezpicznego dla aku, to już kilka razy stwierdzisz, że czas go wymienić na naładowany. Zwyczajnie nie będzie dawał chmurki. Wszelakie mierniki to rzecz kompletnie zbędna.
Nie wierzysz - zrób test. Wapuj tak długo jak chcesz. Nie bój się o aku tylko wapuj. Dojdziesz do momentu, gdzie wyraźnie będzie widać i czuć, że chmura słabnie. Wapuj dalej (zwykle to już tylko kilka buchów) aż przestanie pojawiać się jakakolwiek chmura. Sprawdź, jakie napięcie jest na aku. I sam sobie odpowiedz po takim teście, czy miernik rozładowania jest Ci potrzebny.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.