EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By turek86t
#1495117
Wpadł mi do głowy aby obsługiwać moda tylko dwoma chwilowymi przyciskami.
Pierwszy mały tact switch załącza na określony czas (czas ok 4s) obwód do dużego metalowego 'wandala', a każde jego naciśnięcie przedłuża ten czas.
Pozwoli to na rezygnacje z przełączników.
Woltomierz podpięty na stałe do złącza parownik (będzie trzeba dać zaporowo diodę), przytrzymanie małego przycisku pokaże napięcie baterii i załączenie układu czasowego, naciśnięcie dużego - napięcie na parowniku (trochę przekłamane bo przez diode).

Obrazek

Co myślicie o takim rozwiązaniu?
By orient
#1495188
Może nie rozumiem idei ale czemu miałoby to służyć? Tak w krótkich żołnierskich słowach. Odcinaniu napięcia po jakimś czasie jak w egonach i kupnych układach?
Awatar użytkownika
By turek86t
#1495205
Jest to zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem.
Założenie jest takie że mod będzie miał tylko dwa przyciski, żadnych przełączników.
Wciskasz mały przycisk i wciągu 4 sekund masz nacisnąć duży aby odpalić, od momentu puszczenia dużego masz kolejne 4 sekundy żeby go wcisnąć, po 4 sekundach już duży nie działa musisz włączyć małym.
Jednocześnie zakładam obsługę woltomierza za pomocą tych przycisków.
Gdy przytrzymasz mały przycisk woltomierz pokaże napięcie baterii, a woltomierz na stałe podpięty pod gwint tylko przez diodę aby nie puszczać napięcia baterii na gwint.
By orient
#1495213
Jak dla mnie jest to przekombinowane i za bardzo uciążliwe aby używać na co dzień. Antywandala trudno włączyć przypadkowo a wystarczy aby przycisk nie wystawał ponad powierzchnię moda aby przypadkowe włączenie było bardzo mało prawdopodobne.
Awatar użytkownika
By turek86t
#1495241
Ja posiadam taki co lekko wystaje i ma mały skok. jak go kupowałem to nie zdawałem sobie sprawy że tak będzie działał (kupiony z internetu). Moda mam z profilu aluminiowego o ściankach 1,5mm, nie ma go jak schować.

Obrazek

-- [scalono] 19 paź 2015, 15:02 --

Zmierzyłem przycisk, wystaje 4mm, skok do załączenia 1mm. Na razie nie mam zamiaru go zmieniać, w następnym modelu postaram się znaleźć inny.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.