EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By lufa9999
#1903777
Witam.
Zgłaszałem już we wcześniejszych postach problem grzałek, zatykają się po kilku dniach i do śmieci. Odkryłem jedną rzecz. Jak grzałka już się zatyka i z dużym oporem wciągam parę to wystarczy rozkręcić atomizer, wykręcić grzałkę i odłożyć w papierze toaletowym, przepłukać atomizer pod bieżącą, mocno ciepłą wodą, wysuszyć suszarką i wkręcić tę samą grzałkę. I znowu parę dni jest spokój, a potem sytuacja się powtarza. Ale nie ma mowy żebym czterodniową grzałkę wyrzucał do śmieci. Wyjaśni mi ktoś tą sytuację? Dlaczego w tak dziwny sposób to funkcjonuje?
By Żizek
#1903779
Może masz liquid ze zbyt dużą ilością gliceryny? Bądź taki, który oblepia lub zasyfia szybko grzałki?

Próbowałeś zmienić proporcje PG/VG, nakłuć lekko watę igłą lub użyć liquidu, który pozostawia mało osadu?
By Baryua
#1903787
@lufa9999 Jeżeli sama grzałka była "zatkana" to wymycie atomizera nie ma wpływu na jej "odetkanie". Nosisz e-p luzem w kieszeni? Może po prostu zasyfiły się airhole w parowniku i mycie pomogło.
By lufa9999
#1903792
Żizek pisze:Może masz liquid ze zbyt dużą ilością gliceryny? Bądź taki, który oblepia lub zasyfia szybko grzałki?

Próbowałeś zmienić proporcje PG/VG, nakłuć lekko watę igłą lub użyć liquidu, który pozostawia mało osadu?


A jakie proporcje PG/VG były by wskazane? W tej chwili używam Nikotin Shot VPG (PG 50% / VG 50%). W postaci bazy, dodaję do tego smak miętowy. Wapuję Istick Pico i atomizer Melo 3. Grzałki ASPIRE TRITON 1.8 Ohm.
By SirKordian
#1903799
Jak ponownie się zatka odkręc komin od bazy (na stronie producenta możesz sprawdzić jak wygląda rozłożony na części pierwsze) i sprawdź co zatyka AH. Jeżeli po płukaniu działa dobrze to ewidentnie coś z AH. Bo wloty powietrza nie są całkowicie zamknięte? Wiesz jak działa w nim regulacja AH?
By lufa9999
#1903801
O to chodzi że atomizer jest kurka czysty. Ale zrobię jak radzisz. A mogły ktoś doradzić jaki liqud będzie dobry? Jakie proporcje PG/VG? Bo ja używam PG50%/VG50%. Może tu tkwi problem?
Awatar użytkownika
By venom_666
#1903803
proporcje PG/VG nie mają nic do tego. Zmień płyn na inny który nie ma tyle dodatków typu maltol i inne zapychacze..
By SirKordian
#1903804
Raczej nie widzę takiej możliwości. Liquid wsiąka w grzałkę i powinien w niej zostać. Może jeszcze spłynąć do AH, ale to byś zauważył przy rozkręcaniu.
Zainteresuj się regulacją wlotów powietrza, według mnie tylko to może mieć wpływ na zatykanie.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1903807
lufa9999 pisze:Jakie proporcje PG/VG? Bo ja używam PG50%/VG50%. Może tu tkwi problem?

Do gotowych grzałek, to są dobre proporcje.
By Mastertext
#1903835
Nie jestem wybitnym vaperem i, być może wcale się nie znam, ale atomizer Cubis 2 z grzałką 0.6 OHM podłączony do Pico 75 pozwala mi na wciągnięcie MTL ok 50 ml płynu Hangda USA Mix Lights 100% VG przy 15W. Podobnie zachowują się Egrip 2 oraz Egrip 2 Light z grzałkami 1.5 Ohm LVC przy tej samej mocy i sposobie wciągania.
By lufa9999
#1903839
SirKordian pisze:Raczej nie widzę takiej możliwości. Liquid wsiąka w grzałkę i powinien w niej zostać. Może jeszcze spłynąć do AH, ale to byś zauważył przy rozkręcaniu.
Zainteresuj się regulacją wlotów powietrza, według mnie tylko to może mieć wpływ na zatykanie.

A możesz mi trochę rozjaśnić gdzie te wloty powietrza są? I jak to regulować?
Awatar użytkownika
By bulit73
#1903840
lufa9999 pisze:A możesz mi trochę rozjaśnić gdzie te wloty powietrza są? I jak to regulować?

Na samym dole parownika, pierścien, który otwiera i zamyka AH.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1903873
Ta dolna część, to baza. Tak, tam jest ten pierścień.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1903875
Awatar użytkownika
By PucH2
#1903882
jak to Melo3 mini to obrócić. Zgodnie z wskazówkami zegara otwarty, w przeciwnym kierunku zamknięty dopływ powietrza. Ten pierścień dość luźno chodzi.
Awatar użytkownika
By PucH2
#1903891
lufa9999 pisze:A nie odwrotnie, przeciwnie do wskazówek zegara?

Zależy od której strony patrzysz.
Awatar użytkownika
By SuwMar
#1903892
PucH2 pisze:
lufa9999 pisze:A nie odwrotnie, przeciwnie do wskazówek zegara?

Zależy od której strony patrzysz.

Ja mam klepsydrę, to już całkiem nie wiem. :lol:
Awatar użytkownika
By bulit73
#1903942
lufa9999 pisze:Ok, mam. Ale w jaki sposób to regulować? Bo tam są takie szpary i nic poza tym.

Przecież podlinkowałem ci film w którym wszystko widać :palm2
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.