EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
Awatar użytkownika
By Skryba
#1276866
Uwierzytelniony przez Sąd Rejestrowy Statut Stowarzyszenia został opublikowany na stronie internetowej naszej organizacji. Zatwierdzając go, Sąd nie miał wątpliwości co do znaczenia zawartych w nim zapisów. Wydaje się, że niektórym pytającym przydało by się uzupełnienie wiedzy o zasadach działalności NGO, wtedy wiele z zadawanych pytań po prostu by nie padło. Statut Stowarzyszenia zakreśla tylko ramy jego działalności a nie szczegółowy plan jej realizacji. Liczyliśmy na Wasz udział w ich uszczegółowieniu ale również na konkretnej pracy nad realizacją, co wymaga czynnego członkostwa w Stowarzyszeniu.

Już na wstępnym etapie zawiązywania Stowarzyszenia podjęliśmy decyzję, że powoływanie kolejnej organizacji a priori tworzącej podziały na związanych lub nie związanych z branżą użytkowników, jest pozbawione sensu. Zgodnie z obowiązującą w Polsce Ustawą prawo o stowarzyszeniach, istnieje nieograniczona wolność zrzeszania się, a członkami zwykłymi Stowarzyszenia mogą być wyłącznie osoby prywatne, przyjęliśmy zatem zasadę nie pytania nawet kandydatów o to czy i w jaki sposób są związani z branżą e-papierosów.

W przypadku gdy informacje zawarte w Statucie i powyższe wyjaśnienia nie są dla Kogoś satysfakcjonujące, zachęcamy Koleżanki i Kolegów do aktywnego poszukiwania informacji w przedmiocie działania organizacji o formie prawnej Stowarzyszenie.

W konkluzji, zależy nam na Osobach ze skłonnościami do aktywnego działania - poszukiwania przydatnych informacji, pomysłów i kreatywnej współpracy nad ich realizacją.
Awatar użytkownika
By Tomba
#1276976
To takie polityczne gadanie z którego w zasadzie nic więcej nie wynika niż to co wiemy.
W zasadzie, to nie widzę w tej wypowiedzi żadnej odpowiedzi.
Takie coś kompletnie nie przemawia do mnie i w żaden sposób nie zachęca mnie do wstąpienia w szeregi stowarzyszenia (chyba 25 zeta poszło się ....).
A czy może Pan prezes przedstawiłby się nam i powiedział trochę o sobie.
Podejmując się prezesostwa stajesz się osobą publiczną więc to raczej nie powinno być objęte klauzulą "ściśle tajne".

PS. Nad skłonnościami do działania się pracuje. W psychologii nazywa się to motywowaniem.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2015, 19:17 przez Tomba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By pok14
#1276977
Taką odpowiedź skomentuję we właściwy sobie sposób. Jeśli ktoś poczuje się nią urażony, z góry przepraszam.
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1276988
Skryba pisze:Uwierzytelniony przez Sąd Rejestrowy Statut Stowarzyszenia został opublikowany na stronie internetowej naszej organizacji. Zatwierdzając go, Sąd nie miał wątpliwości co do znaczenia zawartych w nim zapisów. Wydaje się, że niektórym pytającym przydało by się uzupełnienie wiedzy o zasadach działalności NGO, wtedy wiele z zadawanych pytań po prostu by nie padło. Statut Stowarzyszenia zakreśla tylko ramy jego działalności a nie szczegółowy plan jej realizacji. Liczyliśmy na Wasz udział w ich uszczegółowieniu ale również na konkretnej pracy nad realizacją, co wymaga czynnego członkostwa w Stowarzyszeniu.


Czyli możemy przeczytać już oficjalny Statut.
Dla chętnych tutaj > http://suep.org.pl/?page_id=94

Skryba pisze:Już na wstępnym etapie zawiązywania Stowarzyszenia podjęliśmy decyzję, że powoływanie kolejnej organizacji a priori tworzącej podziały na związanych lub nie związanych z branżą użytkowników, jest pozbawione sensu. Zgodnie z obowiązującą w Polsce Ustawą prawo o stowarzyszeniach, istnieje nieograniczona wolność zrzeszania się, a członkami zwykłymi Stowarzyszenia mogą być wyłącznie osoby prywatne, przyjęliśmy zatem zasadę nie pytania nawet kandydatów o to czy i w jaki sposób są związani z branżą e-papierosów.


Rozumiem, nie zwracamy uwagi czy jest się sprzedawcą/producentem, obchodzi nas tylko to, że wszyscy jesteśmy człowiekami *TAK*.

Skryba pisze:W przypadku gdy informacje zawarte w Statucie i powyższe wyjaśnienia nie są dla Kogoś satysfakcjonujące, zachęcamy Koleżanki i Kolegów do aktywnego poszukiwania informacji w przedmiocie działania organizacji o formie prawnej Stowarzyszenie.


Niestety nie znalazłam dokładnych odpowiedzi na moje wątpliwości. Bardzo mi przykro.

Skryba pisze:W konkluzji, zależy nam na Osobach ze skłonnościami do aktywnego działania - poszukiwania przydatnych informacji, pomysłów i kreatywnej współpracy nad ich realizacją.


Potrzebujemy konkretów!!
Awatar użytkownika
By Fisherking
#1276992
Jesli miala to byc proba zachecenia do wspolpracy, to slabo to wyszlo, niestety. Nie oczekiwalem odpowiedzi na wszystkie pytania z innego watku.
Jednak po tym co tu przeczytalem zadaje sobie pytanie: jaki jest sens obecnosci suep na forum, kiedy odpowiedzi na pytania beda tak hmmm ogolnikowe?
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1277073
To bardzo proszę abyś mi wytłumaczył i odpowiedział na moje wcześniejsze pytania cytując pierwszy post.
Awatar użytkownika
By Tomba
#1277079
Dzisiaj w stopce dodałem sobie baner yanosika. Zrobiłem to dla tego, że wiem o co tam chodzi i wiem, że czym więcej użytkowników zachęcę, tym większe będzie moje bezpieczeństwo.
Jak ktoś nie rozumie, że wsparcie, to nie tylko chodzenie na zebrania, to już nie moja brocha.

Życzę powodzenia. Ja sobie daruję uczestnictwo w tej imprezie.
Przynajmniej do czasu jak ktoś bardziej bystry niż przyszły Pan prezes zaczai o co w tym wszystkim lotto.
Awatar użytkownika
By szperaczz
#1277089
janu3 pisze:
.kokakola pisze:
Potrzebujemy konkretów!!

Potrzebujemy???
W czyim imieniu się wypowiadasz? W swoim, czy jakieś grupy?
Dla mnie jest wszystko jasne co napisał Skryba.

Gdyby nasze szklane kule aktualnie nie były w serwisie, też pewnie było by wszystko jasne.
Awatar użytkownika
By janu3
#1277108
szperaczz pisze:
janu3 pisze:
.kokakola pisze:
Potrzebujemy konkretów!!

Potrzebujemy???
W czyim imieniu się wypowiadasz? W swoim, czy jakieś grupy?
Dla mnie jest wszystko jasne co napisał Skryba.

Gdyby nasze szklane kule aktualnie nie były w serwisie, też pewnie było by wszystko jasne.

Nie trzeba szklanej kuli, żeby stwierdzić, że Polska wkrótce wprowadzi w życie postanowienia Dyrektywy Tytoniowej. Jedyna szansa, że w tzw. "konsultacji społecznej" uda się cokolwiek złagodzić restrykcje dyrektywy.
Myślę, że partnerem w rozmowach może być Stowarzyszenie WAPER. Nie sądzę, aby takimi partnerami byli np. pan Tomba i pan Szperaczz. A może się mylę?
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1277116
Spokojnie...czekamy na ruch,fakt więcej niewiemy niż wiemy...Myślę że nietrzeba 50 postów "jestem za a nawet przeciw" aby sprawa została wyjaśniona w sposób zrozumiały...chyba że zbieramy do wora a potem się wyjaśni...
Po naszemu...jak niewiadomo o co chodzi...
Tajemniczość niewskazana...,duże nadzieje mamy.
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1277121
Chcę zaznaczyć, że właśnie dostałam informację prosto od SUEP potwierdzającą nasze obawy. Punkt:
5. Współuczestnictwo w przeciwdziałaniu czarnemu rynkowi urządzeń i płynów (Liquidów) do e-palenia, oraz dystrybucji urządzeń i płynów (Liquidów) do e-palenia nie spełniających przewidzianych prawem norm bezpieczeństwa i jakości.

To nic innego jak wprowadzenie zakazu sprzedawania/oddawania/przekazywania samogonów.
Awatar użytkownika
By szperaczz
#1277128
No jeśli te odpowiedzi skłaniają Cię do uznania stowarzyszenia jako partnera w rozmowach to życzę powodzenia.
Jeden czy dwa wystepy w TV jeszcze nic nie wnoszą.
Cześć ludzi ma wątpliwości i chce uzyskać na nie odpowiedź a dostaje to co w pierwszym poście.
Taka odpowiedź mnie i myślę resztę zdających pytania obraża.
Ja już raz co do intencji ojców założycieli się nie myliłem.
Albo stowazyszenie ma coś do ukrycia albo, no sam już nie wiem.
Były proste pytania i powinny paść proste odpowiedzi a nie polityczny bełkot.
Awatar użytkownika
By janu3
#1277133
.kokakola pisze:Chcę zaznaczyć, że właśnie dostałam informację prosto od SUEP potwierdzającą nasze obawy. Punkt:
5. Współuczestnictwo w przeciwdziałaniu czarnemu rynkowi urządzeń i płynów (Liquidów) do e-palenia, oraz dystrybucji urządzeń i płynów (Liquidów) do e-palenia nie spełniających przewidzianych prawem norm bezpieczeństwa i jakości.

To nic innego jak wprowadzenie zakazu sprzedawania/oddawania/przekazywania samogonów.

Obawy? To chyba dobrze? Ja sam robię samogony, ale nigdy nie wpadłem na to by je sprzedawać. Od tego są chyba specjalistyczne firmy, które płacą podatki i zapewniają wysoką jakość.

I jeszcze jedno. Cały czas używasz liczby mnogiej "my". "My" to znaczy kto?
Ostatnio zmieniony 19 sty 2015, 20:39 przez janu3, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Don Pedro
#1277143
"PILNE!!! Deklaracja Członkowska
W dniu 17 września 2014 r. Członkowie Założyciele otrzymali następującą wiadomość:
Kwestię deklaracji dla Członków Założycieli mamy już rozwiązaną, poniżej przesyłam instrukcje. Sprawa jest bardzo pilna, gdyż mamy spore zaległości w dokumentacji.

1. Deklarację Członkowską z Załącznika proszę wypełnić na komputerze.
2. W polu "Rekomendacje" proszę wpisać "Członek Założyciel", drugie pole rekomendującego zostawiamy puste.
3. Datę wypełnienia na końcu deklaracji proszę wpisać następującą: 23 czerwca 2014 r :!: :!: :!: ."
To cytat z ogłoszenia SUEP


1. Na początek oficjalne antydatowanie :!: Na przyszłość żle to wróży Stowarzyszeniu
2. Nachalne upominanie się o kasę za składki już od czerwca sic! 2014r . Nie wygląda to zbyt wiarygodnie .
To moje zdanie .
Ostatnio zmieniony 19 sty 2015, 21:51 przez Don Pedro, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1277144
..oraz dystrybucji urządzeń...niespełniających norm przewidzianych prawem czyli co szafot ale wcześniej etopiryna(seup)...tak to rozumieć.
Poczekajmy bo tak... to interpretacja jest dość rozległa.
Awatar użytkownika
By janu3
#1277148
szperaczz pisze:Kolejne będzie wprowadzenie zakazu sprzedaży modów produkcji domowej :kulam
Prorok normalnie jak nic.

Kolejne kolego to będzie wprowadzenie zapisu Dyrektywy zabraniającej reklamowania e-papierosów. Co wiąże się niestety z tym, że i te forum zostanie usunięte. I nie trzeba być prorokiem tylko trochę poszperać w dotychczasowych publikacjach prasowych.
Awatar użytkownika
By pok14
#1277157
janu3 pisze:Nie trzeba szklanej kuli, żeby stwierdzić, że Polska wkrótce wprowadzi w życie postanowienia Dyrektywy Tytoniowej. Jedyna szansa, że w tzw. "konsultacji społecznej" uda się cokolwiek złagodzić restrykcje dyrektywy.
Myślę, że partnerem w rozmowach może być Stowarzyszenie WAPER. Nie sądzę, aby takimi partnerami byli np. pan Tomba i pan Szperaczz. A może się mylę?


Konsultacje społeczne ? To nic innego jak pozorowane działania mające na celu zatkanie japy pismakom.
Nie przejmą się żadnym głosem społeczeństwa. Zrobią co będą chcieli. Tu o masakryczną kasę idzie nie o czyjeś (waperów) dobro.
Partnerem w rozmowach ? Już pewnie drukują zaproszenia na kredowym papierze.
A świstak siedzi bo wiewiórka była nieletnia.
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1277159
Dobrze, JA mam obawy, że jak kiedyś pojadę na spota to nas zgarną mundurowi bo przywieźliśmy swojej nielegalne, pewnie zatrute płyny domowej produkcji. To JA mam obawy, że jak twierdzę, że wystrugam sobie moda a komuś się spodoba i ode mnie go odkupi to wpadną mi do domu mundurowi. To JA mam obawy, że w końcu nie będzie można samemu robić liquidów bo przecież e-plyny, aromavape i e-dym chcą nas wszystkich wymordować wstrzykując truciznę do koperty. Nosz w dupkę jeża...
Ja myślałam, że pro-wapersko to będzie dążenie do tego aby zostało jak jest i niedopuszczenie do nałożenia rygorystycznych przepisów, teraz i tak każdy kopci co chce i z jakiego chce źródła, zawsze można poczytać, poprosić o kartę charakterystyki i pozwolenia.
Awatar użytkownika
By szperaczz
#1277162
janu3 pisze:
szperaczz pisze:Kolejne będzie wprowadzenie zakazu sprzedaży modów produkcji domowej :kulam
Prorok normalnie jak nic.

Kolejne kolego to będzie wprowadzenie zapisu Dyrektywy zabraniającej reklamowania e-papierosów. Co wiąże się niestety z tym, że i te forum zostanie usunięte. I nie trzeba być prorokiem tylko trochę poszperać w dotychczasowych publikacjach prasowych.

No i dobrze. Wolę przestać wapować niż być skazany na egony i gotowe liquidy a to jest celem stowarzyszenia jak widzę.

.........
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1277165
Jak do tej pory wszystko na to wskazuje. Kolejny raz ktoś dla dobra ogółu chce ten ogół ograniczać.
Awatar użytkownika
By janu3
#1277170
pok14 pisze:
janu3 pisze:Nie trzeba szklanej kuli, żeby stwierdzić, że Polska wkrótce wprowadzi w życie postanowienia Dyrektywy Tytoniowej. Jedyna szansa, że w tzw. "konsultacji społecznej" uda się cokolwiek złagodzić restrykcje dyrektywy.
Myślę, że partnerem w rozmowach może być Stowarzyszenie WAPER. Nie sądzę, aby takimi partnerami byli np. pan Tomba i pan Szperaczz. A może się mylę?


Konsultacje społeczne ? To nic innego jak pozorowane działania mające na celu zatkanie japy pismakom.
Nie przejmą się żadnym głosem społeczeństwa. Zrobią co będą chcieli. Tu o masakryczną kasę idzie nie o czyjeś (waperów) dobro.
Partnerem w rozmowach ? Już pewnie drukują zaproszenia na kredowym papierze.
A świstak siedzi bo wiewiórka była nieletnia.

Jest jednak Stowarzyszenie waperów, którzy się nie poddają i chwała im za to. Jeśli nie chcesz im pomóc to chociaż nie przeszkadzaj.
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1277174
janu3 pisze:
pok14 pisze:
janu3 pisze:Nie trzeba szklanej kuli, żeby stwierdzić, że Polska wkrótce wprowadzi w życie postanowienia Dyrektywy Tytoniowej. Jedyna szansa, że w tzw. "konsultacji społecznej" uda się cokolwiek złagodzić restrykcje dyrektywy.
Myślę, że partnerem w rozmowach może być Stowarzyszenie WAPER. Nie sądzę, aby takimi partnerami byli np. pan Tomba i pan Szperaczz. A może się mylę?


Konsultacje społeczne ? To nic innego jak pozorowane działania mające na celu zatkanie japy pismakom.
Nie przejmą się żadnym głosem społeczeństwa. Zrobią co będą chcieli. Tu o masakryczną kasę idzie nie o czyjeś (waperów) dobro.
Partnerem w rozmowach ? Już pewnie drukują zaproszenia na kredowym papierze.
A świstak siedzi bo wiewiórka była nieletnia.

Jest jednak Stowarzyszenie waperów, którzy się nie poddają i chwała im za to. Jeśli nie chcesz im pomóc to chociaż nie przeszkadzaj.


Nie poddają? Nie poddają czemu? Bo jak na razie nie ma z czym walczyć nawet.
Awatar użytkownika
By janu3
#1277177
szperaczz pisze:
janu3 pisze:
szperaczz pisze:Kolejne będzie wprowadzenie zakazu sprzedaży modów produkcji domowej :kulam
Prorok normalnie jak nic.

Kolejne kolego to będzie wprowadzenie zapisu Dyrektywy zabraniającej reklamowania e-papierosów. Co wiąże się niestety z tym, że i te forum zostanie usunięte. I nie trzeba być prorokiem tylko trochę poszperać w dotychczasowych publikacjach prasowych.

No i dobrze. Wolę przestać wapować niż być skazany na egony i gotowe liquidy a to jest celem stowarzyszenia jak widzę.

.........

Nadinterpretacja! Samogony będziesz mógł robić bo nikt ci nie zabroni, ale nie sądzę, że je sprzedajesz?
Awatar użytkownika
By szperaczz
#1277180
janu3 pisze:
szperaczz pisze:
janu3 pisze:[quote="szperaczz"]Kolejne będzie wprowadzenie zakazu sprzedaży modów produkcji domowej :kulam
Prorok normalnie jak nic.

Kolejne kolego to będzie wprowadzenie zapisu Dyrektywy zabraniającej reklamowania e-papierosów. Co wiąże się niestety z tym, że i te forum zostanie usunięte. I nie trzeba być prorokiem tylko trochę poszperać w dotychczasowych publikacjach prasowych.

No i dobrze. Wolę przestać wapować niż być skazany na egony i gotowe liquidy a to jest celem stowarzyszenia jak widzę.

.........

Nadinterpretacja! Samogony będziesz mógł robić bo nikt ci nie zabroni, ale nie sądzę, że je sprzedajesz?[/quote]
Ale mam i mody które według postulatów stowarzyszenia też będą beee.


.........
Awatar użytkownika
By pok14
#1277183
janu3 pisze:Jest jednak Stowarzyszenie waperów, którzy się nie poddają i chwała im za to. Jeśli nie chcesz im pomóc to chociaż nie przeszkadzaj.


Może chciałbym pomóc ale nie otrzymałem odpowiedzi na swoje pytanie zadane w innym temacie.
Jakimi sposobami i środkami maja być realizowane cele statutowe.
Zadałem konkretne pytanie a otrzymałem odpowiedź treści "pomidor".
Chce tylko wiedzieć jak ? Siłą woli, pospolitym ruszeniem, oflagowaniem się, przykuciem łańcuchami do poręczy w sejmie ?
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1277184
Bo my mamy się bawić słowem!

Odpowiedź na twoje pytanie to: pomidor!

I kto pierwszy wymięknie.
Awatar użytkownika
By pol
#1277190
janu3 pisze:
pok14 pisze:
janu3 pisze:Nie trzeba szklanej kuli, żeby stwierdzić, że Polska wkrótce wprowadzi w życie postanowienia Dyrektywy Tytoniowej. Jedyna szansa, że w tzw. "konsultacji społecznej" uda się cokolwiek złagodzić restrykcje dyrektywy.
Myślę, że partnerem w rozmowach może być Stowarzyszenie WAPER. Nie sądzę, aby takimi partnerami byli np. pan Tomba i pan Szperaczz. A może się mylę?


Konsultacje społeczne ? To nic innego jak pozorowane działania mające na celu zatkanie japy pismakom.
Nie przejmą się żadnym głosem społeczeństwa. Zrobią co będą chcieli. Tu o masakryczną kasę idzie nie o czyjeś (waperów) dobro.
Partnerem w rozmowach ? Już pewnie drukują zaproszenia na kredowym papierze.
A świstak siedzi bo wiewiórka była nieletnia.

Jest jednak Stowarzyszenie waperów, którzy się nie poddają i chwała im za to. Jeśli nie chcesz im pomóc to chociaż nie przeszkadzaj.

@ janu3,
Zagorzały obrońca SUEP, a jakoś nie widzę Twej aktywnej działalności...
kto-z-uzytkownikow-tego-forum-jest-czlonkiem-suep-t80166.html
Awatar użytkownika
By pol
#1277202
janu3 pisze:
pol pisze:@ janu3,
Zagorzały obrońca SUEP, a jakoś nie widzę Twej aktywnej działalności...
kto-z-uzytkownikow-tego-forum-jest-czlonkiem-suep-t80166.html

A co to za lista? Czy muszę się do niej zapisywać? Czemu i komu ma ona służyć?

To o czym Ty tu piszesz jak tamtego wątku nie rozumiesz?
Awatar użytkownika
By domekrap
#1277206
Przeczytałem dokładnie Statut Stowarzyszenia. Cele w par.8 to dla mnie bełkot. Ciekawe jak miałaby wyglądać realizacja par.8.1 - Utrzymywanie kontaktow i wymiana informacji....... (jakie kontakty i jakie informacje?)
Współuczestniczenie w tworzeniu uregulowań prawnych..... (pomarzyć możecie)

Tak na marginesie
Dla mnie to sztampa i puste slogany. Chciałbym tak naprawdę poznać wasze ukryte cele.
Ta dwuminutowa wypowiedź w TVP skłania was do deklarowania że będziecie w mediach mieli jakiekolwiek przebicie?
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1277207
SUEP reprezentuje waperów.
Serdecznie proszę aby po każdym takim zdaniu było dopisane, że NIE MNIE więc nie wszystkich.

Swoją drogą po co zakładać stowarzyszenie jak nie ma się czasu na jego prowadzenie?
Ostatnio zmieniony 19 sty 2015, 21:17 przez .kokakola, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By e_sat
#1277218
szperaczz pisze:By kogoś reprezentować trzeba mieć poparcie taki mandat zaufania. Jakoś nie widzę ani tu a myślę że i nie tylko tu wielu entuzjastów.

.........


Może stowarzyszenie współdziała z innym forum e-papierosowym i tam ma rzesze popierających, przecież nie jest to jedyne forum ( wiem, że największe, ale nie jedyne )
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1277226
e_sat pisze:
szperaczz pisze:By kogoś reprezentować trzeba mieć poparcie taki mandat zaufania. Jakoś nie widzę ani tu a myślę że i nie tylko tu wielu entuzjastów.

.........


Może stowarzyszenie współdziała z innym forum e-papierosowym i tam ma rzesze popierających, przecież nie jest to jedyne forum ( wiem, że największe, ale nie jedyne )


Sprawdziłam na brązowych, odpowiedź brzmi: nie, nie działa.
Awatar użytkownika
By PawełP
#1277327
szperaczz pisze:Może tylko o składki chodzi albo to jakaś sekta.
W sektach albo partiach wodzowskich pytań sie nie zadaje.

.........


Może nie tyle sekta, co Lepper wiecznie żywy i za dwie, trzy kadencje będziemy mieli "swojego" człowieka w sejmie.
Awatar użytkownika
By pendzik
#1277380
.kokakola pisze:Chcę zaznaczyć, że właśnie dostałam informację prosto od SUEP potwierdzającą nasze obawy. Punkt:
5. Współuczestnictwo w przeciwdziałaniu czarnemu rynkowi urządzeń i płynów (Liquidów) do e-palenia, oraz dystrybucji urządzeń i płynów (Liquidów) do e-palenia nie spełniających przewidzianych prawem norm bezpieczeństwa i jakości.

To nic innego jak wprowadzenie zakazu sprzedawania/oddawania/przekazywania samogonów.


Mam pytanie - dyskutowałaś z kimś z SUEP i uzyskałaś taką właśnie interpretację tego punktu, czy to twoje własne zdanie?
Pytam nie po to by kręcić shitstorm, ale dlatego, że wczoraj po zamknięciu tematu, zadałem nurtujące mnie pytania na forum SUEP. Pomimo tego, że mój post to był przysłowiowy "wall of text", do tego mówiąc szczerze średnio czytelny uzyskałem od Patryka odpowiedzi. Z nich wynika raczej, że mają na celu utrzymanie obecnego status quo. Moje pytania częściowo pokrywały się z pytaniami zadanymi w poprzednim wątku, pytałem również o kwestie sprzętowe oraz samogony. W odpowiedziach nie pojawiło się nic, co wzbudziłoby mój niepokój....choć muszę przyznać, że kwestia sprzedarzy samogonów nie została wspomniana, natomiast nie było żadnych zastrzeżeń do bimbrownictwa na własne potrzeby, oraz deklaracji chęci ograniczenia dostępności do nikosi czy aro. Podobnie z działalnością moderską.
Fakt, że z jakiś powodów komunikacja SUEP - trawnik userzy jakoś zawodzi. Po prostu może nie mają żadnego "forumowego zwierza" z masą wolnego czasu, może wystraszył ich trochę klimat. Trochę głupio bo na forach siedzą najbardziej zaangażowani waperzy. Ale po prostu może trzeba im troszkę pomóc albo co? Mam nadzieję, że sytuacja ulegnie zmianie.
Awatar użytkownika
By Skryba
#1277993
W odpowiedzi pozwolę sobie w całości zacytować ostatnią wiadomość przesłaną przeze mnie do użytkownika @.kokakola w prywatnej dyskusji i wymianie informacji:

O właśnie, niektórym brakuje podstawowej wiedzy o prawie regulującym zagadnienia chemikaliów, ono jest i tego już nie zmienimy. Czy Pofatygowałaś się aby poznać unijne Rozporządzenia REACH i CLP ? To pierwsze reguluje jaki dokument musi posiadać do produktu każdy sprzedawca Liquidów - to tzw. Karta charakterystyki produktu. To drugie natomiast chociaż jeszcze ma vacatio legis określa klasyfikację substancji ich oznakowanie i sposób pakowania. Wszystkie "samogony" bez tych cech nie powinny znaleźć się w obrocie bo mogą być potencjalną trucizną. Czy Zaręczysz, że "mieszacze" dla pieniędzy zawahają się dodawać jakiegoś g-na np: silnie zanieczyszczonej nikotyny. Wielokrotnie pisał o tym na blogu Mirek Dworniczak (Stary Chemik), który przyjął naszą propozycję Honorowego Członkostwa w SUEP. Nie należy mylić wolności wapowania z anarchią, a na własny użytek i co za tym idzie własne ryzyko niech każdy sobie miesza co chce. Czy teraz jasno się wyraziłem ?

Sami Oceńcie czy ta wypowiedź uprawnia @.kokakola do tak daleko idących wniosków ?

Droga Koleżanko,
jak to się dzieje, że po rozsądnej i rzeczowej wymianie meili, na forum Pokazujesz całkiem inne oblicze ? Na pokaz ?
Awatar użytkownika
By pol
#1278004
Skryba pisze:W odpowiedzi pozwolę sobie w całości zacytować ostatnią wiadomość przesłaną przeze mnie do użytkownika @.kokakola w prywatnej dyskusji i wymianie informacji:

O właśnie, niektórym brakuje podstawowej wiedzy o prawie regulującym zagadnienia chemikaliów, ono jest i tego już nie zmienimy. Czy Pofatygowałaś się aby poznać unijne Rozporządzenia REACH i CLP ? To pierwsze reguluje jaki dokument musi posiadać do produktu każdy sprzedawca Liquidów - to tzw. Karta charakterystyki produktu. To drugie natomiast chociaż jeszcze ma vacatio legis określa klasyfikację substancji ich oznakowanie i sposób pakowania. Wszystkie "samogony" bez tych cech nie powinny znaleźć się w obrocie bo mogą być potencjalną trucizną. Czy Zaręczysz, że "mieszacze" dla pieniędzy zawahają się dodawać jakiegoś g-na np: silnie zanieczyszczonej nikotyny. Wielokrotnie pisał o tym na blogu Mirek Dworniczak (Stary Chemik), który przyjął naszą propozycję Honorowego Członkostwa w SUEP. Nie należy mylić wolności wapowania z anarchią, a na własny użytek i co za tym idzie własne ryzyko niech każdy sobie miesza co chce. Czy teraz jasno się wyraziłem ?

Sami Oceńcie czy ta wypowiedź uprawnia @.kokakola do tak daleko idących wniosków ?

Droga Koleżanko,
jak to się dzieje, że po rozsądnej i rzeczowej wymianie meili, na forum Pokazujesz całkiem inne oblicze ? Na pokaz ?

Tekst Ambitny.
Zatem zapytam czy SUEP wykonał jakiś ruch, aby, jak się wyraziłeś "nie powinny znaleźć się w obrocie bo mogą być potencjalną trucizną. Czy Zaręczysz, że "mieszacze" dla pieniędzy zawahają się dodawać jakiegoś g-na np: silnie zanieczyszczonej nikotyny." takie płyny nie były dostępne na znanym portalu "A"?
Jeżeli taki ruch SUEP wykonało, to prosiłbym o jakąś konkretną informację.
Awatar użytkownika
By pendzik
#1278040
@Skryba - mimo sympatii do SUEP nie uważam, że każdy waper ma obowiązek znać "rozporządzenia REACH i CLP" i co tam jeszcze UE wymyśli. To raczej rolą stowarzyszenia jest szerzenie takiej wiedzy wśród waperów. To nie prawo ohma i kręcenie paralleli :mrgreen:.

Co do zaufania do bimbrowników - coż jakoś prędzej zaufam im, niż chińskiej fabryce klepiącej masówkę. Choćby z tego powodu, że zapewne sami wapują produkty swojego mieszania. Ale to tylko moje zdanie :wink: .

Swoją drogą wie ktoś jak wygląda ta procedura przyznania karty charakterystyki produktu?
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.