EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
Awatar użytkownika
By bofh
#1503560
Kto z posiadaczy dripperów nigdy nie doświadczył zalania liquidem wyciekającym z drippera na moda? Jako dość skutecznego zabezpieczenia można użyć radiatora, którego celem głównym jest odprowadzanie ciepła z parowników o dużych mocach jak np. taki Kepler https://www.fasttech.com/p/1923808. Koszt kilkunastu plnów na ochronę sprzętu często za kilkaset plnów pozostawiam bez komentarza.




Radiator bardzo skutecznie chroni przed powodziami, bo liquid wpływa w szczeliny całkiem ochoczo i trzyma się w nich kapilarnie. Co prawda jedyną skuteczną metodą na pozbycie się liquidu z radiatora jest umycie go w ciepłej wodzie, ale chyba warto.

Radiator z linku powyżej posiada regulowane piny z obydwu stron. Dodatkowym bonusem jest łatwiejsze odkręcanie drippera bez ew. naruszania pozycji airholi względem grzałki.

Derringer z Keplerem przykręcony do Shielda Mini TC wygląda sobie całkiem bojowo :lol:


Ostatnio zmieniony 31 paź 2015, 13:21 przez bofh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By pok14
#1503584
Na szybko można zastosować filcowe podkładki pod meble.
Różne kształty, różne średnice, różne grubości.
Są chłonne, koszt niewielki.
Dodatkowym bonusem jest ochrona powierzchni lakierowanych moda w okolicach konektora przed porysowaniem.

Obrazek
Awatar użytkownika
By pok14
#1503611
bofh pisze:@pok14: Ale podkładki pod meble nie wyglądają tak lansersko :lol: Swoją drogą patent kupuję, przyda mi się do innego zestawu ;)

Fakt, wyglądają jak "przez okno". No ale jak komuś cieknie i zalewa całe gniazdo to "na szybko" i filcu się chwyci.
By bigos
#1505021
Będzie to ktoś zamawiał :?: Zlikwidowałem paypala jakieś pół roku temu i nie mam mozliwości tego zamówić :roll:
edit:
zamówiłem i zapłaciłem kartą prepaidową, zobaczymy co z tego będzie :roll:
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.