EPF
Co z czym i jak mieszać.
By Dunios
#1131011
Witam zacząłem robić mikstury na bazie Inawery VPG i aromaty z Inawery mięta i gruszka. Czas leżakowania 3-4 dni i jak narazie nie jestem zadowolony z rezultatów. Chciałbym się dowiedzieć jaka firma robi najlepsze bazy według was. Interesują mnie bazy balanced 50/50 . Chciałbym się również zapytać jaka firmy tworzy najlepsze aromaty. Interesuje mnie firma AtmosLab baza balanced 20 mg/ml, która kosztuje ok 40 zł , a za to aromaty chodzą po ok 20 zł . Baza w przeciętnej cenie aromat zaś w drogiej. Czy ta firma jest godna polecenia ? Czy ta kwota jak na aromat nie jest przesadzona ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam :)
By Dunios
#1131035
Dzięki za odpowiedzi :) jak ktoś ma coś jeszcze do powiedzenia to proszę pisać :) . Sam wolę nie mieszać baz bo mogę z czymś przesadzić, złe proporcje dodać. Czy polecicie mi jakąś konkretną bazę 50/50 12-18 mg/ml na aromaty owocowe/miętowe .
Awatar użytkownika
By xacax
#1131083
Dunios pisze:Dobra dzięki, możecie mi jeszcze polecić jakąś konkretną firmę robiącą dobre aromaty ?


donjohn pisze:Atmosa aro są spoko , ale stestuj serie extreme z e-plyny - chwalone aro i wydajne

siwers1986 pisze:... i jeszcze VZ sa bardzo fajne :)

Padła też firma TotallyWicked - godna polecenia.
Awatar użytkownika
By emes
#1131226
Baza:
TW, ElToro, Atmos Lab
Aromaty:
Extreme Flavors, Atmos Lab, TPA

Zwróć uwagę na fakt że w bazie balanced jest zawarta woda. Powoduje ona zmniejszenie gęstości bazy i zarazem lepszy przepływ, jednak w drugiej strony powoduje "strzelanie" gotowego lq. Nie do każdego parownika ta baza się nadaje. Jak nie sprawdzisz niestety na sobie to się nie dowiesz :mrgreen:
Aromaty w/w są droższe od tych kupowanych przez Ciebie jednak są o wiele lepsze, a ich zalecane dawkowanie to ok 3%. Przelicz sobie, co się bardziej opłaca ;)
Awatar użytkownika
By lukmarq
#1131239
Dunios pisze: Czas leżakowania 3-4 dni i jak narazie nie jestem zadowolony z rezultatów.


A cóż takiego Ci nie pasuje? Jak narazie nie napisałeś co jest Twoim problemem?

Na pierwszy rzut okiem to 3-4 dni to zdecydowanie za mało. Poczekaj do 10dni.
Awatar użytkownika
By sawas
#1131296
Baza od kinga jest bardzo dobra. Hangsen też robi niezłe bazy, ale trzeba patrzeć, czy nie zawiera wody. W e-płyny.pl jest hangsen bez wody. Bazy z wodą są gorsze. Dobre i tanie aromaty są od tpa. Z aromatami to z resztą trudna sprawa, bo jak wiadomo, różne rzeczy różnym różnie smakują. Warto spróbować od kilku producentów.
Awatar użytkownika
By emes
#1131368
Dunios pisze:Polecicie jakąś konkretną bazę 0 mg/ml do mieszania z kingem ?


Dobrze - Jeszcze raz :)
Byle jakiej firmy... Jednak jeśli chcesz zachować proporcje VG/PG 50:50, to "zerówka" też powinna mieć takie proporcje. Na początek nie kombinuj z osobnymi bazami PG i VG, bo z tego co widzę może Ci się pomerdać :P
Awatar użytkownika
By pol
#1131610
Dunios pisze:No właśnie dlatego szukam gotowych baz i planuje zakupić kigna 36 i jakąś zerówkę :) .

Czy to tak trudno zrozumieć, że baza bezsmakowa 0mg/ml tzw "zerówka" to mieszanina gliceryny i glikolu propylenowego?
Sam nie potrafisz zmieszać gliceryny i glikolu w odpowiedniej proporcji np 50/50?

Jeżeli nie potrafisz, to może nie bierz się za samoróbki.
Awatar użytkownika
By Drac0
#1157985
Oczywiście że są, nawet nie trzeba się natrudzić żeby je znaleźć.

Co do czasu przegryzania, ja zazwyczaj robię 5-6 butelek po 10ml. Nie rzadko zdarza się że pierwszą butelkę odpalam tego samego dnia lub dnia następnego i w przypadku niektórych aromatów jak np czarnej porzeczki z inawery nie odczuwam dużej różnicy niż w przypadku tych bardziej przegryzionych. Uczciwie wspomnę też, że w przypadku aromatów z TPA zdecydowanie lepsze doznania smakowe odczuwam po kilku dniach, nie powiem dokładnie ile ale bywają i takie przypadki że ostatnia buteleczka z danej serii jest skonsumowana po miesiącu. Ciężko jest tutaj wyznaczyć jakiś konkretny czas przegryzania bo każdy ma inne kubki smakowe i lubi inne doznania, jest to kwestia indywidualna, a zatem bez prób i błędów się nie obejdzie.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.