EPF
Awatar użytkownika
By Thaniell
Witam

Jako, że przyszło mi się zmierzyć z wersją prototypową tego moda, chciałem napisać kilka słów, na jego temat. Za bardzo rozpisywać się nie będę, ponieważ wszystko jest zamieszczone na fotkach, oraz powiedziane na filmiku :)

Napiszę jedynie, że mod rokuje bardzo dobrze, ale potrzebuje kilku poprawek. Po liftingu, będzie to mod, który każdy, z przyjemnością będzie mógł użytkować 8)

Co się tyczy GP Paps, to nie omieszkałem,również zrobić małego porównania obu tych modów, zarówno na fotkach, jak również w materiale filmowym. Wnioski niech każdy wyciągnie sam :)

Co by nie przedłużać, wrzucam poniżej fotki Mono-Mod, oraz filmik, który uzupełnia całość tematu :wink:

Mam nadzieję, że dotrwacie do końca :lol:

Hybryda z Kayfun Lite, tuleja brass

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Porównanie do Nemesis 18650

Obrazek

Obrazek

Hybryda z Kayfun Lite, tuleja SS

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mono-Mod z Kyfun Lite

Obrazek

Obrazek

Mono-Mod Brass

Obrazek

Obrazek

Porównanie do GP Paps 2.5 18650

Obrazek

Obrazek

Mono-Mod SS

Obrazek

Obrazek

Porównanie głowic, oraz pinów "+" GP, oraz Mono-Mod. Od lewej Mono-Mod

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Porównanie przycisków GP, oraz Mono-Mod

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poszczególne elementy włącznika GP, oraz Mono-Mod. U góry Mono-Mod, na dole GP Paps 2.5

Obrazek

Obrazek

Elementy włącznika Mono-Mod

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Filmik :)

Awatar użytkownika
By Thaniell
It's now a bit cumbersomely, because ii's necessary to use the hex key, and a bit to exercise. morfeusz is supposed to implement the change pin "+" so that is nicely and pleasantly. I hope ;)

I think, that of final version there will be two plates knurl, but let an author give his opinion, because I don't know what he means :)
Awatar użytkownika
By Bazyloss
Pin + oczywiście do zmiany, rozwiązanie kiepskie, ale myślę, że z tym będzie najmniejszy problem

konstrukcja przycisku, hymm, ja wiem, że to wygodne dla Wykonawcy i upraszcza robotę, ale dlaczego mam się męczyć z rozbiórką do czyszczenia ? - jednak to uważam, że jest jeszcze do przełknięcia

długość tubek, ja akurat myślałem o 18500 bez Kicka pod Gienki, ale skoro takowego posiadam i dwójka pracuje naprawdę bardzo dobrze, to dlaczego nie miałbym mieć możliwości jego użycia, mi KL, najlepiej się sprawuje właśnie z Kick'iem,

średnica tub - kompletnie nie do zaakceptowania, nie ma o czym dyskutować :) (należę do grona tych "zboczonych")
Awatar użytkownika
By Lutor
rozwiązanie przycisku doskonałe, nie będzie się rozkręcał jak w innych konstrukcjach,
pin to prototyp więc tylko łeb potrzebny do śrubki
Awatar użytkownika
By leemac
@thaniell, it does look fiddly :-) A small screw would be easier. I will watch the review when I get home, cheers mate.

Sent from my C6603 using Tapatalk 4
Awatar użytkownika
By morfeusz
Na wstępie chciałbym serdecznie podziękować użytkownikowi Thaniell, za recenzję i wniesione oraz wyszczególnione błędy / potknięcia.

Błędy do poprawy.

1. PIN + - zostanie a raczej jest już zmieniony, na rozwiązanie ogólnie znane i stosowane. Czyli nic innego jak śrubka w śrubkę. To rozwiąże problem regulacji w obu kierunkach.

2. PIN + - boczne ścianki zostaną wykonane jako radełkowane dla ułatwienia regulacji i użytkowania.

3. TUBY - długość, biorąc pod uwagę, że nie posiadam KICK-a, to niestety nie miałem jak sprawdzać i nie brałem tego pod uwagę. Jednakże, ze względu na to iż ktoś z was będzie chciał użytkować Moda Mono z KICK-iem, długości zostaną zmienione tak aby w pełni były kompatybilne tak z samymi akumulatorkami jak również aku + KICK.

4. ŚREDNICA - wersja testowa, była wykonana zbyt szybko, za co bardzo przepraszam. Jednak, nie zwalnia mnie to z większej uwagi nad kontrolą poszczególnych podzespołów. Średnica 22mm zostanie przeze mnie bacznie kontrolowana i takowa będzie uzyskana.

5. SATYNA - wersja testowa została wykonana z ciekawości z inną powierzchnią (satyna - świecąca jak to określono). Nie będzie w żaden sposób wykonywana w zamówionych zasilaniach lecz z satyną głęboką, którą miałem przyjemność zaprezentować już na wcześniejszych zdjęciach.

Jeżeli są jakieś pytania proszę śmiało pisać. Mod nie został jeszcze wykonany, więc mamy szansę na wyłapanie wszystkich błędów i ich usunięcia od razu.
Awatar użytkownika
By Bazyloss
Lutor pisze:rozwiązanie przycisku doskonałe, nie będzie się rozkręcał jak w innych konstrukcjach,
pin to prototyp więc tylko łeb potrzebny do śrubki

owszem, ale dopóki jakiś paproch z kieszeni nie wejdzie w gwint pierścienia blokującego :)

-- [scalono] 09 wrz 2013, 16:07 --

morfeusz pisze:Na wstępie chciałbym serdecznie podziękować użytkownikowi Thaniell, za recenzję i wniesione oraz wyszczególnione błędy / potknięcia.

Błędy do poprawy.

1. PIN + - zostanie a raczej jest już zmieniony, na rozwiązanie ogólnie znane i stosowane. Czyli nic innego jak śrubka w śrubkę. To rozwiąże problem regulacji w obu kierunkach.

2. PIN + - boczne ścianki zostaną wykonane jako radełkowane dla ułatwienia regulacji i użytkowania.

3. TUBY - długość, biorąc pod uwagę, że nie posiadam KICK-a, to niestety nie miałem jak sprawdzać i nie brałem tego pod uwagę. Jednakże, ze względu na to iż ktoś z was będzie chciał użytkować Moda Mono z KICK-iem, długości zostaną zmienione tak aby w pełni były kompatybilne tak z samymi akumulatorkami jak również aku + KICK.

4. ŚREDNICA - wersja testowa, była wykonana zbyt szybko, za co bardzo przepraszam. Jednak, nie zwalnia mnie to z większej uwagi nad kontrolą poszczególnych podzespołów. Średnica 22mm zostanie przeze mnie bacznie kontrolowana i takowa będzie uzyskana.

5. SATYNA - wersja testowa została wykonana z ciekawości z inną powierzchnią (satyna - świecąca jak to określono). Nie będzie w żaden sposób wykonywana w zamówionych zasilaniach lecz z satyną głęboką, którą miałem przyjemność zaprezentować już na wcześniejszych zdjęciach.

Jeżeli są jakieś pytania proszę śmiało pisać. Mod nie został jeszcze wykonany, więc mamy szansę na wyłapanie wszystkich błędów i ich usunięcia od razu.

no to pchaj Kolego ten wózek do przodu :)
Awatar użytkownika
By Thaniell
leemac pisze:@thaniell, it does look fiddly :-) A small screw would be easier. I will watch the review when I get home, cheers mate.

Sent from my C6603 using Tapatalk 4

Exactly my friend, but not me to decide on it. Everything is in morfeusz hands :)
Awatar użytkownika
By mashun
Ale mam nadzieję, że nie wszyscy zostaną uszczęśliwieni dłuższymi tubami? Bo jednak użytkujących kick'i jest zdecydowana mniejszość. Wolałbym tuby (szczególnie 18500 i 18350) podpasowane do samych aku.
Awatar użytkownika
By Snaco
Ja też chce jak najkrótszego moda. Może zrób listę kto jaki chce i jeśli więcej osób chce pod kick to przedłuż. Jeśli nie to zostaw jak jest.

Tapnięte z Samsung NOTE
Awatar użytkownika
By nike21
a ja mam pytanie odnośnie samego przycisku. na fotkach widać przetarcia na rancie a podczas testów chyba nie był długo i mocno eksploatowany. ładnie wygląda gdy jest zablokowany i pokrywa się z pierścieniem na 0 (stawiając moda z odblokowanym i tak by się wytarł) ale może lepiej było by go wykonać z KO już w pierwszej serii? mosiądz jest bardziej podatny na ścieranie od stali a stalowy wcale nie ujmie na wyglądzie całego moda. dla lepszego kontrastu mógłby być w satynie a sam korpus przycisku i pierścień polerowany.
Awatar użytkownika
By nike21
Bazyloss pisze:18650 pod Kick i reszta krótka - taki mam postulat :)

gdyby tak każdy chciał tubę pod siebie musiało by ich wyjść aż 6 różnych. ja np nie używam kicka... tak czy siak dodatkowe 2-3mm na długości to chyba nie tak dużo a każdy będzie zadowolony.
Awatar użytkownika
By soniqs
Mnie osobiście urzekł mniejszy rozmiar wiec przedlużenie na kicka jest mi zbedne. Podzielam zdanie bazylossa.
Awatar użytkownika
By Bazyloss
po prostu największy sens używania kick jest wg i tak z 18490

a jak używamy bez kicka, to zależy nam na jak najmniejszych wymiarach, wg mnie większość i tak używa 18490/18500 i 18300

wg mnie takie rozwiązanie pogodzi wszystkich
Awatar użytkownika
By nike21
ja używam 18650 bez kicka więc jak dla mnie tuba pod 18650 też nie musi być dłuższa. czyli tak jak pisałem wyżej, każdy będzie chciał pod siebie ;)
Awatar użytkownika
By Bazyloss
nie pod siebie, tylko pod większość :)

niech się wypowie parę osób, to Twórca sam podejmie decyzję
Awatar użytkownika
By Snaco
To niech 18500 będzie pod kick a reszta jak najkrótsze

Tapnięte z Samsung NOTE
Awatar użytkownika
By Bazyloss
no to jest jakiś głos :) potem będzie decyzja i każdy będzie wiedział czy w to wchodzi czy nie
Awatar użytkownika
By morfeusz
Oooooo się narobiło :)...

1. Zmiana przycisku na inny materiał, nie wchodzi w grę, zaburzy to wizerunek...

2. Różne długości TUB, też nie wchodzą w grę...

Wymiary całkowite:

Wersja 18650 – Było 86mm - będzie ~88 mm
Wersja 18500 – Było 70mm - będzie ~73 mm
Wersja 18350 – Było 56mm - będzie ~59 mm
Długości w przybliżeniu jeszcze muszę sprawdzić z wyliczeń, jak już wszystko sklecę w całość i naniosę wszelkie poprawki do projektu.

Więc jak widać różnica nie jest wielka. Będą Tuby dłuższe.
Awatar użytkownika
By morfeusz
Bazyloss pisze:18350 nie ma sensu przedłużać

Niestety, ale zmiana z nowym rozwiązaniem PIN+ (teleskopowy) zmusza do zwiększenia wymiarów TUBY.
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2013, 21:40 przez morfeusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Jacek1812
Morfi wszystkich nie uszczęśliwisz zrób tak żeby było jak najlepiej pozdrawiam Jacek
Awatar użytkownika
By Bazyloss
morfeusz pisze:

Niestety, ale zmiana w nowym rozwiązaniu PIN+ (teleskopowy) zmusza do zwiększenia wymiarów TUBY.

aha :) a ta nowa długość w 18650 uwzględnia też Kick'a, czy tylko zmianę pinu+ ?
Awatar użytkownika
By morfeusz
Bazyloss pisze:
morfeusz pisze:

Niestety, ale zmiana w nowym rozwiązaniu PIN+ (teleskopowy) zmusza do zwiększenia wymiarów TUBY.

aha :) a ta nowa długość w 18650 uwzględnia też Kick'a, czy tylko zmianę pinu+ ?

Jeszcze nie mierzyłem dokładnie, ale ze wstępnych wyliczeń wychodzi na to, że zmiana PIN+ będzie na plus dla zasilania, a sama długość TUB, przez to zwiększonych powinna pomieścić KICK-a wraz z aku.

Jutro będę na spokojnie wszystko jeszcze raz sprawdzał.

-- [scalono] 09 wrz 2013, 21:54 --

Sprawdziłem na szybko i ze złożenia wszystkich części razem, wynika, że przy 18650 wejdzie już kick+aku. Jednak rysunki swoje, a pomiary swoje, więc dajcie mi na spokojnie jutro to wszystko posprawdzać, nanieść poprawki i będę informował co i o ile się zmieniło.
Awatar użytkownika
By daras25
Jeżeli do wymiaru tuby 18490 dodamy 17mm to wyjdzie wymiar tuby 18650 która pomieści Kick + aku 18490
Awatar użytkownika
By morfeusz
Wymierzone wszystko na spokojnie, sprawdzone wstępnie na wersji próbnej i wynika z tego, że:

Wymiary całkowite:
Wersja 18650 – będzie 88 mm
Wersja 18500 – będzie 71,5 mm
Wersja 18350 – będzie 58,5 mm

Mam nadzieję, że te zmiany was nie zniechęcą. Zmiana wymiaru względem pierwowzoru wynosi 2.5-3mm.
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2013, 16:54 przez morfeusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By nike21
nie używam kicka :) poza tym wszystko zależy jeszcze od długości tej części przycisku i głowicy które wkręcają się w tubę.
Awatar użytkownika
By morfeusz
nike21 pisze:nie używam kicka :) poza tym wszystko zależy jeszcze od długości tej części przycisku i głowicy które wkręcają się w tubę.

Też nie używam, nie posiadam nawet, więc wolałem się dopytać... Ale już mnie zastanawia, czy to nie za dużo...

-- [scalono] 10 wrz 2013, 15:38 --

Dajcie mi jeszcze chwilę, postaram się umieścić nowe rozwiązanie pina +, który możliwe, że pozwoli mi na zmniejszenie obecnych wymiarów.

-- [scalono] 10 wrz 2013, 16:58 --

Zmieniłem wymiary (te powyżej) na bardziej prawidłowe. Jak powróci do mnie zasilanie testowe od Thaniella, to pomierzę, wszystko jeszcze raz dla pewności.
Awatar użytkownika
By Bazyloss
a ja myślę, że 88mm to może być za mało dla Kicka i 18500, ale nie znam długości części wpuszczonych w rurę, więc mam nadzieję, że się mylę :)
Awatar użytkownika
By Bazyloss
moje stare AW IMR 18490 mają 49,18mm

a w zeszłym tygodniu kupiłem dwie nowe i mają 49,85 mm :(
Awatar użytkownika
By morfeusz
Jak czytam jakie mają, a raczej mogą mieć wymiary te całe Kicki, to mnie krew zalewa... Jak tak dalej pójdzie to zasilanie będzie kolejną wielką krową...

Pytanie tylko do osób z listy, ilu z was tak naprawdę używa Kicka??? Bo szczerze, wymiary rosną cały czas i co strona to nowe, jak nie podadzą jedni 15mm to inni aż 18mm, więc jest to znaczna różnica. A jeżeli tak ma być, to cóż mod powstanie jedynie pod aku i nic więcej.

Bazyloss pisze:a ja myślę, że 88mm to może być za mało dla Kicka i 18500, ale nie znam długości części wpuszczonych w rurę, więc mam nadzieję, że się mylę :)

Wielkość Tuby 79,3mm powinna wystarczyć na zmieszczenie 18490 + KICK.

Małe wyliczenia.
wyliczenia jedynie dla aku AW IMR 18490 - innych nie biorę pod uwagę.
aku 49mm + kick 17mm = całość 66mm
tuba 18650 79,3mm - 66mm = 13,3 mm luzu
13,3mm - głowica 4,5mm - korpus z izolatorem 4,5mm = 4,3mm na pin +

Sam pin+ to ledwo 4mm ustawiony na 0 czyli nie styka z parownikiem.

Informuję przy okazji, że tylko wersja 18650 zostanie przystosowana do Kicka o wymiarach 17mm (aku AW IMR 18490+KICK). Pozostałych wymiarów nie zamierzam zmieniać.
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2013, 23:13 przez morfeusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By mashun
morfeusz pisze:Informuję przy okazji, że tylko wersja 18650 zostanie przystosowana do Kicka o wymiarach 17mm (aku AW IMR 18490+KICK). Pozostałych wymiarów nie zamierzam zmieniać.

I może na tym poprzestać, jeśli chodzi o kicki.
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2013, 23:26 przez mashun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By skrzypekq4
Ok, to wzialbym jeszcze mala poprawke na inne ogniwa niz AW IMR 18490, np. wszystkie 18500, ktore sa okolo 1mm wyzsze. mi to w sumie rybka bo nie zamierzam uzywac zadnych kickow, ale ostatnimi czasy sporo osob zakupilo wiele ogniw 18500 np. od @leona. i teraz pytanie, czy na tych ogniwach, kick sie zmiesci?
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2013, 23:24 przez skrzypekq4, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By morfeusz
Zmieńcie proszę cytowaną treść, bo zmieniłem jej brzmienie...

-- [scalono] 10 wrz 2013, 23:17 --

skrzypekq4 pisze:tzn. tuba pod 18650 bedzie miescila ogniwo 18500 + kick, czy 18650 + kick? bo jesli ma byc to 18650 + kick, to psu na bude taka lusnia wielka!

Nie źle zrozumiałeś, Tuba 18650 zmieści aku AW IMR 18490 + KICK o max17mm
Awatar użytkownika
By Bazyloss
myślę, że coraz bardziej będzie popularny Kick2 Evolv, a pod niego nie ma sensu używać innych aku niż AW IMR

i mnie to rozwiązanie pasuje
Awatar użytkownika
By morfeusz
Bazyloss pisze:myślę, że coraz bardziej będzie popularny Kick2 Evolv, a pod niego nie ma sensu używać innych aku niż AW IMR

i mnie to rozwiązanie pasuje

I w to mi graj, o ile nie pozmieniają znów wymiarów z rozstrzałem 3mm. Choć po kiego w sumie KICK w mechaniku.

soniqs pisze:No i gitara Majkel. Już nie licz więcej bo Pitagorasa prześcigniesz :)

Już mi niewiele brakuje :).
Awatar użytkownika
By Bazyloss
np po to, że Kick2 daje 15W i 6A i pewnie wielu to wystarczy, mi pod KL w zupełnosci
By Richmen
morfeusz pisze:Małe wyliczenia.
wyliczenia jedynie dla aku AW IMR 18490 - innych nie biorę pod uwagę.
aku 49mm + kick 17mm = całość 66mm
tuba 18650 79,3mm - 66mm = 13,3 mm luzu
13,3mm - głowica 4,5mm - korpus z izolatorem 4,5mm = 4,3mm na pin +

Sam pin+ to ledwo 4mm ustawiony na 0 czyli nie styka z parownikiem.

Informuję przy okazji, że tylko wersja 18650 zostanie przystosowana do Kicka o wymiarach 17mm (aku AW IMR 18490+KICK). Pozostałych wymiarów nie zamierzam zmieniać.

aw 18490 ma wprawie 50mm.
ja bym proponował dodatkowy ring pod KIKa, co da większą swobodę w wyborze akusa. (ja tez nie używam KIKa)
wydłużenie moda do 90mm zrobi z pięknego maluszka jednym z wielu, lub co jeszcze gorzej kopią PAPSa bez dziurek na tubę, co raczej nikomu nie pasuje.

i jeszcze jedno zwróć uwagę na centrowanie przy toczeniu.
Obrazek

pozdrawiam Riczi
Awatar użytkownika
By morfeusz
Richmen pisze:
i jeszcze jedno zwróć uwagę na centrowanie przy toczeniu.

Dziękuję, wersja testowa była wykonana ręcznie, a sama głowica dorabiana 2 razy, bo pierwszą szlak trafił na gwincie 510 - gwint został zerwany, wada materiału... Na początku przyszłego tygodnia będę wszystko ustalał z Tokarzem, zwracał mu od razu uwagę, na detale, średnice, osiowanie i całą dokładność co do wymiarów.

Richmen pisze:aw 18490 ma wprawie 50mm.
ja bym proponował dodatkowy ring pod KIKa, co da większą swobodę w wyborze akusa. (ja tez nie używam KIKa)
wydłużenie moda do 90mm zrobi z pięknego maluszka jednym z wielu, lub co jeszcze gorzej kopią PAPSa bez dziurek na tubę, co raczej nikomu nie pasuje.

Tego też nie chcę w żaden sposób osiągnąć, jednakże dla ułatwienia obsługi i dostosowania pinów w obu kierunkach musiałem zastosować nowe rozwiązanie, które niestety wydłuża całość, ale jedynie o 2mm w porównaniu do poprzednich wymiarów. Po za tym jedynie Tuba 18650 została przystosowana do KICK-a, reszta jedynie otrzymała po 1mm aby zmieścić tą diabelną regulację teleskopową, która to niestety sprawiła ten kłopot wielkości.
Awatar użytkownika
By Bazyloss
ring jak w Nemesis nie byłby złym rozwiązaniem, ale to następny problem, aby pilnować jakości wykonania, licowania, gwintów itp
Awatar użytkownika
By sliwa404
Taki Ring pod Kicka, to jednak najprostsze rozwiązanie, bo wystarczy że do zamówienia by dodawali KICK TUBE i nie trzeba by było zmieniać rozmiarów. Nie mniej jednak, wtedy każde łączenie musi być dopracowane, co by właśnie zachowało jedną oś i nie odstawało.

-- [scalono] 11 wrz 2013, 16:21 --

Taki Ring pod Kicka, to jednak najprostsze rozwiązanie, bo wystarczy że do zamówienia by dodawali KICK TUBE i nie trzeba by było zmieniać rozmiarów. Nie mniej jednak, wtedy każde łączenie musi być dopracowane, co by właśnie zachowało jedną oś i nie odstawało.
Awatar użytkownika
By morfeusz
A więc tak. Ukończone i naniesione wszelkie poprawki uwzględniające sugestię z opinii Thaniella. Do tego poprawione błędy projektu dziecięcego... Zmniejszono kilka miejsc tak aby funkcjonalność oraz bezpieczeństwo, nie zagrażało wam w użytkowaniu, a umożliwiło jak najmniejsze możliwe wymiary.

Ostateczne wymiary poszczególnych wersji już po zastosowaniu PIN + telskop:
Wersja 18650 – 88,5mm
Wersja 18500 – 72,5mm
Wersja 18350 – 58,5mm

Jutro będę widział się już z tokarzem, aby omówić dokładnie i szczegółowo wszelkie ustalenia, wymiary, uwzględniając konieczność a raczej kategoryczne trzymanie się wymiarów jakie są zastosowane w projekcie.

Do tego nim odbiorę całość zamówienia, będę starał się jak najczęściej odwiedzać zakład w celu kontroli poszczególnych podzespołów, aby uniknąć kolejnych błędów czy niedoróbek, choć takowych się nie spodziewam na maszynie CNC... Z poszczególnych etapów postaram się o jakieś zdjęcia :)...
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Spalona grzałka w logic compact?

Hej, 3 dni temu zakupiłem Logica Compact. Przy koń[…]

Jakimś to dziwnym sposobem w sklepach spożywczych […]

Stygmatyzowanie wapera w pandemii

Trochę śmieszne, trochę straszne, ostatnio stojąc […]

Tłuste szyby w samochodzie

Witajcie, lata temu pojawił się na forum topic o o[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.