EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By Px69
#53579
Witam,
troche czytam o roznych niepokojacych objawach zwiazanych z e-p i musze sie przyznac, ze ja rowniez mialem takowe.
1. Bole glowy. Faktycznie mialem bole glowy przez 1-1,5 tygodnia o przejscia na e-p, ale teraz juz przeszlo, mysle, ze sie organizm musial troche przestawic. Poza tym, chyba za malo nikotyny dostarczalem organizmowi, bo sie balem przedawkowania i moze to byla reakcja obronna.
2. Rowniez przez okolo 2 tygodnie dostawalem wypryskow na skorze (ja to nazywam "syfami"), ale one tez zniknely i na razie nie wrocily. Skladam to na karb wydalania toksyn z organizmu :)
3. zeby, hm, normalnie czulem, jak mi sie cos na zebach rozpuszcza i nawet zaczelem czesciej myc zeby. Niestety, chyba zabraklo smoly, ktora by zaklejala mi ubytki, zeby zaczely bolec, a nawet lekko ruszac. No coz, w koncu zaczelem chodzic do dentysty i robic z nimi porzadek ;)
4. No i w koncu kolejna rzecz. Dopadlo mnie zapalenie gardla, od niedzieli leze w wyrku i zdycham, mysle, ze e-p moglo tez odegrac tu jakas role, szczegolnie jesli chodzi o wysuszanie gardla.

Reasumujac, przejscie na e-p, pomimo tego co pisza niektorzy, nie dla wszystkich jest latwe, ja mam pod gorke. Ale nie poddaje sie, bo od 59 dni jestem bardziej wolny mogac inhalowac tam, gdzie nie moglem palic. Bo nie truje innych, a jesli truje, to tylko siebie. A poza tym, mysle, ze w koncu organizm przestanie "brykac" i sie przyzwyczai ;) I rowniez wazne, w koncu zaczelem sie interesowac swoim zdrowiem ;)

Pozdrawiam
By B4rtek
#53605
Palę od dwóch miesięcy, zapalenie gardła mam dopiero dziś. Nie wiem czy to wina e-p :)
Resztę objawów można przypisać e-p ale z tym samym prawdopodobieństwem mogą wystąpić z powodu braku analogów :)
Nie poddawaj się, warto :)
O dopiero zwróciłem uwagę że mamy podobny staż :) Pandemia :D
Awatar użytkownika
By mambo
#53616
A ja właśnie uniknęłam infekcji dzięki e-p. Wszyscy chorzy, mnie rano po nocy bez palenia też bolało gardło, no ale popaliłam i przechodziło.
Awatar użytkownika
By Tusia
#53623
Ciekawe czy to "bolenie" gardła ma jakąś regularność. Badania by się przydały :wink:
Pora roku też ważna, ja zaczynałam w lutym i wtedy też bolało mnie gardło. Czy to od e-p czy infekcja, nie wiem do dziś... :wink:
Ja nie choruję od tamtego czasu nie licząc prób ataku na mój organizm, zniszczony w zarodku.
Mąż mało epali bo hybrydowcem był, może i jest... ale już nie jawnie. E-p używa stosunkowo rzadko, rzadziej niż palil papierosy i... już 2 razy się leczył zaatakowany przez wirusa lub przeziębienie :shock:
Wojan nam psuje statystykę bo chyba sporo e-pali a i tak (jak ostatnio wspomniał na forum) zachorował sobie :wink:
Ale cóż, wyjątki potwierdzają regułę :)
By B4rtek
#53625
No mnie właśnie cos próbuje złapać. Nawala mnie w stawach i mięśniach, napierdziela całe gardło (krtań, i niżej) a zaczęło się od mocnego bólu migdała.
Na razie czekam bo liczę że zduszę lekami bez recepty...
Awatar użytkownika
By lesmie
#53648
Ból gardła jest wynikiem infekcji bakteryjnej, czy wirusowej ? Bo ja nie jestem mocny w tym temacie, a PG działa w jakimś stopniu wirusobójczo, a nie bakteriobójczo i jeśli ból gardła to infekcja bakteryjna, a nie wirusowa, to gardło ma prawo boleć pomimo że się e-pali, natomiast nie powinny nas łapać infekcje wirusowe, np. grypa, tak mi się przynajmniej wydaje, nie wiem też czy PG działa na wszystkie odmiany wirusów, czy tylko na niektóre ?
Awatar użytkownika
By Tusia
#53656
Z pewnością nie jest panaceum na wszystkie wirusy bo leki przestałyby być potrzebne i wycofano by PG :lol: (firmy farmaceutyczne :wink: )
Ale jeśli poradzi sobie z hamowaniem namnażania się wirusa sezonowego w naszym organizmie to już pięknie by było *ZAKOCHANA*
Ja mam taką swoją własną teorię, że jednak hamuje namnażanie a jak nie będzie inwazji to silny organizm sam sobie może poradzić, w końcu mamy zdolności samoleczenia :wink:
Awatar użytkownika
By lesmie
#53664
No a ból gardła ? To sprawka wirusów czy bakterii ?
Awatar użytkownika
By Tusia
#53672
I to i to może być. Przykład angina czy też ropień okołomigdałkowy.
Jak nie widać poprawy to po trzech dniach najpóźniej do doktora trza lecieć.
Bakterie to antybiotykiem jednak dobrze jest potraktować. Tak przynajmniej najczęściej czynią lekarze.
Antybiotyk na wirusy nie działa a na bakterie jak najbardziej. :)
By B4rtek
#53675
lesmie pisze:No a ból gardła ? To sprawka wirusów czy bakterii ?


Może być wirusowe, bakteryjne, mechaniczne, alergiczne..... urojone pewnie też ;)
Awatar użytkownika
By fenek
#53708
No ropień to tylko i wyłącznie bakterie, ale angina - owszem - wirusy i bakterie (z tego co pamiętam z laryngologii).
Również i mnie coś (jakieś grypsko) bierze, pewnie przez to uganianie się za atomizerem od ponad tygodnia :P (P.S pozdrawiam Tusiu i dziękuję). Oczywiście inhaluje i inhaluje, ale wrodzony (czasem pewnie przesadny) sceptyzm jakoś podpowiada, że i tak się rozłożę.
No...ale jeśli nie spróbuję, nie przekonam się.
Awatar użytkownika
By kubawodzu
#53760
hmm co do bólu gardła i chorowania to może być zwykły przypadek. ja np byłem chory przed początkiem e-palenia. teraz jestem zdrowy;] i mogę zwalić ze to wina tego ze paliłem analogi:] ząb mnie boli (wiem ze czeka mnie leczenie kanałowe ale od 2 miesięcy unikam dentysty jak ognia) ale bolał jak paliłem analogi i jak pale e-papierocha:] każdy tak naprawdę ma jakieś odczucia związane z innym sposobem palenia. jedni to odczuwają inni chcą odczuwać i szukają problemu we wszystkim a inni nawet na to nie zwrócili uwagi. ale każdy w jakiś sposób odreagował tą zmianę:] to tak samo jak z podrożą do egzotyków. jedni pierwszego dnia się spala od słońca inni będą mieć "sraczkę" a jeszcze inni ładnie się opala i będą mieć zatwardzenie:P:] ale każdy coś ma:]
By B4rtek
#53823
Jak to mówią: "Jeśli się obudziłeś i nic cię nie boli to znaczy że umarłeś"
Zuważyłem że po 30-tce to przysłowie sprawdza się w 100% :)
Gdyby organizm człowieka posiadał okres gwarancyjny to nikt by nie dał dłuższego okresu gwarancji jak 30 lat. Potem sypiemy się dosłownie. Oczywiście są tacy, którzy trzymają się lepiej i dłużej, ale wyjątki potwierdzają regółę :)
Awatar użytkownika
By Px69
#53849
W moim przypadku to zapalenie gardla bakteryjne. Zreszta, tak naprawde, to nie wiem, czy to od e-p czy nie. W sumie okres zachorowan w pelni, do lekarza sie ledwo dostalem ;) A w sumie nie ma tego zlego, co by na dobre nie wyszlo. Bo popalalem czasem analogi, przewaznie 1-2 dziennie, ale teraz, jak mnie boli gardlo, to wogole je odstawilem, bo za bardzo drapaly w gardle :)
Awatar użytkownika
By kubawodzu
#53862
B4rtek pisze:Jak to mówią: "Jeśli się obudziłeś i nic cię nie boli to znaczy że umarłeś"
Zuważyłem że po 30-tce to przysłowie sprawdza się w 100% :)
Gdyby organizm człowieka posiadał okres gwarancyjny to nikt by nie dał dłuższego okresu gwarancji jak 30 lat. Potem sypiemy się dosłownie. Oczywiście są tacy, którzy trzymają się lepiej i dłużej, ale wyjątki potwierdzają regółę :)


ale mnie pocieszyłeś teraz to tylko łopata i się zakopać i czekać:P
Awatar użytkownika
By Tusia
#53876
Px69 pisze:W moim przypadku to zapalenie gardla bakteryjne. Zreszta, tak naprawde, to nie wiem, czy to od e-p czy nie.


Od e-p byłoby wtedy gdybyś dał zajarać swojego e-p osobie chorej i przeniósłbyś jej bakterie do swojej gębusi :wink:
Patrzyłam na program Szymona i oni wszyscy ssali tego samego efajka. Teraz wszyscy będą chorzy na to samo... jakby co :lol:
Awatar użytkownika
By poziomka
#58672
Jak już gdzieś wspomniałam, swoje e-palenie rozpoczęlam miesiąc temu na oddziale szpitalnym. Miałam obturacyjne zapalenie oskrzeli ...ale palenia nie umialam rzucić ...przyniesiono mi e-papierosa. Już po trzech dniach e-palenia, stan mojego zdrowia zaczynał się poprawiać ...po pięciu wyszłam ze szpitala i dalsze leczenie odbywało się już w domu.
Szybko wszystko wróciło do normy ...ale za chwilę pojawiły się problemy z gardłem, suchość, chrypa - za poradą forumowiczów, zaczęlam dużo pić wody i używać wody morskiej do nawilżania śluzówek. Po trzech dniach wszystko ustąpiło.
W drugim tygodniu pojawil się suchy kaszel ...i to mi się nie podobało ...nawet kilkakrotnie musiałam użyć inhalatora. Minęło po 4 dniach. Teraz pojawil się mokry kaszel ..i wykasłuję z płuc jakieś śmieci ...mam nadzieję, że to może tzw. oczyszczanie organizmu....?
Czy ktoś tak miał?
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#58676
Co najmniej kilka osób, poziomko... lekarze powiedzą Ci, że to normalne - zaczyna się na dobre czyszczenie organizmu.
Awatar użytkownika
By poziomka
#58677
StaryChemik pisze:Co najmniej kilka osób, poziomko... lekarze powiedzą Ci, że to normalne - zaczyna się na dobre czyszczenie organizmu.

...to znaczy, mam się cieszyć :?:
Awatar użytkownika
By Tusia
#58751
Z tego co pamiętam lekkie, wilgotne odkasływanie to już pod koniec oczyszczania było, niedługo powinno się zakończyć. Najdłużej trwała regeneracja zatok i pryszcze.
Dobrze jest poczytać o objawach rzucania palenia bo wprawdzie nikotyny sobie nadal dostarczamy ale rzucamy analogi i objawy oczyszczania występują.
Awatar użytkownika
By Quasimodo
#59352
Przede wszystkim pozbywasz się tych smołów, smoków, i innych śmiesznych :) ja tak mam do dzisiaj bo strasznie dużo wdycham biernie.. ale czy się tym martwię? Nie, samo przyszło, samo przejdzie :) to tylko ta... no... flegma :D
Awatar użytkownika
By Nicore_pl
#60533
Chyba nigdzie nie ma napisane o skutkach ubocznych palenia e-papierosa,zapalenie czy też ból gardła może byc spowodowane naturalnymi czynnikami,nie jest powiedziane że to akurat od e-p.
Awatar użytkownika
By poziomka
#71146
Dzisiaj 61 dzień e-palenia. Chyba pierwszy raz od tylu dni pojawił się u mnie kryzys....
Po prostu najchętniej wyjęłabym z paczki swojego slima, zapaliła jak kiedyś i byłoby fajnie ...i pewnie bym tak zrobiła, gdybym miała w domu jakiegoś peta!
....a to wszystko pewnie przez nowo zakupiony liquid, nie mogę się do niego przyzwyczaić! ...daje dużo chmury, ale mi nie smakuje :( ...i już nie mam w domu niczego innego (bo wcześniej postanowiłam sobie zbytnio nie szaleć z e-papierosami i smaczkami). Chyba za chwilę szlag mnie trafi, albo pójdę do kiosku..... normalnie czuję w ustach jakieś mydliny :(
Awatar użytkownika
By Tusia
#71150
Nie idź do kiosku tylko do punktu z ulubionym liquidem :wink:
Ten mydlany kiedyś tam zużyjesz, nie męcz się.
Slim też nie da Ci już teraz ukojenia...
Awatar użytkownika
By Mareckimt
#71152
poziomka pisze:...pójdę do kiosku...
To już lepiej dłuższa wycieczka do jakiegoś stacjonarnego sklepiku z liquidem. Ale nie do kiosku, bo *BICZ* No wiesz co! My tu na Ciebie patrzymy od początku i podziwiamy zacięcie i upór. Taka przeszkoda Ciebie nie pokona przecież *BOJE SIE* Trzymaj się Poziomeczko!!!
By Kambria
#71155
Poziomko- trzymaj się i spróbuj podejść do niepasującego smaczku w sposób pozytywny- znajduj w nim plusy: np. ale jesteś słodki- super, cukiereczek. Wiesz autosugestia pozytywna potrafi cuda zdziałać, a nie myśl jakie to smaczne były te wstrętne analogowe slimy *ZLE*.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#71156
Ja na taką sytuację mam zawsze "motywatora" - mówię sobie - stary, przeżyłeś z jedną kobietą prawie 30 lat to nie przetrwasz z mydlanym liquidem 24h? ;)
By bodzio102
#71158
Przecież w Warszawie są jeszcze czynne jakieś punkty z e-p? Jak nie Ty, to może wnuczek. Pamiętaj również, że na forum są też osoby z Warszawy z liquidem (możesz założyć wątek, bo tu nie każdy Cię znajdzie). Możliwości sporo, byle nie analog, bo po tylu dniach, to może być *ZLE* .
Co za smak kupiłaś? Zawsze można odsprzedać na forum.
Awatar użytkownika
By poziomka
#71160
Wszystkie kardridze poszły do prania! ...jeszcze znalazłam oryginalne wkłady do 401 i jakoś muszę dać radę!
....nie mam w pobliżu stacjonarnego, ten który był skasowali....

Wiem, że jakiś sklepik funkcjonuje na Saskiej Kępie ....możecie coś podpowiedzieć ....czy to nie przypadkiem E-dymek?

--------------- scalono---------------- Tusia.

bodzio102 pisze:Przecież w Warszawie są jeszcze czynne jakieś punkty z e-p? Jak nie Ty, to może wnuczek. Pamiętaj również, że na forum są też osoby z Warszawy z liquidem (możesz założyć wątek, bo tu nie każdy Cię znajdzie). Możliwości sporo, byle nie analog, bo po tylu dniach, to może być *ZLE* .
Co za smak kupiłaś? Zawsze można odsprzedać na forum.


Kupiłam ECOpur Regular ...dla mnie jest OKROPNY! ....może go zużyję w jakiejś domieszce...
Awatar użytkownika
By Tusia
#71169
:)
Mnie też nie smakował Ecopure na początku ale... po tym jak postał w lodówce i spróbowalam po jakimś czasie... okazał się pyszny :shock:
Też tak możesz mieć :wink:
Awatar użytkownika
By malina
#71170
Poziomko przyjeżdżaj do mnie liquidów ci u mnie dostatek więc wpadaj śmiało :D a od analoga trzymaj się z daleka bo będziesz miała po nim takiego kaca moralnego,że szkoda gadać
Awatar użytkownika
By poziomka
#71171
....no nie kochani ...nie zapalę na pewno!
Jak pomyślałam, że znów palę analoga, to aż mi się wstyd zrobiło :(

....idę w te e-liquidy szukać sklepu na Saskiej Kępie....

Malinko, jesteś cudowna!!! ...ale chyba do Ciebie zbyt daleko.... :lol:
Awatar użytkownika
By Marek Li
#71175
Wybacz Poziomko, że przyznam się, że zacząłem się śmiać jak przeczytałem o mydlinach :D
Już ktoś pisał o ECOpure, że jodyną jedzie (albo coś podobnego) :D
Nie wiem skąd to wrażenie <mysli> ale jak kupisz sobie jakis dzisiaj płyn (na pewno jest stoisko w Złotych Tarasach, a tam chyba długo czynne)
to nie wyrzucaj swojego Regular. Ja go 16 stycznia, na spotkaniu, od Ciebie odkupię, bo go lubię :D
Ostatnio zmieniony 29 gru 2009, 19:30 przez Marek Li, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By malina
#71178
Malinko, jesteś cudowna!!! ...ale chyba do Ciebie zbyt daleko.... :lol:

Możesz przysłać gołębia to mu buteleczkę przywiążę do nóżki może po drodze nie wypali :lol: :lol:
By bodzio102
#71179
Znalazłem w wyszukiwarce takie coś: "Tytuł: e-dymek sklepem stacjonarnym."
"Od jutra tj. 24.10.2009 nasz sklep będzie również czynny w soboty w godzinach 10-13. Wszystkich serdecznie zapraszamy na ulicę Peszteńska 2 lok. 53 w Warszawie. Saska Kępa. Działamy od poniedziałku do piątku w godzinach 11 - 19. Nadal jest to magiczny sklepik, gdzie można siąść, spróbować i zdecydować się na zakup. Zawsze w przyjemnej atmosferze :)
Czyli dzisiaj już nie :( .
Awatar użytkownika
By Marek Li
#71182
Poziomko, dzwoniłem przed chwilą do sklepu, w Złotych Tarasach - maja dzisiaj czynne do 22 :D
Nie wiem jak to daleko od Ciebie, ale ja jechałem 50km, żeby tylko nie zapalić analoga :D a Ty masz "tylko" podróż po Warszawie :D
Awatar użytkownika
By malina
#71183
O tej godzinie to najszybciej chyba dostaniesz w jakichś molochach (centrach handlowych) lub od jakiejś życzliwej duszy .Jak cię nie razi mięta to może do apteki po krople miętawe i odrobinka do tego ECOpure ( tylko nie do całości bo szkoda tylko tak żeby do jutra przetrwać)
Awatar użytkownika
By Mareckimt
#71184
ECOpure z miętą... - malina!!! Mnie smakuje wybornie. Więc ostateczność może być i przyjemnością :mrgreen:
By kiraz
#71185
Teraz stoisko z e-p, prawie w każdym centrum handlowym jest. Głównie colinss i Trendy :) Tylko strasznie drogie liquidy mają.
Ja mam w promieniu 10km z 5 centrum handlowych, gdzie mają te stoiska, mieszkam 12 km od Centrum (tylko, że po przeciwnej stronie:) )
Ostatnio zmieniony 29 gru 2009, 19:45 przez kiraz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By malina
#71187
No ja jakoś mięty nie trawię więc dla mnie to raczej ostateczność :lol: :lol: ale przekonałam się już tu na forum,że lepiej się nie zarzekać bo można się bardzo zdziwić :D może i ja będę się kiedyś zachwycać tą miętą (nigdy nie mów nigdy) :lol: :lol:

kiraz pisze:Teraz stoisko z e-p, prawie w każdym centrum handlowym jest. Głównie colinss i Trendy :) Tylko strasznie drogie liquidy mają.
Ja mam w promieniu 10km z 5 centrum handlowych, gdzie mają te stoiska, mieszkam 12 km od Centrum (tylko, że po przeciwnej stronie:) )

Co to znaczy DROGIE ? Jak jest potrzeba i przyciśnie to już cena się nie liczy byleby dostać :lol:
Awatar użytkownika
By poziomka
#71189
Marek Li pisze:Wybacz Poziomko, że przyznam się, że zacząłem się śmiać jak przeczytałem o mydlinach :D
Już ktoś pisał o ECOpure, że jodyną jedzie (albo coś podobnego) :D
Nie wiem skąd to wrażenie <mysli> ale jak kupisz sobie jakis dzisiaj płyn (na pewno jest stoisko w Złotych Tarasach, a tam chyba długo czynne)
to nie wyrzucaj swojego Regular. Ja go 16 stycznia, na spotkaniu, od Ciebie odkupię, bo go lubię :D


Kurcze, tu się nie ma z czego śmiać :roll: . Palę to od wczorajszego wieczora - dymi jak z komina i nawet to mi się podobało :D .
Dzisiaj od rana, jak już dłużej popaliłam, to miałam wrażenie, że zjadłam co najmniej pół tuby kremu do rąk na bazie wazeliny :lol:
Myślę jednak, że zużyję ten "towar" na dolewki do innych liuidów ...bo po mimo tego, podoba mi się to chmurzenie. Tyle, że sam ECOpure daje ciężki dym ...no i ten posmak, który mi nie odpowiada....W dolewkach, może będzie mniej wyczuwalny :D

Już nie muszę nigdzie jechać, córka przyniosła mi camela od Casablanci (bo przecież była już trzydniowym e-palaczem) :lol:
Awatar użytkownika
By malina
#71190
No to jesteś uratowana :D

Ja też mam ECOpure Kristal ( bezsmakowy) i sobie aromatami doprawiam REWELACJA najbardziaj lubię z camelem *ZAKOCHANA*
By kiraz
#71193
malina pisze:No ja jakoś mięty nie trawię więc dla mnie to raczej ostateczność :lol: :lol: ale przekonałam się już tu na forum,że lepiej się nie zarzekać bo można się bardzo zdziwić :D może i ja będę się kiedyś zachwycać tą miętą (nigdy nie mów nigdy) :lol: :lol:

kiraz pisze:Teraz stoisko z e-p, prawie w każdym centrum handlowym jest. Głównie colinss i Trendy :) Tylko strasznie drogie liquidy mają.
Ja mam w promieniu 10km z 5 centrum handlowych, gdzie mają te stoiska, mieszkam 12 km od Centrum (tylko, że po przeciwnej stronie:) )

Co to znaczy DROGIE ? Jak jest potrzeba i przyciśnie to już cena się nie liczy byleby dostać :lol:


Jak płacę 34zł za 15ml od colinssa, to troszkę drogo, i te liquidy jakoś mi nie podchodzą.
25zł za 10ml od Trendy, to też nie mało.
A w sklepach internetowych jest dużo taniej, tylko tyle, że nie umiem zamówić przed skończeniem ostatniego zapasu, i jadę jak wariat do jakiegoś centrum :)))
By bodzio102
#71194
Ufff... alarm odwołany! *SUPER* Teraz już wiesz, żeby nie eksperymentować bez zapasu podstawowego liquidu :D . I niech to się więcej nie powtórzy, bo czeka mnie zawał serca *NOSZE* . Jak dla mnie za dużo emocji. Było jak u Hitchcocka, dobrze, że z happy endem :D . Lubię takie zakończenia!
Awatar użytkownika
By Marek Li
#71196
No to IIIww zażegnana.
Jak będziesz robiła miksy, to wiesz, małe ilości. Np maleńką kropelkę zaprawy do mililitra płynu. Moczysz igłę w zaprawce i tylko to co na ściankach do rozpuszczenia - jak wyjdzie kiepski, to wypalisz w jeden dzień.

A może te "mydliny" to pierwsze wrażenie po zmianie glikolu na glicerynę i ustąpi w miarę uzywania? Albo, jak pisała Tusia - postoi, podojrzewa. Jak wino, czy sos sojowy, lepszy jak poczeka (oby tylko nie tak długo jak wino :D

Jednak palące dzieci to skarb :D
Chociaż z drugiej strony swoim zapowiedziałem pod groźbą wydziedziczenia i powyrywania nóg z tyłka zakaz palenia :D (obawiam się, że mało to będzie skuteczne, bo córka już przejawia ciągoty do przesiadywania po kawiarniach z czymś co się kopci w ręku, mimo, że ma dopiero 9 lat :D )
Ostatnio zmieniony 29 gru 2009, 20:00 przez Marek Li, łącznie zmieniany 1 raz.
By Kambria
#71199
Ze smakami to jest jednak dziwne- już pisałam, że wiedziona ciekawością kupiłam 555 i niedobrze mi się po nim zrobiło-pierwsze wrażenia "ohyda" i ciemny kąt :mrgreen: . Jednak po kilku dniach jakoś mi się zachciało "piątek" i teraz bardzo często po nie sięgam, tzn. mieszam z camelem lub dunhilem, bo same są trochę za intensywne. Teraz należą do moich ulubionych smaków- palone orzeszki *TAK* .Jednak różnorodność samków ma swoje dobre strony- raz na słodko innym razem na "wytrawnie" :mrgreen:
Awatar użytkownika
By poziomka
#71206
Bodzio! - spokojnie! ...oddychaj głęboko i cały stres minie :) Już popalam camela z domieszką ECO i jestem zadowolona :)

Marku, człowiek całe życie uczy się na własnych błędach (żebyś Ty wiedział ile ja tego "towaru" zakupiłam, to byś się dopiero uśmiał :) ) ....ale myślę, że na dolewki na rok wystarczy.. :)
....a moja córeczka ma 34 lata, więc już nie mam wpływu na jej palenie ...nawet na e-palenie..

Kambria, ja myślę, że też do ECOpure jeszcze wrócę :)
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.