EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By arturwwl
#1745530
Witam, przed świętami upadł mi mój Eleaf iStick Pico na ziemie. Pech chciał, że upadł ustnikiem, więc zbiła mi się nie tylko szybka, lecz również ustnik się połamał. Poszedłem do sklepu, lecz nie mieli części do tego atomizera, powiedzieli, że sprowadzą. W międzyczasie zrobiłem sobie tubke z plastiku po liquidzie(akurat miałem jedną buteleczkę), i paliłem poprzez to co zostało z ustnika. Wszystko było ok, jednak wczoraj po powrocie do domu(paliłem na dworze) i odstawieniu na parę godzin coś się stało. Po tych paru godzinach wziąłem bucha i poczułem spaleniznę. Na szczęście w boxie miałem zapasową grzałkę, wymieniłem więc ją a spalenizny zapach i smak został. Jak myślicie może to być spowodowane przez to, że przepalił się ten plastik służący jako tubka, czy może coś poważniejszego się stało?
Ostatnio zmieniony 29 gru 2016, 17:30 przez arturwwl, łącznie zmieniany 1 raz.
By pietrek86
#1745535
nową grzałkę zakropiłeś , wkręciłeś w parownik , nalałeś liquidu , odczekałeś 10-15 min , ustawiłeś odpowiednią ilość watów do nowej grzałki ?
By arturwwl
#1745545
pietrek86 pisze:nową grzałkę zakropiłeś , wkręciłeś w parownik , nalałeś liquidu , odczekałeś 10-15 min , ustawiłeś odpowiednią ilość watów do nowej grzałki ?

tak, stało i czekało wziąłem bucha i pomyślałem, że może zgłupiałem i tę samą grzałkę dałem, niestety tak nie było ;/

@up
nie wiem skąd mi się ten evic wziął :)

@edit
W sumie pominąłem pewien fragment. Po zalaniu odczekałem, po czym ukazał mi się napis "No atomizer", więc znów musiałem wszystko rozkręcić i skręcić i powtórzyć cały schemat :)
By TolekBanan
#1745552
Mam podobny problem z melo. Nowa grzałka 0.5 ohm wszystko zalane odczekane buch i mega "bober". Druga grzałka szpilką podziurawiona wata zalane odczekane i spalenizna trzecia grzałka to samo. Na tych co były w zestawie było ok może kupiłem jakieś lewe grzałki ale trzy sztuki pod rząd ? Trochę mnie to zniechęciło i zamówiłem ecr rba zobaczymy co będzie. Dzisiaj założyłem 0.18 ohm chyba z zestawu lub z zestawu ijust s zalalem odczekałem i wszystko działa jak trzeba. Nie wiem co się dzieje ale chyba jednak kontrola jakości u Kitajców szwankuje.
Pozdrawiam
By arturwwl
#1745733
e_sat pisze:W jakim kolega był sklepie, że ustnika głupiego nie mieli? To mnie też ciekawi, to palenie na połamanym ustniku...Tragedia jedna wielka :D

Jakie miasto takie sklepy ;)

miron52 pisze:A splunąłeś przez lewe ramię zanim moc na max podkręciłeś ?

Nowa grzałka w specyfikacji miała do 100 watów, więc nie wiem jakbym miał to przebić na tym boxie :). Było ustawione na 30 wat. A co do tej pierwszej to miałem ustawione na tryb "Smart".
By arturwwl
#1745798
W takim razie diagnoza jest taka, że druga też sie "spaliła" mimo zachowania zasad?
Bo rozumiem, że grzałka jako sama w sobie jest cała, tylko wata nie. Może przy wymianie kapnął mi liquid na grzałkę przez to wata się zamoczyła ot cały problem?
By arturwwl
#1745810
Zalałem i poczekałem, potem musiałem rozkręcić i znów zalałem i poczekałem. Tylko tak teraz sobie pomyślałem, że może jak przy rozkręcaniu coś kapnęło do środka grzałki(od strony ustnika).
Ogółem czytałem, że efekt "spalenia" jest gdy już wata się zużyła i wystarczy ją wymienić. Skoro dokładnie ten sam efekt mam w grzałce używanej, która dawała dobrze i nagle przestała i nowej to w końcu w czym jest problem?

@edit
bańkę zalałem całą i poczekałem, inaczej się grzałe kąpię niż tak?
Awatar użytkownika
By DorotaM
#1745812
Przed pierwszym użyciem miałeś zakropić grzałkę bezpośrednio,
wkraplając liquid do jej środka i w boczne otwory, tak by nośnik porządnie się nasączył.
Samo zalanie parownika nic nie daje.

To co powyżej, to są te zasady, które powinieneś znać i przestrzegać.
By Krasnal45
#1745813
Kolega chyba nie za bardzo zna zasadę działania EIN i nie za bardzo wie, do czego ta bawełna tam służy... Proponuję trochę poczytać CAŁY dział dla początkujących...
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.