EPF
Awatar użytkownika
By boogeyman
#427578
PucH2 pisze:Trzecia strona tego wątku. To że za szerokie to nie problem. Centrowane jest to przez dwie dupki. Jedna wklejona a druga wkręcana. Tam nawet trzeba trochę wyfrezować by wchodziło. Ostateczna wersja wygląda tak. Idealnie zdaje egzamin w pracy.


Hmm, to może spróbuję, chociaż znając mojego skilla, zepsuje wszystkie latarki jakie mam a osłonki i tak nie zrobię :lol: Myślałem że da się tylko przyciąć i gotowe :mrgreen:
Awatar użytkownika
By MrJacek
#427624
prymus140 pisze:JacekMR. zrób, zrób,zrób.A gdzie reszta głosów?


Nie nie nie :mrgreen: już przecież jest Sturminator, po drugie jak już kiedyś pisałem jest kłopot z trzymaniem wymiaru przez tulejki PMMA.
Nawet w jednej dostawie potrafią przyjść 2 rozmiary.
Awatar użytkownika
By seiken
#427851
JacekMr pisze: jest kłopot z trzymaniem wymiaru przez tulejki PMMA .

No i chyba ja takie dostałem-strasznie luźne jak chce zalac to mi sie liqinator "rozpada" o dolaniu nie ma mowy bo wszystko co było sie wylewa tak jest na czarnych oringach na czerwonych praktycznie wcale sie nie trzyma tulejka
capy schodzą pod lekkim pociagnieciem paznokciem ,wqrwia mnie to strasznie :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#431467
mam już drugi, wykonanie jest super, czerwone uszczelki fajnie się komponują z czerwonym dripem, tylko na tych uszczelkach capy jednak luźniej siedzą, muszę uważać jak wyciągam tube z pokrowca trzymając za liquinator, jednak wygląd kompensuje tą minimalną niedogodność :)
Awatar użytkownika
By boogeyman
#431728
prymus140 pisze:Uwaga userzy, tak jak pisał JacekMR są różne średnice tulejek,w moim przypadku bezbarwne oringi są za luzne,czarne akurat.Trochę brzydziej ale pewniej.


U mnie podobnie:
- czarne oringi - ok z ST i DC
- czerwone orinig - ok z ST i DC
- biały/przezroczysty oring - ok z ST, z DC trochę za luźny
- zielony - nie sprawdzałem

Ale i tak używam białych z DC z kartkiem ST + drip, trzeba uważać przy napełnianiu aby wyciągając dripa nie wyszła tuleja z dolnego capa i jest ok :) W użytkowaniu wszystko siedzi pewnie i nie ma obawy że się wysunie ;)
Awatar użytkownika
By PucH2
#431731
Jest dokładnie tak jak pisze @JacekMr . Mimo tych drobnych wad jest to jeden z lepszych sprzętów. Można na etapie przycinania normalizować wejście tulei na capa. W tym wypadku podniosłoby to cenę na wyższą a i wygląd by na tym ucierpiał. Znalazłem kompromis. W rowek capa z cienkiej blaszki nierdzewnej lub aluminiowej docinam pasek. Po takim zabiegu capy trzymają się tulejki tak jak sobie tego życzę. No i nic nie cieknie.
By user
#431732
PucH2 pisze:Jest dokładnie tak jak pisze @JacekMr . Mimo tych drobnych wad jest to jeden z lepszych sprzętów. Można na etapie przycinania normalizować wejście tulei na capa. W tym wypadku podniosłoby to cenę na wyższą a i wygląd by na tym ucierpiał. Znalazłem kompromis. W rowek capa z cienkiej blaszki nierdzewnej lub aluminiowej docinam pasek. Po takim zabiegu capy trzymają się tulejki tak jak sobie tego życzę. No i nic nie cieknie.


+1 dla szacunu za tip'a *GOOD*
Awatar użytkownika
By MrJacek
#431736
Rozbieżność w wymiarach tulejek waha się w granicach 16,1mm-16,7mm nawet w jednej 2m sztandze i bądź tu mądry :mrgreen:
Ja i tak przed wysyłką staram się dobierać indywidualnie tulejki do capów.
Awatar użytkownika
By utak3r
#434767
Zbiorniczek, wraz z dripkiem, również Jacka:

Obrazek

Bałem się, że profil capów będzie zbyt niski w przypadku dłuższej wersji - ale nie, jest sztywno :)
Trochę ciężko się wkłada - i co gorsze, również zdejmuje, z powodu wewnętrznych oringów: jak mam dopełniać, to drżę, czy uda mi się delikatnie wysunąć... no, ale w zamian mamy gwarancję szczelności :)
Awatar użytkownika
By Kaszuba
#434966
Mam i ja wersję strzykawkową:

Obrazek
Sorry za jakość foty z telefonu.

Nigdy nie lubiłem dużych wiader, a ten jest z jednej strony dość subtelny, ale swoje pomieści. Jedna sugestia - ciut szersze, by strzykawka nie była szersza od dekli (mówię o zewnętrznych fi i strzykawce z e-dym).
Wewnętrzne oringi trzeba wymienić na cieńsze - kartek wchodzi bardzo cięzko i je przycina, ale to może być kwestia różnych grubości rurek kartków.
Generalnie to trzeci z dotychczas widzianych przeze mnie baniaków (pierwszy sam sobie wymyśliłem, drugi to ten skrywany w Goldenie), który przełamuje moja niechęć do "wiader zawieszonych na kiju". No i co ważne - można bez obaw wdychać wszelkie wiśnie i wszystko to, co powodowało rozpękanie PMMA.
Awatar użytkownika
By MrJacek
#434975
Kaszuba pisze:
Jedna sugestia - ciut szersze, by strzykawka nie była szersza od dekli (mówię o zewnętrznych fi i strzykawce z e-dym).
Wewnętrzne oringi trzeba wymienić na cieńsze - kartek wchodzi bardzo cięzko i je przycina, ale to może być kwestia różnych grubości rurek kartków.

Capy były robione pod tulejki które podesłał mi Ciopik na wzór i tam nie są węższe od tulejek, także trza było brać tulejki od Ciopika i grała by muzyka ;)
A wewnętrzne oringi to tak jak sam napisałeś są różne średnice kartków a wszystkim nie dogodzę :mrgreen:
Awatar użytkownika
By saradonin
#434977
JacekMr pisze:A wewnętrzne oringi to tak jak sam napisałeś są różne średnice kartków a wszystkim nie dogodzę :mrgreen:
Kartki rzeczywiście niestety są nierówne, zwykle mi w Twoje capy wchodziły bezproblemowo, a w tym tygodniu dostałem takie, że ledwo udało mi się wcisnąć. Chińske średnicówki jakieś wybrakowane są.
Awatar użytkownika
By Kaszuba
#434979
Mam różne strzykawki, pokombinuje. Ręce mam sprawne, więc sam przytnę, bo lubię :wink: Pomierzę dokładnie, ale wydaje mi się, ze różnica w szerokości jest większa niż wykazywane na początku wątku 0,2 mm. Żeby nie było - to kwestia estetyczna, na którą zwróci uwagę pewnie bardzo niewielu pedantów. Są też pewnie i tacy, którzy wolą szerszą tulejkę. Ja tylko sugerowałem, ale jak napisałeś - wszystkim nie dogodzisz. Ja jednak jestem zadowolony i chcę nastepne :piwo
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Rx200 czy Hugo Vapor Rader

Siema przymierzam sie do pierwszego kupna i mam do[…]

Recenzja Rev Phantom 220W

Dziś chciałbym napisać wam parę słów o nowości ze […]

Puchnaca bawelna

Czesc Posiadam bawelne Cotton Bacon version 2.0 or[…]

Uwaga!!! Zmiana sposobu odbierania przesyłek wysył[…]