EPF
Porady, testy, konserwacja naszych sprzętów
Awatar użytkownika
By Archon1
#426139
Witam, z nudów postanowiłem wykorzystać trochę starych śmieci z szuflady, czyli kartka DC, kliromizer górnogrzałkowy i uszczelki z CS3. Zainspirowany tym parownikiem http://www.dpv9.pl/pl/p/510-Clearomizer-Champion/310 postanowiłem zrobić swój.
Rozebrałem kartomizer i kliromizer, wyjąłem z obu czpień plusowy i ten od klirka włożyłem do DC, na niego wejdzie kubek z grzałką i sznurkiem.

Obrazek Obrazek
Następnie w metalowej tulejce DC wierciłem na wysokości sznurka dziurki po obu stronach , co domową wiertarką jest żmudną pracą, bo nie tak prosto w tym cokolwiek wywiercić :x . Potem małym pilniczkiem zdobiłem literkę T, która i tak będzie zakryta kapturkiem, tak aby można było łatwo wyjąć tędy sznurki.

Obrazek Obrazek

Dałem uszczelki od CS3, jedną od spodu i drugą od góry. Drucik od grzałki idzie zawinięty na spód kubka, jest to (+) a 2 zawinięty na uszczelkę (-). Kubki pasują również od giatów i chyba większości klirków górnogrzałkowych 510.

Obrazek

Złożyłem do kupy, wyjąłem sznurki i na otworki naciągnąłem kawałek kapturka który dostajemy razem z soft-tipami.
No i wyszło coś takiego :D .

Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek

Palę już pół dnia i zero przecieków, jak na razie spisuje się bardzo dobrze.
Prosty klirek DC :lol:
Sorki za jakość fotek i sprzęt upaprany liquidem, ale po testach nie chciało mi się już wszystkiego myć :lol:
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 14 mar 2012, 21:32 przez Archon1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By Archon1
#426242
Bardziej przypomina kartka w baniaku, tylko ze sznurkami :lol:
Jak zwał tak zwał, działa zajedwabiście :zakrecony *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By Archon1
#426250
reed pisze:No to teraz to ani Clear, ani DC, ani Champion :D

reed TapaiPhonicznie

Nazwę go 'klirokart by Archon' :lol: :lol: :mrgreen:
Awatar użytkownika
By PucH2
#426258
To mi się podoba. Zamiast złomować, kombinować.
Brawo!
Awatar użytkownika
By zakk87
#426263
Ja też zainspirowany championem wczoraj kombinowałem. Dzięki Tobie już nie muszę. Dzięki kolego za tutorial:)

Sent from my p500 using Tapatalk
Awatar użytkownika
By Archon1
#426289
reed pisze:
Archon1 pisze:
reed pisze:No to teraz to ani Clear, ani DC, ani Champion :D

reed TapaiPhonicznie

Nazwę go 'klirokart by Archon' :lol: :lol: :mrgreen:


"steelomizer" ? ;)


Podoba mi się, zostaje Steelomizer :beer:

Bogdan1975 pisze:Można by zastosować zamiast tulejki metalowej z DC plastykową z CS3-będzie łatwiej wiercić :wink:

To była pierwsza wersja, ale chciałem metalową :mrgreen:

Oczywiście w ładnym baniaczku z metalowymi capami ładniej by to wyglądało, no i równo, ładnie otworki wywiercić i pełna profeska :lol:
Tylko ręczną wiertarką i domowymi sposobami, trudno jest coś zmajstrować żeby jak fabrycznie wyglądało.

-- [scalono] 15 mar 2012, 06:02 --

Tylko jest małe ale, przy sklepowych liquinatorach sznurki trzeba będzie wyjąć na zewnątrz dopiero po włożeniu dolnego capa, inaczej nie da rady gdy chcemy zachować gwint z kapturkiem od DC. A przy strzykawkomizerze nie ma problemu, uszczelki są wystarczająco miękkie by je przez gwint z kapturkiem przełożyć.
Poza tym w strzykawkomizerze mam możliwość igłą czy spinaczem, wkładając od spodu między uszczelkę, ustawić kapturek zakrywający otworki, gdy za mocno nałoże na sznurki i pojawi się futrzak.
Awatar użytkownika
By gregbard
#426462
Przed wkładaniem w liquinator "fabryczny" spróbuj tulejkę i sznurki zwilżyć liquidem, powinno ułatwić zadanie
Awatar użytkownika
By Archon1
#427033
gregbard pisze:Przed wkładaniem w liquinator "fabryczny" spróbuj tulejkę i sznurki zwilżyć liquidem, powinno ułatwić zadanie

W kupnych baniaczkach które posiadam, uszczelki są z twardego materiału, ani guma ani plastik, tylko wewnętrzne oringi elastyczne. Próbowałem tak nałożyć to skończyło się wyrwaniem sznurków, od, taka mała niedogodność... Ale w baniaczku ze strzykawki problemu niet, za to chmury jak z parowozu :lol: a liquidu ubywa jak by się kto dosiadł :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Archon1
#427061
analog3 pisze:Super pomysl :beer: dziala i nie kosztuje tyle co see5 :lol: gratuluje pomyslodawcy :beer:


Dzięks :piwo. Trzeba było pokombinować, zabezpieczyć się, bo co jak zakażą sprzedaży, zostanie samemu robić. Mam nadzieje że nigdy do tego nie dojdzie.
Awatar użytkownika
By slavo22
#446207
Jako że mi jakoś watki tez nie podeszły a baniak już miałem zacząłem kombinować z cs3 - wziąłem stare tulejki z kartka dc z dziurką i włożyłem na cs3. Działało dopóty, dopóki cs się nie rozlał, cholera wie czemu. No to poszedłem dalej, bo nawet w giant'cie nie chciało mi się uzupełniać płynów co jakiś czas. Znalazłem w szufladzie stere ce2, scyzorykiem wyciąłem 3 dziury, całkiem spore zresztą, na całej długości tulejki. Spiłowałem lekko brzeg żeby łatwiej wchodził w liquinator i sruu go do baniaka. Działa miodzio, płynu na cały dzień i o to mi chodziło.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.