EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
By Bartłomiej
#1729299
Witam serdecznie. Jestem nowy na tym forum, ale pozwolę sobie na pewne konkluzje. Mieszkam w Irlandii Północnej i tutaj jak i w całym UK od listopada wchodzi zakaz sprzedaży olejków w butelkach większych niż 10 ml. Jak by tego było mało pojemność atomizerów ograniczono do 2,5 ml. O zakazie sprzedaży nieletnim nie ma co pisać. Warto jednak dodać że nie ma zakazu dymienia na ulicy. Jak zapytałem w sklepie o możliwość kupienia bazy np. 6 mg nikotyny w dużej butelce plus jakiegoś aromatu to sprzedawca wywalił oczy na brodę. Jak mu usiłowałem wytłumaczyć o co chodzi to zbaraniał. Postanowiłem dolać oliwy do ognia i podałem mu w przeliczeniu ceny hurtowe baz i aromatów w Polsce w przeliczeniu na funty. ZBARANIAŁ bo tu 10 ml olejku kosztuje 4 funty. Jak szanowne grono widzi w krajach naszej"kochanej" mumii europejskiej panuje w temacie edymowym totalna samowolka. Paradoksalnie można to wykorzystać. Można z systemem walczyć skutecznie ale tylko mając osobowość prawną. Znam to z doświadczenia. Przeszło 5 lat temu z kilkoma znajomymi założyliśmy klub posiadaczy samochodów RHD ale że klub nie ma osobowości prawnej to nie mielismy głosu. Pozostało nam założenie Stowarzyszenia RHD POLSKA i jako podmiot z osobowością prawna zaczęliśmy nierówną walkę w Polsce i na forum Unijnym. Trochę to trwało ale udało się i tzw. angliki można w Polsce rejestrować. Moim zdaniem analogicznie należy postąpić w sprawie e-papierosa. Zdaję sobie sprawę że to by była walka z lobby tytoniowym a to jak wszyscy wiemy potężna i bogata a co za tym idzie wpływowa grupa biznesowa, ale jak się nie spróbuje to się nie wywalczy. Tyle mojego gderania. Jak by co to jestem do dyspozycji. Pozdrawiam serdecznie Bartłomiej Guzek
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.