EPF
Luźne rozmowy o wapowaniu i nie tylko.
Awatar użytkownika
By skrzypekq4
#1748325
Witajcie,

potrzebuje porady, moze ktos z Was sie na tym zna i pomoze wybrac dobrego smartfona we wskazanej powyzej kwocie?
Ogolne wymagania:
- preferowany system: ANDROID. iOs i Win raczej odpada
- jak najmniejszy gabarytowo, z ekranem do 5"
- przyzwoity aparat, radzacy sobie przy gorszym oswietleniu
- pamiec RAM min 2GB, im wiecej tym lepiej ;)
- duzy akumulator i najlepiej wymienialny
- dual SIM mile widziany :)

Jesli macie jakies propozycje, piszcie w temacie, umieszczajcie linki do opisow, recenzji, cen, etc... :) za wszelkie informacje, sugestie i porady bede bardzo wdzieczny :) :beer: *SMOKEKING*

Pozdrawiam
By dwagiel
#1748330
Moim zdaniem dobrego Androidowca do 1000zł może być cieżko kupić ;) ale spróbujmy. Godny polecenia średniopółkowiec to Xiaomi Redmi Note 4. Chińczyk. Ale co obecnie nie jest tam produkowane ;) a poza tym Xiaomi i Huawei to dwie chińskie marki, które posiadają sieć dystrybucji w PL, także kwestie zakupu czy gwarancji to nie problem. Cechuje je świetny stosunek jakości do ceny.

Teraz półka średnia- wyższa. LG G Flex 2. Taka hybryda dwóch ex flagowców od lg. Zakrzywiony ekran, regenerująca się powłoka tylnej klapki (oczywiście w umiarkowanym zakresie) i bardzo dobry aparat.

Niestety w obu dual sim brak :( są też większe, bo 5,5 cala, jednak, z naciskiem na lg, to przyjemne urządzenia. Na ten moment nie kojarzę za bardzo modeli do 5 cali ale podszkolę się w temacie i jeszcze się odezwę :)
Tak z moich przemyśleń. Po przerobieniu wielu telefonów z Androidem, kilku z Windowsem i jednego iOSa doszedłem do wniosku, że stawiając na jak najlepszy stosunek jakości pracy do ceny i podzespołów oraz nie przekraczając 1000zł najlepiej wypada Lumia 640 z windowsem. Lagów brak, niezły aparat, wymienna bateria i opcja dual sim. Drugie miejsce to iOS na iPhone 5s. Bardzo kompaktowy rozmiar i wielka różnica w płynności działania w porównaniu do androidowych konkurentów w tej cenie. Każdy z systemów ma plusy i minusy. Każdy czasem wymaga hard reset'u. Każdy ma tez zwolenników i przeciwników. Czasem warto zaryzykować ;)
Tak jak pisałem, z mniejszymi modelami na androidzie jeszcze się zapoznam i tutaj wrócę, a na dobranoc link do porównywarki z podanymi przeze mnie propozycjami
https://versus.com/pl/apple-iphone-5s-vs-lg-g-flex-2-vs-xiaomi-redmi-note-4-vs-microsoft-lumia-640-lte


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By marki51
#1748368
Trochę telefonów już przez ręce mi się przewinęło. Patrząc ze strony użytkownika windows wcale nie jest złym wyborem, jeżeli telefon może być używany (na gwarancji) to lumia 950/950xl można znaleźć za te pieniądze. Ale słabsze modele też dają sobie świetnie radę, windows nie wymaga nie wiadomo jak mocnych podzespołów, a obsługa kafelkami jest naprawdę przyjemna i wygodna. Może jest mniejszy wybór aplikacji, ale najważniejsze są :mrgreen: Obecnie mam lg g4 i dla mnie to super telefon z porządnym aparatem za 1000 złotówek można na aukcjach wyrwać nówkę sztukę i dla mnie jest to telefon wart każdej złotówki :D
Awatar użytkownika
By makus1984
#1748375
Popieram zdania wyżej Xiaomi i Huawei to świetny wybór z naciskiem na Xiaomi które "zniszczyło"pojecie telefonów budżetowych cena/jakość w wielu recenzjach.Mimo iż nie jestem użytkownikiem Lenovo k5 uważam ze jest to świetny smartfon posiadałem budżetówkę moto e 2gen bez zbędnych nakładek na androida(tzw.czysty android) i pomimo 1gb ramu służył mi bezproblemowo przez ponad rok.Obecnie posiadam budżetowca Xperia e5 -1,5gb/16 i jak na razie dobrze się sprawuje na co dzień aparat robi przyzwoite zdjęcia w dobrym oświetleniu.Jeżeli natomiast oczekujesz od smartfona czegoś więcej to zerknij na ten model:)
Awatar użytkownika
By rav64
#1748393
Sam niedawno szukałem czegoś podobnego, a wymagania miałem tak określone
- niezbyt duży wyświetlacz najlepiej ok. 4,5"
- w miarę mocny procesor od 4 do 8 wątków
- 3 GB lub więcej pamięci RAM
- cena do 1000 zł
- mocna bateria
- Android
Z moich poszukiwań wynika coś takiego: przy małych wyświetlaczach poza iPhone trudno znaleźć coś z dobrym wnętrzem. Zdecydowałem się na Xiaomi Redmi 3S - ekran 5", Snapdragon 430 8 rdzeni, 3GB RAM, cena polskiej dystrybucji 900 zł, ja wziąłem intrernational na allegro za 800 zł z 2-letnią gwarancją sprzedawcy. Jeżeli zdecydujesz się na Xiaomi to albo polska dystrybucja albo Iternational (zwana też Global) bo tylko one mają pełny zakres częstotliwości polskiego LTE. Z 5" wyświetlaczem tylko Redmi 3S spełnia te wymagania (Redmi Note są większe). Bateria 4100mAh, nie da się wymienić, ale przy wyświetlaczu HD działa dobrze (2-3 dni bez ładowania z aktywną 2h dziennie nawigacją). Z wad - brak podświetlenia w tym modelu przycisków sterujących i prawdopodobnie w przyszłości brak wsparcia dla już uruchomionego GALILEO czyli europejskiego GPS. Aparaty w Xiaomi mają średnią opinię, ale nie wygląda to jakoś źle. Dual SIM jest ale jakiś kombinowany bo druga karta to nanoSIM lub MicroSD
Awatar użytkownika
By Master_PiT
#1748394
One plus one - ale nówkę może być ciężko kupić bo obecnie produkują oneplus 3T, który jest nieco droższy ;)

Poza OP zainteresuj się xiaomi.
Awatar użytkownika
By macieq03
#1748397
Poczytaj telchina.pl, nic nowego nie napiszę,Xiaomi,Meizu,OnePlus

ʞlɐʇɐdɐʇ ɯǝıɔʎżn z ouɐsıdɐu
By dwagiel
#1748401
Do 5 cali, na ten moment, wyjątkowo cieżko cokolwiek godnego uwagi znaleźć. Szczególnie na Androidzie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1748515
Przykładowo - http://www.mgsm.pl/pl/katalog/bluboo/mayamax/
Oficjalny dystrybutor - http://funtech.pl/product-pol-6946-Smar ... -Grey.html
Jest i bliżej - http://www.mediaexpert.pl/smartfony/sma ... ,id-766567

Jest szkopuł - to 6 cali...., ale bebechy ma znośne :wink:
By tomeh
#1753028
Teraz niedawno wyszedł Myphone Prime Plus jaki ma moim zdaniem dobre parametry dla zdecydowanej większości osób. Kupisz nawet do 500 zł go będzie super o ile nie grasz za wiele w gry. Lub Hamer tej samej firmy trochę bardziej mocniejszy w dosłownym znaczeniu.
Awatar użytkownika
By amber_sky
#1757550
skrzypekq4 pisze:Witajcie,

potrzebuje porady, moze ktos z Was sie na tym zna i pomoze wybrac dobrego smartfona we wskazanej powyzej kwocie?
Ogolne wymagania:
- preferowany system: ANDROID. iOs i Win raczej odpada
- jak najmniejszy gabarytowo, z ekranem do 5"
- przyzwoity aparat, radzacy sobie przy gorszym oswietleniu
- pamiec RAM min 2GB, im wiecej tym lepiej ;)
- duzy akumulator i najlepiej wymienialny
- dual SIM mile widziany :)

Jesli macie jakies propozycje, piszcie w temacie, umieszczajcie linki do opisow, recenzji, cen, etc... :) za wszelkie informacje, sugestie i porady bede bardzo wdzieczny :) :beer: *SMOKEKING*

Pozdrawiam

"ios raczej odpada" rozbiło mi serce :D
ale tak serio - kiedyś też były plany co do Xiaomi Redmi Note 3, ale po przeczytaniu opinii pojawiły się poważne wątpliwości. zwłaszcza narzekania co do LTE, ale jeśli nie jest to dla ciebie decydujące, całkiem można ten moment pominąć. na MGSM ludzie piszą http://www.mgsm.pl/pl/katalog/xiaomi/redminote3/opinie/10/.
ogólnie - dobre zestawienia i testy są na Komputerświat. zwłaszcza ten mnie przekonał do zakupu Huawei P9 http://www.komputerswiat.pl/wideo/smartfony-testy/cala-seria/odcinki/huawei-p9-dlaczego-tak-dlaczego-nie-szybki-test.aspx. a tutaj http://promocodius.com/pl/shops/kod-rabatowy-media-expert dodatkowo udało się wyłapać promocję na Huawei do MediaExperta. cena - niecałe 800 zł. no i tak od roku chodzę z Huawei :) wcale nie narzekam, nawet mogę śmiało polecić, żadnych zastrzeżeń co do wydajności, baterii, co prawda - jak długo nie resetować, system trochę się zacina. ale to przecież normalne dla każdego Androida :)
Awatar użytkownika
By nik3r
#1757720
Od stycznia bawię się Redmi 3S w wersji "International". Ten obsługuje LTE 800MHz więc z lte nie ma problemu.
Telefon działa płynnie, bateria trzyma długo, wyświetlacz 5" jest czytelny, aparat przy dobrym świetle robi fajne zdjęcia. Przy słabym pojawiają się szumy, ale tragedii nie ma. Panel z przyciskami nie jest podświetlany, dla jednych - dla inny nie, ja już się przyzwyczaiłem i jadę na wyczucie :)
Mam wrażenie że stosunkowo długo szuka zasięgu jak już go zgubi (Play)
Na Alle... z gwarancją 2 lata poniżej 900zl
Ja jestem bardzo zadowolony i mogę go polecić, z tym że przesiadlem się z dużo słabszego sprzętu.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.