EPF
Nasze własne produkcje
By Ortillson
#1874997
Witam zamowiłem koledze mosfet IRL1404 dałem odrazu opornik 15 kiloohm miedzy Gate Source i pisze mi że nie ma napięcia na source co może być źle?
By Kondrzak
#1875144
Zwięźlej i logiczniej się da ? Gdzie JEST NAPISANE że nie ma napięcia ? Z jakiego schematu korzystasz ? Czym zasilasz ? Daj więcej info bo tak to można sobie gdybać ...
Awatar użytkownika
By Krasnal45
#1875146
@Kondrzak
Ja wywnioskowałem, że to kolega mu pisze, ze nie ma napięcia :lol:
Tak to jest, jak pokolenie jebukowe kaleczy język ojczysty i powstają takie potworki językowe. A idź pan w diabły z takimi mentalnymi gimbusami. Chciałem mu już wcześniej coś odpisać, ale....... lepiej niedouków unikać. Niech się nauczą ze to nie jebuk...
Awatar użytkownika
By Nałóg Totalny
#1875153
Ortillson pisze:Witam zamowiłem koledze mosfet IRL1404 dałem odrazu opornik 15 kiloohm miedzy Gate Source i pisze mi że nie ma napięcia na source co może być źle?

Ja też zrozumiałem, że kolega mu napisał hehe...Pisze, zamiast napisane jest, to taki częsty błąd, że wcale nie dziwię się kol. Kondrzakowi, że zareagował :beer:
Słuchajcie, ale nie jest źle, mimo że brak interpunkcji (bo po co?). Niedługo, przy takim tempie niechlujstwa w języku pisanym, może być tak:
" Witamzamowiłemkoledzemosfet IRL1404dałemodrazuopornik15kiloohmmiedzyGateSourceipiszemiżeniemanapięcianasourcecomożebyćźle?"
Tak że nie jest źle Ojcowie, nie jest źle :lol:
By Ortillson
#1875159
Na source nie ma napięcia.Sprawdzałem na innej sztuce tego mosfeta i podaje napięcie tylko że sie mocno grzeje,zasilałem go 5V i 3.3V z zasilacza laboratoryjnego.Możliwe że ten mosfet kolega przegrzał podczas lutowania?
By Ortillson
#1875161
Wykorzystany schemat:
https://saveshop.gr/image/cache/data/El ... 00x500.png
Wybaczcie za błędy człowiek się całe życie uczy.
Chodziło mi o to że kolega zrobił boxa z wyżej podanego schematu z uzyciem mosfeta którego mu zamówiłem i napisał do mnie wiadomość że tranzystor nie działa,ponieważ nie ma napięcia na nóżce source
By Maskota
#1875162
Zamówiłem koledze, kolega przegrzał. A może ja przegrzałem?:D sorry musiałem ;-) W dzisiejszej dobie internetu dostępnego na komórce w dowolnym miejscu na ziemi, słowa zamówiłem coś koledze i nie działa brzmi jak zamówiłem sobie coś, zepsułem ale nie chce się do tego przyznać i prosze o rade bo nie wiem co robić ;-)

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
By Ortillson
#1875163
Zamówiłem kilka mosfetów w tym jeden dla kolegi. Dolutowałem do niego rezystor i zrobiłem odprowadzenia kabelkami.Chciałem po prostu wiedzieć czy go uszkodziłem.Lutowałem stacją lutowniczą ustawioną na 250 stopni Celcjusza.
Tak to dokładnie było.
By Maskota
#1875164
Mogł być uszkodzony już. Czasem felerne sztuki sie trafiają

Wysłane z mojego SM-A750FN przy użyciu Tapatalka
Najpierw pytasz czy kolega mógł go przegrzać, teraz że jednak Ty lutowałeś. Jak tak będziesz kręcił to nastepnym razem nikt Ci pomocy nie udzieli... ;-)

Za jakieś dwa miesiące prawdopodobnie będę musiał […]

Sprawdzone akumulatorki 18650 z allegro

Miałem dotychczas sprawdzonego sprzedawcę karlos44[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.