EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By skorzany85
#1755372
Mam problem z moim tytułowym IPV. Dzięki nieszczęsnemu goblinowi v2 do środka zasilania poprzez pin + w głowicy dostał się liquid.
Początkowo o tym nie pomyślałem i nie rozkręcałem moda dopóki samoistnie nie zaczął się włączać na biurku, tzn z wkręconym parownikiem normalnie stojąc na biurku załączał się tak, jak bym sam wcisnął power i chciał ściągnąć bucha. Postanowiłem go rozkręcić i niestety - w środku i przy głowicy i na elektronice był liquid. Wytarłem, osuszyłem, skręciłem do kupy i teraz jest tak, że normalnie po 5 kliku się uruchamia, pokazuje opór grzałki ale jak wciskam power i chcę ściągnąć bucha, to idzie chmurka ale bardzo licha :( Mam grzałkę 0,5 ohm i 30w a parownik się zachowuje, jak by dostał z 10w.

W końcu po tym przydługim wstępie moje pytanie: czy da się jeszcze coś z tym zrobić, aby zasilanie działało, jak dawniej, czy już raczej na złom?
Załączam fotki i dla tych, którzy mieli ten egzemplarz i go rozkręcali jeszcze jedno pytanie: Czy te czarne jakby plamy, nie wiem jak to nazwać - te kleksy, które na elektronice wyglądają jak podtopione to tak powinny wyglądać, czy się coś na układzie sfajczyło?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
By Jurand
#1755378
Czy są na plytce jakies przepalenia?

Umyj (wykąp) plytke I konektor w izopropanolu lub ostatecznie czystym spirytusie.
Dobrze wysusz, wytrzasajac wpierw plyn z przelacznikow.
Wiecej sam nie zrobisz.

Sygnaturkę zeżarła ustawa....
Awatar użytkownika
By skorzany85
#1755422
Przepaleń żadnych nie ma, płytka ładnie wygląda. Pojawił się jedynie żółtawy nalot na nóżkach tej większej czarnej kostki w pobliżu białego przewodu ale wyczyściłem go ręcznikiem papierowym. Ok, dzięki za odpowiedź, zrobię, jak napisałeś.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.