EPF
Dyskusje o poszczególnych modelach atomizerów, aktualności i nowości.
Awatar użytkownika
By kantona
#1158000
Jak dla mnie Kanger uczy się na błędach. Poprawili regulację powietrza i obniżyli cenę - oczywiście nie ma nic za darmo i w pudełku nie ma już (tak jak w przypadku Aerotanka mega) metalowej tubki.

Powiem tak - jako posiadacz Aerotanka Mega - nie warto dopłacać do Aerotanka jeżeli ktoś nie potrzebuje mieć całego sprzętu w pełni z metalu.

Progres jest - ale nie aż taki, żeby posiadacze obecnych Aerotanków koniecznie biegli do sklepów. Jeżeli kiedyś mój Aerotank padnie to wtedy przerzucę się na Geni. Grzałki te same, pojemność ta sama a poprawioną regulację powietrza nie pogardzę ;)

A tutaj porównanie obu modeli:
https://www.youtube.com/watch?v=9ll_HmMFjko
By nototego
#1246278
Cześć
Od niedawna jestem szczęśliwym (jak narazie) posiadaczem Genitanka. Po wychmurzeniu ok 15 ml liquidu nic sie nie leje, nie siorbie nawet przy małych ilościach lq w parowniku, co zdarzalo sie juz na początku korzystania zarówno z protanka 2 i 3. Problem mam jedynie z dripem.. material z którego jest zrobiony bardzo wysusza mi usta, szczególnie podczas ujemnych temperatur, normalnie gęba jak u narkusa z centralnego :roll: (nie wierze że to napisałem). Oczywiscie zamienilem na plastikowy ustnik, no ale fajnie by bylo korzystać z oryginalnej całości. Ma ktoś jakiś patent? Przewertowałem forum, możliwe że jestem ślepy bo nigdzie nic nie moge znaleść. Będe wdzięczny za link jak ktoś znalazł lub za inne wskazówki. Pzdr
By puyol
#1247339
Mam Genitank Mega i moje usta reagują identycznie. Powody mogą być dwa: reakcja na zimny metal, albo sam materiał z którego wykonany jest ustnik. Raczej tego nie przeskoczysz. Mój kolega ma Aerotanka Mega ze stali nierdzewnej i nie narzeka więc możliwe że chodzi o materiał (albo on ma stalowe usta :P ).Wymiana na plastikowy ustnik to jedyne słuszne rozwiązanie, choć niestety clearomizer traci wtedy nieco na estetyce wyglądu.
Awatar użytkownika
By nemo730
#1255563
Wszystko fajnie,,,,tylko czy można do niego dokupić jakieś tuleje?? Bo moją po tygodniu szlak trafił
Z góry dziękuje za jakiekolwiek sugestie
Pozdrawiam
By rafal3414
#1259637
Dzisiaj wpadł Genitank Mega i jak na razie sprawuje się idealnie. Bardzo dobrze oddaje smak liquidu i przyzwoicie chmurzy.
Airflow idealny! Nie przecieka, nic nie siorbie. Jedynym zastrzeżeniem co do tego clearo jest ustnik, o którym była już mowa. Po całym dniu korzystania na dworze wysuszył mi usta. Clearo godne uwagi i polecenia! :wink:
Awatar użytkownika
By marchelmza
#1282280
Zakupiłem dziś geni tank. Jestem bardzo zadowolony. Dobra chmura. Wygląd spoko. Pasuje do batki volish twist v2. 4v wystarcza do chmurzenia. Zakup na stoisku esmoking http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/01 ... d64eb6.jpg http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/01 ... 9dc004.jpg

wytapane na experii z1 compact
Ostatnio zmieniony 25 sty 2015, 08:11 przez marchelmza, łącznie zmieniany 1 raz.
By Franek35
#1282346
kupiłeś może tego za 54.90 zł clearomizer-kangertech-genitank czy mini bo też się zastanawiam .Mam dylemat czy tego Genitanka czy Aspire Nautilus Mini
Ostatnio zmieniony 25 sty 2015, 08:42 przez Franek35, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By apache
#1291119
Kup sobie normalnego GeniTank-a. Najlepszy jest regulowany dopływ powietrza.

Kiedyś do Spinnera dawałem Vivi Nove - rozmiar (długość) była w porządku, później kupiłem podróbkę Vivi Novej i e-papieros był dłuższy, a teraz po zamontowaniu GetiTanka jest jeszcze dłuższy, na szczęście do kieszeni w kurtce się mieści :)
Awatar użytkownika
By SEBOLFC
#1302155
Kupiłem genitanka,jest super,regulacja przepływu powietrza to fantastyczna sprawa.Wapuję do zera i nic nie cieknie.Natomiast naczytałem się dużo o grzałkach,które ponoć szybko padają,
i mam pytanie jak to wygląda u was? Kupiłem go wczoraj i 3 baniaki dopiero zużyłem to nie mogę nic stwierdzić oprócz tego,że narazie wszystko fajnie ;) Drugie pytanie mam odnośnie starych pojedynczych grzałek z protanka.W wątku o areotank mow pisali,że wkręcają takie grzałki i dają dodatkową uszczelkę i śmiga.Czy ktoś robił taki patent w genitanku? Fajnie by było bo te stare prosto kręcić.
By nototego
#1302419
Co do fabrycznych grzałek to rzeczywiście, nie są najlepsze. U mnie wytrzymywały ok 15 ml liquidu, czyli jakoś 5-6 dni. Po umyciu i wysuszeniu smak i chmura były dalekie od ideału.. bez bobra ale smaczek wyraźnie inny, nie wiem jak to opisać, oprócz smaku lq cały czas czułem grzałke. Nie próbowałem ich rozkręcać i montować swoich, tzn raz spróbowałem ale nie wyszło, więc dałem sobie spokój. Chociaż wiem, że da rade

:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=6Py0Yv60_7I

Co do drugiego pytania to ja od dawna kręcę grzałki do Geni na starych kubkach od protanka 2, nie dodaje dodatkowych uszczelek, wszystko śmiga i dobrze dymi, także moim zdaniem możesz próbować :D . Mam nadzieje, że trochę pomogłem. Pozdro
Awatar użytkownika
By SEBOLFC
#1302507
Dzięki bardzo za pomoc.Możesz mi dać linka do grzałki o której pisałeś? Bo jest ich pare i jeszcze jakieś zamienniki to miesza mi sie teraz :P
By Hyald
#1309020
Miał ktoś problem z "wylewaniem" się liquidu do dolnego korpusu w Genitank?
U mnie jest to tragiczne, wszystko było okej i nagle nawet jak e-papieros jest w pozycji pionowej to z otworów powietrza wylewa się liquid.
Nie jest to wina grzałki bo próbowałem oby dwie, i dokręcam je na tyle ile można...

Jest to strasznie uporczywe, gdyż siłą rzeczy liquid dostaje się do głównego przejścia powietrza i zamiast wciągać dym wciągam sobie przepyszny olejek.

Ma ktoś jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1320811
Niestety wina grzałki, u mnie wyłaził nośnik liquidu z wnętrza grzałki(ten szczątkowy knot) przez te maleńkie otworki. Wtedy zalewało grzałkę i liquid wypływał dołem przez wlot powietrza, albo górą do kanału powietrznego. Do tego robiła się masa syfu z resztek tego knota w liqiudzie. Jedyne co można zrobić, to zmienić grzałkę.
Męczyłem się z Genitankiem Mega przez około 4 miesiące i jedno mogę powiedzieć - nigdy więcej grzałek KangerTech Dual Coil :evil:
Knot wywalił mi się już z środka pierwszej grzałki którą miałem dołączoną w zestawie do Genitanka, z oryginalnego pudełka. I nie po miesiącu katowania, ale po 3 dniach. To tak na "dobry" początek. Identyczne przygody z grzałkami dokupionymi, ogólnie zmarnowałem kasę na 7-8 grzałek (chyba, nie pamiętam dokładnie). Jedna od razu poleciła do kosza, zero dymu i bóbr. Jedna jedyna przetrwała "aż" przez tydzień i byłem zadowolony. Grzałki oryginalne z e-dym, nie jakieś tam od alleoszustów.
Dałem sobie więc spokój z Dual Coil, stare pojedyncze grzałki od Protank pasują bez większych kombinacji. No i można je sobie samemu ukręcić :) Jedyne co robię, to nakładam 4 silikonowe uszczelki z starych uszkodzonych grzałek na górę nowej grzałki. Trzeba wcisnąć i rozpłaszczyć je, by zachodziły na siebie. Wtedy komin powietrzny jest dobrze uszczelniony i nie pójdzie nim liquid :) i gitara :)
Wykonanie Genitanka na najwyższym poziomie, ładny, solidny, nic nie odpada, nic się nie urywa. Tubka z pyrexu gruba i solidna, oringi bardzo porządne. Niestety grzałki Dual Coil to totalna porażka.
Awatar użytkownika
By Zepsulo
#1320844
Kup gdzie Tobie wygodniej. Kubełek grzałki od protanka jest trochę niższy niż w Dual Coil, ale jak pisałem, u mnie sprawdzają się 4 nałożone na siebie uszczelki z starych grzałek (tych od protanka). Kup jedną (lub poszukaj fotek w necie), zobaczysz o co chodzi, może znajdziesz inny sposób uszczelnienia tego kanału powietrznego.
By masa7124
#1320887
Podeslesz foto tego uszczelnienia?

-- 28 lut 2015, 18:07 --

Juz po problemie rozwalila sie dolna czesc i robi zwarcia w esmoking nie chca naprawic
By kurys
#1321533
Używam od dzisiaj rana i szczególnej różnicy w porównaniu do volimizera v2 nie zauważyłem:P chmura mniej więcej taka sama, plusem jest ze skropliny nie zbierają się pod dripem. Generalnie bardzo udany zakup.

A wie ktoś gdzie można nabyć oring do kangertecha mega żeby ładnie się komponował z spinnerem 2?
Awatar użytkownika
By e_sat
#1321569
kurys pisze:Używam od dzisiaj rana i szczególnej różnicy w porównaniu do volimizera v2 nie zauważyłem:P chmura mniej więcej taka sama, plusem jest ze skropliny nie zbierają się pod dripem. Generalnie bardzo udany zakup.

A wie ktoś gdzie można nabyć oring do kangertecha mega żeby ładnie się komponował z spinnerem 2?


Oring?
By kurys
#1321628
e_sat pisze:
kurys pisze:Używam od dzisiaj rana i szczególnej różnicy w porównaniu do volimizera v2 nie zauważyłem:P chmura mniej więcej taka sama, plusem jest ze skropliny nie zbierają się pod dripem. Generalnie bardzo udany zakup.

A wie ktoś gdzie można nabyć oring do kangertecha mega żeby ładnie się komponował z spinnerem 2?


Oring?

Chodzi mi o ta tuleje maskujaca przy batce.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
By kurys
#1321687
Ale chodzi o to ze jest ona za mała do vision spinnera 2.
A chodzi konkretnie o to: [img]http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/02/28/207c0a22889b02aacc402a037ea1b637.jpg[/img]

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
By slifek
#1321741
Witajcie,

Ciekaw jestem, czy widzieliście kiedy takie cuda jak u mnie. Dzisiaj w ciągu dnia zniknęło nagle zasilanie grzałki. Zacząłem oczywiście od podstawowych pomiarów, wyciągnięcia pinu z Vamo, itp. Nic.
Rozebrałem Genitanka, wyczyściłem, skręciłem, dalej d.pa.

Poirytowany sięgnąłem do szuflady i wyciągnąłem starą podstawę od ProtankaII, resztę skręciłem z tą samą grzałką i... działa.

Teraz pytanie, bo mi pomysłów brakuje. O co kurczak chodzi?

Pozdrawiam
Mateusz
By puyol
#1321761
W genitanku pin plusowy jest wsadzony w gumową uszczelkę. Prawdopodobnie wcisnął się za bardzo do środka i nie styka z pinem w baterii.
Weż nóż albo śrubokręt i podważ pin w clearomizerze tak aby był conajmniej na równi z gwintem.
Jak wolisz, to możesz zdemontować grzałkę i pod nią jest dostęp do pinu. Możesz go tamtędy wypchnąć.
By slifek
#1321784
puyol, niestety, ale na to, też wpadłem... grzałka wyraźnie wypycha pin plusowy i ten styka z pinem z zasilania.

Sprawdziłem to również pod miernikiem. Wolty się zgadzają niestety.
By kurys
#1322235
Znalazłem w necie tabelę oporu od napięcia i wychodzi na to ze mam za mała dla mojej grzałki:D wcześniej się w to nie zaglebialem, dla 1.5 Ohma na spinnerze 2 jest znaczenie jakie napięcie ustawie?
By masa7124
#1322482
Moze ktos i mi podpowie bo nie mam pojecia jak naprawic mojego geni . Zaczelo sie od zwarc potem naprawilem to zaczelo przestawac dawac energi do grzalki przez co kopie prad z podstawy grzalki zmienialem grzalki i dalej kupa

-- 01 mar 2015, 20:51 --

Moze ktos i mi podpowie bo nie mam pojecia jak naprawic mojego geni . Zaczelo sie od zwarc potem naprawilem to zaczelo przestawac dawac energi do grzalki przez co kopie prad z podstawy grzalki zmienialem grzalki i dalej kupa
By slifek
#1322880
masa7124 pisze:Moze ktos i mi podpowie bo nie mam pojecia jak naprawic mojego geni . Zaczelo sie od zwarc potem naprawilem to zaczelo przestawac dawac energi do grzalki przez co kopie prad z podstawy grzalki zmienialem grzalki i dalej kupa

-- 01 mar 2015, 20:51 --

Moze ktos i mi podpowie bo nie mam pojecia jak naprawic mojego geni . Zaczelo sie od zwarc potem naprawilem to zaczelo przestawac dawac energi do grzalki przez co kopie prad z podstawy grzalki zmienialem grzalki i dalej kupa


Miałem ten sam problem, z tym, że nie miałem wcześniej zwarcia. Znalazłem przyczynę. Pin dodatni, który jest w przystawce z airflowem, okazuje się niestety zbyt krótki. Wystarczy w jakiś sposób przedłużyć sobie pin lub grzałkę. Poradziłem w ten sposób, że pod trzpień, który dociska zasilanie drucika grzałki, włożyłem niewielką podkładkę, która przedłużyła całość o max 0.5 mm. Pozwoliło to spokojnie na powrót zasilania.

W domu spróbuję jeszcze położyć coś na pinie dodatnim przystawki... może jakoś cyna się tego złapie. Ktoś, kto to projektował, przegiął z cięciem i pin okazuje się być za krótki.
Awatar użytkownika
By wtoro
#1329313
Witam!
Czy ktoś z użytkowników Genitanka mógłby mi powiedzieć jakie konkretnie grzałki powinienem kupic? Są na edymie grzałki niby "kompatybilne", ale różnią się od tych co miałem w zestawie.
By user
#1329456
hej,współpracuje to coś z baterią 1000mAh joyetech e-com?[ta z regulacją vv / vw]
Chodzi mi o gwinty,przejściówki itd.
Ostatnio zmieniony 09 mar 2015, 17:23 przez user, łącznie zmieniany 1 raz.
By paulinka_26
#1329534
Ja mam Genitanka i jest ok. Jedyny minus - kilka razy zdarzyło mi się za mocno skręcić po uzupełnianiu lq i zapiekł mi się ten maluteńki pierścień - kombinerki musiały iść w ruch bo nie dało razy inaczej odkręcić. Generalnie u mnie bezproblemowo - od października go posiadam.
By mat54
#1329571
Ogółem sprzęt z KangerTecha jest dobry. Grzałka w tym sprzęcie potrafi trzymać po 3 miesiące.
Powinieneś oddać od razu na gwarancję i nie czekać ,aż sam naprawisz.
By user
#1329624
3 miesiącę-ale chyba kilka kompletów tyle trzyma?Ale dziennie ile wapujesz mililitrów liquidu?

Mam joyetecha ale on cieknie albo bulgoce a jak z tym modelem genitanka?
Robi robotę sprzęt?
By paulinka_26
#1329732
E-Ssak pisze:3 miesiącę-ale chyba kilka kompletów tyle trzyma?Ale dziennie ile wapujesz mililitrów liquidu?

Mam joyetecha ale on cieknie albo bulgoce a jak z tym modelem genitanka?
Robi robotę sprzęt?



Mój GeniTank w wersji standardowej jest kulturalny. Ni bulgoce i nie cieknie.
By user
#1329743
zamówiłem genitanka + pierścień przejściówkowy Joyetech e-com / genitank

-- 9 mar 2015, o 13:36 --
PAULINKA 26
"Mój GeniTank w wersji standardowej jest kulturalny. Ni bulgoce i nie cieknie"
A jaka to jest wersja standardowa?
Pytam bo zamówiłem tę o pojemności 2,4 ml
By paulinka_26
#1329871
E-Ssak pisze:zamówiłem genitanka + pierścień przejściówkowy Joyetech e-com / genitank

-- 9 mar 2015, o 13:36 --
PAULINKA 26
"Mój GeniTank w wersji standardowej jest kulturalny. Ni bulgoce i nie cieknie"
A jaka to jest wersja standardowa?
Pytam bo zamówiłem tę o pojemności 2,4 ml



Czyli standardową - 2,4 ml. Mega ma bodajże 3,8 ml. :wink:
By user
#1332631
Obrazek
Genitank już u mnie.Sprzęt wygląda w tej chwili tak.Jeszcze osłonę zamówiłem bo dziwnie wygląda w "talii".
Dzięki koledze erbis za pomoc w dobraniu przejściówki i osłony
Awatar użytkownika
By e_sat
#1332783
marchelmza pisze:Obrazek
Obrazek

Używam długo z oryginalnymi grzałkami
jestem zadowolony
wapuje jeden zbiornik dziennie


Aleeee on jest wielki na tych zdjęciach!!!! Nie można przed wstawieniem zdjęć, zmniejszyć ich rozmiaru, by ludzie to mogli oglądać?
By paulinka_26
#1333375
E-Ssak pisze:Obrazek
Genitank już u mnie.Sprzęt wygląda w tej chwili tak.Jeszcze osłonę zamówiłem bo dziwnie wygląda w "talii".
Dzięki koledze erbis za pomoc w dobraniu przejściówki i osłony



Będziesz zadowolony :)
miłego wapowania i niech chmura będzie z Tobą.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.