EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
By rietas
#873176
Mój znajomy zakupił w Polskim sklepie e-papierosa z wysyłką do Norwegii gdzie obecnie mieszka. Są one tam jedynie na recepte. Póki co paczke zatrzymali na cle. Co teraz ma zrobić?
Awatar użytkownika
By gregbard
#873179
czekać
Awatar użytkownika
By PucH2
#873180
Podesłać dyrektywe unijną do ichnych urzędu celnego.
By rietas
#873182
@PucH2
możesz rozwinąć?

-- [scalono] 08 paź 2013, 16:11 --

btw. Norwegia chyba nie jest w Unii
Awatar użytkownika
By Ratio
#873188
Nie jest, dlatego trzeba poczekać na rozwój spraw.

by Tapatalk
Awatar użytkownika
By kowjack
#873198
Witam.

Mysle ze prosciej bedzie kupic nowy zestaw , poprosic kogos ze znajomych ktory bedzie wracal do norwegi zeby zabral ( wczesniej rozlozony i w bagażu glownym ) . I po problemie :-)


Pozdrawiam
By rietas
#873199
Znajomy mówi, że nie wiedzą co w paczce i każą wysłąć fakture i boi sie, że skoro tylko na recepte to mogą go jakoś ukarać za sprowadzanie.
Awatar użytkownika
By Ratio
#873205
To najlepiej powiedzieć, że nie jego paczka, i niech wyślą z powrotem do sklepu, nie wiem do końca, jakie mogą być konsekwencje, jak wyjdzie na to, że to ep.

by Tapatalk
Awatar użytkownika
By kowjack
#873209
Witam .

Nie mam pojecia jak w Norwegi ale w Irlandi takie numery nie przechodza :mrgreen: ( nie moja paczka ) .

Jaki jest problem zadzwonic do urzedu celnego i sie zapytac ??? Jakie ewentualne kary sa przewidziane .

Pozdrawiam
By maniack
#880692
Moim zdaniem dać im fakturę/paragon, niech kminią. W razie problemów powołać się na nieznajomość lokalnych przepisów - w Polsce jest to sprzęt ogólnie dostępny i nic nie wiedział, że w Norwegii tak nie jest. Tam jest trochę inne podejście i prędzej zrozumieją, jeśli pokaże im się parę sklepów internetowych w Polsce, jakieś zdjęcia z google street view z reklamami i sklepami. Zresztą - najwyraźniej jak zamawiał to nie wiedział, że jest jakiś zakaz, prawda? Po prostu należy zagrać głupa. Kombinacje w stylu "to nie do mnie" moim zdaniem mogą skończyć się niemiło - kary, grzywny, itp. Zapewne powiedzą "proszę o receptę" - więc albo ją dostarczyć, albo kazać odesłać/zniszczyć. Tyle. Nauczka na przyszłość.

Następnym razem po prostu przewieźć przez granicę, przecież tam nie ma kontroli, przynajmniej 3 lata temu jak wjeżdżałem to wjechałem i po podróży przez całą Europę nawet nie skapowałem się, że to już Norwegia, dopiero, gdy zobaczyłem, że na bramce trzeba było zapłacić w NOK :) Można wysłać na poste restante do Szwecji czy Finlandii i tam sobie pojechać. Wiele rozwiązań jest.
By wmboss
#884261
Jeśli nic celnikom nie odpiszesz to odeślą paczkę do nadawcy po terminie podanym w zawiadomieniu. Trzeba im odpisać tylko stanowczo i zdecydowanie i wyjaśnić co to jest i że paragon jest w paczce.
No bo co to jest? bateria,rurka, inhalator? latarka bez diody, zabawka, backup do telefonu. Nic niedozwolonego.
Niestety od pewnego czasu wszystkie przesyłki sprawdzają.

Jeśli to sam e-papieros i gadżety to nie powinno być problemów, gorzej może być z liquidami z nikotyna.
Awatar użytkownika
By cinto
#884328
wmboss ma rację jeśli jest to tylko e-papieros czyli bateria; parownki; ładowarka to nie ma czego się bać i wysłać im odpowiedź co znajduję się w paczce. Gorzej jeśli są tam liquidy zawierające nikotyne które są traktowane jako produkt medyczny, czyli trzeba mieć na nie receptę.
Awatar użytkownika
By slaviop
#1245245
Ja mam inne pytanie... Czy w Norwegii a konkretnie w Bergen istnieje jakiś sklep dla Vaperów.??? Mój kumpel pracuje w tym mieście i jak dotąd żadnego nie znalazł...
Awatar użytkownika
By Tomy
#1245273
slaviop pisze:ja mam inne pytanie... Czy w Norwegii a konkretnie w Bergen istnieje jakiś sklep dla Vaperów.??? Mój kumpel pracuje w tym mieście i jak dotąd żadnego nie znalazł...


Nie czytasz uważnie. W Norwegii obrót e-papierosami jest zakazany więc i pewnie sklepów tożsamych z takimi jak w PL nie uświadczysz.

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=& ... 2s&cad=rja
Awatar użytkownika
By slaviop
#1245290
Kapuję , za szybko napisałem . Kumpel pokazał mi kilka fotek na których jednak ludzie chodzili z e fajkami...
Dzięki za info...
Awatar użytkownika
By Smokey69
#1245296
Ależ Wy czytacie ten nasz trawnik, niech was drzwi ścisną...:D

Post na tej samej stronie, kilkanaście tematów poniżej : jest-tu-ktos-z-oslo-norwegia-t76921.html

VickiBlack znalazła nawet sklep dla waperów w Oslo. Ludki kochane, komunikujcie się ze sobą, przecież między innymi po to jest to forum :) :) :)
Awatar użytkownika
By Tomy
#1245302
Smokey69 jak zwykle czujny *SMOKEKING*
Awatar użytkownika
By slaviop
#1245336
Pokornie przyjmuję wasze łanianie...
By bestia1
#1290951
22 stycznia 2015r miałem wylot do Norwegi.Na lotnisku w Polsce zero problemów.E-paperos przy sobie a w bagażu nadanym około 30 e-aromatów po 10ml i 200ml bazy 6mg.Po wylądowaniu kontrola na norweskim lotnisku.Celnicy po prześwietleniu bagaży wyciągnęli e-aromaty i bazę.Spytali co to i czy jest moje.Po odpowiedzi że to liquidy do e-papierosa i że moje oddali wszystko i puścili bez problemów.
Ostatnio zmieniony 02 lut 2015, 18:41 przez bestia1, łącznie zmieniany 1 raz.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.