EPF
E-palenie kontra prawodawstwo. Trawnik Attack!
Awatar użytkownika
By angellae
Pozwoliłam sobie nieco zmienić tytuł (za pozwoleniem autora). Tusia.

Teraz ta zla wiadomosc: wedlug oficjalnej informacji Sedansy, w przyszlosci nie beda juz sprzedawane liquidy i depoty z nikotyna, tylko "zerowki".
Powodem tej decyzji jest "podobno" zmiana przepisow UE dotyczacych importu, handlu i produkcji elektronicznych papierosow na terytorium Unii, ktory to przepis ma wejsc jeszcze w tym roku w zycie.

Co natomiast juz "podobno weszlo w zycie": "wszystkie certyfikaty, badania, zezwolenia itp., ktore dotychczas prezentowali handlowcy, nie maja wiecej zadnego znaczenia w UE i nigdy nie mialy, a "prawo bytu" mialy tylko w tak zwanej "szarej strefie handlowej", ktora to wlasnie sie skonczyla". Wedlug informacji z forum niemieckich i francuskich, urzedy celne unii maja dokladniej kontrolowac przesylki z poza unii i rekwirowac wszystko, co ma zwiazek z elektronicznymi papierosami i nikotyna...

Uzywam wszedzie slowa "podobno", bo nie ma jeszcze zadnej oficjalnej informacji na ten temat poza tymi od Sedansy, a oficjalne zapytanie w ministerstwie zdrowia w niemczech zbyto odpowiedzia: "odpowiednie organy, po dokladnej analizie tematu, podejma odpowiednie decyzje..."...co, gdzie i kiedy, tego nawet wrozka nie wie...

Ale zauwazylismy jakies pierwsze objawy zmian, przynajmniej w niemczech, a mianowicie coraz wiecej firm nie jest w stanie realizowac zamowien liquidow i kartrydzy, np. (podobno duza czesc zostaje "wisiec" w urzedzie celnym), prywatne zamowienia z chin, sa tez coraz czesciej kontrolowane przez urzad celny, sam osobiscie mialem przed kilkoma dniami odbior przesylki z chin, e-fajki mi przeszly, ale liquid (2x30ml) i depots (50stk.) zatrzymano...

Wiec cos sie zaczyna dziac i to nie wyglada za wesolo...

Pozdrawiam
Andy

PS.
Nie wiem, czy tutaj jest dobre miejsce na te informacje, czy lepiej by bylo w jakims ogolnym temacie o e-fajkach, jezeli tak, to prosze przesunac i zmienic tytul.
Awatar użytkownika
By lesmie
A więc żródlo polskiego roztworu PG i nikotyny pilnie poszukiwane !!!
Awatar użytkownika
By Tomba
Tusia pisze:Obserwuję reakcje własnego JA... panika ... :(

Ja też już nie mogę się skupić na pracy, ale cóż - pożyjemy zobaczymy.
By Fruttis
No to mnie też zmartwiliście :( Liquid-y mają chyba średnio rok przydatności do spożycia, więc dużych zapasów nie ma sensu robić? Można było przewidzieć, że prędzej czy później koncerny tytoniowe wezmą się za e-papierosy.
Awatar użytkownika
By Manexus
Kurde, 2tygodnie palenia i już mnie stresujecie... Ktoś może poda jakieś linki/ oficjalne info? Czy tylko stresujemy się niepotrzebnie?
Awatar użytkownika
By arucard18
Nie ma co panikować, nawet jakby mieli zabronić importu to w Polsce też można produkować Liquid :) Po 2. Jeżeli coś będzie wiadomo o zakazie sprzedawania liquidów to myślę, że dostawcy będą się chcieli pozbyć swoich zapasów i po niskiej cenie sprzedać.
Awatar użytkownika
By Jule
Vinirette ma nie tylko problemy z plynami ale tez ze sprzetem, ja na nowe akku czekam juz ponad miesiac a wczoraj dostalam info ze jeszcze z dwa tygodnie przyjdzie czekac.
Ostatnio zerknelam w sklepy internetowe (D) i w paru nawet na 901 trzeby czekac, bo nie maja na stanie.... cos sie dzieje, ale mam nadzieje ze nie za mocno nas przetrzepie.
Awatar użytkownika
By Riccardo
Poczekajmy aż ktoś takową decyzję zaskarży do trybunału. No bo skoro analogi są legalne...
Awatar użytkownika
By pudelek
Mimo wszystko - na razie nie panikowałbym. Nic oficjalnego nie ma.

Choć można było się spodziewać, że jakoś będą chcieli się do e-cigsów dobrać.
Awatar użytkownika
By lesmie
Fruttis pisze:No to mnie też zmartwiliście :( Liquid-y mają chyba średnio rok przydatności do spożycia, więc dużych zapasów nie ma sensu robić? Można było przewidzieć, że prędzej czy później koncerny tytoniowe wezmą się za e-papierosy.

E liquid przechowywany w chłodnym miejscu, szczelnie zamknięty, bez dostępu do światła, można przechowywać nawet do 3 lat.
By Fruttis
Czyli trzeba kupić hurtowo beczkę liquid'u i jak zakaz wejdzie w życie będzie niezły biznes na odsprzedaży :) Trochę humoru nie zaszkodzi :)
Awatar użytkownika
By Jule
Tylko ze niektore plyny po pewnym czasie trzymane w zimnym, niestety traca na aromacie i smaku ;( sprawdzone na truskawkach ktorych jestem wielkim fanem i przechowywuje zapasowo w wiekszej ilosci.
To samo zauwazylam z Kawa z TW ktora wyciagnelam z lodowki po 2 miesiacach lezenia, a ktora stracila aromat w porownaniu z ta sama Kawa ktora mam w domu na wsi i ktora lezy bez lodowki (ten sam czas zakupu i z jednej przesylki).
Moze to moje osobnicze odczucie ale dla mnie zauwazalne przy mocno smakowych plynach, czego przy czysto tytoniowych jeszcze nie stwierdzilam.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 251
Urodziny !!!

"Zobacz no, zobacz no, czyje, czyje urodziny[…]

Cześć! Jaki najlepiej akumulator dać do ELEAF ISTI[…]

Nowy e-papieros z eSW

Cześć, Kilka miesięcy temu dałem się namówić na k[…]

Problem Subox mini C