EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
Awatar użytkownika
By Brzechu
#7143
Obrazek



Stany Zjednoczone. Okres największej nagonki na przemysł tytoniowy. Nick Naylor (Aaron Eckhart), rzecznik prasowy koncernu Big Tobacco, otrzymuje arcytrudne zadanie poprawienia wizerunku producentów papierosów, Obdarzony wyjątkowym darem przekonywania rozpętuje ogromną kampanię, w której stara się udowodnić, że papierosy? służą zdrowiu.

Udaje mu się nawet namówić producentów filmowych do propagowania palenia w filmach. Ale z czasem zaczyna się zastanawiać, jak jego praca wpłynie na zachowanie dorastającego syna? Gryząca niczym tytoniowy dym satyra na współczesny styl życia, media, reklamę oraz świat konsumpcji, w którym człowiek jest jedynie cyfrą w kolumnie.[/img]
Awatar użytkownika
By gentillo
#7207
Z filmów związanych z tematem polecam "Informatora" z Russelem Crowem. To już bardzo poważny film pokazujący działanie wielkich tytoniowych korporacji. Oparty zresztą na autentycznych zdarzeniach.

http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=1693
Awatar użytkownika
By RaVaU
#8954
Brzechu pisze:Obrazek



Stany Zjednoczone. Okres największej nagonki na przemysł tytoniowy. Nick Naylor (Aaron Eckhart), rzecznik prasowy koncernu Big Tobacco, otrzymuje arcytrudne zadanie poprawienia wizerunku producentów papierosów, Obdarzony wyjątkowym darem przekonywania rozpętuje ogromną kampanię, w której stara się udowodnić, że papierosy? służą zdrowiu.

Udaje mu się nawet namówić producentów filmowych do propagowania palenia w filmach. Ale z czasem zaczyna się zastanawiać, jak jego praca wpłynie na zachowanie dorastającego syna? Gryząca niczym tytoniowy dym satyra na współczesny styl życia, media, reklamę oraz świat konsumpcji, w którym człowiek jest jedynie cyfrą w kolumnie.[/img]


Obejrzałem ten film, powiem , że jest on coś w stylu dokumentu przedstawiającego dwa "fronty" - pierwszy to koncern tytoniowy, drugi to palacze.

Warto go obejrzeć, ciekawe stwierdzenia można znaleźć w tym filmie.

POŁĄCZONO

Mam dla Was jeszcze jedną propozycję :

Zapraszam do obejrzenie filmu :
Kawa i papierosy :


Kawa i papierosy 2003 Coffee and Cigarettes (AKA Coffee & Cigarettes)

18.03.2009 na TVP 2 o godz. 0:50
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.