EPF
Co z czym i jak mieszać.
Awatar użytkownika
By Krasny
#659021
Zamierzam pierwszy raz kupić baze i coś namieszać. Na oku mam bazy z e-dym VPG i DNB. Jak rozumiem VPG jest czysta bez smakowa. Natomiast DNB jest aromatyzowana tytoniem i są tacy co kopca ją bez dodatkowych aromatów. I tu mam problem nie chcę kupić 100 ml "obrzydzenia". Jeśli sama baza podchodzi pod M, 555 lub najlepiej CML od Blue Mist to ok super. Natomiast jeśli trąci Ttobocco lub Virginia też od BM to już nie dla mnie. Wiem że są zwolennicy tych smaków ale mi one jadą przyprawą typu Maggi chyba jakimś glutamianem sodu. Wiem że o smakach ciężko pisać ale jeśli ktoś dymi samo DNB to proszę niech rozwieje lub potwierdzi moje obawy.

Ewentualnie ostrzeżcie mnie też jakich aromatów od Inawery powinienem unikać.
Awatar użytkownika
By Nabial
#659023
Pierwszy raz jak spróbowałem bazy DNB to czułem smak wody po goleniu. No cóż musiałem to palić ale jak już się kończyła to wymieszałem ją z aromatem bananowym i był miód malina .
Awatar użytkownika
By Goldi
#659028
lekki pisze:
Krasny pisze:Ewentualnie ostrzeżcie mnie też jakich aromatów od Inawery powinienem unikać.


wszystkich :) bazy też odradzam

Uzasadnij dlaczego.
Awatar użytkownika
By Krasny
#659031
lekki pisze:
Krasny pisze:Ewentualnie ostrzeżcie mnie też jakich aromatów od Inawery powinienem unikać.


wszystkich :) bazy też odradzam


Chcialeś coś wnieść od siebie czy uważasz że to było śmieszne.
Niestety ani jedno ani drugie.
Awatar użytkownika
By Goldi
#659042
lekki pisze:ja inawery unikam jak ognia,nic sensownego z jej aromatow nie uzyskalem, dla mnie dnb to paskudztwo ale wiele osob chwali

To pisz, że nie pasuje ona Tobie a nie odradzaj jej używania.
Awatar użytkownika
By BEDO
#659046
lekki pisze:ja inawery unikam jak ognia,nic sensownego z jej aromatow nie uzyskalem, dla mnie dnb to paskudztwo ale wiele osob chwali

a co do aromatów z inawery to w 100% się z kolega zgadzam
Awatar użytkownika
By Krasny
#659051
Jak zapłace to z chytrości przepalę prawie wszystko tylko nie ten glutamian :-)
Awatar użytkownika
By Nabial
#659056
Prawie wszystkie aromaty inawery wapowałem maksymalnie 3dni ale aromat Bahraini Apple Gold + VPG 12 wapowałem non stop 2miesiące. Jak narazie najlepszy smak jaki spotkałem.
Awatar użytkownika
By Krasny
#659061
Arnie pisze:Dla mnie DNB to najlepsza baza na rynku. Bardzo często wapuję ją solo bez jakichkolwiek dodatków. Żeby nie marnować kasy kup sobie zerówkę :wink: jak Ci podejdzie kupisz 36 i będzie miał po zmieszaniu 200ml 18 :wink:


Ech zeby tak bazy tez byly dostepne po 10ml. Chyba ze poproszę kolegę o podesłanie 3 ml DNB 18 tak na próbę. Oczywiście zapłacę.
Awatar użytkownika
By BEDO
#659069
Krasny pisze:
Arnie pisze:Dla mnie DNB to najlepsza baza na rynku. Bardzo często wapuję ją solo bez jakichkolwiek dodatków. Żeby nie marnować kasy kup sobie zerówkę :wink: jak Ci podejdzie kupisz 36 i będzie miał po zmieszaniu 200ml 18 :wink:


Ech zeby tak bazy tez byly dostepne po 10ml. Chyba ze poproszę kolegę o podesłanie 3 ml DNB 18 tak na próbę. Oczywiście zapłacę.

jak chcesz wal na pw wysle ci 10 ml dnb 18 mg
Awatar użytkownika
By Skinner
#659089
DNB zdarza mi się palić samo :) Smak jest taki lekko tytoniowy niezbyt słodki jak to bywa w tytoniówkach. Lubię ją mieszać z aromatami owocywymi - nie są wtedy "płaskie", zyskują jakby głębszy smak i sympatycznie drapią w gardziełko :) Oczywiście opinia subiektywna. Przy pierwszym podejściu mi DNB wogóle nie podeszła, później jakoś tak się złożyło, że wysuszyłem spiżarnię i się z nią chcąc nie chcąc przeprosiłem ;)
Awatar użytkownika
By kurok
#659123
A porównywaliście aromat DNB względem bazy. Bazę bałem się kupić, a aromat uważam, że jest OK. Pomijam, że mnie naciągnęli, bo kiedyś jako jedyny w tej firmie był znacznie droższy, a teraz to widzę, że kosztuje tyle co inne. Swoją drogą to kupiłem go przez wzgląd na nazwę i cenę. :mrgreen:
Awatar użytkownika
By Ratio
#659155
Polecam bazę DNB w połączeniu z aromatem Tobbacco Symphony, takie 555 wychodzi. Sama baza też jest dobra, ale to trzeba ocenić samemu. Ostatnio Inawera jest nielubiana na forum, ale wbrew pozorom mnóstwo osób używa jej produktów. Byłam bardzo zdziwiona po spróbowaniu paru produktów, czemu tak jest... Może i nie są jakości takiej, jak zagraniczne, ale osobiście mi pasują, lepsze od większości znanych mi liquidów. A wspomniana baza DNB to mój nr 1.
Awatar użytkownika
By Krasny
#659290
OK dzięki uprzejmości BEDO będę miał wkrótce możliwość spróbowania samego DNB.

Dla mnie wyczerpuje to dogłębnie temat postu.
By makczo
#659337
Od roku palę praktycznie tylko bazy Inawery,sama DNB lub z dodatkiem zerówki Universal w proporcji ok. 3 do 1.Jak dla mnie jest to jedna z najlepszych baz dostępnych na polskim rynku.
Awatar użytkownika
By sawas
#664659
Nie lubię tytoniówek. (Wyjątek stanowi black tabacco od evapera, ale to slodkie a nie tytoniowe jest). I nie lubię też posmaku baz bezsmakowych. Niby tragedia, wiec zaszalałem i kupiłem dnb i uniwersal bazy od inawery. I zaskoczenie. Bo o ile aromaty są średnie, często smakują sztucznie, to wspomniane bazy są na prawdę niezłe. Dnb pasuje do słodkich aromatów bardzo dobrze. Nawet aromaty od inawery smakują na nich duzo lepiej (daję ich mało, ok kropla na ml to max). Na tej bazie nabierają głęni, kopa i naturalności. Nawet śmierdząca uniwersal dobrze komponuje się z owocówkami,dodając nute ziołową. Tylko noestety zarówno dnb jak i uniwersal(zwłaszcza) są kiepsko odbierane przez moją żonę, ktora twierdzi, że śmierdzą. O ile dnb jest w stanie łaskawie zaakceptować, o tyle, gdy chmurzę cosś na uniwersal, to wyrzuca mnie zz pokoju! Ale cóż począć, gdy podchodzą mi dużo lepiej, niż te bezsmakowe. A co do samej dnd, to ona chyba nie ma smaku sama w sobie. Daje tylko większe drapanie, smrodek popielniczki i poprawia smak aromatu. Ponadto niewarto dodawać do nich etanolu. Psuje skład bazy, jak twierdzi nieobecny Irek. Myślałem, ze pisze od rzeczy, ale po spróbowaniu przyznaję mu racje. Po dodaniu spirytusu do uniwersal nie mogłem jej wapować. Ledwo uratowałem 100 ml dodając sporo gęstej gliceryny.
Awatar użytkownika
By szperaczz
#664694
DNB to typowa popielniczka, sama może i do palenia się nadaje, natomiast do smakowych aromatow nie. Zabija każdy aromat.
Co do aromatow inawery, to :palm przez te aromaty ponad rok miałem uraz do mieszania, dopiero TW nawrócił mnie na własne samogony. Żaden aromat nie był zbliżony do smaku podanego na opakowaniu, chemiczny posmak i tyle.

Wysyłane z mojego GT-P5100 za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
By giena1977
#664788
szperaczz pisze:DNB to typowa popielniczka, sama może i do palenia się nadaje, natomiast do smakowych aromatow nie. Zabija każdy aromat.
Co do aromatow inawery, to :palm przez te aromaty ponad rok miałem uraz do mieszania, dopiero TW nawrócił mnie na własne samogony. Żaden aromat nie był zbliżony do smaku podanego na opakowaniu, chemiczny posmak i tyle.

Wysyłane z mojego GT-P5100 za pomocą Tapatalk 2

Jeden lubi to, inny tamto, kwestia gustu. Ja ponad pół roku używam baz i aromatów Inawery i dla mnie są naprawdę OK. Przerobiłem sporo różnych aromatów tytoniowych i gotowych liquidów od różnych dostawców ,do niektórych już na pewno nie wrócę bo zwyczajnie mi nie podeszły. Z aromatów inawery również sporo mi nie posmakowało,ale znalazłem też kilka takich,które wapuję praktycznie na co dzień i dla mnie są super (np. S'Camel, USA Mix itp...).
By endy55
#679779
giena1977 pisze:
szperaczz pisze:DNB to typowa popielniczka, sama może i do palenia się nadaje, natomiast do smakowych aromatow nie. Zabija każdy aromat.
Co do aromatow inawery, to :palm przez te aromaty ponad rok miałem uraz do mieszania, dopiero TW nawrócił mnie na własne samogony. Żaden aromat nie był zbliżony do smaku podanego na opakowaniu, chemiczny posmak i tyle.

Wysyłane z mojego GT-P5100 za pomocą Tapatalk 2

Jeden lubi to, inny tamto, kwestia gustu. Ja ponad pół roku używam baz i aromatów Inawery i dla mnie są naprawdę OK. Przerobiłem sporo różnych aromatów tytoniowych i gotowych liquidów od różnych dostawców ,do niektórych już na pewno nie wrócę bo zwyczajnie mi nie podeszły. Z aromatów inawery również sporo mi nie posmakowało,ale znalazłem też kilka takich,które wapuję praktycznie na co dzień i dla mnie są super (np. S'Camel, USA Mix itp...).


wlasnie masz kolego racje kwestia gustu, ja dopiero zaczynam przygode z e-fajkiem ale juz wiem ze mi bardziej podchodza tytoniowe "popielniczki" mam
CML od BM - ok
vanilia od BM - beee
M od BM - ok
STRAWBERRY od BM - moze byc
COFFE PARADISE od BM - hymm da siepalic
CHERRY - da sie palic
w weekend bylem u e-dyma i kupilem baze DNB i jestem w gronie tych co smakuje im sama baza :), ale zeby nie wyrzucac vanili to dodaje ja w malych ilosciach do DNB i wychodzi naprawde fajny jak dla mnie smak "popielniczki" z leciutka nuta vanili :), bede jeszcze dalej mieszal DNB z reszta liquidow
Awatar użytkownika
By Eisenheim
#680118
szperaczz pisze:DNB to typowa popielniczka, sama może i do palenia się nadaje, natomiast do smakowych aromatow nie. Zabija każdy aromat.
Co do aromatow inawery, to :palm przez te aromaty ponad rok miałem uraz do mieszania, dopiero TW nawrócił mnie na własne samogony. Żaden aromat nie był zbliżony do smaku podanego na opakowaniu, chemiczny posmak i tyle.

Wysyłane z mojego GT-P5100 za pomocą Tapatalk 2


Korzystałem w swoim czasie ze wszystkich (prawie) baz tego producenta: (imo) vpg - za sucha, universal - za ziołowa, dnb - popelniczka i stare skarpety - i tak jak pisze cytowany szperaczz - po pewnym czasie leżakowania zabija każdy aromat.
W jednej butli wiśnia, w drugiej banan, w trzeciej tabacco, to i tak po trzech dniach nie wyczuję w nich żadnego z tych smaków, bo przegryzie się smród tytułowej dnb.

Nie korzystałem tylko z 2D - chociaż powinienem, bo jestem zwolennikiem mięt, mentoli i chłodu w paszczy, to jednak nie chciałem zmieniać już swoich przyzwyczajeń.

Po spróbowaniu bazy hs, następnie tw, później el toro, king, a teraz leżakuje atmos - mogę z ręką na sercu powiedzieć, że IMO są lepsze i nawet zdecydowanie lepsze bazy od baz wspomnianego w temacie producenta.

Lecz nie neguję produktów Inawery, sam mam jeszcze zakopane gdzieś dwa aromaty, bo po prostu smakują.

Każdy ma prawo wyboru, po to jest konkurencja, aby smakować, wybierać i obstawać przy tych, które nam indywidualnie podchodzą.

Na to składają się oczywiście takie czynniki jak: cena, dostępność, rozreklamowanie danego produktu.
Produkty Inawery są tanie, powszechne, dostępne w większości e-sklepów i sklepów i młody user nieświadomy różnorodności produktu wybierze to, co jest w sklepie, w którym robi zwykle zakupy. Dlatego na tym i innych forach jest wysyp tematów pytających o produkty tego producenta.

Też trzeba to uszanować, doradzić, wdać się w jakiś dyskurs i nie należy patrzeć tylko i wyłącznie na danego producenta przez sympatię i antypatię do przedstawiciela danej firmy, którzy urzęduje na forum, albo już nie urzęduje :-)

Wolny rynek, każdy testuje co chce i od kogo chce :-) IMO są lepsze produkty.

Wybaczcie za OT, lecz w poście jest też zawarta odpowiedź na pytanie zadane przez autora tematu.
By nemrod
#715019
Mi akurat DNB podchodzi. Wapuję 18-tkę. W mieszaniu jeszcze nie mam wprawy i może mi ktoś podpowie jakiego aromatu można dodać, (niekoniecznie z Inawery) do tej bazy aby była bardziej tytoniowa i dawała odczucie trochę większego kopa ?. Ktoś wyżej napisał, że dodaje American Type. No więc dodałem i za bardza mi nie podchodzi. W ogóle tytoniówki od E-Dyma ( to chyba Inawera ) 555, M, French Pipe mi nie smakują. Jedynie Tobacco jest w miarę , ale trochę za delikatne znowu.
Awatar użytkownika
By azbee
#715115
nemrod pisze:Mi akurat DNB podchodzi. Wapuję 18-tkę. W mieszaniu jeszcze nie mam wprawy i może mi ktoś podpowie jakiego aromatu można dodać, (niekoniecznie z Inawery) do tej bazy aby była bardziej tytoniowa i dawała odczucie trochę większego kopa ?. Ktoś wyżej napisał, że dodaje American Type. No więc dodałem i za bardza mi nie podchodzi. W ogóle tytoniówki od E-Dyma ( to chyba Inawera ) 555, M, French Pipe mi nie smakują. Jedynie Tobacco jest w miarę , ale trochę za delikatne znowu.


Jak chcesz wzmocnić smak DNB to dodaj http://www.inawera.com/earomat-tobacco- ... p-682.html.
Tytoniówki od e-dyma: 555, M, French Pipe to nie Inawera. Tobacco zresztą też nie.
By Emson
#1508957
Sorry za odgrzewanie tematu, ale nie ma sensu zakładać nowego dla jednego pytania.
Czy znacie jakiś aromat zbliżony do bazy DNB ? zajedwabiście mi smakuje ale gdyby udało się odrobinę podkręcić ten smaczek to już byłby luks!
Kupiłem kiedyś w e-dymie aromat DNB - śmierdział kiepem, miał taki metaliczny posmak jak z popielary, absolutnie nie przypominał bazy.
By kukka
#1543110
Emson pisze:Czy znacie jakiś aromat zbliżony do bazy DNB ? zajedwabiście mi smakuje ale gdyby udało się odrobinę podkręcić ten smaczek to już byłby luks!

Na samym początku epalenia wapowałem samą bazę DNB przez chwilę, od dawna mam aromat DNB.
Kupiłem ostatnio na ostatnią ostateczną próbę kilka liquidów Inawera, m.in. Port Tagos. Jeśli miałbym go jakoś opisać, to właśnie: mocniejsza baza DNB, tak przynajmniej jak ją pamiętam. Kup mały liquid, a jak ci posmakuje to Port Tagos jest tez w 100ml butlach.
Nie sądzę żeby był aromat bardziej podobny do tej bazy niż DNB Flavour.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.