EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By boygear
#1826873
Witam,
Zakupiłem dzisiaj atomizer smok spirals. Kupiłem go z myślą o robieniu swoich grzałek. Do zestawu kupiłem drut ni200 i coil winder. Po zrobieniu grzałki chciałem ją włożyć do bazy RBA i tu zaczął się problem. Mianowicie śrubki, które powinny trzymać grzałkę mają od spodu zaokrąglenie na główce i przy wkręcaniu drut wylatuje na bok i się nie trzyma.

Zaczynam przygodę z własnymi grzałkami i nie wiem co mam z tym zrobić. Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
By bulit73
#1826877
Spiłować zaokrąglenia.
By boygear
#1826878
Dzięki za odpowiedź. Owinąłem wokół śrubek i działa. Teraz mam problem z wyciekającym liquidem z otworów na powietrze. Jaka może być przyczyna?
Awatar użytkownika
By PucH2
#1826881
Owinąć wokół wycieku watą nie drutem. Używać dalej.
By rebeliant86
#1826888
A ja tak trochę może przesadnie zaproponuję zmianę parownika. Smok Spirals ma strasznie małą bazę RBA i o ile może to być jakaś alternatywa do grzałek producenta to jeśli już chcesz się bawić we własne grzałki to wymień parownik na coś na czym można poszaleć :)
By jq0o
#1826898
Jak będzie chciał poszaleć, to nie musi wymieniać parownika.
Mała baza nie wyklucza zapodania np. konkretnego claptona :wink:
Powiem więcej: ta baza słabo trzyma cienkie druty-wysuwają się spod śrubek-czytaj posty wyżej.
Dopiero gruby drut opiera się o słupek koło śruby i trzyma jak głuchy drzwi :mrgreen:
By boygear
#1826908
Dzięki za zainteresowanie tematem.

PucH2 pisze:Owinąć wokół wycieku watą nie drutem. Używać dalej.


Nie do końca rozumiem gdzie mam watą owinąć.
By juventinho
#1827037
Ciężko ci będzie z tym drutem, wybrałeś chyba najbardziej wybredny gatunek metalu. Kup zwykły kanthal 0.4 albo 0.45 i po sprawie
By matadrox
#1827298
@boygear a jak już ogarniesz temat, to podziel się wiedzą, bo ja po kilku próbach mało nie wywaliłem bazy rba. Za groma nie szło mi ułożenie nośnika. Wróciłem do stockowych grzałek. Najlepszego!

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
By boygear
#1827369
Przez noworoczny zament odłożyłem temat. Pierwsza grzałka jaką skręciłem wyszła 0,16 ohma. Całkiem mi wszyło bo po chwili wycieku już później się nie powtórzyło. Jednak na modzie pojawiał się jakiś błąd. Skręciłem nową grzałkę i ma 0,1 ohma, ale nie nosi liquidu. pewnie jutro usiądę po raz kolejny nad tematem. Może zrobię jakieś fotki i wrzucę.
By boygear
#1827652
Przed chwilą zrobiłem nową grzałkę. Przesyłam foty. Niby w teorii działa, ale mało dymu i słaby przepływ powietrza. Ustawienia moda: TC NI 240 stopni i 30W.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.