EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By Sean4
#42509
Jesteśmy pracownikami naukowymi Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Właśnie rozpoczynamy badania we współpracy z Uniwersytetem Kalifornijskim w San Francisco, które dotyczyć będą bezpieczeństwa stosowania e-papierosów. Stajemy przed ogromną szansą odpowiedzi na nurtujące nas wszystkich pytania dotyczące ryzyka zdrowotnego związanego z używaniem tego produktu. Dotychczas bardzo niewielu podjęło się tego zadania. Warto podkreślić, że nasze badania mają charakter czysto naukowy, są zupełnie neutralne i całkowicie niezależne!

Do jak najlepszego przeprowadzenia tych badań potrzebna jest Wasza pomoc, czyli osób, które miały już wcześniej kontakt z e-papierosami. W pierwszym etapie (zanim rozpoczniemy badania laboratoryjne i lekarskie) zależy nam na poznaniu Waszych zachowań związanych ze stosowania e-papierosów, zbadaniu przyczyn, dla których sięgnęliście po ten produkt oraz stanu zdrowia i ewentualnych objawów niepożądanych. W tym celu przygotowaliśmy krótka ankietę elektroniczną składającą się z 40 pytań. Bardzo prosimy o rzetelne i jednorazowe wypełnienie ankiety.

ANKIETĘ ZNAJDZIECIE TUTAJ: http://net-ankiety.pl/ankieta.php?id=v2 ... yzbvaov12z

Będziemy wdzięczni, jeśli poświęcicie nam trochę czasu wypełniając ankietę.

W imieniu zespołu badawczego
Dr n. farm. Maciej Goniewicz
Kontakt: badania.sum@gmail.com
By Sean4
#42515
Tusiu, nie chcą pełnych danych osobowych, takie standardowe, jak to z ankiety. Ankietę wstawiłem tu: http://casablancacig.pl/ankieta.pdf

poniżej treść maila z adresu badania.sum@gmail.com, do którego dołączona była ankieta :
Do: administratorów forów/sklepów/stron informacyjnych związanych z e-papierosem

Szanowni Państwo,

W imieniu naukowców Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach zwracam się do Państwa o umieszczenie na stronach internetowych Państwa serwisu informacji o prowadzonych przez nas badaniach dotyczących bezpieczeństwa e-papierosów.

Wszelkie podstawowe informacje znajdą Państwo w przygotowanym przez nas krótkim tekście do internautów. Zwracamy się z prośbą o umieszczenie tego tekstu w całości wraz z linkiem do ankiety na stronach Państwa forum/sklepu/serwisu informacyjnego.

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy testową kopię ankiety:
Jest to dokładna kopia ankiety przygotowanej dla użytkowników e-papierosów, ale stworzyliśmy ją dla Państwa, aby mogli Państwo ją przetestować we własnym zakresie i ocenić charakter naszych badań. Ponadto załączamy plik PDF zawierający kopię wszystkich pytań ankiety.

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania i wątpliwości bardzo proszę o kontakt mailowy pod adresem; badania.sum@gmail.com.

Bardzo prosimy o zrozumienie i pomoc. Z góry dziękujemy za wsparcie naszych starań.

Dr n. farm. Maciej Goniewicz

Śląski Uniwersytet Medyczny
By Sean4
#42517
Aha, był jeszcze jeden załącznik - tekst skierowany do internautów, nie zauważyłem go początkowo.
Cytuję za załączonym plikiem .doc:
"TEKST DO UMIESZCZENIA NA STRONIE SKLEPU/FORUM/SERWISU INFO:

Drodzy internauci, użytkownicy e-papierosów!

Jesteśmy pracownikami naukowymi Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Właśnie rozpoczynamy badania we współpracy z Uniwersytetem Kalifornijskim w San Francisco, które dotyczyć będą bezpieczeństwa stosowania e-papierosów. Stajemy przed ogromną szansą odpowiedzi na nurtujące nas wszystkich pytania dotyczące ryzyka zdrowotnego związanego z używaniem tego produktu. Dotychczas bardzo niewielu podjęło się tego zadania. Warto podkreślić, że nasze badania mają charakter czysto naukowy, są zupełnie neutralne i całkowicie niezależne!

Do jak najlepszego przeprowadzenia tych badań potrzebna jest Wasza pomoc, czyli osób, które miały już wcześniej kontakt z e-papierosami. W pierwszym etapie (zanim rozpoczniemy badania laboratoryjne i lekarskie) zależy nam na poznaniu Waszych zachowań związanych ze stosowania e-papierosów, zbadaniu przyczyn, dla których sięgnęliście po ten produkt oraz stanu zdrowia i ewentualnych objawów niepożądanych. W tym celu przygotowaliśmy krótka ankietę elektroniczną składającą się z 40 pytań. Bardzo prosimy o rzetelne i jednorazowe wypełnienie ankiety.
Będziemy wdzięczni, jeśli poświęcicie nam trochę czasu wypełniając ankietę.

W imieniu zespołu badawczego
Dr n. farm. Maciej Goniewicz
Kontakt: badania.sum@gmail.com"
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#42518
a ja tam już macnąłem tą ankietę, nie widzę w niej nic tendencyjnego, na wszystkie pytanie odpowiedziałem zgodnie z prawdą
Awatar użytkownika
By kasperek76
#42521
Z przyjemnością wypełniłem. Pytanie o zadyszkę pod górkę było najlepsze :)
Lepiej niech badają niż mają nie badać, przecież o to nam chodziło??
Proponuję dać linka do ankiety na głównej stronie, pod petycją.
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2009, 21:03 przez kasperek76, łącznie zmieniany 1 raz.
By Sean4
#42522
A ja się zastanawiam, po co pytać internautów o subiektywne opinie, skoro zamierza się przebadać coś empirycznie? Przecież te dane nie będą za bardzo "medyczne". Druga sprawa- badania laboratoryjne nie trwają dzień ani miesiąc, tylko lata. Moim zdaniem w bibliotece uczelnianej niedługo wyląduje kolejna publikacja (odpowiednia liczba publikacji jest potrzebna naukowcom do osiągania kolejnych szczebli kariery), niekoniecznie pochlebna. Mam nadzieję, że się mylę, ale...
Awatar użytkownika
By mamaweroniki
#42528
Mnie się wydaje, że z tych badań może wyjść jeden niekorzystny dla nas wniosek: e-papierosy dają większą satysfkację z "palenia", przez co są bardziej uzależniające od zwykłych papierosów. Jeśli ktoś chce zrobić z tej ankiety broń przeciwko e-biznesowi, to może użyć właśnie takiego argumentu...
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#42532
Zastanawiam się nad kilkoma sprawami:

1. Dlaczego pan koordynator projektu nie posługuje się swoim uczelnianym adresem mailowym? (jak widzę, Sean4 ma podobne wątpliwości)
2. Gdzie można znaleźć informacje o samym projekcie? Na stronie uczelni na pewno by trąbili o współpracy z UCLA.
3. Czy ankiety zbierane są za zgodą komisji bioetycznej uczelni?

Mirek
Awatar użytkownika
By Tusia
#42537
Najpierw szum, płacz i zgrzytanie zębów... wybieramy wodzów a potem każdy robi co chce... nie czekając na opinię, to mi się nie podoba... :evil:
Instytut Innowacji coś już wie o tej ankiecie ?
PiotraM i Komedyjkę poinformowałam, jak odbiorą info to zapewne się wypowiedzą.
Dodane:
Instytut Innowacji poinformowałam o pojawieniu się ankiety.
Awatar użytkownika
By kasperek76
#42540
To może potem, po konsultacji ustalimy odpowiedzi??
*BOJE SIE*
Pomoc II miała być w sprawach kontaktu z mediami, czy promocji. Ankieta jest anonimowa, pytania nie są jakieś skomplikowane, wnioski z ankiety można wyciągnąć jakieś, ale żeby to badania (w sensie medycznym) były to bym nie powiedział.
Awatar użytkownika
By Tusia
#42545
Albo jesteśmy zorganizowani albo NIE :!:

Nagrody dają :?: :twisted:

Konkursik :?:

Czas goni :?:

Sama wypełnię (według własnego uznania) ale chętnie poznam najpierw zdanie mądrzejszych ode mnie i od wielu na tym forum...
By B4rtek
#42547
Sean4 pisze:W imieniu naukowców Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach ...


Jak dla mnie totalna ściema. Z darmowej skrzynki pocztowej to można wystąpić co najwyżej w imieniu kącika spamerów. Anonimowość to zachowuje ewentualnie ankietowany, ale nie ankieter. Co z tego że podpisał się z imienia i nazwiska, skoro zawsze może powiedzieć że ten adres email nie jest jego ? Aż dziwi mnie że nie oznaczyło wam tego jako SPAM ;)
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#42550
Jasne, że można wyciągnąć wnioski - jakieś.
Np. takie, że e-palenie jest potwornie uzależniające i szkodliwe dla zdrowia.
I to posłuży tym, którzy już dziś chcą ukrócić e-palenie jako dowód naukowy oparty na badaniach społeczności e-palaczy.

Ech, ludzie, ludzie...
Awatar użytkownika
By Tusia
#42553
kasperek76 pisze:Dobra, jak tak to tak. Co za problem potem wypełnić jeszcze raz :)


Ankietę prosimy wypełniać tylko jeden raz. Bardzo prosimy o udzielenie odpowiedzi na wszystkie pytania i zakończenie ankiety poprzez naciśnięcie przycisku "ZAKOŃCZ" na ostatniej stronie. Tylko wówczas Państwa odpowiedzi będą zarejestrowane w naszym systemie.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#42556
Najbardziej bym się uśmiał, jakby się okazało, że na rynek chce wejść jakiś nowy dystrybutor e-ćmików albo liquidów i właśnie za darmo zbiera sobie bazę e-maili i telefonów ;)
Awatar użytkownika
By kasperek76
#42558
Żartowałem przecież :P Według mnie, lepiej żebyśmy mieli możliwość wypowiedzenia się temacie e-palenia. Teraz 'jakiś doktor' robi 'badania' i daje nam okazję. A Wy myślicie czy to nie podstęp, czy warto się wypowiedzieć... no ludzie, archiwum X!!

mamaweroniki pisze:kasperek, problem w tym, że nie wiemy kto i do czego to wykorzysta. Jeśli nie do badań, to może do "czarnego PR"? Potem będzie, że sami użytkownicy e-petków powiedzieli, że e-pap. to samo zło :roll:

mamaweroniki pisze:Mnie się wydaje, że z tych badań może wyjść jeden niekorzystny dla nas wniosek: e-papierosy dają większą satysfkację z "palenia", przez co są bardziej uzależniające od zwykłych papierosów. Jeśli ktoś chce zrobić z tej ankiety broń przeciwko e-biznesowi, to może użyć właśnie takiego argumentu...

W takim razie proponuję jak nie zamknąć forum, to chociażby zrobić ostre porządki. Przecież ile tu jest czasem czarnego PR na temat e-p!! Ileż tu o piciu liquidu!! O awariach sprzętu!! Dla czarnego PR nikt nie musi robić badań, materiału jest dużo (z reguły dla czarnego PR niewiele potrzeba wiedzy o temacie, co pokazały niedawno Wiadomości).
Dlatego, IMHO, warto wypełnić tą ankietę.

StaryChemik:
Sean4 pisze: Autor ankiety- Dr n. farm. Maciej Goniewicz rzeczywiście istnieje (znalazłem informację, że bronił doktorat 2 lata temu z tematu: „Ocena narażenia czynnych i biernych palaczy na fenole z dymu papierosowego”)

Maila i telefonu nie musisz podawać :)
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#42564
kasperek76 pisze:StaryChemik:
Sean4 pisze: Autor ankiety- Dr n. farm. Maciej Goniewicz rzeczywiście istnieje (znalazłem informację, że bronił doktorat 2 lata temu z tematu: „Ocena narażenia czynnych i biernych palaczy na fenole z dymu papierosowego”)

Maila i telefonu nie musisz podawać :)


Ale wielu z rozpędu poda i maila i telefon.

A to, że dr MG jest tam wymieniony, nie oznacza dla mnie jeszcze nic. Skoro to są takie ważne badania polsko-amerykańskie, to raczej powinien być podany adres mailowy z SUM.

Mirek
By Skasowany
#42566
Popadacie powoli w paranoję, naprawdę. Na szczęście nie ma jeszcze wielu takich tematów na forum, ale ten należy do jednego z tych, które jak czytam, to się zastanawiam co się z wami ludzie dzieje i co ja tutaj robię...
By B4rtek
#42571
Bolec pisze:Popadacie powoli w paranoję, naprawdę. Na szczęście nie ma jeszcze wielu takich tematów na forum, ale ten należy do jednego z tych, które jak czytam, to się zastanawiam co się z wami ludzie dzieje i co ja tutaj robię...


Delikatnie mówiąc internet jest pełen świń. Jak nie będziesz ostrożny to wpadniesz a tutaj może wpaść cała grupa ludzi na dodatek walczących w dobrej idei.
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#42572
a myślę że faktycznie popadacie w paranoje, zależy mi jak każdemu e-palaczowi aby nie wprowadzano zakazu ich sprzedaży, ale również zależy mi również na tym aby e-papierosy i liquidy były w 1 gatunku i przebadane, i żeby się nie okazało że faktycznie nie są mniej szkodliwe niż analogi, i nie wiem czy ta ankieta to lipa czy nie, ale uczciwe odpowiedzi mogą się tylko przyczynić do wyjaśnienia tej kwestii aczkolwiek nie zastąpią badań

poza tym nawet w dobrze pojętym interesie nie będę odpowiadał na pytania tak jak mi każą a nie tak jak naprawdę myślę, więc nie muszę mieć instrukcji co pisać

a jeśli już coś może być wykorzystane przeciw nam to jakieś 10% wątków dotyczy ilości zużytego liquidu, przedawkowań i różnych innych eksperymentów, więc trzeba by je wywalić z forum bo nikt nie wie kto to czyta
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2009, 22:39 przez Gawronnek, łącznie zmieniany 1 raz.
By Skasowany
#42573
Proszę Cię, tylko bez takich mi tutaj. Kompletnie mnie nie znasz, a prawisz mądrości rodzicielskie jakbyś mnie od dziecka wychowywała. Na szczęście z kontaktów spoza forum wiem, że nie jestem jedynym, który tak myśli (bo są też i starsi ode mnie, którzy myślą podobnie jak ja, więc to nie ze mną jest coś nie tak i proszę Cię nie martw się, mnie nikt w życiu w tyłek nie wy***ha) i najgorsze w tym wszystkim jest to, że wśród największych panikarzy i ludzi szukających teorii spisku są ludzie w wieku ~30-50 lat.. Jak na mój gust niektórzy już powoli sami nie wiedzą czego chcą. Tyle. Ankietę wypełniłem. Żadnych maili i telefonów nie podawałem.

A wy zamiast szukać dziury w całym przyluzujcie sobie trochę i myślcie trochę sami swoimi własnymi głowami, a nie czekacie na wyrok od II. Bo najgorsze co może być, to dawać sobą sterować. Tylko że ludzie dają sobą sterować, bo tak łatwiej, tak samo boją się wychylić z ogółu i powiedzieć coś wbrew idei, bo boją się że zostaną zjedzeni przez grono jej fanatyków. Właśnie dlatego po ogłoszeniu przez kogoś żałoby narodowej z powodu śmierci górników ludzie potrafią ubierać sie na czarno, powstrzymywać się od zabaw itd.
By B4rtek
#42575
Gawronnek: forum to forum i każdy może sobie pisać niezweryfikowane pierdoły. Z ankietą już nie jest tak pięknie chyba że anonimowa.

Bolec: to że ludzie przyjmują załobę to oznacza że współczują rodzinom zmarłych. To bym raczej nazwał dobrym wychowaniem i wyczuciem w tym przypadku.
By jaceka
#42576
Ankieta jak ankieta mnie zastanawia tylko jedno zdanie z tekstu skierowanego do internautów:
Stajemy przed ogromną szansą odpowiedzi na nurtujące nas wszystkich pytania dotyczące ryzyka zdrowotnego związanego z używaniem tego produktu


dlaczego z góry zakładają, że jest jakieś ryzyko? Czy takie zdanie nie powinno brzmieć:
Stajemy przed ogromną szansą odpowiedzi na nurtujące nas wszystkich pytania dotyczące ewentualnego ryzyka zdrowotnego związanego z używaniem tego produktu.
Jeżeli są niezależni tak jak piszą to chyba nie powinni tak od razu z góry to zakładać.
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#42577
B4rtek pisze:Gawronnek: forum to forum i każdy może sobie pisać niezweryfikowane pierdoły. Z ankietą już nie jest tak pięknie chyba że anonimowa.

Bolec: to że ludzie przyjmują załobę to oznacza że współczują rodzinom zmarłych. To bym raczej nazwał dobrym wychowaniem i wyczuciem w tym przypadku.



ale ta ankieta jest anonimowa, więc jak ktoś nie umie czytać to sam sobie jest winny, zresztą nawet petycje na nie podpisały osoby które są na tak, trzeba czytać a nie bezmyślnie naciskać ENTER, lub podawać swoje dane, ilekroć wypełniam jakąkolwiek ankietę i na końcu mam podać mail czy adres to nie zatwierdzam takowej, w sumie nic nas nie zwalnia z samodzielnego myślenia
Awatar użytkownika
By komedyjka
#42581
Przed chwilą na adres badania.sum@gmail.com został wysłany e-mail następującej treści:

"W związku z ankietą, o której informacja pojawiła się na forum e-papierosy-forum.pl, uprzejmie proszę o informację, jaka jednostka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego zdecydowała się przeprowadzić badania związane z e-papierosami. Uprzejmie proszę o podanie numeru telefonu kontaktowego. Będę bardzo wdzięczny za szybką odpowiedź."

Ja przed wypełnieniem tej ankiety poczekam na odpowiedź.
By B4rtek
#42583
Gawronnek pisze:
B4rtek pisze:Gawronnek: forum to forum i każdy może sobie pisać niezweryfikowane pierdoły. Z ankietą już nie jest tak pięknie chyba że anonimowa.

Bolec: to że ludzie przyjmują załobę to oznacza że współczują rodzinom zmarłych. To bym raczej nazwał dobrym wychowaniem i wyczuciem w tym przypadku.



ale ta ankieta jest anonimowa, więc jak ktoś nie umie czytać to sam sobie jest winny, zresztą nawet petycje na nie podpisały osoby które są na tak, trzeba czytać a nie bezmyślnie naciskać ENTER, lub podawać swoje dane, ilekroć wypełniam jakąkolwiek ankietę i na końcu mam podać mail czy adres to nie zatwierdzam takowej, w sumie nic nas nie zwalnia z samodzielnego myślenia


Pamiętaj że w internecie NIE jesteś anonimowy. Ankieta, w której nie podajesz swoich danych zawiera Twój adres IP. Automatycznie wyniki ankiety mogą zostać wzięte pod uwagę później ponieważ wszystkie zostały wypełnione z unikalnych adresów IP.
Oczywiście nie może być jakimś tam dowodem w sądzie itp, ale dla wielu osób (w tym naszego kochanego rządu) na dzień dzisiejszy wszystko może się przydać. Zresztą przeciwników e-p jest tylu ilu zwolenników więc można gdybać.
By jaceka
#42584
komedyjka pisze:Przed chwilą na adres badania.sum@gmail.com został wysłany e-mail następującej treści:

"W związku z ankietą, o której informacja pojawiła się na forum e-papierosy-forum.pl, uprzejmie proszę o informację, jaka jednostka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego zdecydowała się przeprowadzić badania związane z e-papierosami. Uprzejmie proszę o podanie numeru telefonu kontaktowego. Będę bardzo wdzięczny za szybką odpowiedź."

Ja przed wypełnieniem tej ankiety poczekam na odpowiedź.

i ja poczekam
By Skasowany
#42586
>>Bolec: to że ludzie przyjmują załobę to oznacza że współczują rodzinom zmarłych. To bym raczej nazwał dobrym wychowaniem i wyczuciem w tym przypadku.

To gdyby nas informowali ilu ludzi codziennie umiera na raka płuc, ginie na drogach, czy ponosi śmierć w jeszcze innych okolicznościach to... nie wiem, chyba wiedlibyśmy najsmutniejsze życie wśród zwierząt na ziemi. Jeśli ktoś chce dawać wyraz ubolewania proszę bardzo, tylko niech nie zmuszają do tego wszystkich ludzi w kraju. Zacytuję:

"Żałoba narodowa – żałoba ogłaszana przez władze państwowe po śmierci wybitnej osobistości (najczęściej związanej z krajem jej ogłoszenia) lub z powodu wielkiej katastrofy."

Jaki wpływ na życie w kraju, w ogóle jaki wpływ na cokolwiek miały 23 osoby z Kamienia Pomorskiego czy górnicy z kopalni Wujek? Taki sam jak te ~40 osób które ginie co weekend na polskich drogach. Rozumiem śmierć papieża czy Piłsudskiego.

Ale dobra, idę obejrzeć ze dwa odcinki Dr. House'a, bo niepotrzebnie się uniosłem i znów napisałem elaborat nie na temat.

W skrócie dla tych co bardziej leniwych: zróbcie (i róbcie w życiu) sami to co uważacie za słuszne. Nie wiem, być może dla Tusi to będzie śmieszne co tutaj napisałem, w końcu życie ma mnie dopiero wiele nauczyć.
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#42587
B4rtek pisze:Pamiętaj że w internecie NIE jesteś anonimowy. Ankieta, w której nie podajesz swoich danych zawiera Twój adres IP. Automatycznie wyniki ankiety mogą zostać wzięte pod uwagę później ponieważ wszystkie zostały wypełnione z unikalnych adresów IP.


wszystko się zgadza, to czemu na forum tak nie wielu podpisuje się imieniem i nazwiskiem, skoro i tak dzięki IP nie są anonimowi? odpowiedź jest prosta adres IP nie jest podpisem a jego wykorzystanie w celu identyfikacji osoby w zasadzie jest możliwe tylko w przypadku popełnienia przestępstwa
By Sean4
#42592
jaceka pisze:Ankieta jak ankieta mnie zastanawia tylko jedno zdanie z tekstu skierowanego do internautów:
Stajemy przed ogromną szansą odpowiedzi na nurtujące nas wszystkich pytania dotyczące ryzyka zdrowotnego związanego z używaniem tego produktu


dlaczego z góry zakładają, że jest jakieś ryzyko? Czy takie zdanie nie powinno brzmieć:
Stajemy przed ogromną szansą odpowiedzi na nurtujące nas wszystkich pytania dotyczące ewentualnego ryzyka zdrowotnego związanego z używaniem tego produktu.
Jeżeli są niezależni tak jak piszą to chyba nie powinni tak od razu z góry to zakładać.


Mnie z kolei głównie zastanowiło to co poniżej, jak można napisać takie zdanie nie zakładając z góry, że e-papieros to źródło uzależnienia? Osoba obiektywna napisałaby takie zdanie zupełnie odwrotnie. W takiej formie to jest przynajmniej tekst niezręczny, jeśli nie sugerujący.

"Na kolejne sześć pytań prosimy odpowiedzieć tylko wówczas, jeśli palili Państwo papierosy konwencjonalne
(analogowe) w momencie kiedy zaczęli Państwo stosować e-papieros. Prosimy również odpowiedzieć na nie
jeśli obecnie palą Państwo papierosy konwencjonalne (analogowe)

Jeśli nie palili Państwo papierosów konwencjonalnych (analogowych), ani nie palą ich Państwo obecnie,
prosimy przejść do kolejnej strony."

Nie wykluczam, że ktoś się zabrał do roboty po prostu niezbyt zręcznie, ale nadal coś mi nie pasuje. Tym bardziej, że z adresów gmailowych dostawałem raczej oferty od afrykańskich "biznesmenów", a nie poważnych instytucji. Więc i ja poczekam
By B4rtek
#42593
Bolec: Gdyby w jednym miejscu w jednej chwili pieprznął rak w te 40 osób i by ich zabił to by ogłoszono żałobę narodową. Podobnie ma się z tymi ginącymi na drogach, zrozum że nie ogłasza się żałoby bo STATYSTYCZNIE ileś tam osób zginęło, ogłasza się żałobę w chwili tragedii jaką niewątpliwie jest to co się wydarzyło choćby w kopalni...
Obojętne czy mnie osobiście się to podoba czy nie, uszanować należy moim zdaniem i tyle.
Jak biją kogoś po mordzie i przechodzisz obok to przejdziesz obojętnie ? Błagam !

Gawronnek pisze:wszystko się zgadza, to czemu na forum tak nie wielu podpisuje się imieniem i nazwiskiem, skoro i tak dzięki IP nie są anonimowi? odpowiedź jest prosta adres IP nie jest podpisem a jego wykorzystanie w celu identyfikacji osoby w zasadzie jest możliwe tylko w przypadku popełnienia przestępstwa


A widzisz, w celach identyfikacji osoby nie, ALE już w celu WIARYGODNOŚCI przeprowadzonej ankiety TAK !
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2009, 23:12 przez B4rtek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By kasperek76
#42594
B4rtek pisze:Pamiętaj że w internecie NIE jesteś anonimowy. Ankieta, w której nie podajesz swoich danych zawiera Twój adres IP. Automatycznie wyniki ankiety mogą zostać wzięte pod uwagę później ponieważ wszystkie zostały wypełnione z unikalnych adresów IP.

...i zaprawdę powiadam Wam, że nadejdą dni, kiedy zapukają do Naszych drzwi o 6.00 rano w poszukiwaniu nielegalnego liquidu, dowiedziawszy się wcześniej po IP, że braliśmy udział w ankiecie z której to wnioski zostały wyciągnięte PRZEOKRUTNE...
Wrzućcie na luz :P Co innego oficjalne działania II, co innego anonimowa ankieta.
OT:
o żałobie macie tu http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=S-fyEW8-mME
Awatar użytkownika
By Tusia
#42599
komedyjka pisze:
Ja przed wypełnieniem tej ankiety poczekam na odpowiedź.


I tak postępują ludzie rozsądni..., nieważne czy starzy czy młodzi... rozsądni... czekają na potwierdzenie wiarygodności :wink:

Ja czekam na odpowiedź a potem chętnie wypełnię jeśli uznam, że mogę... bez zastrzeżeń...

Tak się niektórzy obawiają paranoi a nie zastanowią się, że właśnie takimi może ktoś zgrabnie manipulować a oni tego nawet nie zauważą... dumni z siebie i nieomylni we własnym mniemaniu.
Nie przyjmują ostrzeżeń, aroganccy...

A róbcie co chcecie..., nikt przecież WAM nie narzuca co macie robić i co myśleć.

"Przepraszam", że znowu się mądruję ale z racji wieku i pewnej funkcji na tym forum... mogę sobie na to pozwolić.

Każdy ma prawo mieć własne zdanie i robić to co mu się podoba, nikt do niczego nie zmusza, więc nie zmuszajcie innych, aby myśleli tak jak wy... niepokorni ...
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#42605
Tusiu każdą sprawę tak dokładnie sprawdzasz? bo mogę się założyć że w życiu podpisałaś nie jeden dokument bez dokładnego czytania i być może kiedyś się nacięłaś, ale jednak w większości przypadków wszystko było w porządku

powtórzę jeszcze raz, jako moderatorzy i wojownicy w słusznej sprawie, baczniej zwracajcie uwagę na to co piszą ludzie na forum, bo to na forum można czytać o przedawkowaniach nikotyny, czy tak jak ostatnio o inhalacji brandy

ww. ankietę wypełniałem powoli i nie było tam w moim odczuciu ani jednego tendencyjnego pytania, a jeśli nawet okaże się że to przekręt to nie napisałem w niej nic takiego czego muszę się wstydzić czy tez obawiać się że mi zaszkodzi
By Skasowany
#42606
Albo jesteśmy zorganizowani albo NIE!

Nagrody dają?

Konkursik?

Czas goni?


nikt przecież WAM nie narzuca co macie robić i co myśleć.


OK..

a jeśli nawet okaże się że to przekręt to nie napisałem w niej nic takiego czego muszę się wstydzić czy tez obawiać się że mi zaszkodzi

Ja też.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#42611
Gawronnek pisze:ww. ankietę wypełniałem powoli i nie było tam w moim odczuciu ani jednego tendencyjnego pytania, a jeśli nawet okaże się że to przekręt to nie napisałem w niej nic takiego czego muszę się wstydzić czy tez obawiać się że mi zaszkodzi


Niekoniecznie może zaszkodzić Tobie. Wystarczy, że wyniki (nieweryfikowalne obiektywnie) zostaną wykorzystane przez jakiegoś p. Piechę i lobby anty-e-p.

Żeby nie było - jestem za rzetelnym badaniem tych spraw. Rzetelnym, otwartym i zgodnym z procedurami badań naukowych. Nie na anonimowym serwerze ankietującym.

Mirek
Awatar użytkownika
By Tusia
#42614
Gawronnek
Mam umysł analityczny :wink:
Taka już jestem, zawsze.
Nikt nie ma pretensji, że ktoś wypełnił, ale po co się tak spieszyć było...
Co nagle to po diable jak mówi przysłowie :wink:
Natomiast poważnie, nie po to organizowaliśmy się..., jedni aktywnie , inni niestety tylko jako obserwatorzy i komentatorzy, aby teraz tego mądrze nie wykorzystać.
A głupoty na forum jest sporo choćby "eksperymenty" do których nawiązujesz... :?
Awatar użytkownika
By Gawronnek
#42618
StaryChemik pisze:Niekoniecznie może zaszkodzić Tobie. Wystarczy, że wyniki (nieweryfikowalne obiektywnie) zostaną wykorzystane przez jakiegoś p. Piechę i lobby anty-e-p.

ale takie wyniki skoro są nieweryfikowane mogą być równie dobrze przedstawione bez przeprowadzenia ankiety

aby ze swojej strony zakończyć ten temat, dodam tylko że bez względu na to czy ankieta jest poważna czy nie, jestem przeciwny próbie ustawiania tu na forum odpowiedzi na zadawane pytania, bo z wypowiedzi niektórych wynika że jak robi to Pan X dla własnych potrzeb np. pracy magisterskiej to absolutnie nie wolno brać w niej udziału a jak poważny Instytut to wypełnienie ankiety będzie obowiązkiem każdego e-palacza, ale nawet wtedy nie będzie wiadomo jak zostaną zinterpretowane wyniki ankiety, ba nawet jakie naprawdę będą (bo wielu userów skarży się na pewne problemy zdrowotne) i kto tak naprawdę za nią stoi
Awatar użytkownika
By Tusia
#42619
Gawronnek pisze: dodam tylko że bez względu na to czy ankieta jest poważna czy nie, jestem przeciwny próbie ustawiania tu na forum odpowiedzi na zadawane pytania



NIE :!: :!: :!:
Nikt absolutnie nie ma zamiaru wpływać czy narzucać jakie odpowiedzi mają być wpisywane. Skąd taki pomysł :?:
Zobaczcie jak ludzie się nie rozumieją... :? :!:
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#42623
Gawronnek pisze:ale takie wyniki skoro są nieweryfikowane mogą być równie dobrze przedstawione bez przeprowadzenia ankiety

Jak mogą być przedstawione? Właśnie swoistą podkładkę trzeba mieć - nie da się przedstawić wyników z powietrza.

aby ze swojej strony zakończyć ten temat, dodam tylko że bez względu na to czy ankieta jest poważna czy nie, jestem przeciwny próbie ustawiania tu na forum odpowiedzi na zadawane pytania,

Kto takich prób dokonuje? Możesz to stwierdzenie poprzeć choćby śladowym dowodem czy tak tylko sobie gadasz?

Z mojej strony EOT
By jaceka
#42625
sprawa jest w sumie jasna. Niech każdy robi co chce. Wypełnia ankiety lub nie wypełnia. Mamy ustrój demokratyczny wszakże.
Niemniej to forum jest o e-paleniu. Jesteśmy tu z wielu powodów. Jedni by zapoznać się z e-paleniem i epapierosami. Inni dla rozrywki. Jest też
duża część z forumowiczów, którym zależny na tym, by e-palenie było bezpieczne i dostępne. I to właśnie Ci forumowicze mają wątpliwości co do rzetelności takiej ankiety. I są one (wątpliwości) moim zdaniem uzasadnione. Tym bardziej, że są zakusy na embargo na e-palenie.

StaryChemik pisze:
Żeby nie było - jestem za rzetelnym badaniem tych spraw. Rzetelnym, otwartym i zgodnym z procedurami badań naukowych. Nie na anonimowym serwerze ankietującym.

Mirek

otóż to.
Jeżeli badania miałyby być poważne lub okażą się -po zapytaniu komedyjki poważnymi- to chwała im za to, że chcą nas o e-palenie pytać.
uf.
Awatar użytkownika
By Lobo
#42628
Jeśli podchodzimy choć odrobinę poważnie do takiej formy badania jakim jest anonimowa ankieta to WIARYGODNOŚĆ i ODPOWIEDZIALNOŚĆ za wyniki jej przeprowadzenia całkowicie przypadają OSOBIE lub INSTYTUCJI która taką formułę wprowadza.
P.S
nie odpowiedziałbym nawet na jedno pytanie jakby mi z banku ankieter maila z konta darmowego przysyłał typu bank.podajmipin@gmail.com
By Goniewicz
#42649
Szanowni Państwo,

W związku z tym, że pojawiają się u Państwa wątpliwości co do rzetelności i warygodności badań, których jestem autorem pragnę wyjaśnić i przeprosić, że nie podałem swojego służbowego adresu emialowego. Chciałem jedynie zapewnić osobom pracującym nad tym projektem szybki dostęp do korespondencji dotyczącej tej ankiety.

Jeśli życzą sobie Państwo uwierzytelnienia mojej osoby proszę o kontakt na adres goniewiczm@medsfgh.ucsf.edu

Z poważaniem

dr n. farm. Maciej Goniewicz
Śląski Uniwersytet Medyczny
oraz
Center for Tobacco Control Research and Education
University of California San Francisco
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.