EPF
Nasze własne produkcje
Awatar użytkownika
By sgm80
#860229
Zainspirowany BOXem kolegi Jacka (czyt. Krasny) a w szczególności obudową jaką zastosował, postanowiłem zMODzić coś swojego oczywiście z KISem na pokładzie.
Box głownie ma służyć jako zasilanie biurkowe, tj. do pracy przy komputerze i wylegiwaniu się z :piwo przed TV. Na wyjścia mam mechanika.

Oczywiście wiem że Ameryki nie odkryłem ale chciałem mieć coś swojego i zbudowanego własnoręcznie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Żeby Krasny nie powiedział, że powieliłem jego pomysł :lol: :piwo :lol: :piwo :lol: w boxie zastosowałem zasilanie 2x18650 w koszyczku bez zabezpieczania, ale żeby nie żyć niepewności zastosowałem sygnalizację poziomu rozładowania akumulatorów korzystając z takiego schematu jak poniżej w którym zwykły potencjometr zamieniłem na precyzyjny. Dioda zapala się dopiero po wyskalowaniu układu do napięcia przy jakim ma sie zapalać więc nie świeci podczas wapowania. Ale gdy się zapali to znak, że podmianka aku już blisko... *BOJE SIE*
Obrazek

To tyle teraz czekam na: *BICZ* *SZERYF* *horse* z waszej strony, że kolejna "krótkofalówka" powstała :D
Aha , box ma wymiary 120mmx54mmx23mm

Pozdrawiam *SMOKE*
Awatar użytkownika
By MarioBernatti
#860249
Fajowy

Na pierwszy rzut oka wygląda na sklepowy, a nie na produkcje: pilnik i brzeszczot :)

Co to za obudowa ?
Była od razu z przyciskiem ?
Wygląda na jakiś komplet :)

Szukam czegoś podobnego dla znajomego, podoba mu sie mój MVP, a to jest z zewnątrz prawie identyczne :)
Awatar użytkownika
By krzych.s
#860516
Będąc u piekarza, oglądałem to pudełko, ale jednak wziąłem mniejsze full-alu (to co już kilka osób robiło). Gdyby to było otwierane największą ścianką... marzenie ;).

Swoją drogą, po co Ci właściwie ten układ, nie łatwiej zrobić przepięcie woltomierza na jednym swicthu (też u piekarza kupisz astabilny dwustykowy)? Rozumiem, że miejsca masz tam w bród, ale woltomierz fajniejszy ;).

Pokażesz środek? :)

PS. KIS przerabiany własnoręcznie czy od Goldiego?
Awatar użytkownika
By sgm80
#860649
krzych.s pisze:Swoją drogą, po co Ci właściwie ten układ, nie łatwiej zrobić przepięcie woltomierza na jednym swicthu (też u piekarza kupisz astabilny dwustykowy)? Rozumiem, że miejsca masz tam w bród, ale woltomierz fajniejszy ;).


Bo w 80-90 % boxach są voltomierze.

krzych.s pisze:Pokażesz środek? :)

Jeśli będzie rozkręcony i pod ręką będzie akurat aparat to pewnie, że tak.

krzych.s pisze:PS. KIS przerabiany własnoręcznie czy od Goldiego?

Przerabiany własnoręcznie przez KRASNY'ego.
Awatar użytkownika
By Krasny
#874032
Gratuluję wykonania, ale jak pomyślę ile musiałem Cię namawiać na boxa... :palm
Awatar użytkownika
By Krasny
#874047
Taaa plus, a ja od Ciebie nie dostałem za boxa...
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.