EPF
W TV, prasie, internecie o elektronicznych papierosach.
Awatar użytkownika
By minimaluser
#1577033
Uwaga na wiśniowy smak!

Uczeni odkryli wysokie stężenie aldehydu benzoesowego w 108 ze 145 wkładów. Najwyższe było we wkładzie o smaku wiśniowym, niemal 45 razy wyższe niż w pozostałych wkładach, a nawet przewyższający zawartość tego związku chemicznego w „tradycyjnych” papierosach.


Uff, całe szczęście nie lubię wiśni. Mogę czuć się bezpiecznie.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1577040
To przechodzimy z powrotem na analogi. Okazuje się, że są zdrowsze od efajków.
"Wdychany w dużych ilościach może być toksyczny i podrażniać drogi oddechowe". Sensacja... Prawie jak powietrze w każdym większym mieście.
Wspaniały "artykuł". Podsunę autorowi taki link dla kolejnych tekstów. Nawet nie musi wchodzić w wyniki. Wystarczą pierwsze zdania.
http://lmgtfy.com/?q=Co+jest+szkodliwe+ ... 9Bciach%3F


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ostatnio zmieniony 01 lut 2016, 09:29 przez Pude!lek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By bofh
#1577041
A informacja w wikipedii jest następująca
Aldehyd benzoesowy ma charakterystyczny migdałowy zapach, ale w odróżnieniu od nitrobenzenu i cyjanowodoru, które pachną podobnie, nie jest toksyczny.

Mamy kolejną czarownicę? ;)
Awatar użytkownika
By Gaju
#1577043
Precyzja w podawaniu ilości powala:
- wdychany, zwłaszcza w dużych ilościach, może mieć działanie toksyczne
- najwyższe (stężenie) było we wkładzie o smaku wiśniowym
- e-papierosy o smaku czekolady, cukierków, kawy, herbaty i tytoniu (a jak smakują Wasze e-papierosy? bo moje trochę jak stal) również mają wysokie stężenie aldehydu benzoesowego
- smaki stylizowane na alkohol lub inne napoje mają niższe stężenie grożnego związku

I jednocześnie "obalyly" dwa mity:
- e-papierosy są zdrowszą opcją, Najnowsze badania pokazują, że to kolejny mit
- Naukowcy z Roswell Park Cancer Institute obalili popularny mit o e-papierosach, a mianowicie, że są one praktycznie nieszkodliwe

Tak to jest jak się piszę artykuły na sedesie.

Obrazek
w tym coś musi być
Awatar użytkownika
By saradonin
#1577053
Słabe, nie ma nawet groźnego wydźwięku, można było napisać bardziej złowrogie pierdoły, np.:

Miliony palaczy sądzą, że e-papierosy są zdrowszą opcją, Najnowsze badania pokazują, że to kolejny mit.
Naukowcy z X-Files obalili popularny mit o e-papierosach, a mianowicie, że są one praktycznie nieszkodliwe.
W badaniu opublikowanym na łamach magazynu „Faktoid” uczeni wskazują, że część smakowych wkładów zawiera śmiercionośny tlenek diwodoru, który w 2014 tylko w Polsce był przyczyną *674 zgonów.


*http://statystyka.policja.pl/st/wybrane-statystyki/utoniecia/109608,Utoniecia-2014.html


aldehyd benzoesowy [...] wdychany, zwłaszcza w dużych ilościach, może mieć działanie toksyczne i mocno drażnić układ oddechowy.
Jak dobrze, że mamy normalne, zdrowe, nie drażniące papierosy.

Awatar użytkownika
By Haze
#1577057
Jakby komuś nie chciało się czytać wersji źródłowej tego artykułu to uspokajam, że badacze z Sosnowca piszą w nim, że nawet w przypadku tego śmiercionośnego :mrgreen: (wg Newsweeka) wiśniowego liquidu wzięcie 160 sztachów (przyjęta dzienna średnia sztachów, którą bierze ePalacz) skutkuje przyjęciem dawki benzaldehydu ponad TYSIĄC RAZY MNIEJSZEJ niż dopuszczalna dawka podawana przez US Workplace
Environmental Exposure Level Guides
.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1577064
Ale "dziennikarz" Nesweeka nie musi o tym wiedzieć, bo tekstu źródłowego nie czytał. Miał napisać o szkodliwości efajków, to napisał. Kogo obchodzą takie szczegóły jak to, że przeciętna dawka tej substancji podczas wapowania jest ponad 1000 razy niższa niż dopuszczalna.
Drążył nikt nie będzie i cytując klasyka - "ciemny lud to kupi" i o to chodzi.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Mutango
#1577066
saradonin pisze:W badaniu opublikowanym na łamach magazynu „Faktoid” uczeni wskazują, że część smakowych wkładów zawiera śmiercionośny tlenek diwodoru, który w 2014 tylko w Polsce był przyczyną *674 zgonów.[/i]

Przy czym ta liczba zgonów jest stanowczo zaniżona, ponieważ dotyczy tylko ofiar, które bezpośrednio zachłysnęły się tą niebezpieczną substancją. Natomiast w sposób pośredni tlenek diwodoru zabija znacznie większe ilości ludzi. Weźmy choćby tysiące ludzi, którzy giną w wypadkach komunikacyjnych. Bo przecież to właśnie tlenek diwodoru jest głównym winowajcą, że drogi są śliskie i niebezpieczne.

A propo, dzisiaj przelotnie słyszałem w radiu (jedynka) wypowiedz (oczywiście rozsądną) prof. Sobczaka, chyba jakaś dłuższa audycja się toczyła (może jeszcze się toczy) na temat e-p. Niestety nie miałem czasu zbyt długo słuchać...
Ostatnio zmieniony 01 lut 2016, 10:28 przez Mutango, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1577071
Rozmawiałem przed chwilą z jednym z naukowców z IMPiZŚ (jednym z autorów). Przygotujemy wspólne oświadczenie i wezwanie Newsweeka do sprostowania zgodnie z art. 31a prawa prasowego.
Awatar użytkownika
By Timi
#1577087
Uczeni odkryli wysokie stężenie aldehydu benzoesowego w 108 ze 145 wkładów. Najwyższe było we wkładzie o smaku wiśniowym, niemal 45 razy wyższe niż w pozostałych wkładach, a nawet przewyższający zawartość tego związku chemicznego w „tradycyjnych” papierosach.


Buhahahahahahahaha....

Gazetka red. Lisa coraz częściej sięga wyżyn w wyścigu o zajęcie zaszczytnego, pierwszego miejsca w rywalizacji o tytuł EUROPEJSKIEGO BRUKOWCA ROKU.
Jak widać "jaki pan, taki kram".

Pomijam umiejętności językowe autora, które są na poziomie "polska język, trudna język".
Awatar użytkownika
By e_sat
#1593763
LogerM pisze:Rozmawiałem przed chwilą z jednym z naukowców z IMPiZŚ (jednym z autorów). Przygotujemy wspólne oświadczenie i wezwanie Newsweeka do sprostowania zgodnie z art. 31a prawa prasowego.


I co z tym sprostowaniem? Nie wyszło chyba...
By Dork
#1593783
Jeśli myślisz że w 2, czy 3 tygodnie uda się coś takiego załatwić z jakby nie patrzeć gigantem prasowym, to jesteś w grubym błędzie. Pewnie będzie trzeba z tym wystąpić do sądu, a nie wiem czy tej garstce uczonych będzie się chciało, ale zawsze Ty możesz to zrobić!

Tapnięte z Sony Xperia Z3
Awatar użytkownika
By Tymon78
#1594022
A za rogiem już reklamują... Olejki...,przebadane do " ostatniej kropli " ... znaki czasów, a jaracie się jak na analogach..., będzie więcej nowin, niektórzy wręcz zwatpią :mrgreen:
Im w to graj...
Awatar użytkownika
By Tecumseh
#1594052
https://www.roswellpark.org/cancertalk/ ... d-life-and Opiekują się ludzmi z diagnozą terminalną, oczywiście za hojne darowizny. Więc czym więcej chorych tym więcej maja kasy. Dlatego analog jest lepszy bo zabija.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1594061
Tecumseh pisze:https://www.roswellpark.org/cancertalk/201602/quality-life-qa-supporting-patients-and-their-families-through-end-life-and Opiekują się ludzmi z diagnozą terminalną, oczywiście za hojne darowizny. Więc czym więcej chorych tym więcej maja kasy. Dlatego analog jest lepszy bo zabija.

Zapoznaj się z wynikami badań bo one wskazują na coś innego niż twierdzi artykuł.
Awatar użytkownika
By Tecumseh
#1594083
LogerM pisze:
Tecumseh pisze:https://www.roswellpark.org/cancertalk/201602/quality-life-qa-supporting-patients-and-their-families-through-end-life-and Opiekują się ludzmi z diagnozą terminalną, oczywiście za hojne darowizny. Więc czym więcej chorych tym więcej maja kasy. Dlatego analog jest lepszy bo zabija.

Zapoznaj się z wynikami badań bo one wskazują na coś innego niż twierdzi artykuł.

Wynikami z pierwszego posta ?. Dla mnie ten instytut to tak jak sekta.
Awatar użytkownika
By LogerM
#1594207
Tecumseh pisze:Wynikami z pierwszego posta ?

Tak wynikami na których oparł się artykuł cytowany w pierwszym poście. Sugeruję również przeczytać kto wykonał te badania.
Tecumseh pisze:Dla mnie ten instytut to tak jak sekta.

A twierdzisz tak na jakiej podstawie? Bo to trochę odważne założenie gdy mówi się o instytucie badawczym z przeszło stuletnią tradycją.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.