EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
Awatar użytkownika
By Aqurian
#1847858
Wiem, że było już dużo podobnych wątków. Lecz nigdy na ten temat. Podczas ładowania cuboida poprzez kabel on nie chce się naładować do końca. Nawet przez całą noc. Ktoś mi może wytłumaczyć dlaczego ? Akumulatory się nie grzeja, kabel ładuje lecz nie do końca , akumulatory Avatar. Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
By Timi
#1847861
Cuboid nie ma balansera. Ogniwa trzeba ładować w dobrej ładowarce zewnętrznej.
Awatar użytkownika
By Aqurian
#1847862
Czyli mogę podladowywa USB dopuki nie kupię ładowarki. A co do ladowarek. Czy taka z RTV AGD za 50 zł wystarczy ?
Awatar użytkownika
By Goldi
#1847863
Aqurian pisze:Czy taka z RTV AGD za 50 zł wystarczy ?

Zależy jaki to model. W takich sklepach najczęściej kupić można tylko ładowarki do akumulatorków Ni-Cd i Ni-MH. Tutaj potrzebna jest ładowarka do ogniw Li-Ion.
Awatar użytkownika
By Aqurian
#1847865
W jakim sklepie mogę kupić taką ładowarkę ? W RTV AGD jest tylko jedna. A nie pisze czy jest do litowo jonowych
Awatar użytkownika
By jackas50
#1847866
Widzę ,że jest na naszym Bazarku jeszcze dostępna nitecore-um20-usb-t127111.html
Awatar użytkownika
By Aqurian
#1847867
Raczej wolę kupić w sklepie. Nie lubię zakupów przez internet. Czy mogę szukać ładowarek w sklepach typowo z elektroniką? Wydaje mi się że tam szajsu nie sprzedadzą .
Awatar użytkownika
By Goldi
#1847868
Szukaj gdzie chcesz. Ważne żebyś znalazł ładowarkę do Li-Ion bo taka do Ni-Cd lub Ni-MH nie przyda się do zastosowań e-p.
Awatar użytkownika
By Timi
#1847869
@Aqurian
W stacjonarnych e-dymach mają Nitecore i chyba widziałem całkiem przyzwoitego Xtara VC4.
Mam go od lat i spełnia swoje zadania bez zastrzeżeń. Co prawda wolę Litokalie Lii-500, ale ona w PL jest trudnoosiągalna.
By Krasnal45
#1847870
Gdybyś uzupełnił swój profil i napisał skąd jesteś, byłoby może łatwiej podpowiedzieć gdzie dostaniesz porządna ładowarkę...
Awatar użytkownika
By kangaroo
#1847871
Aqurian pisze:Raczej wolę kupić w sklepie. Wydaje mi się że tam szajsu nie sprzedadzą .

Tu też nikt szajsu nie sprzedaje :evil:
Awatar użytkownika
By Aqurian
#1847872
Mieszkam w Częstochowie . Tak wiem, że nikt szajsu nie sprzeda. Ale wolę kupić w sklepie stacjonarnym.
Awatar użytkownika
By Timi
#1847873
Aqurian pisze:Mieszkam w Częstochowie . Tak wiem, że nikt szajsu nie sprzeda. Ale wolę kupić w sklepie stacjonarnym.

Na przeciwko teatru masz e-dyma.
A jeśli chodzi o sprzedawanie szajsu przez elektroniczne sieciówki, to bardzo się mylisz. Oni jadą głównie na szajsie.
Awatar użytkownika
By Timi
#1847877
Awatar użytkownika
By Aqurian
#1848033
Witam , ponawiam temat bo myślę , że kolejnego nie ma sensu robić. Cuboid rozładował się . Próbowałem naładować go przez USB ale nawet nie pokazuje , że ładuje. Pisze tylko check battery. Gdy sprawdzam napięcie obu bateri jest 1.24V i1.50V. czy to normalne? Muszę po prostu naładować ładowarka zewnętrzna i będzie wszystko ok?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Kanapix
#1848034
To nie jest normalne. Ogniwa masz glęboko rozładowane, potrzebna będzie ładowarka zewnętrzna z funkcją ładowania ogniw głęboko rozładowanych. Normalne rozładowane ogniwo ma około 3,3V
Awatar użytkownika
By Aqurian
#1848035
To wiem. Czyli dobra ładowarka do akumulatorów wystarczy ?

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Kanapix
#1848036
Tak, tylko musisz sprawdzić w opisie czy ma funkcję ładowania mocno rozładowanych ogniw. Jak ma - to ogarnie :)
Awatar użytkownika
By Aqurian
#1848037
Uff. Już się bałem , że Kubuś idzie w odstawkę. A co dopiero kupiony. Mam nadzieję , że jeszcze te akumulatory wystartują. Już oszczędzam na dobrą ładowarke!
Dzięki wielkie.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Aqurian
#1848038
Czyli jeżeli ładowarka xtar mc2 ma taką funkcję to na spokojnie naładuje te akumulatory? Dorzucam, że są to akumulatory Avatar. Z tego co wiem są dość dobre i myślę , że nie powinno być problemu.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Kanapix
#1848039
Powinna to ogarnąć bez problemu :)

PS nie pisz posta pod postem - używaj opcji "edytuj"
Awatar użytkownika
By Aqurian
#1848040
Sory. Poprawie się. Dzięki za pomoc . Myślę że się uda to ogarnąć i jak najszybciej kupić ładowarkę. Miłego weekendu

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
By Timi
#1848042
@Aqurian
Niedoczytałem historii tych akumulatorów. Kupiłeś nowe i Cuboid je rozładował, czy na przykład wyciągnąłeś stare z szuflady?
Jeśli nowe i Cuboid na nich działał, to musisz reklamować i boxa i akumulatory.
Sprawny Cuboid ma zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniem, które nie zadziałało. A w akumulatorach rozładowanych poniżej 2,5V zachodzą nieodwracalne zmiany zmieniające ich parametry.
By Krasnal45
#1848046
Te ogniwa nadają sie juz tylko do utylizacji. Nawet jak wstaną w dobrej ładowarce, to ich pojemność będzie znikoma.
Szukam czegoś dobrego

Dzień dobry. Mój drugi post tutaj, a zarazem wiem,[…]

Problem z paleniem w OXVA slim pro.

Siema, Mam dość irytujący problem z OXVA slim pro[…]

Liquider

Miał ktoś do czynienia z tymi liquidami? Jak wraże[…]

Premium liquidy

Próbowałem dużo różnych liquidów i sytuacja jest t[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.