EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By Cazzorel
#1902850
Zastanawiam się jaki wpływ na przykład na pamięć ma zużyta grzałka. Zazwyczaj jak powapuje tydzień, wata w grzałce robi się ciemna. Już nie mówię o dwóch czy trzech tygodniach, wtedy jest tak uwalona i czarna że nie mam pytań. Niepokoi mnie to bo wciągam ten syf zazwyczaj mimowolnie i nieświadomie bo te grzałki robią się czarne w takim czasie, że muszę co chwile kupować nowe. Te uwalone czarne grzałki podczas podgrzewania chyba uwalniają jakieś metale ciężkie do organizmu nieprawdaż? Martwię się o negatywne efekty na moją pamięć.
Awatar użytkownika
By Timi
#1902854
Cazzorel pisze: bo wciągam ten syf zazwyczaj mimowolnie i nieświadomie

Wciąganie jest nielegalne. Szczególnie syfów.
Nie czyń tego!
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1902864
yyyy sorry że wtrące, ale czy tutaj naprawdę chodzi o pamięć-tą mózgową? :D , bo jeśli tak to kurna chyba przestanę czytać dowcipy i oglądać komedie i będę siedział tylko na tym super fajnym forum :D ; nie no ja rozumiem niegatywny wpływ na płuca, błony śluzowe itp ale kurna na pamięć! skąd żeś Pan to wytrzasnął :D ; palisz na starych grzałkach i nagle wszystko zapominasz, nie no normalnie jak w facetach w czerni błysk i nikt nic nie pamięta. Od zatrucia nie traci się pamięci tylko ginie, mdleje, ląduje na sorze, ma gorączkę, wymioty, biegunkę itp, ale pamięć, litości.
By Krasnal45
#1903048
Krasnal45 pisze:@Cazzorel
A to co jesz, to czym oddychasz, to Cię nie martwi? Zapewniam, że jest tego więcej. Co do Twojej pamięci, pamiętaj po prostu, żeby co tydzień jednak wymienić grzałkę.

Od kiedy i ile dziennie paliłeś zwykłych papierosów?
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1903082
Cazzorel pisze:Ja wiem, że takie pytania są komiczne ale akurat metale ciężkie w spalonej grzałce mogą przedostawać się do organizmu.
a to na pewno że metale ciężkie itp syfy do organizu, ale na pamięć będą mieć wpływ raczej w ostatniej kolejności :-). Mi najdłużej grzałki tzw gotowce wytrzymywały max 10-14 dni aż poczułem bobra, a w tych mniejszych max tydzień przy wapowaniu ok 6-7ml dziennie; czujesz trochę spalenizny i/albo mało już smaku to od razu wymieniaj, zamiast się truć; dzięki szanownym kolegom z forum przerzuciłem się na własne grzałki i już mnie to w ogóle nie martwi na ile starczają :-)
Awatar użytkownika
By bulit73
#1903087
Awatar użytkownika
By AmnuM
#1903126
Zwykłe microcoile wymieniam raz na tydzień, do momentu kiedy przestaje już być połyskliwy. Im grubszy drut, tym dłużej grzałka jest na chodzie po przepaleniu. Nie wiem jak to jest z Claptonami, Alienami itp. Ale z tego co widzę, to są specjalne szczoteczki z metalowym włóknem do czyszczenia tego typu grzałek.
Awatar użytkownika
By Nikotynos
#1903147
bulit73 pisze:https://starychemik.wordpress.com/2018/02/25/wazne-metale-ciezkie-w-aerozolu-generowanym-w-ein/
hmm można by rzec że nie tyle nowa grzałka ma wpływ na nasze zdrowie a bardziej temperatura spalania, to z czego zbudowany jest parownik, z czym lq wchodzi w interakcję; czyli im większe i dłuższe smażenie tym gorzej, im gorsze środowisko w którym przebywa lq tym gorzej; zupełnie jak w kuchni :-), im dłużej smaży się na patelni czy na grillu tym więcej potem szkodliwego syfu dostanie się do organizmu, np owijamy kanapki w folie alu to już alu wchodzi w interakcję z kanapką i przenika, choć tu w bezpiecznych ilościach, jak stwierdzono w badaniach (chyba że ta folia zostanie podgrzana)
Ostatnio zmieniony 23 sie 2019, 23:28 przez Nikotynos, łącznie zmieniany 1 raz.
ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

Jak to jest z tymi deserówkami?

Witajcie :wink: Temat troszke nostalgiczny bym p[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.