EPF
Zdrowotne aspekty e-palenia.
By Mastertext
#1380044
epapieros.katowice.pl pisze:
Mastertext pisze:Powiedz klientce żeby w trosce o własne zdrowie natychmiast zaprzestała e-palenia skoro jest dla niej takie szkodliwe. Nikt jej przecież nie zmusza do korzystania z e-papierosów, podobnie jak do jedzenia słodyczy oraz innych praktyk, które według różnych badaczy szkodzą temu czy owemu. Życie w ogóle jest szkodliwe dla zdrowia i niezwykle czasochłonne, a mucha po utracie szóstej nogi traci słuch.


To nie Klientka wyrokowała, tylko jej dentysta, dlatego pytała, a ja pytam tu, bo Klienci są dla nas ważni :)


A kim Ty jesteś żeby mieć obowiązek wypowiadania się na temat wpływu e-papierosów na zęby klientki w sposób bardziej wiarygodny niż jej dentysta? Równie dobrze może przyjść za tydzień i oświadczyć, że jej małżeństwo się posypało, a ginekolog odradzał - wtedy też będziesz robił za eksperta? A co jeśli np. sprawa z jakiegoś powodu skończy się w sądzie i będziesz się musiał tłumaczyć dlaczego ona, ufając Tobie bardziej niż innym ekspertom, doprowadziła do rozpadu własnego małżeństwa wskutek naużywania e-papierosów?

Ani nie masz obowiązku, ani to forum nie jest miejscem powołanym do ustalania "prawdy absolutnej", a klientka jak ma e-palić, to i tak wróci.
Awatar użytkownika
By Tikos
#1380073
@Mastertext, przeczytaj swój tekst i się zastanów, dlaczego tak niewielu "dostawców" ma odwagę napisać cokolwiek na tym forum. Normalnie pytam "co uważacie?", a Ty mnie od razu atakujesz... brak mi słów, żeby Ci odpowiedzieć. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By szoferek
#1380098
A mnie mój dentysta - nomen omen młodszy ode mnie na ostatniej wizycie pochwalił, że przeszedłem na e. Zęby wybielały i po 3 latach tylko 2 dziury były :)
By Mastertext
#1380107
epapieros.katowice.pl pisze:@Mastertext, przeczytaj swój tekst i się zastanów, dlaczego tak niewielu "dostawców" ma odwagę napisać cokolwiek na tym forum. Normalnie pytam "co uważacie?", a Ty mnie od razu atakujesz... brak mi słów, żeby Ci odpowiedzieć. Pozdrawiam.

Ja Cię atakuję? - chyba masz problemy z czytaniem z uwagi na późną porę. Wyraziłem jedynie pogląd, że nie jest dla Ciebie, jako dostawcy, najbezpieczniej wypowiadać się w charakterze eksperta na temat zdrowotnych aspektów długotrwałego stosowania oferowanych przez Ciebie produktów. Wiadomo, że ludzie są różni, więc wydaje mi się, że takie sytuacje lepiej pacyfikować w zarodku.

Odnośnie wpływu e-palenia na zdrowie, jestem przekonany, że wciąganie jakiegokolwiek aerozolu przez rurkę do płuc nie jest w dłuższym okresie czasu dla zdrowia obojętne. Ale jak ktoś się decyduje na e-palenie, czy na cokolwiek innego, to najpierw powinien się zastanowić nad skutkami, a nie potem dziwić. To ta klientka próbuje się Twoim kosztem uwolnić od odpowiedzialności związanej z dokonanym przez nią wyborem, a Ciebie sprowadzić do roli alibi ("dałam się nabrać bo sprzedawca mnie zapewniał, choć doktor przestrzegał").

Dziwne tylko, że ludzie nie wykazują tak wielkiej dbałości o swoje zdrowie kupując szlugi czy flaszkę, choć o tych akurat towarach dokładnie wiadomo kiedy, w jakich warunkach i w jaki sposób szkodzą.

Jedynym co zostało udowodnione jest to, że używanie e-papierosów zagraża naszemu zdrowiu znacznie mniej niż konsumpcja tradycyjnych wyrobów tytoniowych. Reszta niech pozostanie po stronie klienta, bo tak dla wszystkich bezpieczniej.
Awatar użytkownika
By MGK
#1380114
piehot pisze:u mnie to już próchnica czy jeszcze nie ?

Obrazek


Gdzie tam morda pawiana jak się patrzy :mrgreen:

Awatar użytkownika
By Luk Goth
#1380190
Mastertext pisze:Dziwne tylko, że ludzie nie wykazują tak wielkiej dbałości o swoje zdrowie kupując szlugi czy flaszkę, choć o tych akurat towarach dokładnie wiadomo kiedy, w jakich warunkach i w jaki sposób szkodzą.

Jedynym co zostało udowodnione jest to, że używanie e-papierosów zagraża naszemu zdrowiu znacznie mniej niż konsumpcja tradycyjnych wyrobów tytoniowych. Reszta niech pozostanie po stronie klienta, bo tak dla wszystkich bezpieczniej.

Popieram, głos rozsądku. epapieros.katowice.pl - najlepszy argument w takiej sytuacji: "Na zęby na pewno szkodzą i przebarwiają je zwykłe papierosy. Proszę zapytać swojego dentystę, czy w trosce o zdrowie Pani i Pani zębów doradziłby w takim razie powrót do papierosów analogowych". Ciekaw jestem jej miny ;)

Pozdro
Łukasz
Awatar użytkownika
By .kokakola
#1380192
Ja jakiś czas temu poszłam do dentystki bo mam strasznie wrażliwe zęby. Pytałam o wpływ e-palenia itd. Dostałam prostą odpowiedź, która brzmiała mniej-więcej tak:

Zęby podrażnione są od wielu czynników i nie jestem w stanie stwierdzić, który jest tym jedynym.

Zaleciła prawidłową pielęgnację, odpowiednią pastę i płukanki - przeszło.
By waltom
#1521870
Luk Goth pisze:Ja bym bardziej dopatrywał się tu wpływu nikotyny na przebarwienia i zły wpływ na zęby, a nie gliceryny czy glikolu ;) Niko jest przecież i w analogach i wiadomo jak potrafią wyglądać "zęby palacza", a jak już wiemy poza tym tam jest 1500 więcej substancji szkodliwych i też niszczących zęby (sam po prawie 20 latach palenia analogów nie mam zbyt pięknych :(), a w e-fajkach jedyna z tych substancji to nikotyna. Prosty przykład, moja żona od prawie 2,5 roku wapuje zerówki tylko dla smaku, a zęby nadal ma jak te "perełki" ;)


Na kolor zębów nie wpływa nikotyna a substancje smoliste zawarte w analogu. I to pod warunkiem, że ktoś nie używa szczoteczki do zębów i pasty.

Sam e-palę już blisko 3 lata i zmian nie zauważyłem. A mam dobre porównanie - moja "dwójka" jest ze sztucznego materiału dentystycznego do którego nic nie przylega. Dobrana pod kolor moich zębów. Ani moja "dwójka" ani pozostałe zęby koloru nie zmieniły.
By sqrski
#1629665
epapieros.katowice.pl pisze:Odświeżam nieco temat.
Dzisiaj jedna z Klientek przyszła do nas z rewelacją od swojego dentysty, że używanie e-p negatywnie wpływa na szkliwo zębów.


To i ja dorzucę swoje pięć groszy, podbijając temat.
Do epapierosów jestem przekonany. Paliłem analogi kupę czasu, końcówka 2 paczki dziennie. Od dobrych kilku lat wapuję. Dużo wapuję. Wczoraj byłem u dentysty. Niestety nie chodzę tam często, ale co ważne chodzę do jednej i tej samej kobiety od kilkunastu lat. Jest moją bardzo dobrą znajomą i ufam jej. Moja ostatnia wizyta u niej była jakieś 2 lata temu. Już wtedy zwracała mi uwagę na to, że po tym kiedy przeszedłem na epapierosa moje zęby zaczęły przypominać zęby narkomana. Dziury i ubytki nie na górze, ale z boku, na dole przy dziąsłach. Wcześniej puszczałem te uwagi mimo uszu, bo jej opinia wciąż była jedyna i przez nikogo nie potwierdzona.
W ciągu ostatniego roku posypało mi się kilka zębów. W znacznej większości sypią się dziwnie. Np wypełnienie zostaje, a odpada połowa zęba. Odkleiło mi się też coś, co miałem naklejone jako odbudowę na pozostałości zęba (nie pamiętam nazwy, ani materiału, pamiętam że zabolało po kieszeni).
Oczywiście jej opinia jest wciąż jedną jedyną negatywną którą mam. Przeszukałem net i nie znalazłem nic. Wczoraj porozmawiałem z nią dłużej na ten temat. Mam w tej chwili szambo w jamie ustnej i muszę coś z nim zrobić. Stomatolog twierdzi, że u niektórych wapujących pacjentów zauważa takie objawy, a u innych nie. I że nie jest w stanie stwierdzić, co może być przyczyną takich zmian.
I mam ogromną zagwozdkę. Bo jeśli wywołuje to jakiś składnik liquidu (mieszam sam od dawna bazę i aromat miętowy z Twójliq), to mogę go zmienić. Ale najpierw muszę się dowiedzieć co działa tak negatywnie.
Wdzięcznym będę za wszystkie konstruktywne odpowiedzi. Uprzedzając sarkastów - do analogów nie wrócę, nie uważam również że e-papieros jest całkowicie nieszkodliwy. Jest dla mnie zdrowszą i tańszą alternatywą.
Awatar użytkownika
By Pude!lek
#1629673
Zatem pewnie reakcja na jakiś składnik liquidu.
Wapuję od 2007 roku. Co pół roku ściągam kamień i lakieruję. Dziurę w zębie ostatni raz miałem w ósmej klasie podstawówki czyli jakieś 23 lata temu.
Każdy inaczej reaguje na wszystko co nie jest naturalne dla organizmu, a wdychanie oparów gliceryny, glikolu i aromatów naturalne nie jest.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
By Sivy604
#1629787
To i ja się wypowiem bo z zębami mam przygodę od wielu lat, a co za tym idzie duże doświadczenie :) Niestety jestem jednym z tych "szczęśliwców", którzy po prostu mają genetycznie słabe zęby. Co 6 miesięcy usuwanie osadu i kamienia, lakierowanie, opracowanie i wypełnienie jakiegoś ubytku, cztery zęby martwe z czego dwa z powtórnym reendo, prawie w każdym zębie po kilka wypełnień, w niektórych więcej kompozytu niż naturalnej korony, pęknięcia na szkliwie, itp... a to wszystko pomimo regularnego szczotkowania, nitkowania i płukania. A teraz do rzeczy.
Jeśli chodzi o ubytki, próchnicę i wytrzymałość szkliwa to nie zauważyłem żadnych negatywnych zmian po przejściu na EIN, co niby jest logiczne. Chociaż tutaj trzeba pamiętać, że zęby to jedyne kości w naszym ciele, które lepiej przyswajają wszystkie składniki przez ich powierzchnię zamiast pobierać je z organizmu (różne bariery wchłaniania), więc nie można wykluczyć, że jakiś wpływ składników zawartych w mgiełce na same zęby może wystąpić.
Odkładanie się kamienia w kieszonkach zębowych i osadu na szkliwie/wypełnieniach też w moim przypadku pozostaje praktycznie bez zmian, może jest tutaj odrobinę lepiej jeśli chodzi o kamień ale sam osad (u mnie głównie z herbaty) gromadzi się z podobnym natężeniem co przy paleniu tradycyjnych papierosów - choć to akurat nie problem, są do tego odpowiednie pasty i można to zjawisko kontrolować. Gdyby wykluczyć herbatę to prawdopodobnie byłoby dużo lepiej, jakby nie patrzeć dym papierosowy zabarwia powierzchnię zębów (właściwie to wszystkie powierzchnie - pożółkłe ściany w domach nałogowych palaczy) a mgiełka nie.
Jedyny negatywny skutek e-p jaki zauważyłem to przyczynianie się do nawracającego zapalenia dziąseł (w miejscach już na to podatnych). To natomiast wydaje się być dosyć logiczne patrząc na to ile i jak wapuję (duży przewiew - to akurat na plus, długie zaciągnięcia, krótkie odstępy, bez dłuższych przerw pomiędzy seriami) - to sprawia, że podciśnienie w jamie ustnej jest wyższe i częstsze niż przy paleniu tradycyjnego papierosa, co powoduje zwyczajne, mechaniczne obciążenie dziąsła i przyczynia się do powstania stanu zapalnego. Oczywiście tyczy się to tylko miejsc, gdzie już są do tego warunki (głębokie poddziąsłowe wypełnienia, źle wyprofilowane i uciskające na dziąsło odbudowy korony, nieprzemyślane opracowania ścian przy przestrzeniach międzyzębowych - tworzenie się tak zwanych koszyczków).
Odpowiadając na pytanie czy EIN szkodzą zębom - moim zdaniem nie bardzo, a jeśli już to raczej z powodu już zastanego stanu naszej jamy ustnej niż z powodu jakichś nieznanych niebezpiecznych składników, które w niewytłumaczalny sposób miałyby niszczyć nasze zęby.
Awatar użytkownika
By ddidi8
#1629862
Wapuję od 2009 roku. Od niedawna mam duże problemy z paszczą, głównie z dziąsłami. Zastanawia mnie wpływ chmurzenia pod kątem zmiany ph oraz składu śliny, której wpływa na zdrowie jamy ustnej jest bezsprzeczny. Mam coraz więcej wątpliwości i jednak coraz częściej myślę, że moje kłopoty pozostają w związku z efajkami. Niestety, nie potrafię ich rzucić...
Awatar użytkownika
By Sivy604
#1629962
ddidi8 pisze:Wapuję od 2009 roku. Od niedawna mam duże problemy z paszczą, głównie z dziąsłami. Zastanawia mnie wpływ chmurzenia pod kątem zmiany ph oraz składu śliny, której wpływa na zdrowie jamy ustnej jest bezsprzeczny. Mam coraz więcej wątpliwości i jednak coraz częściej myślę, że moje kłopoty pozostają w związku z efajkami. Niestety, nie potrafię ich rzucić...
Teraz powstaje pytanie jak chmurka wpływa na pH w jamie ustnej. Bo tak na chłopski rozum: ślina - pH 6,5–7,4, glikol propylenowy - pH 6,0-8,0, gliceryna roślinna - pH ~5, woda - pH 7, etanol - pH 7.
Jakby nie patrzeć to wielkiego odchylenia od normy tutaj nie ma, taki liquid po zmieszaniu powinien trzymać się w przedziale wskaźnika pH śliny a nawet jak spadnie delikatnie poniżej to też nie powinniśmy tego za bardzo odczuć (np. herbata ma pH 5,5).
Ale z mojej strony to jest bardziej gdybanie niż konkretne, niepodważalne fakty. Przydała by się opinia jakiegoś eksperta. Stary Chemiku, pomóż! :)
Awatar użytkownika
By ddidi8
#1630018
Również jestem ciekawa i byłabym wdzięczna, gdyby wypowiedział się ktoś "mądrzejszy". Z całą pewnością objawy np. wzmożonego odkładania się kamienia wystąpiły wtaz z zaczęciem inhalacji własnych mieszanek. A lubię sporo aromatu. Nie obarczam jednak całą winą epapierosów. Wydolność oddechowa na pewno mi się poprawiła. No i sposób wapowania, niestety też ma tu znaczenie. Jestem, jak osesek przystawiony do piersi: parę buszków, ale często :(
By orient
#1630434
Wydaje mi się, że... I tu pozwalam sobie na swobodne gdybanie, proszę nie brać tego zbytnio do serca, ani nie traktować tego jakby były na to jakiekolwiek dowody. Niemniej warto się zastanowić.
Ad rem. ...pH liquidu nie ma nic do tego. Wypełnienia (plomby)wykonane są z materiałów akrylowych. Chyba dla nikogo nie jest tajemnicą co niektóre liquidy robią z akrylowymi baniakami? Bardzo możliwe, że mają też wpływ na wypełnienia. Nie jest on tak wyraźny jak na baniak z którym lq ma bezpośredni kontakt a po rozcieńczeniu śliną. Nie mniej, składniki lq teoretycznie, mogą powodować pęcznienie materiału wypełnienia. Ktoś powie: no i co z tego? To z tego, że już starożytni Egipcjanie wyłupywali bloki skalne za pomocą pęczniejącego materiału (w tym przypadku drewna). I to samo może się dziać z zębem. Wytrzymałość np. betonu na rozciąganie jest 10x mniejsza niż na ściskanie. Prawdopodobnie podobnie odobnie wygląda to w przypadku zęba. Nawet niewielkie siły rozsadzające mogą powodować wyłupanie fragmentu zęba. Nie mówię, żeby przestać wapować ale warto się zastanowić (przynajmniej te osoby które mają podobne kłopoty) nad używaniem lub choć ograniczeniem używania lq które niszczą baniaki.
Awatar użytkownika
By Gurami
#1630448
Używam EIN już od 1909 dni i problemów z zębami jak do teraz z tego powodu nie miałem, nadmieniam iż nie raz zdarzyło się zasiorbnąć liquidu do paszczy zwłaszcza przy początkach i słabszych sprzętach. Autorowi wątku oraz innym którzy maja problemy z próchnicą, kamieniem itd. polecam zainwestować w


Od razu odczujecie różnice po umyciu zębów dosłownie robią się idealnie czyste nigdy nie udało mi się tego osiągnąć zwykłą szczoteczką. Nawet dentystka się dziwiła, że po 2 latach tylko odsłonięta jedna szyjka zębowa :)
By orient
#1630496
A ja odwrotnie - nie polecam. Miałem straszne problemy z kamieniem. Po pół roku to już kamień odpadał przy czyszczeniu całymi płatami. I używałem właśnie powyższego sprzętu + szczoteczek do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. To był jeden z głównych powodów dlaczego przeszedłem na wapowanie. Nic z tych rzeczy. Odstawienie czarnej herbaty też nie pomogło. Teraz elektryka używam tylko aby usunąć z grubsza jedzenie z otworu gębowego. A dalej ręcznie. Mija prawie rok odkąd zmieniłem sposób mycia i jak ręką odjął. Zęby czyściutkie.
Awatar użytkownika
By ddidi8
#1630529
Drogi Gurami. Nie żyjemy w czasach, gdy do czyszczenia zębów używano patyczków, a sam uśmiech mógł skutecznie odstraszyć spotkanego.
Używam szczoteczki sonicznej, i nie tego "wypirdka" z Biedronki, past z hydroksyapatytem. Szczoteczki rotacyjne mogą być agresywne dla dziąseł, zwłaszcza, gdy się nimi wykonuje inne ruchy, niż powolne przesuwanie. To tak, jakbyś kogoś pytał, dlaczego ciągle choruje. Przecież Ty od 1967 nie miałeś nawet zwykłego przeziębienia...
Awatar użytkownika
By dodo21x
#1657054
Stan techniczny moich zębów nie uległ zmianie, są ciągle zdrowe brak próchnicy itp. Mam jednak wrażenie, że są trochę przebarwione, mam takie plamy na jedynkach. Moim zdaniem wapowanie ma na to wpływ ale nie zapominajmy o jednym, większość z nas (mogę się mylić) puszcza z dymem paręnaście ml liquidu - generalnie sporo i myślę, że gdyby jeść proporcjonalnie (do wapowania) dużo jagód, czy pić litry coli zęby również się przebarwią (mimo dbania o higienę jamy ustnej)
By Aisha
#1845588
Nie jestem stomatologiem ale higienistka i wiele lat pracuję w zawodzie. Paliłam 10 lat, sama sobie usuwalam kamień i przebarwienia a przy paleniu musiałam to robić co 3 miesiące średnio. Paliłam mało bo ok 5 dziennie a mimo to widziałam jaki to wpływ mialo na moje zeby. E palę od roku, nie mam problemów z zębami, kamieniem, osadem. Nie widzę żadnego złego wpływu na moje uzębienie i błonę śluzową jamy ustnej. Na początku tylko kaszel i suchość straszna, 2 tygodnie gdy zaczynałam przygodę z e. Mimo tego każdy z nas jest inny, każdy może inaczej reagować na e i na różne liquidy. Po sobie mogę powiedzieć, że moje zeby są białe i zdrowe, mam świeży oddech i sama będę każdemu polecać zmianę, jeśli ciężko komuś rzucić analogi. Dodam, że lepiej się czuje, nie chodzę zmęczona, palę szóstkę :)
Awatar użytkownika
By Gabriel
#1845590
No to super, gratuluję. Tylko nie pal a wapuj lub chmurz. Pozdrawiam.
By Aisha
#1845735
Oczywiście, że wapuje :) a nie pale, stare przyzwyczajenie i często mi się zdarza źle powiedzieć ale się poprawię :)
By pogoda
#1848217
a ja niestety widze bardzo negatywny wpływ e papierosa na zęby. MOJE , .Raz ze mi zeby bardzo żółkną, przerobiłam juz najrózniejsze pasty, płyny i wielkie nic. wiem ze to na pewno od e bo miałam tygodniowa przerwe i róznica była kolosalna, ale jeszcze nie to jest najgorsze -najgorsze jest to ze mam jakies zmiany przy dziasłach których do tej pory nie miałam i leca mi plomby masakrycznie, ba kawalki zebów mi sie kruszą. i tylko z przodu. juz mi normalnie wstyd przed dentystą, widac musze wybrac albo zeby albo e :evil:
Awatar użytkownika
By bulit73
#1848218
@pogoda a co na ten temat mówi twój stomatolog?
By pogoda
#1848240
w sumie to nie zagadywałam na temat e, jak na razie stomatolog wysłał mnie do endokrynologa obstawiajac jakies zaburzenia gospodarki wapniowej. endokrynolog zlecił mi cała liste badan z których kompletnie nic nie wyniknęło. czyli przyczyna gdzie indziej. sama podejrzewam ze to e bo raz ze problem z zebami jest tylko z przodu, dwa jak pale e to np czuje zęby w sensie nie bola mnie ale np czuje w jednym takie rozpychanie- lece do lusterka ogladam a tam juz sie cos zaczyna dziac, raz dwa i plomba leci po całosci:-((( pewnie ze zdarzało sie ze jakas kiepska plomba mi wypadała ale to było sporadycznie . a tu po kolei ..normalnie mam zeby jak stary narkoman
Awatar użytkownika
By bulit73
#1848280
pogoda pisze:pewnie ze zdarzało sie ze jakas kiepska plomba mi wypadała ale to było sporadycznie . a tu po kolei ..normalnie mam zeby jak stary narkoman


No chyba, że żyjesz w nieświadomości i wszystkie plomby są kiepskie :wink:
By pogoda
#1848357
niestety nie, choc byłoby to jakies wytłumaczenie. owszem miałam plomby najtansze ale i miałam i takie z wyzszej połki.leca tak samo:_(((
Awatar użytkownika
By Kanapix
#1848358
Dziwne to kurcze... Ja też mam zęby połatane czym się da i jak leciało, drogie, tanie, kanałówki i nic mi się z nimi po e-papierosach nie dzieje... Może jednak przyczyna leży gdzie indziej?
Awatar użytkownika
By PucH2
#1848361
Straszna taka szczerbata waperka. Możliwa kariera w kampanii oszczerstw po opublikowaniu raportu. :lol:
basika pisze:Rzeczywiście, niektórzy tak nazywają perły. Albo łzami pięknych kobiet. I coś w tym jest. Ale nie o biżuterii dzisiaj opowiem, bo perły to także zdrowe, jasne zęby, a promienny uśmiech, to piękna wizytówka człowieka.
No i co tu dużo gadać. Znowu mamy szczęście. Dlaczego ? O tym sobie przeczytacie....

24 marca 2018 r., Southampton, Wielka Brytania: British American Tobacco przeprowadził doświadczenie w którym sprawdzono jak przez dwa tygodnie działa na zęby: dym tytoniowy, para z e-papierosów i z produktów w których podgrzewa się tytoń.

Obrazek
Na zdjęciu widać efekty tego badania. Od góry: zęby narażone na dym tytoniowy (1), parę z e-papierosów (2), tytoń podgrzewany (3) i zęby które nie były wystawione na działanie czegokolwiek (4).
Jak widać u palaczy papierosów ich zęby ulegają szybkiemu przebarwieniu na brzydki żółto-brązowy kolor. Jak to zauważyli naukowcy, już po pierwszym dniu zęby narażone na działanie dymu tytoniowego zaczęły zmieniać kolor i w ciągu 14 dni stawały się coraz ciemniejsze i ciemniejsze. Witać to było nawet gołym okiem.
W pozostałych przypadkach, jak twierdzą naukowcy, zęby nie różnią się od tych, które nie były wystawione na działanie czegokolwiek, choć ja widzę, że kontakt z podgrzewanym tytoniem lekko je zażółcił, ale jest to minimalna różnica i może jest to wina zdjęcia. Mniejsza o to. Dla nas najważniejsze jest, że para z e-papierosów nie przebarwia naszych zębów i to jest dobra wiadomość.
Dokładna zmiany koloru wszystkich zębów została zmierzona w laboratorium za pomocą specjalnej kamery, która wykrywa najdrobniejsze zmiany w odcieniu.
Badanie przeprowadzono w laboratorium z wykorzystaniem zębów krów, przy pomocy specjalnej maszyny. Dym i opary zostały zebrane na wkładkach filtracyjnych.
Obrazek
Od lewej: wkłady filtrujące po 10 zaciągnięciach papierosem, 48 zaciągnięć urządzenia z podgrzewanym tytoniem, 500 zaciągnięć e-papierosem i czysty (tj. nieużywany wkład filtrujący).

Wyniki te przedstawiono na corocznej konferencji American Association for Dental Research na Florydzie w USA.

http://bat-science.com/groupms/sites/BA ... endocument
By pogoda
#1848660
Puch nie obrazaj mnie. I mozesz sobie wklejac co tylko chcesz -badania badaniami a ja lusterko mam. dla twojej informacji od poniedziałku jade na zerówce. dzisiaj jest piątek a ja mam widoczna róznicę w kolorze zebow na razie z przodu zobacze co bedzie dalej. widocznie u mnie nie substancje smoliste a nikotyna działa na kolor zebów. dziasła tez sa lepsze. nic zobaczymy co bedzie dalej
Awatar użytkownika
By PucH2
#1848663
Na takie badania czekaliśmy 10 lat. Jak już szukasz winowajcy to szukaj w sztucznych barwnikach dodawanych by ten płyn miał chodliwy kolor. Nie wszyscy producenci postępują uczciwie.
Awatar użytkownika
By Timi
#1848666
pogoda pisze:Puch nie obrazaj mnie. I mozesz sobie wklejac co tylko chcesz -badania badaniami a ja lusterko mam.

Lustereczko powiedz przecie dlaczego ząbki mam w tandecie? :lol:
Awatar użytkownika
By dexx33
#1848672
U mnie zęby na plus od czasu rzucenia analogów czyli ponad 1,5 roku temu.
Zdecydowanie mniej nalotu (rzadzej trzeba go usuwać), kolor też lepszy.
Owszem, na początku wapowania miałem problem z dziąsłami (mam paradontozę) ale po jakimś czasie przeszło.
Obecnie moc ~1mg *SMOKEKING*
By pogoda
#1848684
nie da sie tutaj dyskutowac poza nielicznymi wyjatkami. z mojej strony EOT poszukam sobie rozmówców o wyzszym poziomie IQ :lol:
By Krasnal45
#1848686
Zacznij od dyskusji ze swoim dentystą. Może Ci dorówna. Tu same maluczkie i głąby do tego....
Awatar użytkownika
By d1roman
#1848691
pogoda pisze:nie da sie tutaj dyskutowac poza nielicznymi wyjatkami. z mojej strony EOT poszukam sobie rozmówców o wyzszym poziomie IQ :lol:

Wielka szkoda, że Twoje wysokie IQ nie doprowadziło Cię do tej pory, do specjalistów od uzębienia. :lol:
By Krasnal45
#1848692
Treść postów tej pani, ich stylistyka i gramatyka faktycznie wskazuje na wysoki poziom kultury i iloraz inteligencji....
Awatar użytkownika
By Timi
#1848693
pogoda pisze:nie da sie tutaj dyskutowac poza nielicznymi wyjatkami. z mojej strony EOT poszukam sobie rozmówców o wyzszym poziomie IQ :lol:

Zdecydowanie masz rację. Wysokie IQ to wyłączna domena ludzi o brązowo-czarnych resztkach uzębienia. Psycholodzy w takich przypadkach zalecają likwidację wszystkich luster w domu i odwiedziny w sexshopie.
:palm2
By pogoda
#1920147
ps. jestem juz wolna i od e i od analogów zęby znacząco zyskały , ale oszukujcie sie dalej ze wapujecie dla przyjemnosci tija....:-D

Witam. Od ładnych kilkunastu lat wapuję za pomocą […]

Suorin Fero-lepsze niż Oxva?

https://i.ibb.co/p2gfysq/1.jpg […]

oxva działa tylko na przycisk

Od kilku dni posiadam OXVA XLIM PRO. Dziś oxva zac[…]

Longfille #TAG - legendarny powrót

Longfille #TAG to płyny, których nie trzeba niko[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.