EPF
By marek_k62
#1157229
Pamoko pisze:http://m.onet.pl/wiadomosci/swiat,lfscm

Myślę sobie że to dobrze, bo spożywanie e-papierosów może powodować zadławienie u spożywającego :lol:



to było do przewidzenia. Zjawisko ep z racji swego wieku jest na tyle wrażliwe na takie akcje, że będą się one jeszcze długo powtarzać.
Do momentu aż przechwycą to tytoniarze i skarbówki. Ale wtedy to już ceny będą jak w analogach lub lepiej...

Ale do tego czsu to mi to dyndać będzie. Daję sobie pół roku na zejście do 0 mg.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1157289
Ten artykuł pierwotnie pochodzi z Polskiego Radia.
Godzinę temu w wiadomościach na Trójce o tym mówiono. Może parę minut temu też, nie wiem bo spóźniłem się na wiadomości.

Pani w radio podsumowała wiadomość:
Co ciekawe, wart kilka miliardów dolarów rynek elektronicznych papierosów w większości należy do wielkich koncernów tytoniowych...


*BOJE SIE*
Awatar użytkownika
By trol1488
#1157601
subrosa_bloods

Oj tam nie ma jak tradycyjne papierosy i rak płuc :) WHO proponuje wystosować pismo o dofinansowanie Tobacco i do każdej paczki dołączać syrop na kaszel palacza żeby można było palić jeszcze więcej ! W końcu trzeba zdychać przed emeryturą w PL


Frytz

Mnie raczej martwi sprawa alkoholów sporzywanych w barach.Idąc do bary respektuje prawo i nie narażam innych gosci na wdychanie szkodliwego dymu.Nie rozumie dlaczego osoby pijące nie dbają o moje zdrowie i pijąc alkohol,wydychają szkodliwe opary.Picie powinno być zabroniony we wszystkich miejscach publicznych.W barach i restauracjach .Nie chce wdychać alkocholu jedząc smacznie pizze czy burgera .


http://tvn24bis.pl/informacje,187/who-c ... 62121.html
Ostatnio zmieniony 26 sie 2014, 22:15 przez trol1488, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1157607
Aż dziwne, że ten temat ma tak niski odzew.
Robią nas w tzw. bambuko a my udajemy, że deszcz pada.
Stary chemik obadał tą sprawę. Gdy przeczytałem o „anecdotal evidence” to nóż mi się w kieszeni otworzył. Te ch.. z WHO chcą nas zmusić do palenia smierdzieli.
Jak sie zawezme to w ciagu roku zejdę do zera.
Jakie piękne były czasy gdy nikt sie nie czepial. :(


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
By uciama
#1157640
Dziś w radiowej trójce słyszałem wypowiedź kogoś z ministerstwa zdrowia na ten temat. Twierdzą że już pracują nad wprowadzeniem regulacji związanych z tym raportem WHO. Chcą zakazać inhalowania nikotyną w pomieszczeniach zamkniętych i zakazu dodawania do liquidów jakichkolwiek dodatków smakowych, i te regulacje mają obowiązywać już jakoś w 2015 roku. To już całkiem niedługo niestety. Z tą mafią nie da się wygrać oni już mają plan gotowy od dawna.
Awatar użytkownika
By _Monter_
#1157643
Szara strefa, czarny rynek...a poza tym, to jest tak prosty manewr jak z żarówką 100W.
Awatar użytkownika
By SzamanDM
#1157687
trol1488 pisze:http://tvn24bis.pl/informacje,187/who-c ... 62121.html


Oenzetowska organizacja wyraziła też zaniepokojenie tym, że wart 3 mld dolarów rynek jest w rękach międzynarodowych firm tytoniowych.


Znowu!
Czy ja o czymś nie wiem? Czy PV i Oko, Taifun i np. watkowe kartomizery, Evody, Atomy i inne ustrojstwa, których używam, w tajemnicy są produkowane przez Philip Morris czy inne tytoniowe mafie?????

Czy płyny wszelakie, wliczając w to bimbrowników naszych, sponsorowane są przez BAT???

Obudziłem się dziś w innym świecie. Myślę, że nie ja jedyny..

Ukręcają bicz... Kłamstwo za kłamstwem. Bzdury totalne jako prawda objawiona jest motłochowi przekazywana.

WHO. Czyż to nie ta sama organizacja, która w 1995 roku oczyściła z zarzutów pewne zioło?
Raport na ten temat został zamieciony pod dywan. Kto wtedy lobbował? Poleciało kilka głów i sprawa się rozeszła.

Czy jest szansa w tym skorumpowanym świecie by zamieść pod dywan dzisiejsze wypociny WHO?
Obawiam się, że nie. Takie np. TW i Provape jest za małe na te gierki.
Pieniądze z handlu rośliną do robienia sznurków i żagli znacznie przewyższają te z handlu e-papierosami. Szczególnie wtedy gdy z racji specyfiki czarnego rynku nie odprowadza się od nich żadnych podatków.

Panie i panowie, niestety grunt pod nami się zapada. Czarno to widzę. Zejdziemy do podziemia tak jak miłośnicy konopnych kwiatków.
*PUŁAPKA*
Awatar użytkownika
By pegaz_wawa
#1157718
Powitać Zacnych,
Smutno to przyznać, ale dopóki trwać będzie eurokołchoz, tak to będzie prawdopodobnie wyglądać.
To jest ogólny plan, który jest realizowany odgórnie, co widać, słychać i czuć...
Patrzę na to wszystko z coraz większym zażenowaniem i niepokojem, bo mam oczy do patrzenia i uszy do słuchania...
Pominę już milczeniem dzisiejszą promocję w mediach dwóch kolesi co nie wiedzą, że tłok pracuje w cylindrze, a nie w rurze wydechowej.
To wszystko jest graniem na nosie normalnym ludziom i tworzeniem prawa pod kątem korporacji i odgórnego sterowania, przy okazji odwracania wszystkiego do góry nogami, mieszania wszystkiego co się da, tak by człowiek nie słuchał już własnego wewnętrznego głosu, podpowiadającemu co jest dobre, a co złe, tylko łykał papkę, którą jakby mogli toby dożylnie podawali.
Uniosłem się, musiałem to napisać.
Poproszę maść na ból d...
P.S.
Oparłem się Janowi Antony Vincent-Rothfeld -alias Jacek Rostowski i rzuciłem śmierdziele,
to jak będąc obecnie na 6mg nikotyny, chmurząc na modach, tak zejdę do zera.
Jest coś takiego jak Wolność, a skoro ograniczają mi publiczną, zawsze pozostaje mi swoja czyli Moja Wolna Wola, a tej mi eurokołchoz "górali" nie odbierze :twisted:
Trzeba przyznać, że jest to jednak motywacja.
Ave Koleżanki i Koledzy 8-)
By knk
#1157921
Moim skromnym zdaniem:
- zakaz palenia w miejscach publicznych - TAK - i tak nie palę tam, gdzie nie zapaliłbym analoga
- zakaz reklamy - dopóki nie będzie dokumentów potwierdzających skuteczność EP w walce z uzależnieniem od tytoniu; ewentualnie reklamy po 22, tak jak w przypadku piwa (milczeniem pominę reklamy typu "sponsorem programy jest producent/właściciel marki...")
- większa kontrola nad liquidami - jak najbardziej, nawet z wpływem na cenę końcową produktu - wykruszą się bimbrownicy z a*****o, a kto chce, będzie pędził sam dla siebie
- zakaz sprzedaży sprzętu EP - NIE, a jeśli tak, to zakazać również sprzedaży zapalniczek, papierośnic, popielniczek, lufek, strzykawek/igieł, kieliszków etc. :)
- sprzedaż LQ osobom powyżej 18 lat - jak najbardziej, w zasadzie już teraz widać poprawę, ale do pełni brakuje właśnie oficjalnego zakazu i "bata" na sprzedawców w postaci mandatów
- sprzedaż sprzętu EP osobom powyżej 18 lat - tutaj mam dylemat, bo przy kupnie zapalniczki/kieliszków nikt o dowód nie pyta, a jednak innego przeznaczenia dla dla tego nie widzę...
- podatki/akcyza - tutaj byłbym skłonny poczekać na rozwinięcie się rynku EP, potem akcyza zależna od mocy 'trunku', jak w przypadku alkoholu

Wniosek - potraktować EP jako legalną używkę, stosując taryfę ulgową celem rozwinięcia się rynku (analogi też kiedyś kosztowały 2,4 PLN/paczka) i popularyzacji. Przy rozsądnym potraktowaniu EP Państwo mogło by czerpać korzyści, a Obywatele byli by "mniej chorzy" (nie mylić ze "zdrowsi", bo na to 100% dowodów jeszcze nie mamy, jak będą, patrz 2'gi myślnik).

To jest moje zdanie i tylko moje...
Awatar użytkownika
By Mutango
#1157964
uciama pisze:Dziś w radiowej trójce słyszałem wypowiedź kogoś z ministerstwa zdrowia na ten temat. Twierdzą że już pracują nad wprowadzeniem regulacji związanych z tym raportem WHO. Chcą zakazać inhalowania nikotyną w pomieszczeniach zamkniętych i zakazu dodawania do liquidów jakichkolwiek dodatków smakowych,

Nie bardzo rozumiem słowa "jakichkolwiek". Każdy liquid ma jakiś dodatek smakowy. Płyn bez jakiegokolwiek dodatku smakowego jest po prostu bezsmakową bazą. Wydaje mi się że "ktosie" z ministerstwa zdrowia, na dzień dzisiejszy, nie mają jeszcze zielonego pojęcia o e-liquidach. Prawdopodobnie wydaje im się, że płyn do e-p to jakiś napar z liści tytoniowych, który posiada swój naturalny smak popielniczki, i którego nie należy "zakłócać" żadnymi innymi dodatkami smakowymi. Czyli że mogą tutaj zastosować analogiczne przepisy jak dla zwykłych papierosów.
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1157982
Mutango pisze:Nie bardzo rozumiem słowa "jakichkolwiek". Każdy liquid ma jakiś dodatek smakowy. Płyn bez jakiegokolwiek dodatku smakowego jest po prostu bezsmakową bazą. Wydaje mi się że "ktosie" z ministerstwa zdrowia, na dzień dzisiejszy, nie mają jeszcze zielonego pojęcia o e-liquidach. Prawdopodobnie wydaje im się, że płyn do e-p to jakiś napar z liści tytoniowych, który posiada swój naturalny smak popielniczki, i którego nie należy "zakłócać" żadnymi innymi dodatkami smakowymi. Czyli że mogą tutaj zastosować analogiczne przepisy jak dla zwykłych papierosów.

Zapewne mają takie pojęcie jak Joanna Mucha o sporcie :mrgreen:
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#1157989
Poczekajmy na oficjalny projekt MZ, opowieści radiowe nie tworzą prawa. Będą konsultacje społeczne i wtedy możemy się w tej sprawie wypowiedzieć. Z moich informacji wynika, że w projekcie nie ma nic o zakazie dodatków smakowych, choć oczywiście wszystko mogło się zmienić.
Rzecz w tym, aby nie tylko tutaj pisać sobie a muzom. Jasne, że nie ma żadnej pewności, że nasz głos zostanie uwzględniony. Pewne natomiast jest, że jeśli będziemy sobie tylko mamrotać na forach, to nie zostaniemy usłyszani.
Obawiam się jednak, że będzie tak jak zwykle, czyli "eee, a co to da", "po co pisać, to nie ma sensu" no i klasyczne "ja tam sobie dam radę, a inni niech się o siebie martwią".

To takie moje 0,03 PLN na ten temat.
Awatar użytkownika
By phonik
#1158169
StaryChemik pisze:Poczekajmy na oficjalny projekt MZ, opowieści radiowe nie tworzą prawa. Będą konsultacje społeczne i wtedy możemy się w tej sprawie wypowiedzieć.


Proszę nie szerzyć nowomowy, nie istnieje coś takiego jak "konsultacje społeczne".
Jak długo żyję nikt z ramienia rządu nie konsultował ze mną przepisów ingerujących w moje życie.
Awatar użytkownika
By StaryChemik
#1158177
Tiaaa, zakładasz, że minister wsiądzie w limuzynę i przyjedzie do Ciebie, aby skonsultować zmiany w ustawie? Tak to niestety nie działa.
To nie żadna nowomowa, tylko prawo, które obowiązuje. Każda zmiana ustawy czy projekt nowej muszą podlegać konsultacjom. Ale oczywiście najlepiej jest siedzieć w domu i czekać, aż minister czy inny premier zapuka z ustawą w ręku.

Ale idealnie potwierdziłeś to, co napisałem - eee, a co to da...
Smoant Levin PK-mały,wielki pod

https://i.ibb.co/k3tQNQN/vape-poland[…]

Zastanawiałeś się kiedyś, ile może kosztować najd[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.