EPF
Awatar użytkownika
By PucH2
#758853
Jest to ekran z przewodu koncentrycznego (antenowego).
Awatar użytkownika
By tajwoj
#758855
Możesz skrócić sprężynkę o połowę lub 2/3 i rozciągnąć.
Ponadto, jeśli jest ona z kwasówki, to wymienić na stalową zwykłą.
Rozwiązanie z filmiku działa do zaśniedzenia miedzi.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2013, 18:25 przez tajwoj, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By kmaksiu
#758856
Czytałem, że na samym UDT-L są spore spadki oraz szybko gwint się przekręca. Niestety mój kolega go kupił jakiś tydzień temu (też miałem kupować ale na szczęście pierw spytałem na forum :)). I tu pojawia się kolejne moje pytanie. Czy można tym wadą jakoś zaradzić?
Awatar użytkownika
By venom_666
#758861
koledzy opisali powyzej, a Ty ładnie usmiechnij się do Moda, w tym wypadku Darasa zeby potrenował przenoszenie wątków, bo to powinno sie znaleźć w Tips&tricks a nie w dziale polskich produkcji...
Awatar użytkownika
By kurok
#758884
:bry Nie śledzę już wątków z nowinkami, zaglądam niezwykle rzadko, ale tak się składa, że mam dwie sztuki UDT-L i choć nie mam na czym sprawdzić spadków napięć to jakoś tam działają. Poza tym zawsze można używać batek wysokoprądowych co palą mocniej.
Niewątpliwą zaletą UDT-L jest łatwa i tania możliwość naprawy. Gwinty poszły mi po kilku dniach, przy okazji dałem grubsze kabelki, przyciski mechaniczne i krótsze ale grubsze sprężynki.
Gwint ok 6 zł, przycisk ok 2zł, sprężynki z rupieci samochodowych. Co miesiąc lub dwa przycisk do wymiany na nowy. Każdy sam oceni czy warto. Mi starczają, choć urodą nie grzeszą i w sumie to wolę VV. Jak dla mnie plusem jest górny przycisk bez kliku switcha. Po części z tego też powodu nadal używam boxa od Goldiego (nie umiem go zajechać nawet przy oksydacji meshu).
Awatar użytkownika
By venom_666
#759085
mówisz o gwincie w głowicy oczywiście?? (te 6pln??)
Ostatnio wpadłem na pomysł zamiast wstawiania tych mosiężnych gniazd, na wykorzystanie złomu z klirków.
Kanał powietrzny z gniazdem grzałki jest z chińskiej stali jakiejś więc chyba trochę mocniejszy od mosiądzu, a padnięte klirki każdy chyba juz ma ;-) Wystarczy obciąć na odpowiednią długość ;-)
Awatar użytkownika
By PucH2
#759090
venom_666 pisze:Ostatnio wpadłem na pomysł zamiast wstawiania tych mosiężnych gniazd, na wykorzystanie złomu z klirków.
Kanał powietrzny z gniazdem grzałki jest z chińskiej stali jakiejś więc chyba trochę mocniejszy od mosiądzu, a padnięte klirki każdy chyba juz ma ;-) Wystarczy obciąć na odpowiednią długość ;-)

Niestety muszę cię i innych wyprowadzić z błędu. Też są wykonane z mosiądzu. Ale nie trzeba za nie już nic płacić.
Awatar użytkownika
By venom_666
#759097
PucHu nie we wszystkich ;-)
Dzisiaj skracałem komin od jakiegoś klona fifki slim - nic żółtego się nie pojawiło ;-)
Przy którymś z CE5 faktycznie masz rację (własnie sprawdziłem) wylazło żółte ;-)
Awatar użytkownika
By kurok
#759113
Tak się składa, że kupiłem kiedyś kilka złączek, więc już miałem. Jedną z własnej winy niemal od razu zniszczyłem gienkiem. Jedna czy dwie zostały mi na zapas, zaś pozostałe spisują się dobrze od paru miesięcy. Są bardzo miękkie, ale i tak lepsze niż gwint w UDT-L. Zaś co do pomysłów to oczywiście każdy jest dobry. Mi zależało na powtarzalności, by w razie czego wbić kolejną złączkę. Myślałem nawet by poświęcić przejściówki 510-510, ale jeszcze kiedyś mogą przydać się i też nie jestem pewny czy są z trwalszego materiału, a to że są srebrne to nic nie znaczy. Postarzanie produktu Chińczycy wzięli sobie do serca, stąd mamy tyle radości, gdy uda nam się wydać parę groszy, trochę podłubać i coś na jakiś czas naprawić :)
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.