EPF
Co z czym i jak mieszać.
By wirka7
#912231
Szukam,nie moge znalezc...cos co podchodziloby po fajkowa amfore.
Zakochany jestem w tym zapachu i smaku.
Spotkaliscie moze jakis liquid ktory by choc troche przypominal amfore?
Kiedys palilem fajke i zostalo mi
Awatar użytkownika
By prymus140
#912232
Inawera.Kup aromat tylko nie przesadzaj z dawkowaniem.
Awatar użytkownika
By Faja
#912313
Według mnie to jeden z gorszych tytoni a szczególnie czerwony porównywalny do ruskich dzikałonów.
Awatar użytkownika
By sawas
#912333
Faja pisze:Według mnie to jeden z gorszych tytoni a szczególnie czerwony porównywalny do ruskich dzikałonów.

De gustibus non est disputandum
Awatar użytkownika
By BaltazarGąbka
#912337
Faja pisze:Według mnie to jeden z gorszych tytoni a sczególnie czerwony. porównywalny do ruskich dzikałonów.

To może kolega podróbkę fajczył. Dla mnie czerwona
to jeden z lepszych tytoni. Ale to było dawno jak fajeczkę fajczyłem.
Awatar użytkownika
By Nocna Sowa
#912397
Czerwoną Amforę paliłem po koniec lat siedemdziesiątych.
Smak był przyjemny, ale do wybitnych nie należał.
Swoją sławę Amfora zawdzięcza wspaniałemu aromatowi, który roztaczał się wokół palącego.

Czy jest jeszcze ktoś, kto pamięta i potrafi odtworzyć ten aromat?
Wątpię. To było trzydzieści lat temu.
Awatar użytkownika
By monia84
#912431
wirka7 pisze:Szukam,nie moge znalezc...cos co podchodziloby po fajkowa amfore.
Zakochany jestem w tym zapachu i smaku.
Spotkaliscie moze jakis liquid ktory by choc troche przypominal amfore?
Kiedys palilem fajke i zostalo mi


Hmm gotowego LQ nie spotkałam, ale tak jak pisał kolega prymus140 Inawera ma aromat Am4a i przy odpowiednim dawkowaniu można osiągnąć bardzo dobry liquid. Ja go wapuję od kilku miesięcy i kilkoro moich znajomych również i baaardzo nam smakuje *SMOKEKING*
Czy w twój gust trafiłby ten smak ciężko powiedzieć. Musisz sam spróbować.
Awatar użytkownika
By monia84
#912449
erbis pisze:
monia84 pisze:Hmm gotowego LQ nie spotkałam...

http://tnij.org/6c27


Dzięki erbis faktycznie wybór dość spory.
Ja jednak wolę samoróbki i zostanę przy sprawdzonym smaku, może innym twój link się przyda :wink:
Pozdrawiam Monika.
Awatar użytkownika
By Faja
#912482
Ta czerwona była (jest) najtańszym tytoniem (z ponad 20 gatunków) Amfory o silnym zapachu, większość mieszała ją z innymi tytoniami. Ja lubiłem najprzedniejszy z polskich tytoni i tytonie angielskie.
Przecież inni mogą mieć inne zdanie i gusty. :D *SMOKEKING*
By Likwidator
#1107401
@taxi jakieś odniesienie do aromatu Amfora z Inawery ?
Smakuje podobnie/tak samo/inaczej ?
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1107413
Dla mnie to smakuje jak baza z absolutem tytoniowym. Wg mnie koło amfory to nawet nie stało.
Awatar użytkownika
By Bloodman
#1162093
Nie polecam pisząc krótko. Amfora - liquid nie przypomina jej nawet w 1%. Nabrałem się. Szkoda. Kto palił ten wie.
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1162338
Bloodman pisze:Nie polecam pisząc krótko. Amfora - liquid nie przypomina jej nawet w 1%. Nabrałem się. Szkoda. Kto palił ten wie.

Ale co palił? Sprecyzuj o czym piszesz, aromat, liquid?

A aromatu Inawery wychodzi bardzo dobry liquid.
Poza tym jest jeszcze jeden aromat bardzo przypominający Amforę, według mnie lepszy od Inawery. Mowa o Mysterious Pipe z eliquid-shop.
Awatar użytkownika
By crystal1
#1162348
Dobry liquid przypominający amforę ma King. Spróbowałem i teraz szukam aromatów :-)
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1162904
pawel_aa pisze:
Bloodman pisze:Nie polecam pisząc krótko. Amfora - liquid nie przypomina jej nawet w 1%. Nabrałem się. Szkoda. Kto palił ten wie.

Ale co palił? Sprecyzuj o czym piszesz, aromat, liquid?

Pewnie chodzi o ten lq z TL, wyżej jest o nim mowa.

pawel_aa pisze:A aromatu Inawery wychodzi bardzo dobry liquid.

Zgadzam się, nawet przypomina Amforę. :)
By user
#1162908
pawel_aa pisze:
Bloodman pisze:Nie polecam pisząc krótko. Amfora - liquid nie przypomina jej nawet w 1%. Nabrałem się. Szkoda. Kto palił ten wie.

Ale co palił? Sprecyzuj o czym piszesz, aromat, liquid?

A aromatu Inawery wychodzi bardzo dobry liquid.
Poza tym jest jeszcze jeden aromat bardzo przypominający Amforę, według mnie lepszy od Inawery. Mowa o Mysterious Pipe z eliquid-shop.


Gdzie go zakupć kolego?
Googlałem, ale wszelkie linki kończą się na:
Sklep nieczynny.

eLiquid-Shop
:?
Awatar użytkownika
By vonkniprode
#1163050
reed pisze:
pawel_aa pisze:
Bloodman pisze:Nie polecam pisząc krótko. Amfora - liquid nie przypomina jej nawet w 1%. Nabrałem się. Szkoda. Kto palił ten wie.

Ale co palił? Sprecyzuj o czym piszesz, aromat, liquid?

A aromatu Inawery wychodzi bardzo dobry liquid.
Poza tym jest jeszcze jeden aromat bardzo przypominający Amforę, według mnie lepszy od Inawery. Mowa o Mysterious Pipe z eliquid-shop.


Gdzie go zakupć kolego?
Googlałem, ale wszelkie linki kończą się na:
Sklep nieczynny.

eLiquid-Shop
:?

http://eliquid-shop.pl/index.php/produk ... ku-tytoniu
By user
#1163071
vonkniprode pisze:[...]
http://eliquid-shop.pl/index.php/produk ... ku-tytoniu


Dziękuję kolego za linka :)
Jednak, coś jest nie tak z tym sklepem.
Próbuję się zarejestrować->komunikat, że ten mail juz jest w bazie, to się próbuję logować (skleroza, może się tam kiedyś rejestrowałem) ale ... po podaniu hasła (mojego standardowego do e-sklepów) wywala informację, że konto zablokowane :shock:
No to kolejna próba z innym maile i dokładnie to samo :?
Nie wiem co o tym myśleć, aromatu nie potrafię zakupić, a ciekawość mnie żre :?
Awatar użytkownika
By mordek
#1163072
@reed napisz do nich.
Możliwe, że konto jest aktywowane dopiero po potwierdzeniu adresu mailowego. Co oznacza, że posłali maila z linkiem aktywacyjnym, ale go nie otrzymałeś/poszedł w spam/inne.
Zwykle taką procedurę można powtórzyć, ale to jak zwykle zależy od tego kto wymyślał serwis :lol:.
Awatar użytkownika
By vonkniprode
#1163078
Próbowałem się zarejestrować, ale rejestracja tylko przez FB, gdy klikam FB, to administratorzy nie mogą skonfigurować konta.
Faktycznie dziwne to jakoś.
By user
#1163079
No własnie, mam podobnie.
Przetrzepię jeszcze foldery ze spamem, może mordek ma rację :)
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1163110
reed pisze:
pawel_aa pisze:
Bloodman pisze:Nie polecam pisząc krótko. Amfora - liquid nie przypomina jej nawet w 1%. Nabrałem się. Szkoda. Kto palił ten wie.

Ale co palił? Sprecyzuj o czym piszesz, aromat, liquid?

A aromatu Inawery wychodzi bardzo dobry liquid.
Poza tym jest jeszcze jeden aromat bardzo przypominający Amforę, według mnie lepszy od Inawery. Mowa o Mysterious Pipe z eliquid-shop.


Gdzie go zakupć kolego?
Googlałem, ale wszelkie linki kończą się na:
Sklep nieczynny.

eLiquid-Shop
:?

Aromat brandowany przez eliquid-shop i chyba nigdzie indziej nie dostępny.
http://eliquid-shop.pl/index.php/produkt/aromat-o-smaku-tytoniu

Wysłałem zapytanie do nich kiedy sklep wznowi działalność i widzę że już działa. W odpowiedzi dostałem także informację, że zamówienia można składać mejlem.
Tylko trzeba wiedzieć na co :zakrecony
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1163198
Opinie do których odsyłają linkiem, jak dla mnie nie są zbyt zachęcające. Mimo, że chwalą :)
Pawel_aa, napisałbyś coś więcej o tym aromacie.
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1163215
Riccardo pisze:Opinie do których odsyłają linkiem, jak dla mnie nie są zbyt zachęcające. Mimo, że chwalą :)
Pawel_aa, napisałbyś coś więcej o tym aromacie.

W skrócie smak mogę opisać "tytoń fajkowy amforopodobny". :mrgreen:
Am4a jest dobra, ale trochę drętwa w smaku i nieco męcząca. MP ma wg mnie bogatszy bukiet, smak jest bardziej "soczysty". Kiedyś ten aromat nosił nazwę "Tobacco" (tak też opisaną miałem buteleczkę którą dostałem) i bardzo się zdziwiłem smakiem liquidu który wyszedł po zmieszaniu ponieważ zarówno w smaku jak i w zapachu liquidowi było o wiele bliżej do Amphory niż do znanych mi aromatów "Tobacco Blend". Potem doczytałem na innym forum że nazwa została i zmieniona na "Mysterious Pipe" i właśnie to by się zgadzało z zawartością buteleczki. Wadą aromatu jest niestety jego słaba wydajność, trzeba go dać aż 10%. Jeśli komuś podpasowała Am4a powinien posmakować również i MP.
By user
#1163330
Zamówiłem, przetestuję, ciekawi mnie to MP :)

Tapnięte Lenofonicznie :yoda
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1163350
Jeżeli Mysterious Pipe to inna nazwa "Tabacco" (czy jakoś tak), które kiedyś otrzymałem od eliquid-shop.pl to muszę potwierdzić, że to bardzo dobry aromat. Może jest odrobinę za słodki i wapować się go nie da non-stop, jednak do posiedzenia ze szklanką whisky odpowiedni :D. Kto lubi aromaty od Vaping Zone powinien być zadowolony, jednak nie znalazłem w nim dużo analogii do innych znanych aromatów czy liquidów jakie wapowałem (no może coś tam ma w sobie z jakimś "Halo"). Jest jedyny w swoim rodzaju. Ostatnio kosztowałem go jakiś rok temu i tak to zapamiętałem :) Zalecam ostrożne dozowanie ok 2%.
By user
#1163451
2‰? :shock:
Toż napisali 5 do 10

Tapnięte Lenofonicznie :yoda
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1163453
reed pisze:2‰? :shock:
Toż napisali 5 do 10

Pawel_aa też wyżej sugeruje 10%
Awatar użytkownika
By jsakic19
#1163460
Sami ocenicie, doświadczony mieszacz może się już zorientować po samym zapachu zaraz po okręceniu butelki z aromatem ile tego mniej więcej dozować. Czy jest to mocne czy nie? Dla mnie te Tabacco, które dostałem jakieś 1,5 roku temu było mocno stężone i 5% to dla mnie było za dużo. Nie wiem jaka to była wersja, wtedy nawet jeszcze nie było eliquid-shop.pl. Będzie okazja to zakupie już te "właściwe" MP i napiszę w temacie odnosząc się do tych dwóch próbek.
By user
#1163468
Zacznę od 5%
Jak za mocne, to rozcieńczę :)
Jak za słabe, to dosmaczę :)

Tapnięte Lenofonicznie :yoda
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1163481
reed pisze:Zacznę od 5%
Jak za mocne, to rozcieńczę :)
Jak za słabe, to dosmaczę :)

Zacząłem od 10% z zamysłem "w razie czego rozcieńczę" ale zostało na 10% i smak jest ok.
Jednakże zapach samego aromatu jest dość intensywny i faktycznie można mieć obawy przed tak dużym stężeniem.
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1163510
m44 pisze:Goodwaper sprzedaje liquid o tym smaku.

Próbowałeś?
By m44
#1163512
Tak, co prawda nie moje klimaty (aromat z Inawery także) ale smak oddany dobrze.
By user
#1168170
Doszedł dziś aromat "Amfory" z EliquidShop.
Zaskoczyli mnie dość mocno, bo zakupiłem tylko 2 buteleczki MP, a w kopercie znalazła się jeszcze buteleczka Cuban Breeze i 2 strzykawki 10ml z 2 igłami. Strzykawki 3 częsciowe z systemem LuerLock, co bardzo lubię.
Zaiste, bardzo zaskakujące i miłe gratisy dodają do tak skromnych zamówień :)
Jestem pod pozytywnym wrażenie *GOOD*
Jutro zamiącham obydwa aromaty i ......... po leżakowaniu zobaczę co to warte i ile "amfory w amforze" zawiera MP, a czym smaczy ta kubańska bryza, bo zapach dość ciekawy.

PS:
Tego sklepu chyba nie ma u nas na trawniku?
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1168171
reed pisze:Jutro zamiącham obydwa aromaty i ......... po leżakowaniu zobaczę co to warte i ile "amfory w amforze" zawiera MP,

A jak pachnie z butelki?
By user
#1168172
Riccardo pisze:
reed pisze:Jutro zamiącham obydwa aromaty i ......... po leżakowaniu zobaczę co to warte i ile "amfory w amforze" zawiera MP,

A jak pachnie z butelki?


Mało amforowo. Jakby wyciąg ziołowy jakiś, z nutką lukrecji i absolutu tytoniowego. Ma takie jakby zapędy do aromatyzowanego tytoniu fajkowego. Ale to aromat, więc w tym stężeniu zapach jest pewnie "troszkę" inny niż po rozcieńczeniu.
Zapach nie jest niemiły, wręcz odwrotnie. Dotknąłem niechcący czubka nosa i teraz dość ciekawy zapach wdycham :D
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1168177
reed pisze:
Mało amforowo. Jakby wyciąg ziołowy jakiś, z nutką lukrecji i absolutu tytoniowego. Ma takie jakby zapędy do aromatyzowanego tytoniu fajkowego. Ale to aromat, więc w tym stężeniu zapach jest pewnie "troszkę" inny niż po rozcieńczeniu.
Zapach nie jest niemiły, wręcz odwrotnie. Dotknąłem niechcący czubka nosa i teraz dość ciekawy zapach wdycham :D

:D :D :D
No to czekam na Twoją opinię.
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1168416
Moja umieszana "Tajemnicza Faja" leżakuje już czwartą dobę. Jeszcze nie smakowałem, ale zapach z nowych buteleczek oznaczonych jako "Mysterious Pipe" jest identyczny jak z tej którą miałem opisaną jako "Tobacco".
Awatar użytkownika
By petereks
#1169072
Też jestem ciekawy wyników testu Reeda.
Puki co smakowałem liquidu z e-kinga i jest niezły, ale wolałbym aromat i sam robić.
Inawera dopiero się u mnie "robi" i chyba za mało dałem (10kropli), chyba doleję jeszcze z 5.

Ogólnie mile wspominam ten tytoń, kupowany w Pewexie za bony dolarowe.
Potem mieszany z innym tytoniem, bo sam sobie był trochę za mokry, jak na standardy końca lat 70tych i początek 80tych :P

A puki co, delektuję się Earl Grey-em z PA, też niezły klimacik.

Jak możecie podajcie swoje proporcje dawkowania tego z Inawery i czy ktoś mieszał go może z jakimiś innym aromatami ?

Piotr :)
Awatar użytkownika
By Riccardo
#1169077
petereks pisze:Jak możecie podajcie swoje proporcje dawkowania tego z Inawery i czy ktoś mieszał go może z jakimiś innym aromatami ?

Ja daję 8 kropli na 10 ml.
Awatar użytkownika
By azbee
#1169102
petereks pisze:Też jestem ciekawy wyników testu Reeda.
Puki co smakowałem liquidu z e-kinga i jest niezły, ale wolałbym aromat i sam robić.
Inawera dopiero się u mnie "robi" i chyba za mało dałem (10kropli), chyba doleję jeszcze z 5.

Ogólnie mile wspominam ten tytoń, kupowany w Pewexie za bony dolarowe.
Potem mieszany z innym tytoniem, bo sam sobie był trochę za mokry, jak na standardy końca lat 70tych i początek 80tych :P

A puki co, delektuję się Earl Grey-em z PA, też niezły klimacik.

Jak możecie podajcie swoje proporcje dawkowania tego z Inawery i czy ktoś mieszał go może z jakimiś innym aromatami ?

Piotr :)


Nie dolewaj tych 5 kropli. Poczekaj kilka dni. W moim przypadku stężenie powyżej 10kr jest przegięciem. Mieszanka staje się ciężka i nużąca. Te 10krpli które dałeś to górna granica, najczęściej daje 8kr/10ml.
Awatar użytkownika
By pawel_aa
#1169115
petereks pisze:(...)
Jak możecie podajcie swoje proporcje dawkowania tego z Inawery i czy ktoś mieszał go może z jakimiś innym aromatami ?

Według opinii na forum producenta Am4a najsmaczniejsza jest w stężeniu 8 kr/10ml.
Kilkukrotnie kalibrowałem zakraplacz i na 1ml podaje on 48 kropli co przy 8 kroplach daje magiczne stężenie 1,67%. W praktyce wychodzi to dość prosto, na 30ml gotowego liquidu trzeba dać 0,5 ml aromatu.
Aczkolwiek na meshu smakuje mi najbardziej w stężeniu 1.5%.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2014, 09:38 przez pawel_aa, łącznie zmieniany 1 raz.
By user
#1169118
Zamiąchałem wczoraj MP. Dałem 5% bo jednak obawy były czy nie przesmaczę, a wolę dokroplić niż znowu rozrabiać bazę i rozcieńczać :) Taki leser ze mnie :P
Ale zapach z buteleczki, dzisiejszego poranka, całkiem miły. Nie odrzuca od flaszeczki. Ale odczekam tydzień do pierwszego testu. Nie złąmię się wcześniej :)
Koloru lekko nabrało, taki słomkowo moczowy, w kierunku bursztynu, ale lekko, nie za ciemno.
Awatar użytkownika
By amisiek1969
#1169125
@reed, jeśli chcesz szybko poznać jaki liquid otrzymasz, to umyj strzykawkę po aromacie w wodzie o temperaturze około 40-50 stopni. Powstały w ten sposób zapach dość dobrze oddaje zapach przegryzionego liquidu.
Osobiście w ten sposób sprawdzam, a raczej sprawdzałem aromaty jeszcze przed rozrobieniem czy mój organizm będzie tolerował dany aromat i nigdy się nie zawiodłem. Zapach, który rozlegał się podczas takiego mycia zawsze zgadzał się z otrzymanym liquidem.

--
Tapa tapa z jotki :D
By user
#1169128
@amisiek, zapach już czuć, jest lekki i dość miły. Nie wpadłem na to, żeby tak sprawdzać, ale kiedyś na pewno wymyję tą strzykawkę i powącham :)
Wczoraj przy wąchaniu buteleczki (Ricc podpuścił) dotknąłem nosa i do wieczora wąchałem ten aromat :lol:
Ale się nie obrzygałem, więc nie jest źle. Byle było dobrze :)
Awatar użytkownika
By petereks
#1169170
Oj, dobrze że napisaliście o tych ilościach kropelek, bo już chciałem dolewać aromat do bimberka.
Czyli Inawera wydajna jest, to cieszy.

Dziękuję za ostrzeżenie :beer:

Tydzień poczekać, dwa, trzy ?

Piotr :)
Aegis Max 100W

Witam, jestem tu ponieważ potrzebuje Waszej pomocy[…]

Drut/grzałki prebuilt

Hej hej Niedawno przerzuciłem się z poda na RTA (Z[…]

Hejka wcześniej 3 lata miałam sticka , a od miesią[…]

https://i.ibb.co/yRmxn4f/1.jpg […]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.