EPF
Masz problem techniczny lub odkryłeś ciekawe rozwiązania? Podziel się z innymi!
By PanzLasu3
#1924712
Witam,
Sprawa wygląda następująco, od 2 dni jestem w posiadaniu zeus'a x rta, to już 3 setup na single coila który na nim robie, box aegis legend 200w.
Setup to fused clapton 0.4 ohm i próbowałem na różnych watach od 30 po 40 do 50 i na każdym przedziale słabo wyczuwalny smak premixu, i po jakimś czasie wyczuwalna grzała próbowałem dawać więcej, mniej waty efekt zawsze ten sam, nie wiem co źle robie box pokazuje mi oporność grzałki 0.47ohm.
Awatar użytkownika
By andrzej4u
#1924713
Ja robię setupy w następujący sposób. Po założeniu grzałki zasilam ją na sucho i obserwuję, kiedy zaczyna się jarzyć do momentu, gdy naciśnięcie przycisku power powoduje błyskawiczne jej rozżarzenie. Odczytuję na wyświetlaczu, ile to jest watów. To będzie wartość wokół której będę robił późniejsze korekty. Teraz sprawdzamy jakość waty (jak szybko wchłania liquid). Używam bawełny japońskiej Muji niewybielanej. Jak ją zakroplisz liquidem, to on powinien błyskawicznie wsiąknąć w tą watę. Jeśli mam grzałkę o średnicy 3 mm, to obcinam pasek o długości 4 cm i szerokości 5 mm. Usuwam dwie zewnętrzne twardsze warstwy. Formuję wałek i przeplatam go przez grzałkę. Wałek tej waty musi dać się przesuwać w grzałce, Następnie biorę pincetę i końcówki tego wałka po kolei układam na kołnierzu. W efekcie wałek waty z dwóch stron podnosi się ponad grzałkę. Lepiej jak tej waty jest więcej niż mniej. Następnie zakładam (zakręcam) "kapturek" i gmeram ostrą pincetą tak, aby ładnie ułożyć watę. Skręcam swojego atomizera i na sucho sprawdzam przy odkręconych odpowietrzeniach, jaki jest cug powietrza. Przy zaciąganiu się na sucho powinien być pełny przepływ powietrza. Teraz wystarczy rozkręcić nasz sprzęt, dobrze podlać watę w grzałce,
złożyć całość, nalać liquidu i ewentualnie lekko kombinować z watami. Twój przypadek świadczy o słabym lub wolnym transporcie liquidu.
By PanzLasu3
#1924720
używałem waty co dostałem w zestawie z zeus x rta, i ona była bardzo gęsta gdy zakrapiałem ją bardzo powoli wchłaniala liquid, i gdy ją zmieniałem cała była w liquidzie tylko była sucha część waty która była bezpośrednio w grzałce i tam sie przypalała dziś założyłem cotton bacon prime, na tej samej grzałce 0.47ohm i jest git, tylko nadal nie wiem ile maksymalnie watów mogę ustawić na takowej grzałce jest jakiś kalkulator do tego albo coś?
Awatar użytkownika
By andrzej4u
#1924722
Każdy waper inaczej wapuje i dlatego ustawia sobie sprzęt pod własny komfort. Jak za dużo podkręcisz, to zacznie ci się mocno grzać atomizer, liquid może strzelać i parzyć w język, chmura będzie za gorąca, zwiększa się szansa na złapanie bobra i więcej zeżre liquidu. Jak za bardzo obniżysz wataż, to atomizer może siorbać, napijesz się liquidu, bo część liquidu się nie odparuje. Nie używam żadnego kalkulatora, bo to strata czasu.
Awatar użytkownika
By Smykum
#1924723
Daj zdjęcie setupu. Spróbuj dać 25 W i dopiero więcej jak coś.
By PanzLasu3
#1924740
Nie za bardzo wiem jak mam tutaj wrzucić fotkę, ale właśnie wymieniałem watę zrobiłem fotki i wata u mnie w środku coila jak wyciągnąłem była sucha
Freemax Maxus 3-potężny zestaw

https://i.ibb.co/Jmt1YMB/freemax-max[…]

https://www.vapepoland.pl/wp-content/[…]

https://www.vapepoland.pl/wp-content/[…]

https://www.vapepoland.pl/wp-content/[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.