EPF
O e-paleniu w Polsce i za granicą
By Martyna_
#1922886
Obrazek
Jednorazowe e-papierosy to urządzenia typu AIO (all-in-one) przeznaczone do jednokrotnego użytku. Kiedy liquid się skończy lub bateria się rozładuje, wyrzuca się je i korzysta z kolejnego. Wydają się być świetną opcją dla osób próbujących rzucić palenie i szukających odpowiedniej alternatywy dla papierosów analogowych.

Bateria w jednorazówkach jest naładowana, a kartridż napełniony liquidem o określonej mocy nikotyny. Grzałka także jest już zamontowana. Nie ma portu ładowania, nie ma grzałek do wymiany, nie dolewa się liquidu, nie ma nawet żadnego przycisku! Jednorazówkę wyciągamy z pudełka i wapujemy. Brzmi ciekawie, prawda?

Ile czasu wytrzyma jednorazowy e-papieros?

To, ile czasu wytrzyma jednorazowy e-papieros, zależy od trzech czynników: ilości liquidu, pojemności baterii i sposobu wapowania. Ilość płynu waha się zwykle w okolicach 1,2 – 2ml, a pojemność baterii nie przekracza w większości 800mAh. Na opakowaniach producenci często podają zaokrągloną liczbę zaciągnięć, którą można uzyskać. Dla osób zaciągających się mocniej i głębiej, wartość ta będzie nieco niższa niż dla MTLowców.

Czy jednorazowy e-papieros jest dla mnie?

Jednorazówki to świetny wariant dla poszukujących jak najprostszych w obsłudze urządzeń. Palacze, którzy chcą spróbować alternatywnych metod dostarczania nikotyny do organizmu, również nie będą zawiedzeni. Są sytuacje, w których nawet waperzy korzystający z high-endowych, wyszukanych e-papierosów, zechcą sięgnąć po jednorazówkę, na przykład impreza lub wakacyjny wyjazd. Jednorazówki z łatwością zmieszczą się w kieszeni i są niezłym zastępstwem podczas zmagań z rozładowanym akumulatorem, spaloną grzałką lub brakiem liquidu.

Zalety i wady jednorazowych e-papierosów

Jak to zwykle bywa, w przypadku jednorazowych e-papierosów znajdziemy sporo zalet i wad. Skupię się tutaj na najważniejszych.

Zalety:

  najprostszy sposób wapowania,
  brak jakiejkolwiek obsługi ze strony użytkownika,
  niewielki rozmiar.

Wady:

  kosztowne na dłuższą metę,
  stosunkowo niewielka pula smaków i mocy nikotyny,
  brak możliwości dostosowania urządzenia konkretnie do użytkownika,
  są jednorazowe!

Kto produkuje jednorazowe e-papierosy?

Coraz więcej producentów e-papierosów wprowadza do swojej oferty warianty jednorazowe. Niedawno przedstawialiśmy Wam Smok VVOW. Bardzo szybko Smok wprowadził kolejną jednorazówkę, Club Bar. Dinner Lady wypuścili na rynek jednorazowe vape-peny, Smoant stworzyli Zodiaca, a Wotofo wykreowali już całą kolekcję jednorazowych e-papierosów.

Co ciekawe, jednorazówki nie są nowym pomysłem. Teraz zyskują jednak „nowe życie”. W dobie korporacji i pogoni za sukcesem, kiedy na nic nie ma czasu, proste rozwiązania są w cenie. Im prościej, tym lepiej. Z drugiej strony, generowanie elektro-śmieci w postaci zużytych vape-penów, przeczy ideom walki o czyste środowisko. Wyraźnie widać, że producenci wahają się pomiędzy produkcją jednorazówek i podów. Oba rozwiązania są kompaktowe i proste w obsłudze. Czy jednorazówki przyjmą się podobnie jak pody? Dowiemy się z czasem.
Awatar użytkownika
By eSCe
#1922929
damianor2 pisze:Od początku tekstu chodził mi po głowie sposób utylizacji.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka


Wiesz, że miałem to samo :P

Wotofo Profile PS Dual Mesh został stworzony przy […]

Urządzenia w stylu Billet Boxa mocno wpisują się w[…]

http://www.editer.pl/fotka/77a7cce857[…]

OXVA Vativ Mod – 2 w 1?

Podmody już dawno przejęły rynek dla wszelkiej maś[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.