EPF
Dział o bazach (PG/VG), shotach i solach.
By thogrin
#1922616
Witajcie
Zabieram się właśnie po dłuższej przerwie w paleniu i wapowaniu do wapowania po raz kolejny, i poraz kolejny rozstania sie z analogami - moje pluca juz mówią dosyć analogów, a wczesniej powiedzialy dosyć MODów SubOhmowych i mentolowych soczków. Mniejsza o motywację - muszę znów ograniczyć w czasie spozywanie nikotyny i przestac wapowac raz jeszcze i teraz takL

Od razu padło na PODy i słynne sole nikotynowe

Vinci X2 ModPod
Baza VG/PG 50/50
Roztworem soli będzie 99,9% Nikotyny Lewulinian - z tej racji że jest już w formie płynnej - a nie wszystkie sole są całkowicie rozpuszczalne nawet jak się człowiek na tym zna i wie w czym i jak, a ja sie nie znam aż tak bardzo.

Do czego zmierzam. W E-Booku w rozdziale o solach dla dociekliwych możemy przeczytać:

"PNE (ang. Pure Nicotine Equivalent) - ekwiwalent czystej nikotyny dla soli nikotyny można, jako przybliżenie, przyjąć równowartość 50% zawartości soli.
Dla przykładu, żeby osiągnąć stężenie odpowiadające (18mg/ml) 18 mg nikotyny w 1 ml płynu, należy zrobić roztwór (36mg/ml) 36 mg soli w 1 ml płynu.
E-liquidy oparte na solach nikotyny mają podobny profil przyjmowania nikotyny przez organizm, jak ma to miejsce przy spalaniu tytoniu: nikotyny nie czuć niemal w ogóle „na języku”, ale trafia ona do krwiobiegu i wywołuje efekty znacznie mocniej i dłużej, niż w formie zasadowej.


"Pure Nicotine Equivalent" - Jeśi w tym przypadku 1g 99,9% Nikotyny Lewulinianu jest EKWIWALENTEM - słowo klucz - 1 g czystej 99.9% nikotyny (pod względem przyswajalnosci, odczucia mocy itp), to stężenia moim zdaniem powinny być robione dokładnie takie same jak w przypadku nikotyny zasadowej , czyli aby osiągnąć moc ekwiwalentu 18mg/ml trzeba zastosować o połowę mniejszą dawkę NIKOTYNY - nie ROZTWORU SOLI, czyli postępować tak jakby to była właśnie nikotyna zasadowa, tylko z innym przeznaczeniem - do urządzeń w których będziemy operować mniejszą temperaturą potrzebną do waporyzacji. Skoro krąży opinia - że tak przygotowany liquid nikotynowy powoduje że nikotyna w postaci soli "wywołuje efekty znacznie mocniej i dłużej, niż w formie zasadowej." to znaczy to dokładnie że wchłania się szybciej, oraz jest dłużej uwalniana tam gdzie powinna.

W tym wypadku, określanie mocy liquidu zawartością nikotyny nie ma najmniejszego sensu. A robiąc liquid 36mg - który zrobimy z soli ale tak żeby zawartość nikotyny się zgadzała względem zasadowej - to chyba może człowieka skosić z nóg.

Kolejna sprawa - czy 99,9% Nikotyny Lewulinian pomimo tego że jest w formie płynnej należy jeszcze zastosować rozcieńczalnik przed zmieszaniem z bazą ?

Nie mam niestety na chwilę obecną pod ręką kogoś mądrzejszego w tej dziedzinie (mowa o biologiczno fizyczno chemicznych zachodzących w organizmie) - a zanim zacznę soczki to chciałbym rozwiać wątpliwości .

Zaczynając wapować po raz pierwszy, ok 5 lat temu, zacząłem od 18mg/ml. po 2 dniach stwierdziłem że w jakimś pseudo modzie którego nazwy już nie pamiętam że jest za mocny i przesiadam sie na 12mg/ml
Po 2 miesiącach kupiłem battlestara i okazało się że 12mg/ml jest za mocne więc przesiadłem się na 6mg. Chciałbym uniknąć takiego eksperymentowania tym razem i zaoszczędzić sobie trochę czasu ze zbijaniem mocy liquidu, no i nie podnosić niepotrzebnie mocy liquidu - niezależnie od tego ile jest w nim nikotyny tylko ile się wchłania i jak skutecznie.

Byłbym wdzięczny za wyrażenie zdania na ten temat przez osoby które już z solami miały do czynienia.
By thogrin
#1922620
Witam raz jeszcze - o ile o 4 nad ranem robilem edycje posta o tyle po 48 odslonach w ciagu dnia kolejna edycje pewnie by umknela zainteresowanym.

Biorąc pod uwagę moje założenie, gdyby je potwierdzić śmiałoby można było powiedzieć że sole są mniej szkodliwe od nikotyny zasadowej. Której nieprzyswojoną i niezuzyta przez organizm w konkretnym celu, coś musi jeszcze zneutralizować a poźniej się zregenerować. Wrszystko jeszcze zależy od produktów syntezy soli w naszym organizmie jeśli jest inny a jedynie spowodowane jest to odczynem który może być katalizatorem lub inhibitorem.

Tylko chciałbym zaznaczyć - opieram sie na stwierdzeniu ze sole są "PNE" ktorego nie mam jak sprawdzić

Chyba tyle - takie tam przemyslenia (nie)chemicznej osoby przy obiedzie - a tak na chlopski rozum
Baza nikotynowa

Siema. Tak jak w temacie. Poszukuję jakiegoś skle[…]

ursa nano miga 3 razy na biało

Przy włożonym podzie przy zaciąganiu się dioda mig[…]

https://i.ibb.co/Q6VVz26/freemax-gal[…]

JBL SMOKE BOX (JBL GO E-PAPIEROS)

Witam forumowiczów. Jest to mój pierwszy post w[…]

UWAGA! Na blogu Starego Chemika BARDZO WAŻNE informacje! Dotyczą zdrowia i życia.